Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Počítače Vytváření gifu

Vytváření gifu

Hardware, software a vše co se toho týče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 21.2.2008 19:48:10
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Doufám, že toto téma tu ještě není (nenašel jsem ho) a že je ve správné sekci...

Chtěl bych se zeptat, jestli neznáte nějaký lehký prográmek na vytváření jednoduchých gif animací... můj Zoner Gif Animator 5 stojí za nic... protože, i když tam naházím pár obrázků po pár kB, tak výsledný gif má hrozně moc (i po tzv. optimalizaci) a třeba sem na forum to uploadovat nemůžu, protože je to příliš velké :cry:

Předem děkuji za opdověď :P
Obrázek

Příspěvek 21.2.2008 20:20:39
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Adobe ImageReady
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 21.2.2008 20:32:00
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Řekl jsem jednoduchej :lol:

Se v tom vůbec nevyznám a ty obrázky si to nahraje, jak chce :cry: , to, abych se piplal i s poskládáním obrázků...

Ale dík, pohraju si s tím :wink:

Btw: kde se tam nastavuje, jak rychle to pojede? Jak je to v tom Zoneru ty přechody třeba po 20 sekundách atd. :?:

Jsem jen tak zkoušel, co z toho vyjde (asi jsem to neoptimalizoval), ale výslená velikost je stejná, pořád veliká :cry:

Chtělo by to: GTFM (Give the fuc*ing manual) :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Příspěvek 21.2.2008 20:38:16
Dr.Snak Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Rychlost se nastavuje v podobě jak dlouho tam každý snímek bude, ne nějak globálně pro všechny. Tzn. že si musíš nastavit jak dlouho tam jaký obrázek chceš. :D
bylo to česky? :lol:
http://img233.imageshack.us/img233/1117/imagereadyvc5.jpg

Příspěvek 21.2.2008 21:07:10
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Animace jsou vždycky velké. Každý ten obrázek v tom gifu tam musí být uložený stejně, jako bys je měl všechny zvlášť + něco málo navíc. A pokud přidáš nějaké prolínání, tak to hodně narůstá...
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 21.2.2008 23:13:48
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jaktože někteří uživatelé tu na foru maj takový hezky gifka a musí jim to zabírat jen 28kB... :cry:

To. Dr. Snak: díkec, to mě vůbec nenapadlo si tam hrát s tou 0 :lol: a ještě prosimtě, kde se dělá optimalizace nebo to se udělá samo pokud dám uložit optimalizované jako ? A jestli bys mi mohl poradit, tak jak tam nahrát obrázky, tak aby byli hezky za sebou podle jména? Mám je pojmenovaný 1-xx, ale nahráli se tam ze složky na přeskáčku a opravdu se mi nechce piplat s tím to přehazovat, protože je to v rozlišení 135x148 a moc toho tam vidět není :lol: :?:
Obrázek

Příspěvek 22.2.2008 07:41:36
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, stačí to takhle ukládat. (viz. obrázek)

Obrázek

A co se týče toho uspořádání.. Jestli to otevíráš vše najednou, tak se ti vždy vybere ten poslední. V podstatě je to jedno, ale proč si to tam tedy nedáš postupně? Už upravené si jednoduše přetahuj vrstvy do jednoho souboru a pak pracuj jen s tím jedním :wink:
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 22.2.2008 17:04:11
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mno, mám obrázky a když je dám za sebe tak dělaj prostě pohyb :lol: a když to importuji do toho Adobe (což to chce jen ze složky :cry: ), tak se to nedá postupně, ale napřed jsou ty poslední obr. a pak je zbytek hezky za sebou :lol:
Na ty vrstvy jsem nikdy nebyl... (já tento program vidím poprví... my musíme ve škole dělat v tom hnusným Zoner Gif... a přitom tam tohle Adobe celý je :cry: )

Ale nejvíc mě štve to, že i přes to Adobe je to pořád velký, nechápu, jak tady někdo může udělat gifko z několika screenu z epky SG a dat to jako gifko, aby to mělo těch 28kB max. :roll: , když já to dělám taky a nemám tam žádný extra efekty nic...
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Počítače

cron