Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Počítače Windows Vista

Windows Vista

Hardware, software a vše co se toho týče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Zkusíte Windows Vista ?

Ano.
22
23%
Ne.
30
32%
Už je mám a libí se mi.
14
15%
Už je mám a nelíbí se mi.
8
8%
Nemám na to hardware.
21
22%
 
Celkem hlasů : 95

Příspěvek 05.12.2006 23:18:28
Sirius Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 425
Bydliště: Hradec Králové, Na rozhraní 1378
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Máte je už někdo doma ? Jak se Vám líbí ? Fungují Vám dobře ?
Já je stahuju a mám to zaseknuté na 98.3%, už pět dní, takže mám asi smůlu.
Za blbost se platí.

Příspěvek 05.12.2006 23:23:55
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mám, originál, legální...za 16 Euro. Nainstaloval jsem a XPčka si našly hezky zpátky místo na mým disku....Vistu ani kdyby mi za to nabízeli 1 000 000 Euro....ne ne ne a ne.

Za prvý na tom neběhá polovina softwaru, ty jejich ochrany proti kopírování uý jsou taky přehnany, a co me s*** nejvíc je že si upravujou firmware u hardwaru..

Budu čekat až mi vyprší podpora pro XP a pak přejdu asi na Linux..
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 06.12.2006 17:37:28
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem se taky zasek při stahování :roll: rozhodně to chci alespoň vyskoušet, ale pro jistotu si tu nechám i XPčka a Visty dal jako druhej systém, teda pokud se to někdy dotáhne :D
Obrázek

Příspěvek 06.12.2006 17:55:55
shadowsofevil Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 140
Bydliště: Přerov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ashrak_22 píše:
a co me s*** nejvíc je že si upravujou firmware u hardwaru..


Ano to je problem, pro to sem je taky odinstaloval a bezim na starejch dobrejch XP
http://s1.bitefight.cz/c.php?uid=41729

Příspěvek 06.12.2006 17:58:22
ErrOrEk Airman
Airman

Příspěvky: 7
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no berte to takhle, kdyz vysly XP, taky se nedaly pouzivat a vic nez pulka programu nemluve o hrach na tom nebezela.

Davam Vistam pul roku a pak budu mozna premyslet o jejich koupi, zatim to nema vyznam, akorat nervy ze to a tamto nejede.

Příspěvek 06.12.2006 17:58:30
Wyntil Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ja osobne pracuju v Linuxu (aspon nemam nutkani si na "5 minut" odpocinout u nejake gamesky), a na hry mam XP, Vistu mam moznost mit original, tak jsem ji nainstaloval na vyzkouseni jako treti system. Sice ji nepouzivam jako primarni system, ale nekdy si v ni trochu hraju, a !vypada! pekne, to se musi nechat... Ale v nejblizsi dobe mi XP asi nenahradi...

Příspěvek 06.12.2006 18:20:42
Sheppard86 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 9
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já nějak nemůžu přijít Vistám na chuť...přijdou jak graficky vymazlená XPéčka...proboha, za co dávat 10.000,- ? Kolik tam těch novinek pro mě co by normálního uživatele je, abych musel nutně upgradovat...navíc mám PC staré 5 let a nemám nejmenší důvod měnit...co potřebuju mi chodí ez prolémů, hry nehraju a když už tak spíš ty starší klasiky.....

Navíc mám doma plnou verzi WindowBlinds 5.1 a používám vzhled Vista Aero, takže můj systém je graficky téměř totožný jako Visty...a to ani nemám grafiku co podporuje DX9, ale obyčejnou GeForce 2 :D

Prostě pro mě nemají Visty zatím žádnou užitnou hodnotu...nemají nic, co by mi v XP chybělo.... a můj názor taky je, že to bude použitelný systém teprve po vydání Service Packu 1 nebo 2, protože to tak vždycky bylo, i u XP

Příspěvek 06.12.2006 18:52:59
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zatím to zkoušet nebudu, protože mi v XP nic nechybí. Nedávno jsem četl v jednom časopise rozsáhlou recenzi a naprosto jsem s nimi souhlasil v tom, že je potřeba Vistu ještě pořádně doladit v mnoha ohledech. Neříkám, že je špatná a nefunguje, jen se prostě musí zaběhat, jako XP, ovladače, programy atd... Do budoucna možná, ale zatím je pro mě jasná volba zůstání u XP :wink:
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 06.12.2006 19:48:38
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vistu jsem zkusil už asi před měsícem, stahoval jsem jí hned ten den co vyšla, naštěstí se mi download nesekl.
Jinak její design mě totálně dostal, hrozně se mi líbí, ale tím to asi tak končí. Šílené požadavky na hardware mě docela dostali, byl jsem rád, že jsem to rozchodil. Mám 512 mb RAM a Zatížení výkonu mi změřilo, že jenom když koukám jakou mám hezkou plochu a nic nedělám, tak mám využito 70%. Dále IE 7 mě taky moc nenatchnul, ale za to WMP 11 neni vůbec špatnej a WMC taky neni zase tak špatnej. Nekompabilita softwaru je vcelku jasná, protože podle určitých zdrojů bylo překopáno asi 60% kodu. Snad se to časem změní, zatím se dělají antiviry s podporou Win Vista. Cena je taky dost přehnaná.
Celkově na mě Vista nezapůsobila dobře. Bill svůj sen asi nerealizoval moc dobře:-D.

