Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Počítače Jaký používáte operační systém??

Jaký používáte operační systém??

Hardware, software a vše co se toho týče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jaký používáte operační systém??

Windows
114
86%
Linux
15
11%
Mac OS
3
2%
Plan 9
0
Žádná hlasování
OS/2
1
1%
Jiný, napište jaký
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 133

Woylin Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak so používáte za operační systém?? Docela by mě zajímalo kolik lidí tu má linux, či někdo používá nějaký neobvyklý operační systém. Já měl např. možnost si odzkoušet OS s názvem "Plan 9". Tak hlasujte a pište :D
Jinak já používám linux i windows.
Sheppard: "Když jsem já dostal svou první encyklopedii, začal jsem písmenem S."
Zelenka: "Ano, wraithská sexualita může být zajímavá..."

Obrázek

Příspěvek 23.10.2007 17:45:06
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já používám dva - Windows XP a Ubuntu Linux... tak nevim, jak hlasovat :dontknow:

Jinak ve škole teď děláme pod Solarisem... to je děs a utrpení :)
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 23.10.2007 17:59:26
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Starý dobrý wokna :lol:
Ale výhledově chci odzkoušet Linuxe - zatim sem ho viděl jen jednou a neudělal na mě moc dobrej dojem.
Obrázek

Příspěvek 23.10.2007 18:25:21
Leja Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 758
Bydliště: Martin - Brno (sem a tam, sem a tam, sem a tam...)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ja som s linuxom robila v škole, ale radšej budem dalej nadavat na svoj windows, ako v nom robit zase
p.s.Windows xp :wink:
Obrázek

Never run away from sniper, you will only die tired!

Příspěvek 23.10.2007 18:29:06
Woylin Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Quinix píše:
Já používám dva - Windows XP a Ubuntu Linux... tak nevim, jak hlasovat :dontknow:

Jinak ve škole teď děláme pod Solarisem... to je děs a utrpení :)

To je jednoduchý, hlasuj pro to co je ti blížší, nebo co používáš víc. Jinak taky používám Ubuntu (7.10)
Sheppard: "Když jsem já dostal svou první encyklopedii, začal jsem písmenem S."
Zelenka: "Ano, wraithská sexualita může být zajímavá..."

Obrázek

Příspěvek 23.10.2007 18:29:51
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mám Windows XP Professional. Chodí na tom to, co potřebuju ;-).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 23.10.2007 18:38:41
Harry256 Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 393
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
na stolnim mám XP Home a na noťasovi mám Visty, ty se brzy přesunou i na ten stolní :D ukamenujte mě jak chcete, ale já sem s nima na 100% spokojenej, šlape tam úplně všechno co potřebuju, ani jednou nebyl žádný problém s ovladači ani softem, žádnej zásek, prostě naprostá spokojenost ....

Příspěvek 23.10.2007 18:41:25
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
takže Windows... :) tučnák mi zatim k srdci nepřirost, yatim dělá jenom problémy...
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 23.10.2007 18:53:53
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Teď mám Windows XP Professional,občas používám tučňáka. :)
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 23.10.2007 18:57:30
dastr Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 559
Bydliště: Atlantis (ŠPK)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tar-ara píše:
Mám Windows XP Professional. Chodí na tom to, co potřebuju ;-).


Myslím že nás bude víc, i když na ně nadáváme, tak stejnak je potřebujem :-)
" Líza: Tati, provedli jsme něco hrozného!
Homer: Rozbili jste auto?
Bart: Ne.
Homer: Probudili jste mrtvé?
Líza: Ano!
Homer: Ale auto je celý...
Bart a Líza: Hmm...
Homer: No tak sláva! "

Příspěvek 23.10.2007 18:57:46
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No já používám win ale zkoušel jsem i Linux. Zdál se mi docela dobrej ale bohužel většina věcí zná jen windows a jinde jsou nepoužitelný, tak jsem u nich zůstal

Příspěvek 23.10.2007 19:10:03
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
dastr: Mno jo, je to takovej virus, bez kterého bych se ale neobešla ;-).

