Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Počítače Problémy s ICQ -> Miranda, no či ne?

Problémy s ICQ -> Miranda, no či ne?

Hardware, software a vše co se toho týče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Tillion Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1819
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mám v poslední době problém s ICQ, dost často se mi odpojuje (na dvě tři sekundy vypadne spojení, ale hned se připojí). Přesto mě to ale docela rozčiluje, neboť mě to pořád nutí odesílat zprávy znovu a znovu... kromě toho má s ICQ problém můj bratr. Když mu přijde zpráva a on je offline, po spuštění ICQ mu to ohlásí příchozí zprávu a spadne mu to. Také mu to padá, když mluví s více lidmi a všichni mu napíšou v malých intervalech. Nevíte co s tím? Oba máme Atlas ICQ 6.

V případě, že to nebudu moct vyřešit, docela mne láká přechod na mirandu, ale mám menší problém. Jde do ní nějak dostat historie z ICQ 6? Nerad bych o ni přišel.
FLASH
IF YOU LOVE
WOOKIES

Příspěvek 22.1.2008 22:56:35
henzis Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 344
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V ICQ je vadnej jeden protokol. :idea:

Příspěvek 22.1.2008 22:57:28
Tillion Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1819
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Aha... a řešení bys neměl?
FLASH
IF YOU LOVE
WOOKIES

Příspěvek 22.1.2008 22:59:12
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já používám QIP a nemůžu si ho vynachválit.

ICQ spojení mi poslední dobou taky občas spojení padá... osobně jsem to připisoval nestabilnímu wi-fi, ale je vidět, že to nebude jen u mě. Řek bych že je to spíš věc sítě, než klienta.

Jinak teda já bych osobně Mirandu nedoporučil, i když má spoustu plug-inů, tak neumí přenos souborů, což používám často. To QIP umí :)
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 22.1.2008 23:03:00
henzis Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 344
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to ja ti budu oponovat Miranda umí posílat soubory sice to s ní trošku těžkopadnější ale umí!

Tillion píše:
Aha... a řešení bys neměl?


To moc neporadím společnost ICQ jinak definovala protokoly (snaží se zabránit tomu aby ICQ využívaly i jiné programy) takže tam někde máš definovan špatný protokol. Podle mně to stačí celý ICQ komplet odinstalovat a pak nainstalovat znovu. Ale asi si budeš muset udělat ručně zálohu historie.

Příspěvek 22.1.2008 23:09:04
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Umí, ale poněkud divně, myslím, že aspoň jeden musí mít veřejnou IP... u QIPu se mi ještě nestalo, že by to nešlo ;)

Jestli byl změněný protokol, tak by to určitě nemělo způsobit padání samotného klienta. qip mi nepadá, jenom spojení občas...
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 22.1.2008 23:11:37
henzis Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 344
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ne ne. My máme s kámošem oba "neveřejné IP" a posílam normálně je tam sice větší prodleva než naváže spojení ale jinak to jede. Ale jak jsem řekl je to těžkopadnější.

Společnost AOL odřízla jeden protokol. Proto to padá snaží se vyhnat ostatní programy co použivají ICQ.

http://www.root.cz/clanky/protokol-icq-zablokovan-nekteri-klienti-nefunguji

Příspěvek 23.1.2008 09:29:30
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
henzis: Ten článek je z 30.11.
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 23.1.2008 09:30:47
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky doporučuji qip- teda pokud si nechceš přes icq hrát hry a nevyužíváš běžně multichat.
Výhodou qipu (kromě toho že nejsi terorizován všudypřítomnou reklamou) je taky to, že se nepíše do registrů, takže že ho můžeš klidně nosit na flash disku a máš tak historii komunikace neustále u sebe + nezatěžuje počítač, jako icq. Navíc, když si s někým píšeš, máš veškerou komunikaci v jednom okně a překlikáváš mezi lidma pomocí panelů, což je výhoda, protože lišta Windowsů nepřipomíná vánoční stromeček...
Mirandu jsem zkoušel před qipem a po pravdě, byla dost složitá a i když jsem všechno nastavil, jak jsem měl, nefungovala :? Pak mi jeden známej poradil qip a od tý doby nepoužívám nic jinýho :-)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 23.1.2008 09:54:24
codein Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak já ti teda doporučím mirandu. Já osobně ji používám už asi 3 roky. QIP jsem taky zkoušel ale vůbec mě nenadchl. Je sice trochu složitější ale můžeš si s ní pohrát a udělat si mirandu podle svého gusta, jak vzhled tak i nastavení pluginů pokud se ti však nebude s ní chtít hrát tak si můžeš stáhlnout už nějáký MIRANDA-PACK který vytvořil nějáký uživatel ty PACKY co dělají jsou dost dobré i já si je občas stáhnu abych nemusel dělat mirandu odznova ale pak si ji ještě upravím podle svého :-) historii tam dostaneš uplně jednoduše nemusíš mít strach že o ní příjde. ICQ je podle měnejhorší protokol ptz dost zatěžuje operační pamět PC. :wink: Jo a ty soubory to není problém ;) Pokud se chcheš dozvědět něco o mirandě a taky tam stáhneš vše co chceš
http://www.miranda.cz/forum/

