Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Počítače Jaký používáte operační systém??

Jaký používáte operační systém??

Hardware, software a vše co se toho týče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jaký používáte operační systém??

Windows
114
86%
Linux
15
11%
Mac OS
3
2%
Plan 9
0
Žádná hlasování
OS/2
1
1%
Jiný, napište jaký
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 133

Příspěvek 24.10.2007 15:39:49
Woylin Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Drc píše:
b) "To co potrebuju mi pod linuxem nejede" plati podle me omezene na Office (OpenOffice je ve sve podstate stejna sracka jako MS Office) a na ucteni programy (to je fakt problem a jestli me nekdo odepise, ze prece existuje GNUCash atd. atd. tak to neberu - vyzkousel jsem asi vsechno a nic neni pouzitelne) - hry nehraju takze tam nevim (fakt je, ze pod wine se rozjede kde co a prej to bejva i rychlejsi nez pod Windows - nevim) CO JINEHO POTREBUJETE A NENI POD LINUX? (vazne minena otazka - no flame please...)

účetí program jsem nikdy nepotřeboval, takže nevim. Jediné co jsem pod linuxem nerozběhal je multifunkční zařízení od firmy Lexmark (tiskárna a skener v jednom), respektivě nešel skener. Nakonec jsem to vyřešil emulováním win XP s ovladači pro skenování, tisknul jsem normlně přes tuxe.
Sheppard: "Když jsem já dostal svou první encyklopedii, začal jsem písmenem S."
Zelenka: "Ano, wraithská sexualita může být zajímavá..."

Obrázek

Příspěvek 24.10.2007 16:10:14
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Drc píše:
b) "To co potrebuju mi pod linuxem nejede" plati podle me omezene na Office (OpenOffice je ve sve podstate stejna sracka jako MS Office)...

Tak pro mě je nefunkčnost MS Office docela problém, protože bez nich neběží Autodesk Inventor (Open Office mu nestačej), takže u toho můžu na Linux rovnou zapomenout - obdobnou situaci bych očekával i od AutoCADu a CAD Key Workshop - všechny jsou jsou od stejnýho výrobce a žádnej jinej pokud vim neposkytuje studentskou distribuci zdarma.
Jinak když jsou Office taková srágora, jakej jinej software doporučuješ ? Já kromě nich a 602 (která je milionkrát horší) nic jinýho neznam :(


Ashrak_22 píše:
Krok Druhý instalace: podle mého názoru by se operační systém neměl instalovat dvě hodiny :(

No tos asi nikdy neinstaloval Windows 95 ze třiceti disket :lol:
Obrázek

Příspěvek 24.10.2007 16:33:50
Woylin Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
CAD systémů je pro linux spousta a dost jich dosahuje úrovně AutoCADu, některé ji i přesahují. Je to jen o hledání alternativ a ne být fixován pouze na jeden produkt.
Sheppard: "Když jsem já dostal svou první encyklopedii, začal jsem písmenem S."
Zelenka: "Ano, wraithská sexualita může být zajímavá..."

Obrázek

Příspěvek 24.10.2007 17:24:17
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ashrak_22: No tak ovladače jsou zrovna docela krizová komponenta systému... I v Ubuntu se musí po instalaci nesvobodnejch ovladačů restartovat...

Drc: A co třeba restart po instalaci aktualizace jádra, instalaci nesvobodných ovladačů... Restartovat nemusíš, ale změny se neprojeví (stejně jako ve Windows).

Office a OpenOffice, to je jako nebe a dudy... Stejně jako srovnání Outlooku a Thundebirdu.

ne být fixován pouze na jeden produkt.


To je trochu problém, když je např. formát .doc v podstatě standartem... Ano, OpenOffice ho taky umí, ale jsou s tím taky občas problémy.


Jinak problémů a nekompatibilit se dočkáte u Linuxu i u Windowsu, takže si nemaji co vyčitat :)
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 24.10.2007 20:14:34
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ovladače jsou krizový, ale každej ovladač by měl mít svou vrstvu, tzn kdyz nainstalujes ovladac tak by to melo restartovat vrstvu a jadro by zustalo nahozeny (takhle to vehementne Microsoftaci slibovali, naisntalujete ovladac grafiky-zrestartuje se graficke prostredi a hotovo.)
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 24.10.2007 20:47:21
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak já jsem byla "donucena" v práci pracovat na Linuxu (to víte, kolegové programátoři holt wokna neradi). Nastoupila jsem před rokem a Linux už tam na mě čekal. Přes počáteční obavy jsem velmi spokojená, všechno šlape, ovládání je v pohodě, i nějaké ty příkazy jsem pochytila:-). K práci mi to bohatě stačí, navíc se nemusím obávat virů:-).