Časem asi na Visty přejdu, ale až se vychytají všechny chyby. Většina (zjevně ale ne všici :)) lidí mi spíš referuje o tom, co se jim na tom zase zašprajclo. Nerada bych opouštěla funkční systém ;-). Co mi říkali přátelé o Linuxu, tak si ho nemůžou vynachválit (i když mají i druhý systém Win na nějaké věci). Ale na mě osobně je příliš složitý :).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 23.10.2007 19:11:21
martin_o Airman
Airman

Příspěvky: 5
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak koukám že jsem zatím z Vistama osamocený :lol:

Příspěvek 23.10.2007 19:28:25
Ted Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 113
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Visty NEVER! :D
Mam novej notebook a mel jsem predinstalovany Visty, ty sli hned do pryc, ale HP uz u myho modelu nepodporujou XP, takze nevim co s tim, sice sem je tam nacpal, ale jeste mi chybi asi 4 ovladace:(
Meiles: "I had the most amazing idea last night"

Příspěvek 23.10.2007 19:33:57
Shadow_Slayer Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 45
Bydliště: Frýdek-Místek - Ostravice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No hele tak ja mam na kompu Linux Kubuntu, XP 32-bit i Vistu x64 Ultimate, ale primarne pouzivam vistu a jsem s ni maximalne spokojeny. Sice verze co pouzivam je nejnarocnejsi co do vykonu PC, hlavne teda ramka, ale vzhledem ze mam nedavno novy PC tak je to v pohode. Ze zacatku sem byl taky skepticky, ale snad za celou dobu co ji mam sem nemel zadny problem a pracuje se mi s ni daleko lepe nez z XP, takze muzu vsem jenom doporucit.

predchozi prispevek radeji nekomentuji, nebot by asi zapocala poradna flamewar :D
Obrázek

Také mě můžete potkávat pod přezdívkou Zoidy.

Příspěvek 23.10.2007 19:59:34
H@wk Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 80
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Linux Ubuntu, na hry Windows Vista x64 Ultimate :)
Intel Core2Duo E8500
4096MB DDR2-1066Mhz Kingston HyperX
Gigabyte EP45-DS3L
ASUS 8800Ultra
Seagate Barracuda 1,5TB + Seagate Barracuda 250GB - System Disk
LG Flatron L245WP 24"
Logitech Z-2300
Logitech G5 Mouse,G15 Keyboard

Příspěvek 24.10.2007 06:34:35
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Harry256 píše:
na stolnim mám XP Home a na noťasovi mám Visty, ty se brzy přesunou i na ten stolní :D ukamenujte mě jak chcete, ale já sem s nima na 100% spokojenej, šlape tam úplně všechno co potřebuju, ani jednou nebyl žádný problém s ovladači ani softem, žádnej zásek, prostě naprostá spokojenost ....


Tak to jsi asi jeden z mála :lol: No ale.. proč ne :wink:
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 24.10.2007 08:50:14
Harry256 Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 393
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
njn co mám jako dělat vymazat je, když jsem s nima spokojenej ? to přece neee, jako Visty vůbec nežerou tolik paměti jako XP, berou si vždy jen to co nutně potřebujou, zbytek nechávaj volnej, jako na notasovi mám 1GB ramku a to mi to bere celkem 50% paměti se zapnutými efekty a XP jak teď koukám bere úplně to samé .... se zapnutým prohlížem a složkou :lol: u her Visty naopak i paměť uvolňuju, což je lahoda a s ovladači rozhodně problém nejni, stejně tak jako se softem, mám tam úplně vše, to co mám na stolnim a protože jsem Grafik a programátor, tak tam toho mám opravdu spoustu a v pohodě .... běžně na Vistách i sosám filmečky, žádný bonzování nebo zhoršování kvality se nekoná ...

ale víš co neberu lidem názor, pokud si myslej, že jsou Visty shit nebo nedokonalý, ať si to myslej dál, hlavní přeci je, že já jsem s nimi spokojenej :D

Příspěvek 24.10.2007 10:40:39
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já používám Windows XP Prof. a Vistu.
Obrázek

Příspěvek 24.10.2007 11:49:01
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vista Ultimate - no problem, Harry už vše napsal :)
Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one.

