Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Počítače Windows Vista

Windows Vista

Hardware, software a vše co se toho týče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Zkusíte Windows Vista ?

Ano.
22
23%
Ne.
30
32%
Už je mám a libí se mi.
14
15%
Už je mám a nelíbí se mi.
8
8%
Nemám na to hardware.
21
22%
 
Celkem hlasů : 95

Příspěvek 13.1.2007 23:01:37
H@wk Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 80
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jj, však jsem o bezpečnosti (skoro) nic neříkal :D s tímhle souhlasím...
Intel Core2Duo E8500
4096MB DDR2-1066Mhz Kingston HyperX
Gigabyte EP45-DS3L
ASUS 8800Ultra
Seagate Barracuda 1,5TB + Seagate Barracuda 250GB - System Disk
LG Flatron L245WP 24"
Logitech Z-2300
Logitech G5 Mouse,G15 Keyboard

Příspěvek 14.1.2007 00:13:34
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jasný, ale psal jsi tam, že při příchodu XP, chyb ubylo, bych řekl, že spíše naopak a se SP 2 to dodělali.

Příspěvek 14.1.2007 19:27:50
H@wk Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 80
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zase záleží jakých no,.. ale určitě byly o dost stabilnější... ale jinak souhlasím, je to jak rozflákaný cedník poslepovaný sekunďákem :lol:
Intel Core2Duo E8500
4096MB DDR2-1066Mhz Kingston HyperX
Gigabyte EP45-DS3L
ASUS 8800Ultra
Seagate Barracuda 1,5TB + Seagate Barracuda 250GB - System Disk
LG Flatron L245WP 24"
Logitech Z-2300
Logitech G5 Mouse,G15 Keyboard

Příspěvek 15.1.2007 01:03:34
A.I.Ghost Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 90
Bydliště: Milky Way (M-31); Solar System; Earth(Tauri); European Continent
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdyz uz jsme u te technicke stranky.
Co vista prinese?

Z tech veci o nichz se mluvi vsude:
IE7, WinMP11, AERO, jiny system pristupovych prav (tedy vetsi bezpecnost), jiny pristup s praci jak s ram, tak i s CPU.

Kdyz to zhodnotim:
IE7:
Slibovana plna podpora CSS - ani napad. Diry - stare odesli, nove objeveny. Jadro prestavovane nebylo.
Verdikt: :roll:

WinMP11:
Design - ano, gratuluju, konecne neco, co se libilo mym ocim.
Funkcionalita vsak zustala na urovni M$.
Porovnojme s jinymi alternativami a stale nam vyjde ze to ono neni...

AERO:
Kapitola sama o sobe, ale ta HW narocnoct za to nestoji.

Jinak rozvrstveny system pristupovych prav:
Na to si pockame. Statistiku nam dobre udelaji viry, cervy, trojany a podobna havet' a pocet zaplat.
Kdyby se nekdo zajimal, tak nynejsi pocet zaplat pro win XP je neco pres 200 kusu.

Ram, CPU:
V tech buildech co jsem to zkousel, tak se jim to moc nepovedlo. Doufejme v lepsi zitrky.

------

Jedine co mne stve je to, ze M$ ma vsechno (penize, schopne lidi, zkusenosti, dominantni postaveni a tudiz i furu casu) proto, aby vyvinulo extremne spolehlivy, prijemny pro uzivatele a rychly OS + tuny dalsich produktu.
To by ovsem nebylo vydelecne, ze? :evil:

PRAETORIANNI NONNUMQUAM IN PROELIO NUMQUAM IN BELLO SUPERANTUR
  • GA-965P-DS3
  • IC2D E6400 @ 3.2Ghz
  • gSkill 800Mhz, 2048Mb
  • INNO3D 7600GST
  • 2xSeagate 10.320Gb RAID1
  1. Mac OS X 10.4.8 ; JaS + Semthex + Pion + Terminal
  2. Windows XP SP2 ; build 2180 + nLite + selfpatch

Příspěvek 15.1.2007 03:05:02
vitakappa Airman
Airman

Příspěvky: 2
Bydliště: Frymburk
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sokoro píše:
raci si dam Linux (stejne uz vsude pisu zasadne bez diakritiky :) )

Člověče, to mám chápat jako že u nás na Linuxu není čeština? A z čeho myslíte, že teď píšu?