Příspěvek 06.12.2006 20:36:22
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Bill ho realizoval moc dobře...protže to by marketingový tah, musí se udělat nové verze programů s podporou Visty....a společnost, která chce dělam s podporou Visty si musí zaplatit možnost nakouknout do kódu....a to jsou pro Mrkvosoft další prachy..
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 06.12.2006 22:47:55
A.I.Ghost Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 90
Bydliště: Milky Way (M-31); Solar System; Earth(Tauri); European Continent
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Siriusi, chybi ti v hlasovani moznost -
"zkousel jsem - dekuji nechci" :wink:
Proto jsem vybral "Mam je a nelibi se mi", coz neni uplne totez ;-)

Po nekolikadennim testovani ruznych buildu visty (vcetne toho posledniho pred vydanim) jsem se rozhodl, ze navzdy reknu microsoftum "cau vole" (teda, az na tu moji klavesnici Microsoft Ergonomic Keyboard 4000 :oops: :lol: ) a presidlil na Mac OS.

Jen tu na mne vsichni neukazujte prstem a nezahazujte kamenim, ale nikdo z vas nema nejmensi predstavu kolik toho co pouziva Mac OS se objevilo ve windows vista - samo s jinym nazvem a "exclusively in world-new operation system windows vista". Ja jsem to taky nevedel, nez jsem zkusil Mac :lol:

Kazdopadne kdo si chce na pocitaci hrat hry, bohuzel windows je pro nej jedinou volbou. Na Mac a Linux jsou nektere hry, ale to je tak asi 1% ze vsech.

O pozadavcich na HW ani nemluvim...
Mac OS a nadstavba pro Linux (ted' si nepamatuju jak se ji rika) jsou na stejne urovni co se grafiky tyce a daleko mene HW narocni nez to AERO pro WV. :roll:

2: DreamWeaver
Zaujal te WMP11 ?
Zkus iTunes a pak rekni co je lepsi ;-)
http://www.apple.com/itunes/download/

PRAETORIANNI NONNUMQUAM IN PROELIO NUMQUAM IN BELLO SUPERANTUR
  • GA-965P-DS3
  • IC2D E6400 @ 3.2Ghz
  • gSkill 800Mhz, 2048Mb
  • INNO3D 7600GST
  • 2xSeagate 10.320Gb RAID1
  1. Mac OS X 10.4.8 ; JaS + Semthex + Pion + Terminal
  2. Windows XP SP2 ; build 2180 + nLite + selfpatch

Příspěvek 06.12.2006 22:54:49
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No já zkoušel ten oficiální po vydání, a prakticky mám stejný pocity, ale počkám si dokud bude podpora pro WIN XP a pak přesídlim na Linux, nebo vyzkoušim ten Mac OS (Za kolik se dá sehnat?)
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 29.12.2006 03:13:50
Likan Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 54
Bydliště: Likan Prime
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mno reknu to asik ,tak za par mesicu az se Vista rozsiri a zacnou se na ni delat softy a hry .atd jeste radi prilezete z5.TAk jak to bylo u win98 ci win 2000 a o xpeckach ani nemluve.Pokud to srovnam s nastupem xpecek byli na tom hur nez Visty a kde jsou ted.Co se tyce softu me jde vsechno a kdyz ne prepnu na kompatibilitu a jede to.Nerikam ze sou dokonaly to zdaleka ne a taky nikdy nebudou jako xpecka.Ale co opravdu byl prehnal jsou ty naroky na hadrware ,ale co uz pokrok nezastavime a pokud vim osekany verze Visty maj mensi naroky na hardware a nebo ,take lze vse vypnout a udelat ztoho pomalu win 98.