Doma mám Windows, protože to, co na něm umím dělat, na Linuxu neumím, čímž neříkám, že to nejde, ale prostě to neumím. Mám Vistu, jsem celkem spokojená, i když mi dalo docela na začátku práci najít některé kompatibilní softwary, protože ty, na něž jsem byla zvyklá v XP, na Vistách nejedou.

Podle mě ideální kombinace:-).
Obrázek

Příspěvek 26.10.2007 10:06:07
Darth_Mark Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ok nekdo musi bejt ten kdo ma neco jinyho nez ostatni...ja to priznam, nestydim se za to ...mam Mac OS X 8)

Příspěvek 26.10.2007 11:10:28
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nj, já jsem taky na windows.. přesněji na xp a ještě u nich asi nějakou dobu zůstanu, než vychytají vistám všechny mouchy, nebo aspoň většinu :-)

K open office- brr, měl jsem je v práci a kdykoli jsem v nich něco otevíral, seknul se mi na 10 minut comp, pak se rozběhnul, ale stejně v nich skoro nic nešlo... :?
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 26.10.2007 11:34:46
182 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 63
Bydliště: Smiřice - Okr. Hradec Králové
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mam XP prof.
Dokad v nich neudelam gulas tak slapou,jinak vetsinou davam reinstal :D
Pak taky mam vyhrady k LAN siti,prestoze na obou PC sou stejny OS a vse je nastaveny jak ma ,nikdy se nam bez pomoci nakyho dalsiho programu nepodarilo bezproblemovyho oboustranyho spojeni.
Sheppard : Kolik jich ještě máš?
Ronon : Kolik je potřeba.
Sheppard : Pro tebe bude celkem problém projít letištní kontrolou.

Obrázek

Příspěvek 26.10.2007 11:53:53
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Používám jen a jedině DOS :)
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 26.10.2007 12:51:52
Martincz Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 219
Bydliště: Ústí nad Labem(P3X-972)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No já teď mam Win XP profesional. Ale budu kupovat new compa takže pudu na Visty.. hlavně kvuli podpoře DX10

Příspěvek 26.10.2007 13:29:52
Sgt. Hoot Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 570
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
můj učitel informatiky nám říkal když něco nešlo: Proč? Protože Microsoft :lol:
Obrázek
Obrázek

Chceš-li se mít jako prase v žitě - chovej se jako svině.

Příspěvek 26.10.2007 13:34:37
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Náhodou DOS + Norton Commander byla skvělá kombinace, jejíž zpomalenou omalovánkoidní verzi sem používal eště dlouho ve Windows. Navíc v případě nouze mi DOS dovolil smazat i věci, který mi Windows nedovolili (obvykle poškozenej soubor, nebo zavirovanej program...) a posledních pár verzí umělo obnovovat smazaný soubory, ale lidi maj prostě radši BARVIČKY :lol:

Ale přiznam se, že už ani mě by nebavilo párat se s DOSem, navíc tušim, že se moc nekamarádil se sítí.
Obrázek

Příspěvek 26.10.2007 14:42:14
Dr.star Airman
Airman

Příspěvky: 4
Bydliště: Camp city
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ja používám jen linux..konkrétně Mandrivu 2008..mám sice na PC i winXP ale ten používam jen na photoshop..takže TUX4EVER
Drum and bass 4ever

Příspěvek 26.10.2007 23:41:28
petr__ Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 148
Bydliště: 50.70778° sš, 15.05265° vd, země
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já už jse se s xp rozloučil, microsuft udělal velký kus práce, především na úrovni jádra systému (správa paměti, WDDM (pád ovladače sebou opravdu systém nevezme), virtualizace zdrojů, zabezpečení, stabilita - BSOD jsem za celou dibu neviděl - mám kvalitní hw, a k němu kvalitní ovladače) ,na svym stolnim kompu mám visty , na tabletu též.Něakym způsobem je používám od první rc verze,teď mám nakoupeny OEM licence.Dále mi na mojem domácím "experimentálním" serveru běží zkušební verze win serveru 2k3 R2, na mobilu mi běhají windows mobile 6.Funguje všechno opravdu výborně, vzájemná synchronizace je dokonalá.No, ještě mám ve virtuální mašině debiana, na pár drobných věcí pod linux, ale téměř vždy zůstávám u konzole.

Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak si říkám, proč neoživit dva roky starý topic? :)

Dlouho jsem používal Windows XP, až mi jednoho dne přišlo, že už by to chtělo upgrade. Přecejenom zůstávat u systému z roku 2002 mi nepřišlo zrovna ideální. Tak jsem nejdřív zkoušel Visty. A teda nic moc. Systémové nároky zbytečně vysoké, hromada nepotřebných služeb a procesů na pozadí, takže docela opruz. Navíc mi tam nechtěly fungovat některé staré Dosové hry. :D Pak jsem v jednu chvíli zkoušel i 7ičky. Ty jsou takovou vylehčenou a vylepšenou verzi Vist... Celkem ok, ale pořád to žere nějak moc paměti.
Nakonec jsem se rozhodl vyzkoušet Linux. Konkrétně Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope. Chce to nejdřív si zvyknout a trochu si s tím pohrát, ale jakmile si jej přetvoříte k obrazu svému, nemá chybu. Hlavně ta 3D plocha (compiz fusion). Mnohem lepší než Aero, protože kromě toho, že je na efekt, je taky skutečně praktická.
Pokud jde o hry, většinou se chytnou ve Wine a když ne, pořád je tu ještě možnost virtuálního PC nebo dual bootu.
Shrnuto a podtrženo, Linux vítězí. Hlavně ten maskot, to je sympaťák. :D
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já pořád (doma) systém z roku 2002 WS XP
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nohajc:Spřízněný tučňák na fóru supr. :lol: Ubuntu je fajn už jsem si na něj hrozně zvykl. Nedávno jsem zkoušel openSUSE zděsil jsem se že te to úplně jiné než Ubuntu. :-D
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

mark65 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 276
Bydliště: atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já mám Windows XP a Vistu
Obrázek

Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak předem, Visty fakt NEVER

Koupil jsem si teď nový komp a samozřejmě tam šly Windows XP Profesional. Měl jsem je už roky předtím a osvědčily se. Myslím, že mi někdy nedělaly problémy a pokud se už stalo, tak mi pomohl kamarád a ještě jsem se u toho o nich něco naučil.
Ani když jsem měl počítač zapnutý třeba čtyři dny v kuse, tak se nic nestalo. Potom, co jsem se je naučil trochu ovládat a porozuměl jim, pak byla sranda si tam něco udělat nebo naistalovat. Teď, když dostanu do ruky nové pc, si všechno, na co jsem byl zvyklý předtím naistaluji za chvíli přizpůsobím k obrazu svému.
Windows Xp jsou sice z roku 2002, ale mě i tak vyhovují a zůstanu u nich.

Ale v budoucnu budu na disk ještě přidávat Ubuntu 9.04, zatím jsem na něho slyšel jen chválu a navíc chci trochu více poznat Linux.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
mám XP a jsem s nima naprosto spokojenej. Ale nejspíš pudu do Windows 7
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Blinky Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 76
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Používám norm. Visty Ultimate,ale ted zkoušim Windows 7 :)
<<SG-1,SGA,SGU,Smallville,Heroes,Reaper,LOST,Supernatural,The Guild,Chad Vader,Chuck>>
_____________Obrázek______________

rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
win xp proffesional sp3 a na vmwaru mam win7 rc build7100 + CZ
" IMMORTALITY "

Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak já mám doma XP ,na notebooku takyXP a ve škole hádejte co?
Toto je spoiler!!!:
taky XP :D
ale teď nám do školy na 2 kompy šoupli win7
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

alfel Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1026
Bydliště: Atlantis/Atlantida
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já mám přiblblý Visty a ještě zkouším 7 RC1 CZ. A za sebe musím říct že ty Visty jsou horší jak můj učitel informatiky ( zarytej Applař) :roll:
Slunce hřeje, vítr duje, tráva na březích se zelená. Zde se žádný býk neukryje.
Oma Desala
Lanteané FOREVER
Battlefield3
Lidé žijí v trápení jen proto ,aby doufali že se stane zázrak.
by alfel

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Počítače

cron