Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Počítače Windows Vista

Windows Vista

Hardware, software a vše co se toho týče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Zkusíte Windows Vista ?

Ano.
22
23%
Ne.
30
32%
Už je mám a libí se mi.
14
15%
Už je mám a nelíbí se mi.
8
8%
Nemám na to hardware.
21
22%
 
Celkem hlasů : 95

Příspěvek 10.3.2007 22:31:49
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
HARDESH píše:
No tak mě Vista taky moc nenadchla. Abych byl přesný tak místama i pěkně nasrala.
Já jí vidím jako digitální dominu, policajta a práskače v jednom (alespoň podle informací čerpaných z různých článků).
Vůbec nepotřebuju aby systém měl navrh nad uživatelem. Aby mi záměrně zhoršoval kvalitu přehrávaného videa či zvuku jen proto že ho vyhodnotil jako nelegální. (mimochodem nikde jsem nenašel nějaké čtení o tom na kolik jsou Visty v tomto posuzování neomylné). A do třetice se mi nelíbí, že Vista jsou opravdu "OKNO", ale okno k nám uživatelům domů od Mrkvosoftu.

A že hezky vypadají? ... Je to vážně ten pravý důvod pro pořízení nového OS?!?

HOWGH :evil:


Tam ale neslo o to jestli je legalni nebo ne, to je viste prakticky ale pokud je na to copyright tak ti snizi kvalitu pokud nemas v monitoru HDCP (ochrana proti nahravani ze vstupu/vystupu)
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 11.3.2007 00:53:20
dastr Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 559
Bydliště: Atlantis (ŠPK)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kamarád mě Wisty, po grafické stránce jsou pěkné,ale jinak stojí za h....

To zas měli co soudruzi z Mrkvosoftu co vymyslet.

Já jsem si sehnal patch, a ten mi predelal XP profi na wisty po grafické stránce a jsem spokojenej.
" Líza: Tati, provedli jsme něco hrozného!
Homer: Rozbili jste auto?
Bart: Ne.
Homer: Probudili jste mrtvé?
Líza: Ano!
Homer: Ale auto je celý...
Bart a Líza: Hmm...
Homer: No tak sláva! "

Příspěvek 11.3.2007 01:54:56
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To hlavní plus, na co se snaží nalákat Microsoft zákazníky, propracovaný vzhled.

Příspěvek 11.3.2007 09:42:34
pala Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 28
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No ja pokladam windows všeobecně za špatne systemy. Chybovost těchto systemu z časem narusta, takže po roce nezbyva nic než přeinstalace. Navic maji špatnou ochranu. Win 98 byl takovy a XP je stejny. A myslim že wista bude taky takova. Nejlepši přejit na linux, ktery je zadarmo a ma mnohem lepši ochranny system. Ja na Linuxu jedu už pul roku a je super. Tak zdar.

Příspěvek 11.3.2007 10:06:10
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no... se svým kompem těžko :-)
je jich snad 5 verzí + ty pro firmy :roll: takže jako, deset tisíc do toho valit nebudu a ten Basic je snad ještě pod XP. A z netu tahat takovou krávu? No potěš...
no jinak vím, že moc nepřináší... ale!

Přináší záznam textu do wordu (jj, to srandovní video :lol:) ä to se mi jako pisatal kura hodí! Sam,ozřejmě že to bude zase fachat jen v ajině, ale kdyby vydali Vista s tímhle pro češtinu!!! Njn, nstejně by mi to komp neutáhl :roll:

Dávam Bolševikovi rok, nanejvýš dva :lol:
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 11.3.2007 13:05:06
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
pala píše:
Win 98 byl takovy a XP je stejny. A myslim že wista bude taky takova.

Tak to ani náhodou. Windows 98 padali v průměru 3× deně a při každym desátym startu se zasekli, Windows XP mi běželi přes rok téměř nepřetržitě a bez jedinýho pádu (pak přišel brácha, virus a formát :evil: )
Obrázek

Příspěvek 11.3.2007 15:11:03
Asgard007 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 121
Bydliště: agardská válečná loď
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
to pala: tak to ani náhodou, že 98 a XP jsou stejný. Z vlatní zkušenosti tvrdím, že než 98 byly horší ME. Ta padala opravdu často. 98 byly vůči ME o něco stabilnější, ale na XP ani jeden nemají. O XP SP2 by se mohlo opatrně začít tvrdit, že je to první stabilní systém Microsoftu. Bill to sice tvrdí o každym, ale je to jen propaganda kvůli prodeji.


ted zpět k vistám. Docela zajímavý článek ohledně "vylepšování" kvality přehrávaných filmů a to nejen na připojený TV, ale i na primárním monitoru.

http://blog.webtrh.cz/windows-vista-zamerne-vadne
Thor : „...senátor Kinsey. O’Neill navrhoval, abych vás za vaše činy poslal na nějakou vzdálenou planetu. Ale jsem si jistý, že to myslel jen jako žert.“
Kinsey: „To určitě, veliteli...“
Thor: „‘Nejvyšší’ veliteli!