Tod vse co jsem k tomu chtel. :lol: :lol: :lol: :lol:
Enterprise (with Cpt. Archer) or REED ALERT

Obrázek

Příspěvek 29.12.2006 12:39:57
fixinko Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 16
Bydliště: Ba, Slovensko
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no mne osobne na hry a nejake tie programy staci WinXP, aj tak 99% casu pri PC som v Linux, resp. FreeBSD a Windows (jeho)VISTA nemusim nejak moc :)
So let it be written, so let it be done, to kill the first born pharaoh son, I'm creeping death

Příspěvek 29.12.2006 12:53:26
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
HardWare nárokama bych se ani moc nezabejval. To co Visty potřebujou bude jen zlomek co budou za pár let potřebovat hry.
Ale je zajímavý že výpočetní výkon palubního počítače ve vesmírný lodi Apollo stačil k letu na měsíc, ale byl asi 1000× menší než aby se na něm Visty aspoň cukly :)

Já si počkam na ňáký nový železo (abych si moh taky něco zahrát) a taky na ňákej ten Service Pack (ne že bych Billovy nevěřil, ale po zkušenostech s ostatníma woknama si radši počkam) a pak se do Vist pustim.
Obrázek

Příspěvek 29.12.2006 12:54:17
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to A.I.Ghost: Nezkoušel a rád vyzkouším.

Příspěvek 30.12.2006 19:17:07
Sokoro Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 230
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
nezkousel sem, ale zatim nemam tech 2GB ramky :shock:, a az budu mit za par mesicu novej comp tak se na to ani nejak nechystam, raci si dam Linux (stejne uz vsude pisu zasadne bez diakritiky :) )
Rodney: "Patnact? Kam chodite na tyhle nesmyslny cisla?"

Příspěvek 30.12.2006 23:56:08
petr__ Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 148
Bydliště: 50.70778° sš, 15.05265° vd, země
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
mohl by mi někdo říct něco k těm upravám firmwaru ??? o ničem takovém nevím, a ani jsem to nezaznamenal.
Jinak co se týče paměti, 512 stačí, chodí to podobně jako xp, nesmíte se nechat zmás tím, kolik paměti to využívá, přístup k ní se docela změnil, chová se to jinak.
Většina změn není pro uživatele vidět (nové jádro, API...) .
Teďka se rejpu v instalaci, jak 2k a xp ji měji úplně stejnou, tak tohle je zcela jiný ("vista pe" ??) .
Škoda , že už nejsou veřejně dostupný bety, aby si to moth každý zkusit.

PS: pro kritiky aero si téměř na výkonu nic neveme, zjevně to opravdu počítá gpu.
Většina softu se rozjet dá, problém je v nefunkčních instalátorech.(teda vyjma sw, co používají vlastní kernel-mode ovladač)

Příspěvek 31.12.2006 00:00:43
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevim no, já mám 512 mb RAM a Vista jenom tím, že jsem si jezdil kurzorem po ploše, tak mi sežrala 76%. A celkově to bylo pomalejší naž na normálních XP.

Příspěvek 01.1.2007 21:04:32
petr__ Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 148
Bydliště: 50.70778° sš, 15.05265° vd, země
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tohle se pravděpodobně stane vždy, bez ohledu kolik tý paměti máš.Vista se snaží využít tolik paměti , kolik je dostupné. Používá ji jako cache pro vlastní urychlení, a zmenšuje swap.Když pustíš paměťově náročnou aplikaci, tak ji uvolní.

Příspěvek 13.1.2007 21:05:26
A.I.Ghost Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 90
Bydliště: Milky Way (M-31); Solar System; Earth(Tauri); European Continent
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vista se snaží využít tolik paměti , kolik je dostupné. Používá ji jako cache pro vlastní urychlení, a zmenšuje swap.Když pustíš paměťově náročnou aplikaci, tak ji uvolní.


Vis jak se tomu rika?
Unix princip prace s RAM v podani Microsoft. :vomit:

Ze je instalace jina... jo je hezka, ale jeji nacitani, to je porod... konecne to u Applu slohli (tam je to stejne... nez instalace "nabootuje" si stihnu uvarit caj a vypit ho) :lol: :lol:

pro kritiky aero si téměř na výkonu nic neveme, zjevně to opravdu počítá gpu.


Dobre, AERO pocita GPU.
Dam si athlona 3000+, 512RAM a X1950Pro (napriklad), aby mi GPU v pohode pocitala aero a pocitac by se nezasekaval... :roll:
Pro srovnani,
novou verzi MacOS se mi povedlo sprovoznit na
IP4 Prescott 2.8Ghz, 512Ram@400Mhz a Radeon 9600Pro, to vse na zakladni desce Gigabyte s intelovou chip. sadou 865.
Zere to to 10% CPU a Memory (Active + Zarezervovane) tvori 255MB, pri spustene Opere, Thunderbird a AIM klientu.