Příspěvek 24.10.2007 12:16:52
Woylin Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Harry256 píše:
njn co mám jako dělat vymazat je, když jsem s nima spokojenej ? to přece neee, jako Visty vůbec nežerou tolik paměti jako XP, berou si vždy jen to co nutně potřebujou, zbytek nechávaj volnej, jako na notasovi mám 1GB ramku a to mi to bere celkem 50% paměti se zapnutými efekty a XP jak teď koukám bere úplně to samé .... se zapnutým prohlížem a složkou :lol: u her Visty naopak i paměť uvolňuju, což je lahoda a s ovladači rozhodně problém nejni, stejně tak jako se softem, mám tam úplně vše, to co mám na stolnim a protože jsem Grafik a programátor, tak tam toho mám opravdu spoustu a v pohodě .... běžně na Vistách i sosám filmečky, žádný bonzování nebo zhoršování kvality se nekoná ...

ale víš co neberu lidem názor, pokud si myslej, že jsou Visty shit nebo nedokonalý, ať si to myslej dál, hlavní přeci je, že já jsem s nimi spokojenej :D

jo já měl na svim noťasovy (HP) visty už od výrobce, po tejdnu jsem tam instaloval Ubuntu. Se zapnutým compizem mi občas linux bere "až" 25% paměti. Hry běhaj daleko rychleji než na jakýmkoliv windowsu.

Jinak compiz je věc která ti v linuxu zprovozní ruzný efekty. Tedy to co znáš z Visty, MacOSX, a spoustu dalších efektů:
http://www.youtube.com/watch?v=utv0I9F3blM
http://www.youtube.com/watch?v=lawkc3jH3ws
a předchůdce s názvem Beryl:
http://www.youtube.com/watch?v=xC5uEe5OzNQ


Nedalo mi to a prostě sem musel reagovat, bo to že si operační systém vezme 512 MB paměti RAM je nehoráznost, navíc když jsem viděl jak bratranec instaluje visty (celej nadšenej) a pak zjistil že je to na jeho stroji neprovozu schopné, bo ma "pouze" 512 MB RAMku.
Já mam taky doma visty nainstalovaný, ale od 3.října jsem je nespouštěl, bo mi nenašli můj foťák od Kodaku :(
Sheppard: "Když jsem já dostal svou první encyklopedii, začal jsem písmenem S."
Zelenka: "Ano, wraithská sexualita může být zajímavá..."

Obrázek

Příspěvek 24.10.2007 12:45:47
mkaldam Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 24
Bydliště: Zahrádky
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ja pouzivam xp professional. Kompa mam zapnutyho nepretrzite 24 hodin, obcas ho i restartuju, a okna bezej celkem v pohode. Sem tam se něco poděla, ale to jenom když má Bill blbou náladu :roll:

Casem bych chtel prejit na linuxe. Brani mi v tom pouze to, ze vetsina programu a her jsou delany pro okna a v linuxech proste nejdou. Skoda, protoze jinak je linux skvelj OS.

Příspěvek 24.10.2007 13:58:54
Woylin Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
TO mkaldam: no programy a hry jsou dělaný na Windows to je pravda, ale 90% všeho běží i na linuxu, bo existuje prográmek WINE a přes něj se dá spustit téměř vše. A co nejede pod wine tak spustim pod emulovanými windows v linuxu. Dokonce některé hry mají i orig. porty pro linux, kde dosadíš pouze pár souboru z orig. cd (většinou data a textury) a hraješ.
Sheppard: "Když jsem já dostal svou první encyklopedii, začal jsem písmenem S."
Zelenka: "Ano, wraithská sexualita může být zajímavá..."