Čeština i jakýkoliv jiný jazyk není pro linux problém, jinak doporučuji si jednak něco o linuxu přečíst a druhak silně doporučuji distribuci Mandriva, má nejlepší českou podporu a je vyvíjena především na desktop (i když já na tom provozuji několik serverů).

Jinak na Linuxu jde rozběhnout i Warcraft 3 (nemám ověřeno).
with all Better and Better wishes
Víťa

Příspěvek 18.1.2007 20:14:48
Sokoro Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 230
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
mno ja sem slysel ze treba na strongDC++ cesky psat nejde, ale zalezi na distribuci
btw: ja bych na Linux sel hned a jak rad, kdyby nebyl problem s kompabilitou a pritom nechapu proc, to sou tak liny to naprogramovat i pro linux.
IE mne vubec nezajima, problem je s DirectX10 kterej je jen na vista a ten budu kvuly hram potrebovat
Naposledy upravil Sokoro dne 30.1.2007 21:24:26, celkově upraveno 1
Rodney: "Patnact? Kam chodite na tyhle nesmyslny cisla?"

Příspěvek 28.1.2007 17:09:53
Asgard007 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 121
Bydliště: agardská válečná loď
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě přechod na WV ani pouhé vyzkoušení neláká.
1. nehodlám většinu výkonu PC obětovat jen na to, aby na něm běžel OS ( z čeho pak budou živy hry atd ? )
2. XP SP2 se začínají tvářit jako docela stabilní a rozumný OS (neznám "tvrdej reset")
3. což se týče zabezpečení, tak žádné automatické aktualizace, windows firewall apod, ale awast + kerio + spyboot a občas AD -Aware a šlape to půl roku od poslední instalace a problémy žádný.
4. lákadla typu windows media centrer, windows media player 11. IE 7 mě fakt neberou, místo IE jede FIREFOX, na hudbu winamp a na filmy BS player, někdy crystal player a přehraju vše.
Thor : „...senátor Kinsey. O’Neill navrhoval, abych vás za vaše činy poslal na nějakou vzdálenou planetu. Ale jsem si jistý, že to myslel jen jako žert.“
Kinsey: „To určitě, veliteli...“
Thor: „‘Nejvyšší’ veliteli!

Příspěvek 28.1.2007 17:23:06
Scorpio Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ja třeba jedu na Vista Final a musím si to pochvalit v operačce okolo 400MB takže na ostatní mi zbývá ještě 1,1GB a stránkovací soubor nepoužívám a jedu na ne příliš hustým notasu a pustím tu vše co sem používal na XP. A ještě něco v liště mi to ukazuje českej datum a píšu uplně česky. Takže na první pohled nepoznate že není česky. A hlavně je o hodně hezčejší.
Obrázek

Příspěvek 28.1.2007 17:48:33
petr__ Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 148
Bydliště: 50.70778° sš, 15.05265° vd, země
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vista pracuje s pamětí jinak než předchozí systémy.Používá ji jako cache pro často používaná data - snaží se minimalizovat používání swap file.V případě, že pustíte paměťově náročnou aplikaci, tak paměť uvolní.

Příspěvek 28.1.2007 18:07:26
Scorpio Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No ja ho nepoužívám vůbec zda se mi to škoda místa zatím mi stale stačil hardware. A když nebude 500MB mu ještě dokoupím ;)
Obrázek

Příspěvek 28.1.2007 22:19:31
petr__ Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 148
Bydliště: 50.70778° sš, 15.05265° vd, země
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak ono záleží na tom , co používáš a kolik máš ram.Nedávno jsem si udělal jedny xp pro slabší pc, a v emulátoru to běželo slušně na 64MB ram a na 128 bez problému s vypnutym swapem.

PS:// koukám taky liberečák.

Příspěvek 30.1.2007 21:26:01
Sokoro Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 230
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
zajimavy clanek:
http://blog.webtrh.cz/windows-vista-zamerne-vadne
:wink:
Rodney: "Patnact? Kam chodite na tyhle nesmyslny cisla?"