Tipni si, zda se mi na tom vubec povede sprovoznit Vistu tak, abych nemel zadne problemy s pripadnym zasekavanim obrazu, nebo ze by mi to nezralo alespon 50% CPU. :wink:

PRAETORIANNI NONNUMQUAM IN PROELIO NUMQUAM IN BELLO SUPERANTUR
  • GA-965P-DS3
  • IC2D E6400 @ 3.2Ghz
  • gSkill 800Mhz, 2048Mb
  • INNO3D 7600GST
  • 2xSeagate 10.320Gb RAID1
  1. Mac OS X 10.4.8 ; JaS + Semthex + Pion + Terminal
  2. Windows XP SP2 ; build 2180 + nLite + selfpatch

Příspěvek 13.1.2007 21:25:24
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Až budu mít možnost, tak přecházím na Mac OS X:-). Vistu jsem osobně vyzkoušel a něják mi nesedla a XP akorát pořád reinstaluju.

Příspěvek 13.1.2007 21:32:12
Aiden_Ford Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 89
Bydliště: Čelákovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Určitě to aspon vyzkouším
Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázek

Příspěvek 13.1.2007 22:28:02
H@wk Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 80
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jak se tak dívám, tak se tady bavíte převážně o těchle věcech...

Nároky - udávané nároky nikdy nesmíte brát vážně ! i pokud máte míň než minimum, tak z toho to dostatečné většinou dokážete v poho vymáčknout. Ohledně Visty, ty nároky nebudou tak krvavé jak se píše atd... ano, jsou vyžší než u XP, ale když vycházely XPčka, tak na tom byly v porovnání stejně, většina lidí se hádala, jestli jim to půjde - či ne. Jinak pokud budete mít 1Ghz, aspoň 256MB ram (radši těch 512MB) a slušnou minimálně 128bit grafiku, tak Visty rozjedete.Nebude to sice nic uchvatného, ale měly by šlapat... ovšem, čím lepší komp, tím líp . Ohledně paměti Visty , snaží se všechno nacpat do paměti,pokud to jde, takže opravdu dost "koštuje". Zkoušel jsem poslední build na 1,2Ghz 512MB, 9600pro a šlapaly (byly sice docela dost líné, ale šly slušně)
:lol:

Grafika - Tohle asi nemá cenu moc rozebírat, je sice moc pěkné, když systém vypadá hezky, ale podle mě je to asi to poslední v čem by měl vynikat. Že nebudete mít grafiku podporující Aero ? A vážně to potřebujete ? Pokud potřebujete "machrovat" jak to hezky vypadá, kupte si lepší stroj...

Funkce - to o čem se tady málo mluví jsou funkce a součásti systému (pominu-li WMP11 a IE7, které sice o5 vypadají hezky, ale nepochytily snad nic nového) , podle microsoftu by mělo přibýt mnoho součástí pro lepší chod systému (první XP mi padaly do měsíce... poslední verze, kterou mám mi šlape přes půl roko bez problémů) , taky ovšem záleží, jak se o systém staráte (někteří jako prasata) , ale to už je něco jiného ... takže,uvidíme uvidíme...

Zabezpečení a stabilita - V tomhle asi budeme všichni za jedno, nic není bez chyb a 100% stabilní, hlavně pokud je řeč o Windows :lol: , ale s příchodem XP a postupem času chyb podstatně ubylo, tak doufám, že u Visty to bude zase o něco lepší... ovšem určitě né ze začátku a nějaké nové taky budou...

Shrnutí - Osobně Visty ani neschvaluju ani neodsuzuju, momentálně čekám na CZ verzi, nainstaluju a pokud mi nebudou vyhovovat, tak se vrátím na XP (stejně asi né na dlouho) . A Linux a MAC OS X? Linux je podle mě pro běžného uživatele moc složitý a naopak MAC OS X je (o5 podle mě) hlavně pro efekt... proto jsou tady Windowsy, které jsou něco mezi tím a mě vyhovují. Konec :arrow: :wink:

(Všechno můj názor kamenujte dle libosti) :D
Intel Core2Duo E8500
4096MB DDR2-1066Mhz Kingston HyperX
Gigabyte EP45-DS3L
ASUS 8800Ultra
Seagate Barracuda 1,5TB + Seagate Barracuda 250GB - System Disk
LG Flatron L245WP 24"
Logitech Z-2300
Logitech G5 Mouse,G15 Keyboard

Příspěvek 13.1.2007 22:54:22
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To Hawk: Slovo bezpečnost Windowsy dost míjí, ve srovnání s Linuxy a Mac OS X.
1. Mac
2. Linux
dlouhá mezera
3. Windowsy
Mac OS chci hlavně kvůli větší přívetivosti.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Počítače