Příspěvek 23.1.2008 12:16:56
Tillion Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1819
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A můžu dostat do QIPu historii z ICQ?
FLASH
IF YOU LOVE
WOOKIES

Příspěvek 23.1.2008 15:09:51
Leslie Airman
Airman

Příspěvky: 6
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
existuje na to utilita...

qip je jednoduse nej..nepotrebuji nejake uber graficke spracovani ale hlavne stabilni komunikaci a velmi rozsirene uzivatelske rozhrani...ten kdo je uplny laik tomu staci prach obycejny spyware nebo vir vyberte si ICQ...uz 2 roky jedu pod qipem a jsem 100 % spokojen..a s mirandou me ukecavalo lidi ale nevim co je na ni dobre..nic nebudu vypisovat jejich srovnani protoze normalnimu uzivateli je to stejne k nicemu to staco i blbe ICQ ;)

Příspěvek 23.1.2008 15:53:30
Tillion Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1819
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A nevíš, kde bych tu utilitku našel. Nepovedlo se mi to nějak převést. Mám ICQ 6... kde si vůbec ukládá historii?
FLASH
IF YOU LOVE
WOOKIES

Příspěvek 23.1.2008 16:10:07
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A nemáš Visty? Protože na nich ICQ 6 padá furt :lol:

ICQ je prostě na nic :wink:

V ICQ si můžeš uložit historii (aspon v 5.1 to šlo) do textovýho souboru .txt takže si to tak zálohuješ a pak to nemusíš nijak přenášet, protože o to nepříjdeš :wink:

Když ti píše moc lidí v krátkých intervalech a tobě to padá... to se dělalo dřív, takovej spam, aby tomu druhýmu spadlo ICQ, protože ten nápor jaksi nevydrželo :lol:

Já osobně používám Mirandu a nemůžu si ji vynachválit, načte asi za 5-10 vteřin, ještě mi nespadla... soubory jdou posílat uplně fpoho a kamkoliv... s Qipem jsem měl problémy... icq 6 qip vůbec nezvládá a nejde na to posílat :lol: ... Miranda je sice těžší na nastavení... musíš si v tom pohrát, ale pak výsledek... úplně famózní... the best klient... kam se hrabe qip nebo trilian, ti jednoduší srá*i načítaj hodinu a ještě nic neumí :roll:

A navíc, co se mi líbí... moje Miranda zvládne dát do avataru wallpaper třeba... u mě to vypadá normálně... ale u jiných ne... :lol: což mě štve, ale aspon to poukazuje, jak je vyspělá a ostatní ne, protože to nezvládaj :lol:
Obrázek

Příspěvek 23.1.2008 17:51:10
henzis Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 344
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ja mám vistu a ICQ mi jede, ale raději používám Mirindu a občas QIP, každý tam má své klady ale i zápory.

Příspěvek 23.1.2008 18:25:47
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jaký má Miranda zápory? Že si u ní můžeš nastavit naprosto cokoliv? Že má milon pluginů atd. ? Žádný nemá!! Jen pro ty hloupější je zápor to, že je tam moc nastavení :P
Obrázek

Příspěvek 23.1.2008 18:33:01
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Třeba právě to, že samotná miranda neumí nic, pro každou pitomost je potřeba plug-in. Pro ICQ, Jabber, MSN, aspon trochu pouzitelnejsi zobrazeni historie/konverzace, specialni stavy icq.... A s každým plug-inem klesá rychlost, stoupá riziko pádu, nároky na paměť.... to je skoro jak s Firefoxem (no-flame).
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 23.1.2008 18:35:00
henzis Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 344
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je to jeden zápor že ma až moc možností na nastavení ale je to zároveň její výhoda. Jinak nemám rád ty co řikají že je něco je nejlepší, protože nic není nejlepší :!: A nazvat ty co mají raději něco jednodušího hlopějšímy je fakt doraz. :!: :roll: :!: Jinak společnost AOL chce tyto programy postupně odříznout.