Příspěvek 11.3.2007 15:16:12
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Huh, cože? ME sice stáli za pytel, ale i tak byli daleko stabilnější než W98 a XP bych za stabilní označil bez váhání.
Obrázek

Příspěvek 11.3.2007 15:45:32
Dr. Malas Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: U PC
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ME, že byli stabilní???? :rflmao: :rflmao: :rflmao: :rflmao: :rflmao: To i 95 byli stabilnější. :rflmao:
Obrázek

Příspěvek 11.3.2007 16:04:52
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je pravda, ale lepší ME než 98, protože to byl uplnej extrém. Jinak W95 mi připadali jako poměrně stabilní, rozhodně nejstabilnější wokna až do příchodu XP.
Obrázek

Příspěvek 11.3.2007 20:04:21
A.I.Ghost Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 90
Bydliště: Milky Way (M-31); Solar System; Earth(Tauri); European Continent
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je pravda, ale lepší ME než 98, protože to byl uplnej extrém...


Clovece, ja asi mam halucinace... ME lepsi nez 98 ???
To si radsi nainstaluju DOS, nebo nebudu mit pocitac vubec a vratim se do doby kamenne - moje nervy si to nezaslouzi...
ME = Mega-Error. :lol:

2: Apple
Visty maji propracovany vzhled...
jo to maji.
Maji ale na todle? :wink: (btw, to se mi podarilo rozchodit na IP 800mhz, 256Mb Ram - jeste stare SIMky, a GeForce Mx440).
http://www.youtube.com/watch?v=Dfw_TDkEtQ0
http://www.youtube.com/watch?v=WWenx4GjH4Y


2: pala
1) Az na MacOS bude vic her, a na linuxech se ty hry vubec objevi, pak mozna zacnou i jini lide plyvat na Microsoft
2) Ty tvoje slova, windows je vseobecne spatny, chybovost narusta...
Jo? A proc jsi teda presel na linuxy teprve pred pulrokem? Existuji uz hoooodne dlouhou dobu :lol:

PRAETORIANNI NONNUMQUAM IN PROELIO NUMQUAM IN BELLO SUPERANTUR
  • GA-965P-DS3
  • IC2D E6400 @ 3.2Ghz
  • gSkill 800Mhz, 2048Mb
  • INNO3D 7600GST
  • 2xSeagate 10.320Gb RAID1
  1. Mac OS X 10.4.8 ; JaS + Semthex + Pion + Terminal
  2. Windows XP SP2 ; build 2180 + nLite + selfpatch

Příspěvek 11.3.2007 22:36:51
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Milénia byli daleko lepší než W98 - ME mi padali "jen" jednou deně, oproti minimálně třem pádům W98 na den.

Ty tvoje videa nevypadaj zle, ale asi by mě zabila ta gumovost :lol:

Btw nejlepší OS sem zatim našel v kalkulačce, nepadá, počítá a už sem na tom rozběhal Dynablaster a Tetris :D
Obrázek

Příspěvek 11.3.2007 22:55:30
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A.I. Ghost: Na tech videjich me dostalo to jak ty okna shori (to se mi jeste u Berylu nepovedlo nastavit :( )

Jinak co mas proti DOSu?? zatim je to snad nejstabilnejsi system od Mrkvosoftu :biglol: :D

Mega-Error stala za houby jen protoze z ni Mrkvosoft vytahl DOS (kterej byl jadrem vsech jejich systemu do Win 98 (krome NT..)) a nechal tam nedokonceny jadro, kdezto XP uz jsou na poradne prepracovanym NT jadre. A vista ma komplet novy jadro...tak jsem na ni zvedavej...
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 12.3.2007 11:56:35
petr__ Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 148
Bydliště: 50.70778° sš, 15.05265° vd, země
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
DOS, aby taky os bez multitaskingu a spoléhající na fce biosu nebyl stabilní.
Vista je NT6 jádro, vycházející z Win2K (NT5 -> xp byli NT5.1, téměř identický s 2K). Hlavní přínos bych viděl vůbec v koncepci modulátního jádra (unix systémy jsou takle stavěný už dávno) -> když spadne modul, nemělo by to ssebou vzít jádro, modul by se měl buď odpojit, nebo restartovat. To by mělo přinést vyšší stabilitu, většina pádů xp byla způsobena (mimo hw příčin, paměti a pod.) pádem driveru nebo služby v kernel-mode.

Příspěvek 18.1.2008 22:36:57
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano mělo to tak být ... ale kde to je? ten systém tak prostě nefunguje, zamrzne aplikace, nic se nestane zamrzne třeba driver na grafiku ... musim restartovat ... je mi líto ale takhle jsem si to nepředstavoval...

tohle je zajímavej článek o Microsoftu :)

http://www.vanwensveen.nl/rants/microsoft/IhateMS.html
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 18.1.2008 22:58:14
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ashrak_22: Používals ten systém vůbec? Nebo máš takové "zaručené" informace z netových diskuzí. Za ty tři měsíce, co ho mám nainstalovaný jsem neviděl jediný pád samotného systému!

