Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Počítače Tisknárna v domácí síti

Tisknárna v domácí síti

Hardware, software a vše co se toho týče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 07.6.2010 19:26:00
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ok lidi, mám takový docela problém doma s tiskárnou (multifunkční HP nová). Respektive nedaří se mi ji v domácí síti nasdílet na druhý PC. Situace je následující, mám ji připojenou ke svému PC s Win7 Ultimate 64bit a přes síť (jeden případně dva routery) ji potřebuju připojit ke druhému PC s Win XP. Sdílení tiskárny mám samozřejmě povolené, bohužel druhý počítač mi ji prostě nenajde. Otázka je, je problém v rozdílných systémech, nebo v tom, že jeden je 64bit a druhý ne?

Vyznáte se v tom někdo, nebo máte s tím zkušenosti? Já měl kdysi takhle starou tiskárnu připojenou a všechno fungovalo, to jsem měl na obou PC ale stejné XPčka.

Díky za rady. :)

Příspěvek 15.6.2010 21:32:48
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Myslim, že to asi bude ono. Musíš mít schodný OS.

EDIT: A stim souvisí i moje otázka. Musí to být úplně stejná verze. Např na obouch 32 bit verze např Windows 7 Ultimate??

Příspěvek 15.6.2010 22:09:06
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nemusí to být ani stejné systémy. Ale je to pak trochu alchymie. Důležitá je ale existence ovladačů pro oba systémy.
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 21.6.2010 19:44:07
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Našiel som nejaký link:
http://www.hojko.com/ako-pripojit-tlaciaren-k-sietu-t118948.html

:hmmm: Nwm. možno pomôže.

Příspěvek 22.6.2010 13:02:42
impaled_shadow Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 154
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Stejné systémy být nemusí. Můžeš klidně nasdílet tiskárnu z Linuxového serveru na Dvoutisícovky nebo Sedmičky.

Jde spíš o to, jak je postavena ta síť. Věta "přes jeden dva routery" nám toho moc neřekne – jestli máš každý PC v jiné síti a máš mezi nimi router, potom je jasné, proč ti to tiskárnu nenajde…

Chce to víc info. Strukturu sítě a nastavené IP/masky.
Bůůů. Co poslouchám?
http://last.fm/user/angoisseus

Příspěvek 22.6.2010 19:08:16
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Scéma sítě. Je mi jasné, že se to dá zapojit i přes jen ten jeden router, ale momentálně to mám z nějakého důvodu takhle.

http://img145.imageshack.us/img145/4967/schmaf.jpg

Příspěvek 22.6.2010 19:12:52
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Možná hloupá otázka: nemůžeš místo toho obyč. routeru dát ten wifi? Díry na lan by to mělo mít + wi-fi, přes kterou jsou asi připojeny PC2 a 3, tak to by mohlo dosáhnout? Připadá mi to strašně složitý :D
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 22.6.2010 19:15:25
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Však píšu, že by to šlo. :D Ale prostě to je teď takhle. Musel bych to přepojit a přenastavit, nevím kde mám teď od toho wifi routeru manuál, abych se do toho jeho nastavení dostal.

Příspěvek 22.6.2010 19:53:01
radula Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 14
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tohle už jsem doma řešil - je to opravdu kombinace více problémů. K úspěchu jsem se dobral tím, že jsem nejdřív na počítači s tiskárnou vytvořil sdílenou složku a umožnil všem ostatním počítačům přistup. Když se tohle povedlo, tak byla síť nastavená správně. (mám v síti PC s XP, Vistama i 7 - a domutit "spolupracovat" XP a Vistu byl opravdu boj) :wall:

Teprve potom jsem do sítě nasdílel tiskárnu, která potřebovala na ostatních nainstalovat ovladače.

A i když se to povedlo, tak některý dny se počítače vyspí tak blbě, že to prostě nejde a věci k tisku posílám do té sdílené složky. Pak stačí být na počítač celý den hodný a další den to zase třeba jde... :rflmao: :rflmao:

Takže hodně štěstí...
Nachystejte květináče, na Vánoce jsem zpátky. Nebo tak nějak... :-)))))

Příspěvek 06.4.2011 13:58:24
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Nechce se mi kůli tomu zakládat nový topic, tak to hodim sem. Mam takový problém. Měl jsem funkčí domací skupinu (PC - Win7 Ultimate a Notebook s Win7 Home Premium), ale pak mi zničeho nic začala nějak blbnout, tak jsem ji zrušil a chtěl vytvořit novou, ale když jsem to udělal tak mi to vyhodilo, že nelze vytvořit domácí skupinu na tomto počítači. To samé i na notebooku. Zkoušel jsem obnovu systému, ale to nepomohlo. Nevíte někdo co s tim? Předem díky za pomoc.

EDIT: Vyřešeno.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Počítače

cron