Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Vtipy a zábava Kde to je?

Kde to je?

obrázky, videa, flash animace, texty a další

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 18.1.2009 20:33:40
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dostal jsem takový nápad schváně jak to bude fungovat. Já (nebo jiný uživatel) tu postneme nejakou fotografii a ostatní musí uhodnout kde to je, na začátek jsem vybral něco hodně těžkého.

Kdo uhodne dostane bod.

Samozřejmě uživatel který postne fotografii může postupně přidávat i nápovědy aby zjednodušil hádání.

Další soutěžní fotografie se může poslat až po uhodnutí té předchozí.

Obrázek
schvalne jestli nekdo pozna kde to je :)

napoveda:
Obrázek
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Macabre Airman
Airman

Příspěvky: 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Když jsem to uviděl, tak mě hned napadlo Orlí hnízdo, když jsem tam byl naposled byla tam stejná mlha.

Příspěvek 18.1.2009 21:27:10
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Orlí hnízdo to není je to v ČR :)

Nápovědní obrázek jsem dal protože byl ten původní nepoznatelný, mohlo by to být kdekoliv, ale díky nápovědě se to dost zužuje :)
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 18.1.2009 22:20:01
Wochy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 4
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Typoval bych to na Šumavu :hmmm:

Příspěvek 18.1.2009 22:21:26
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ne, není to na Šumavě.

další nápověda:
Obrázek
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 18.1.2009 22:23:55
Wochy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 4
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
hh to ani nevypadá že by to bylo jedno a to samé místo :lol:

Příspěvek 18.1.2009 22:26:37
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je to stejne misto :) je to tedy kopec jak je zrejme, prvni dve fotky jsou na vrcholu, posledni fotka je kopec zespoda .... ty fotky deli asi hodina :)
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 18.1.2009 22:28:19
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tohle je hrozně těžký, to dost záleží na tom, odkud člověk je - pro mě (sev. Čechy) by to mohlo být někde od jižních Čech, přes Moravu a Slezsko, kde bych absolutně nevěděl a nebo severní Čechy, kde bych jenom nevěděl.... :)
Ale kdybych si měl tipnout, tak bych zkusil Krušné hory
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 18.1.2009 22:29:08
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nn, jestli jsi ze Severních Čech tak to nemáš daleko :) A ne Krušné hory to nejsou, ty jsou mnohem starší nemají takto ostré hrany :)

Cílem týhle hry ja taky poznat něco z naší republiky, když už nemáme peníze někam se podívat tak ať nám ostatní něco ukážou :)
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 18.1.2009 22:31:41
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Šmarjá, tak to jsem si tím prozrazením severních Čech zase naběhl :)
Jinak jako nápad to vážně oceňuji a líbí se mi, ale vážně, ani tucha :)
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 18.1.2009 22:33:01
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ok slibuji, že pro příště zkusím vybrat něco trochu jednoduššího :)
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 18.1.2009 22:35:13
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdybych alespoň při šutrologii v devítce dával pozor, tak bych mohl alespoň z barvy kamenů nebo tak něco odvodit, ale když ono se tam tak krásně spalo....
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 18.1.2009 22:36:14
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdyby aspoň nebyla mlha a dalo se třeba něco poznat podle horizontu.... :)
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 18.1.2009 22:37:48
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zkusim schválně najít nějaký panorama z vrcholu :)

nenasel jsem Panorama ale fotku focenou z onoho kopce, kde je videt i Horizont a mesto pod nim :)

takze napoveda cislo tri :)

Obrázek
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 19.1.2009 00:04:55
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To je hned jasnější... to dole je skoro určitě Bílina, takže nedá mnoho práce dohledat, že kopec bude Bořeň...

Is that so?
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 19.1.2009 00:44:09
Fixda Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak pokud jsi to uhodl (a myslím, že podle toho jak jse mto zkoušel najít na googlu jo), tak seš hodně dobrej :ok: .
www.familyguy.cz

www.americandad.familyguy.cz

Příspěvek 19.1.2009 07:51:05
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Halajda má první bod :) Je to opravdu Bořeň

Bořeň (německy Borschen) je skalnatý vrch (tzv. skalní suk), nachází se jižně od Bíliny v Českém středohoří. Vypíná se vysoko nad údolím řeky Bíliny, ve spodní části je částečně zarostlý lesem. Vrchol se nachází ve výšce 539 m. Tvoří výraznou dominantu jak pro město Bílina tak i pro celé České středohoří, díky své charakteristické siluetě je velmi dobře viditelný i z mnoha dosti vzdálených míst (kupř. ze Žatce).
Obsah

Geologie

Bořeň je největší povrchový znělcový (fonolitový) útvar ve střední Evropě. V třetihorách byla při sopečné činnosti nadzvednuta podložní rula a do vrstev druhohorních křídových slínovců se vklínil mohutný útvar fonolitu. Ve čtvrtohorách byl fonolit erozí vypreparován a vytvořil unikátní kupu.

Fonolit má monumentální sloupcovitou odlučnost s až 100 m vysokými skalními stěnami. Mrazovým zvětráváním vznikly skalní jehly, věže, sloupy, puklinové jeskyně a další útvary. Svahy pokrývají kamenohlinité sutě a suťová pole.