Příspěvek 30.1.2007 21:55:54
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak ja jsem taky prispeju zajimavym poznatkem:

Agenda vlady UK ktera se stara o technickou stranku skolstvi, rekla skolam aby ignorovali Vistu a Office, a poznamkou specialne k Viste, ze risika jsou vysoka a vyhody jsou velmi nejasne..
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 05.3.2007 11:36:13
kutas Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 368
Bydliště: Záryby
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
o jako vista muze byti podle prispevku dobra ale ja radsi zustanu u XP 8)
nejlepsi dil SG-1 je 9x20 a nikdo mi to nevezme

Příspěvek 05.3.2007 11:43:58
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Přečetl jsem si celkem zajímavý článek o Vistách, no a nadšení u mě zrovna nevyvola. :?

http://www.dsl.cz/clanky.php?clanek=663

Příspěvek 05.3.2007 13:38:14
athoscity Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 103
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to Pomeranc- Člověk ztratí většinu svobody. Tohle lidi asi vážně u Windows neudrží. Asi začnu pročítat encyklopedie o jiných OS :(
Obrázek

Příspěvek 05.3.2007 14:22:12
Foxlord Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 43
Bydliště: Brtníky
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No u Vist jsem po dlouhe dobe potreboval tvrdy reset a nadaval jak dlazdic, ze je to tlacitko tak nedostupne. Takze vitejte z5 w XP.
(Cista instalace Vist mi nabihala na pocitaci cca 40 min a XP 1 min)
(Pokus o opravu instalace - pres 14h )

(Muj COMP: Amd Atlon 64 4200 (dvoujadro), 2 Gb RAM a X1950 s 256 GDR3.)
Sic vis pacem, para bellum.

Příspěvek 05.3.2007 14:59:11
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vista má problémy a to je teprv na startu, Microsoft se zase jednou ukázal. Při nejbližší možnosti přejdu na Mac Os X :lol: .

Příspěvek 05.3.2007 15:01:44
HARDESH Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 40
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No tak mě Vista taky moc nenadchla. Abych byl přesný tak místama i pěkně nasrala.
Já jí vidím jako digitální dominu, policajta a práskače v jednom (alespoň podle informací čerpaných z různých článků).
Vůbec nepotřebuju aby systém měl navrh nad uživatelem. Aby mi záměrně zhoršoval kvalitu přehrávaného videa či zvuku jen proto že ho vyhodnotil jako nelegální. (mimochodem nikde jsem nenašel nějaké čtení o tom na kolik jsou Visty v tomto posuzování neomylné). A do třetice se mi nelíbí, že Vista jsou opravdu "OKNO", ale okno k nám uživatelům domů od Mrkvosoftu.

A že hezky vypadají? ... Je to vážně ten pravý důvod pro pořízení nového OS?!?

HOWGH :evil:
A komu ještě nevynadali, ten jako by ani nežil! 8-)

Příspěvek 05.3.2007 15:30:17
Nemoo Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 249
Bydliště: North pole
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A že hezky vypadají? ... Je to vážně ten pravý důvod pro pořízení nového OS?!?

No je to jeden z dôvodov, ktorý majú takí tí obyčajný užívatelia, ktorým sa musia aj obyčajné programy inštalovať...lebo to jednoducho nevedia... :(
Aj ja som mal taký tik, že by som ju dal, ale kde som zistil potreby ramky, ak som to nechal plávať...
Ale kamarát ju má, má 17´´ monitor a musím povadať, že tie ikony jú tak ako v win 95 s rozlíšením 800x600 :lol: :lol:
Výsledok, asi si treba počkať na SP a ked sa aspoň trochu utrasie, tak potom možno vyskúšam...
Obrázek

Příspěvek 05.3.2007 15:32:08
H@wk Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 80
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nejradši mám takové experty, co to ještě nezkusili a píšou "Visty ti zežerou celou paměť ; Brzdí ti komp" a sami ani neví o čem mluví. Mě Visty žerou míň paměti než XP a šlapou lepe...
(Živě si vzpomínám na takové,co kdysi byli tak chytří, jak přišly XP... hlášky typu "Na 500MHz to nepojede, 128MB Ram, to ani nenainstaluješ")
A pro to ty co mají opravdu slabý HW. Můžou koupit nový komp (dneska celkem levná záležitost) nebo být spokojeni s tím co mají a nemusí kritizovat, protože JIM to nepojede.