Obrázek

Příspěvek 24.10.2007 14:25:37
Drc Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 58
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nahodne myslenky:

a) jsem uplna lama a ke sve spokojenosti pouzivam vyhradne linux (2 roky) - ted zrovna Ubuntu 7.04 (Ubuntu = Debian pro blbecky)

b) "To co potrebuju mi pod linuxem nejede" plati podle me omezene na Office (OpenOffice je ve sve podstate stejna sracka jako MS Office) a na ucteni programy (to je fakt problem a jestli me nekdo odepise, ze prece existuje GNUCash atd. atd. tak to neberu - vyzkousel jsem asi vsechno a nic neni pouzitelne) - hry nehraju takze tam nevim (fakt je, ze pod wine se rozjede kde co a prej to bejva i rychlejsi nez pod Windows - nevim) CO JINEHO POTREBUJETE A NENI POD LINUX? (vazne minena otazka - no flame please...)

c) prechod na linux vyzaduje: 1) mozek (musite porad myslet na to, aby kdyz nekomu neco poslete, tak aby to taky mohl precist) 2) chut si s tim pohrat (linux umi skoro vsechno na co si vzpomenete, ale velka cast takovejch veci se nastavuje pres shell) 3) nebat se :-) a mit kamarady, kteri vam v pripade krize pomuzou ;-)

d) jeste nikdy jsem nerestartoval PC protoze jsem MUSEL (kdyz, tak to bylo zpusobeno tim, ze jsem lama a neumel jsem si poradit jinak)

e) distra typu: Ubuntu, OpenSuse a Mandriva (vsechny jsem zkousel) jsou tak vymakane, ze neni potreba skoro nic umet v terminalu a pojede vam to...

f) problemy jsou s grafikou (neprijemne casto)

g) u blbinek typu beryl, compiz a compiz fusion se clovek nesmi divit, ze nefunguji na 100% - vsude ostatne pisou, ze je to software ve vyvoji (napriklad ja mam sice beryl, ale pouzivam metacity)

h) uplne nove vydani ~= dobre vydani (nechme ostatni, aby odzkouseli bugy...)

Příspěvek 24.10.2007 14:33:54
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak ja daval Visty svymu brachovi na pc, ale jen kvuli omezovani uctu aby na tom nemoh sedet celej den a tady jsou moje zkusenosti:

Krok První sehnání instal DVD: No problem.

Krok Druhý instalace: podle mého názoru by se operační systém neměl instalovat dvě hodiny :(

Krok třetí Siť: Zde už se objevují opravdové problémy. první problém byl sehnat ovladače na Wi-Fi síťovku, po asi hodině hledaní jsem našel správné ovladače (Podotýkám že tam jsou Win Vista Home Basic, a špatně rozpoznaly tu síťovku). Myslel jsem si Hurá problém vyřešen, ale ono nic. Další věc která mě zklamala byl vynucený restart systému (dyť přece podle jejich skvělého popisu, by se to mělo stávat jen ve vyjímečných případech (mezi které instalace ovladačů nepatří, snad přece nepředělávám jádro, nebo ano?)). Po restartu dám vyhledat dostupné síťe, a ono nic, síťovka se sama vypla (podotýkam že pod Win XP a dokonce i pod Lin Ubuntu bežela naprosto bez problémů.). /plně vypnout a zapnout ať si pc oašahá periferie. Znova vyhledat síťe a ..... Hurá požadovaná síť je zde. Připojim se v pořádku, žaškrtnu připojit automaticky po startu.

Krok čtvrtý instalace her: Bratr hraje pouze Freelancera, který šel nainstalovat poměrně v pořádku, SP bežel bez problémů, ale problém nastal u MP připojil se k master serveru, ale k jeho hernímu serveru už ne, ani náhodou....po asi třech dnech jsem zjistil, že je to tím, že mám nainstalovaný i Avast (se kterým mi to pod WinXP normalně běželo.)

Teď zpět k síti: Druhý den zapl počítač a on se nedokázal připojit, že si má ověřit nastavení zabezpečení zda koresponduje s nastavením síťě, asi 10x jsem dal že koresponduje až po desátý se to dokázalo připojit, tak to šlo každý den, po čase jsem zjistil, že Vista nekomunikovala pořádně s DHCP serverem na routeru.

Tak tohle je proč si o Vistách myslím že jsou shit. Takhle by se User Friendly a Easy sytém (jak ho Microsoft rád popisuje) neměůl chovat.

P.S.: Bylo to na AMD Athlon 2.4GHz, 1GB Ram, ATi Radeon (typ presne nevim) 128 MB, Seagate IDE 200 GB
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Počítače

cron