Ochrana přírody

Na Bořeni byla zřízena národní přírodní rezervace, vyhlášena roku 1977. Rozloha chráněného území činí 23,24 ha. Rezervací vede naučná stezka z Bíliny až na vrchol, odkud se otevírá kruhový rozhled na všechny strany. Na skalnatých svazích roste řada chráněných rostlin a sídlí zde chráněný výr velký (Bubo Bubo). Bylo zde zjištěno kromě běžných druhů ptáků také 22 zvláště chráněných. Také se tu vyskytuje ropucha zelená a užovka hladká.
vrch Bořeň má při pohledu od severozápadu charakteristickou siluetu ležícího lva

Z rostlin se zde vyskytuje např. tařice skalní, hvězdice alpínská, kosatec bezlistý, lomikámen trsnatý, koniklec luční český, hvozdík sivý, prvosenka jarní, lýkovec jedovatý. Na protějších jižních stráních vrchu Kaňkova roste hlaváček jarní.

Horolezectví
Horolezec vystupující hřebenovkou Biskupské stolice

Z horolezeckého hlediska je Bořeň jednou z nejvýznamnějších nepískovcových oblastí v České republice. Znělcová skála je ve většině sektorů pevná a nabízí rozmanité možnosti stěnového, spárového i komínového lezení. Vysoké stěny, zvláště na severu, poskytují možnosti vícedélkových výstupů horského charakteru.

První horolezecká činnost na Bořeni začala na počátku 20. století, podrobnější informace se však nezachovaly. První známá jména prvovýstupců jsou jména Gregor (Řehoř) a Berthold z Alpského klubu ze Žatce, podle kterých jsou nazvány např. skalní útvary Bertholdův prst a Řehořův komín. V současnosti na Bořeni existuje přibližně čtyři sta cest všech obtížností.


Halajda: Teď můžeš dát něco na uhopdnutí ty :) Nebo mám pokračovat já?
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 19.1.2009 09:56:38
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Budu pokračovat rád osobně... abychom moc nesnížili laťku a abychom se posunuli od kopců, mám tu pro vás rybník. Respektive dva...

Obrázek

Obrázek

Tyto rybníky jsou uměle vyhloubené a byly "postaveny" teprve před pár lety. Rybníky jsou neprůtokové a jak je na jedné fotce vidět, kousek od nich se zvedá pořádný kopec. Na tom kopci je přírodní park, jen o pár let starší než rybníky dole...
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 21.1.2009 10:14:03
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
tak tu laťku si opravdu nesnížil :lol:
:scratchanym:
nebyla by nějaká další nápověda?
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 21.1.2009 10:53:55
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Čekal jsem, jestli si někdo postěžuje, že to je moc těžké...

Další dvě nápovědy... pro schopného vyhledávače by to už neměl být tak velký problém.
Výstavba rybníka v *** byla zahájena v listopadu roku 2003 a dokončena v květnu roku 2005, celou stavbu v termínu provedla firma AGROMELI Brno, s.r.o. Úkol vybrat pro nový rybník jméno připadl žákům místní základní školy a jimi vybrané jméno *** bylo následně schváleno obecním zastupitelstvem. Cena celého díla dosáhla 7,481 mil. Kč, přičemž dotace činily 5,723 mil. Kč. Rybník byl starostou slavnostně otevřen 24.9.2005 za účasti zástupců zhotovitelské firmy.

Obrázek
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 21.1.2009 12:23:23
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
rybník Blučiňák v Blučíně. :D
Sakra to jsou názvy :)
Mám pravdu ?
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 21.1.2009 12:35:06
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Odpověď Blučina - Brno - venkov

Blučina leží asi 15 km jižně od Brna. Je rozložena při severním úpatí Výhonu (355 m), který představuje nejvyšší bod Pracké pahorkatiny. Izolovaná vyvýšenina Výhonu tvoří dominantní bod pro celý prostor mezi okrajem Českého masívu na severozápadě a pásmem karpatských flyšových příkrovů na jihovýchodě. Nápadné postavení Výhonu je navíc umocněno soutokem Svratky a Cezavy a umístěním mezi dvěma od pradávna osídlenými územími: brněnskou kotlinou a Pavlovskými vrchy. Hladinu řeky převyšuje o více než 170 metrů. Jeho prudké svahy zdobí pestrá mozaika vinohradů, kde se rodí vynikající moravská vína, sadů, políček a zahrad, travnatých mezí podél cest, lesíků a stepních travnatých lad. Na rovnějších místech se táhnou pole a rozlehlé vinohrady. Z Výhonu, kde by měl v budoucnosti vzniknout přírodní park, se nabízejí daleké výhledy do okolní rovinaté krajiny Dyjsko - Svrateckého úvalu. Na severozápadních svazích masivu Výhonu se nachází přírodní památka Nové Hory. Je tvořena komplexem prudkých strání s teplo a suchomilnými travinobylinnými lady s roztroušenými dřevinami. Při návštěvě lokality koncem jara a začátkem léta se zde můžeme kochat krásou sytě žlutých ploch lnu žlutého. To vše způsobilo, že Výhon přitahoval člověka od nejstarších dob a sehrál v pravěkých dějinách jižní Moravy neobyčejně významnou roli. Významným krajinným prvkem na na severozápadním úpatí kopce Výhon mezi Židlochovicemi a Blučinou je návrší Cezavy, které je zároveň významným archeologickým nalezištěm. Byly zde při archeologickém výzkumu např. objeveny lidské skelety z období únětické kultury starší doby bronzové (17. st. př. n. l.).



EDIT: To je nespravedlivý :( :)

Když jsme se trefili stejně tak asi pravdu máme..

Halajda: Pomohla mi fotka se stránkou té firmy.. pak už stačilo zapnout googlearth...

Příspěvek 21.1.2009 12:38:22
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jelikož jsem byl dřívě o pár minut, mám právo vložit další foto?
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 21.1.2009 12:39:00
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Předpokládám že stoprocentně právo máš :)

Příspěvek 21.1.2009 12:48:20
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Odpoledne hodím fotečku :)
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Vtipy a zábava

cron