Mám Ultimate 64bitovou českou verzi a do necelé minuty mi naběhne komp se všemy programy, každá hra mi šlape v poho, některé ještě líp než na XP ...

OVŠEM ! Zatím obrovská nevýhoda je nekompatibilita některých aplikací a her, což beru jako největší mínus, stejně jako problémy s instalací forceware (fakt mě nebaví celé odpoledne hledat verzi, která mi pojede)

Ještě k tomu HW zkoušel jsem WV taky na bráchovém kompu (2,4Ghz ,512MB ram, 9600pro,40GB disk) a šly mu bez problémů. Pravda, nebyly nejrychlejší, ale žádné drastické snížení výkonu jsem nezaregistroval.

Mě osobně XP (se všemi programy... antivir,messengery, stahování, atd..) využívají cca 25-35% RAM , ve WV to bylo cca 20-30%, nehledě na to, že když jsem něco spustil, bylo to okamžitě připravené (stejně na brachovem kompu)


Takže pro ty, co si chtějí Visty nainstalovat, doporučuju počkat ještě aspoň půl roku, než na ně bude upravená většina softwaru. Nebojte se, nic vám neuteče. Až na pár nových funkcí a grafického rozhraní (a překopané jádro :lol: ) jsou Visty na první pohled jenom předělané XP.

Pokud je tedy urputně nechcete nainstalovat, tak to ani nedělejte. Zatím je to uplně zbytečné.
(Nevěřte reklamám - komerce fuj!)
(A teď si jdu natáhnout si Linux... :D 4EvER )

Všechno co jsem napsal je Můj osobní názor a pohled na věc a slohovka a pokud to někoho uráží a (AAA auto :lol: ) nebo vadí , tak... Má prostě smůlu :D , svoboda slova Rullez :D (jo a Metal RulleZ too :kapela: )

Hau, domluvil jsem :lol:
Sorry, za výklad :oops:

Příspěvek 05.3.2007 15:32:55
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Počkejte si dva roky. Nebo aspoň do té doby než to scena vydá s pořádným crackem. Ti co to mají v PC a myslí si, že jsou v poho, když si aplikovali nějáký ten reseter, tak jsou na omylu :wink:
Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one.

Příspěvek 05.3.2007 17:10:55
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jj, taky zatím zůstanu na XP, nějaké ty ikonky, nějaký ten motiv a mám design podle svých představ a ani to nežere... Pro mě Visty zatím nemají to, co by XP už neměly... :wink:
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 05.3.2007 18:02:37
Dr. Malas Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: U PC
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podle mě je Vista korát žrout peněz, člověk si musí koupit nový PC a tyhle drahý Visty, brzdí to počítač v rychlosti a moc věcí s tím ještě není kompaktibilní. Pro mě je jasná volba XP SP2, protože se mi osvědčil jako sqělej OP, nemám si u XP na co stěžovat. :idea:
Obrázek

Příspěvek 10.3.2007 21:43:22
Nemoo Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 249
Bydliště: North pole
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Neviem či je to tu predtým spomenuté, ale viete, ako robí win XP svoje restore pointy... tak samozrejme to robí aj Vista.... akurát, že tu povýšili túto funkciu na celkom fajn žrút diskovúho priestoru...
Defaultne je totiž nastavená aby zožrala 15% kapacity akejkoľvek veľkosti diskovej kapacity... :x
Kamarát má kol 130 GB alebo koľko, a jemu sa instalačná verzia veselo rozbalila na ,,necelých,, 12GB.... vravím si fajn....
Ale ked si predstavim že u mňa by mohla zabrať aj cez 50 GB ... je mi z toho zle.... :?
Radšej vyčkáme na tie SP aby sme mohli na disku mať aj data nielen OS :P
MoreFun :D
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Počítače