Příspěvek 23.1.2008 18:36:17
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to opravdu nevím, co máš za mirandu :lol:

Já mám mirandu, která má pár MB, žere mi paměti (jako ramky) asi tak 4x mín než ICQ nebo Qip a umí ICQ, všelijaký možný statusy atd. a je tu vyskakovací okno uplně na každou kravinku... ale já to mám omezený... hodně se mi líbí, jak mi tu vyskočí, co právě poslouchám za hudbu a jaká písnička bude další... což se dá nastavit, aby to automaticky psalo do statusu :lol:

Jop, to jsem četl, AOL udělala nový protokoly... ovšem moje Miranda je má, tak jsem v klidu... jinak to udělat nejde... a vždycky se najde někdo, kdo ty protokoly použije pro tvorbu vlastního klienta (qip, miranda...) takže 8) a myslím, že nejlíp by AOL proti tomu bojoval, kdyby konečně udělali klienta ICQ fakt hustýho a né ty sra*ky co vypouštěj :roll:

Ne, tak jsem to nemyslel, že ti co maj rádi jednoduchý věci, já taky... ale ti, co by na to mohli nadávat na to, jak si tam můžeš vše nastavit... to jsou hlupáci, protože nejsou natolik "vyspělí", aby si tam něco málo nastavili, protože miranda je už celkem dosti přednastavená...
Obrázek

Příspěvek 23.1.2008 18:44:44
henzis Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 344
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Protokol se dá lechce uzavřít a pak ostatní bud budou nahraní nebo budou kody prolamovat. Jinak četl sis licenční podmínky ICQ. Co kdyby se tam dostala poznámka že jediný klient který může používat ICQ bude právě ICQ?

Příspěvek 23.1.2008 18:47:17
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevim kam na to chodíš... ne každý má čas si s tím celý den hrát a ladit to... Teď jsem stáhnul aktualní verzi a vyzkousel...

speciální statusy umí u mě, ale u ostatních v kontaktech je neumí.
jinak neumí nic z toho co popisuješ a už takhle je v ní asi 10 pluginů.

Obsazená paměť: Miranda - 7MB, QIP 7MB

A jinak umíš číst? Ten odkazovaný článek tady je z 30.11.07, dávno neaktuální...

A tohle je hodně off-topic :!:

henzis: Taková poznámka tam už je od počátku...
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 23.1.2008 18:50:47
henzis Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 344
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Quinix píše:
henzis: Taková poznámka tam už je od počátku...


Ja vím, ja chtěl vědět jestli to ví on. Jinak co když se naštvou s toho že jim "utíká" reklama a půjdou po těch (chápej výrobce klientů) co použivají ICQ mimo ICQ.

Příspěvek 23.1.2008 18:52:38
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Až někomu v AOLu dojdou prachy z reklam, tak je dost mozne, ze je neco takoveho stane... Teda nepujdou po vyrobcich, ale zariznou pripojovani z alternativnich...
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 23.1.2008 18:58:42
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Well ...
Mirandu jsem nezkoušel, takže o ni mlčim.
QIP jsem zkoušel, no chudou grafikubych překous a nízký HW nároky bych oslavoval. Famózní funkce (i když fungovala jen tak ve 20-ti % případů) bylo vymazání mě z cizího contact listu. Ale pod pojmem spolehlivost si představuju, že to bude fungovat alespoň zhruba tak, jak má, což QIP nesplňoval, takže sbohem.
ICQ 6 jsem taky zkoušel, nok zeblití a ještě to žere rance RAM paměti, takže sbohem :)

V součastnosti používam ICQ 5.101 build 3096 a naposledy mi spadlo ... éééé... hmmm .... aha, ono mi ještě nespadlo :)
Ale nefunguje mi přenos souborů do ICQ 6 (naopak to běží normálně).
- Jo málem bych zapoměl, nemusim nic nastavovat, aby to běželo podle mejch představ ;)
Obrázek

Příspěvek 23.1.2008 19:12:45
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Quinix... opravdu nevím, co to máš za verzi/typ... ono je víc druhů Mirand :wink:

Mě jede vše... a hrál jsem si s tím (a to jsem neznalec :lol: ) malou chvilku...

Miranda mi zabírá mín jak ICQ 5.1 či Qip...

Statusy... tak žádný extra tam nejsou... stačí prostě klasický... napíšeš něco tučně a pak si napíšeš kolik toho chceš jako normal zprávu... to je jak v ICQ, akorát tam tu dlouhou zprávu nemusíš dlouze vkládat jak v tom ICQ :lol:

Air Force: qip má hnusnou grafiku, to je fakt... proto jsem tam měl skin Vist a už to vypadalo líp, ale je takovej hodně holej... je tam toho ještě mín jak v ICQ 2 :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Počítače