To ale nemůžu říct o aplikacích a ovladačích. Třeba takový ovladač ATI grafiky padá spolehlivě při přehrávání videa na externím monitoru. Ovladač se restaruje, Vista to oznámí bublinkou u hlavního panelu a to je všechno. Video jede dál. Při zatuhnutí programu systém pracuje bez problémů dál. Možná by to chtělo ten systém používat a pak hodnotit.
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 18.1.2008 23:17:41
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ehm, ten systém mám legálně a dokonce ho používám, hlavně tedy u bratra kvůli UAC. A ovladač grafiky ho spolehlivě shodil alespoň 3x (dokonce i BSoD se jednou objevilo). jednou ho zbořila i blbá síťovka.

Chápu že aplikace a ovladače padají, nejde napsat program, který by nepadal (je na to matematický důkaz), ale nemelo by to shazovat system.

Edit: je teda fakt že tam je pouze Windows Vista Basic

Tohle už nemám u Vist vyzkoušené ale u XP mi vadí jejich správa paměti, po týdnu neustálého běhu pc, mi při spuštěné Mozille (byl v ní otevřen pouze SGAP) a zapnutem QiP pc používal 1,5 GB z paměti.... co to proboha je ... Mozilla používá, když hodně tak 300 MB a u QiPu si nejsem jistej ale zhruba 30 MB (odhadem) ...

a navic jsem psal ze kdyz zamrzne aplikace tak se nic nedej, protoze to fungovalo uz v XP (sice pochybne, ale vetsinou to na system nemelo vliv), ale aspon na tom bratrovo compu ty ovladace porad se systemem delaji co chteji...
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 18.1.2008 23:43:36
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
legálně, nelegálně, o to tu nejde (mám taky legální)

Jak říkám, mně se ovladač grafiky bez problémů resetuje. Ono u tohohle těžko můžeš říct, jestli jenom spadne ovladač, nebo zatím stojí nějaká hardwarová chyba (a těžko můžeš chtít aby to chodilo na hw, který zrovna nefunguje).

Obecně je správa paměti u Vist lepší než u XP. Teď jsem se díval a zabráno mám 1 GB z 1,9 GB (spuštěný Dreamweaver, Outlook, Opera, QIP, WLM a další věci). Vista oběcně zabere tím víc paměti čim víc jí ma k dispozici. U mě po startu okolo 600MB. A to nemluvím o technoligii jako ReadyBoost, která opravdu funguje (vyzkoušeno).
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 18.1.2008 23:53:04
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano Vista zabere hodně paměti a pak se z ní stahuje, to mám taky vyzkoušené.

hmm hardwarova chyba ledaze by se při instalaci něco pokazilo, před instalací nespadly WXP celý dva měsíce ani jednou a pak Vista půl hodiny po instalaci poprvý spadla kvuli ovladači grafiky (byl nainstalován asi 15 minut)...

Na ReadyBoost nemám flashku takže nemůžu posoudit...
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 19.1.2008 00:02:51
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Myslím přímo chyba zařízení. I hardware časem odejde a navíc Vista a její Aero klade na grafiku mnohem větší nároky než XP (neboť se stará o vykreslování GUI).

Ale to těžko můžu posoudit, takhle na dálku. Jak říkám, moje zkušenosti jsou vesměs pozitivní a já Visty můžu jen doporučit. :)
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 19.1.2008 00:49:03
henzis Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 344
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Visty taky doporučuji, běžím na nich 8 měsíců a tvrdý restar jsem snad za tu dobu použil 3x. Taky mám ram 1,9GB a bere si polovinu tak samo jak jsem měl ještě 1GB tak si bral taky jen polovinu. Quinix má pravdu pokud selže nějaký ovladač viz například zobrazení na chvíly blikla obrazovka a pak vyskočila bublina že ovladač zobrazení přestal pracovat a byl obnoven (stalo se to parkrát po zapnutí NB).

Takže je doporučuji, mám VISTA HOME Basic

Příspěvek 19.1.2008 03:04:55
Rebel44 Airman
Airman

Příspěvky: 5
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mam Vistu Home Premium 64bit (origos) a na vykonnem HW jede mnohem lip nez XP (4GB RAM + Q6600 @3.3Ghz) a je perfektne stabilni. S ovladacema problem nemam. System je perfektne stabilni. Narozdil od XP tak je system sviznej i po dlouhy dobe - PC mi bezi 24/7 a restartuju 1x mesicne kvuli aktualizacim a novejm ovladacum... a diky SuperFetch se mi spoustej aplikace nekolikrat rychleji nez v XP protoze Vista umi velmi dobre pracovat s RAM.

btw. Vista uzivatele nespicluje, nemaze upirateny filmy, nemeni firmwary ani jiny naprosto smysleny kraviny ktery po diskuzich rozsirujou dementi co o tom nic nevedi a Vistu videli tak mozna z rychliku......

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Počítače

cron