Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Počítače Zamrzanie PC

Zamrzanie PC

Hardware, software a vše co se toho týče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 07.4.2011 00:39:48
Janci001 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 263
Bydliště: Martin-Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Caute, mam problem s kompom. Pri hrani niektorich hier mi pocitac zamrzne a pomoze len reset. je to presnejsie v hrach Medal of honor (asi po 20min hrania)
a CoD2 (asi po 15 - 30 min hrania)
a este mi mrzne BS player raz za cas ale to ide ukoncit cez spravcu suborov.
viete mi s tym niekto pomoct?

Příspěvek 07.4.2011 14:51:22
forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
jakým stylem ti zamrzne sekne se i zvuk?
po takové době to může mít za následek neuchlazení HW zkus otevřít skříň
a nebo to prostě comp nestíhá :-)

Příspěvek 07.4.2011 15:31:43
dolph1888 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 715
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zkusil bych vyměnit grafiku za jinou, jednou mi to dělala karta. Když to nepomůže tak zkontrolovat ramku jestli nedělá chyby třeba memtestem. A pak jedině důkladná prověrka PC, hlavně funkce procesoru, ramky, grafiky, základní desky, přenosu dat, připojení úložišť. Prostě zjistit, která komponenta blbne, no.
:idea:
Poznámka: takovéto zamrzání, většínou nezpůsobuje operační systém.

Příspěvek 07.4.2011 19:01:53
Ronaldus7 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 380
Bydliště: CZ - Plzeňsko - Tachovsko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jakou máš mašinu? Grafiku každopádně zkontroluj, na starym PC se mi pos*** a nejdřív mi to keksalo jen při hraní, pak už z ničeho nic.
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 07.4.2011 19:18:10
RRudla Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeňská Atlatida
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jestli máš výkonný PC funguje ti větrák :?:
Obrázek


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 08.4.2011 12:14:15
Janci001 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 263
Bydliště: Martin-Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
moj PC je
MB Gigabyte P55A-UD3 - Intel P55, DDR3, s.1156 ATX 1
CPU Intel Core i5-760 (2.8 GHz, LGA 1156) BOX
COOLER Arctic Cooling Freezer 13
VGA ATI Sapphire HD 6970, 2GB DDR5, 2xDVI, HDMI, PCI-e
RAM Patriot 2x2GB DDR3 1600 MHz CL7 (PGS34G1600LLKA) Gaming
Zdroj Thermaltake Toughpower XT W0229RE - 750W (80Plus Bronz)
v skrini A+ case twin engine
http://www.aplus-case.de/e_index.html


ano seka sa aj zvuk ale deje sa to len pri tychto dvoch hrach v MP
inak hram vsetko na full detail 1920-1080 a v pohode (crisis, crysis2, black ops,
stalker cop)
a veci su stare pol roku
vetraky funguju

Příspěvek 08.4.2011 12:27:43
forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
hele ten tower není to midi že jelikož jestli tak nabušenou sestavu máš v midi toweru tak je tam málo vzduhu a frezer 13 je tower chladič na to potřebuješ místo doporučoval bych bigtower.
zkontroluj větráky na grafice průchodnost vzduchu grafikou to vypadá jako by se mrška zajřívala nad dovolenou hranici:-)
Naposledy upravil forton dne 08.4.2011 12:36:25, celkově upraveno 1

Příspěvek 08.4.2011 12:35:08
Janci001 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 263
Bydliště: Martin-Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no myslim ze tie 2 25cm vetraky tomu toho vzducho daju celkom dost

Příspěvek 08.4.2011 12:38:59
forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
jeden natahuje druhý vyfukuje? jestli oba buší vzduch dovnitř kudy se jen pere ven?? ten otvor pro 120 vzadu nestačí a i přes zdroj no je tam velký nepoměr přiváděného vzduchu s odvodem pak...

Příspěvek 08.4.2011 12:47:11
Janci001 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 263
Bydliště: Martin-Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
natahuje to ten na bocnici priamo na dosku a vyfukuje ten v predu maju otacky na max

Příspěvek 08.4.2011 12:57:43
forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Hele pak už mě jen napadá ta grafika jestli nemá vadný ventilátor nebo jestli nemá překážku k výfuku teplého vzduchu ven nebo obrať pořadí těch ventilátorů už mě jinak nic nenapadá..
U mě to taky dělala grafika to zaseknutí

Příspěvek 08.4.2011 14:31:16
NoMouse Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 191
Bydliště: V jedné předaleké galaxii....
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No zrovna odborník nejsu, ale co zkusit tu teplotu při zatížení změřit? (SpeedFan aj.) Ať je jasno. I když, jestli to u jiných her nedělá...
A ovladače ke grafice jsi asi zkoušel aktualizovat, že?
Good night, Destiny!

Příspěvek 08.4.2011 14:47:23
dolph1888 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 715
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pokud otevřeš PC, tj. s chlazením nebude problém a navíc uvidíš, pokud by se něco dělo s větrákama a znova to zamrzne, jen u těchto věcí tak to nebude problém ani s ramkou, ale stejně bych zkusil dát tam jinou nebo jen 2 GB. Ale asi to nebude ono, opravdu to vypadá na grafiku, jednou a to už si nepamatuju model, ale byla to ATIna se mi sekala jen někdy, a to když se přehrával určitý typ videa, všechny kodeky hrála normálně jen jeden v neurčitých intervalech sekala, na tvrdo jako tobě. Nakonec to byla grafika a odhalil jsem to tak, že jsem zapnul grafiku na desce, na video to stačilo a bylo to.
:idea:
Poznámka: Jinak asi by to chtělo si sehnat nějakej soft. a je jich hodně na hlídání procesů grafiky (pokud by i na moment moc vyskočila teplota do neúnosnejch mezí, což by však znamenalo výměnu karty), CPU, a taky mrknout co zaznamenal systém těsně před pádem, pokud tedy něco a jestli tam není něco jinak.
Poznámka2: Pokud máš, přidat ramku na 8 GB, nebo na 16 GB a co to udělá, někdy se něco nelíbí základní desce. No, nevypadá to však nato, neb to dělá jen soft, spojenej s grafikou.
Poznámka3: Jo a zkusil bych projet tu hru v nižším rozlišení, jestli se to sekne, v takovém případě, totiž karta potřebuje méně svoji interní ram a může být chyba v ní. Jako vadná ramka na grafice, ale jen některé bloky.
:idea:
Dodatek: Stejně tak jsem už zažil, že na grafice odešla na GPU jen určitá sada instrukcí, asi tak 2D jelo OK, 3D standardní (Photoshop třeba) jelo OK, ale pokročilejší 3D funkce, jen některé ne, a jakmile o ně soft požádal, ende. Byl to rovněž tvrdý reset.
:yes:

Příspěvek 09.4.2011 16:51:15
Janci001 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 263
Bydliště: Martin-Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
a ak je teda problem v grafikemyslis ze mi ju vyreklamuju?

ps ako zistim ten report z pred zamrznutia?

Příspěvek 09.4.2011 19:57:17
dolph1888 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 715
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To je vždycky problém, pokud systém nevyhodí obrazovku smrti, zjistit co se přesně stalo. Sice to ukazuje více na HW, ale nic z toho. Nejjednodušší je mrknout do start > hledat > (napsat) sledování spolehlivosti a výkonu > záložka spolehlivost a výkon > nástroje pro sledování > sledování spolehlivosti. Tam pro každý den lze zjistit co se instalovalo, chyby aplikací, chyby hardwaru, chyby systému a různé. U chyb aplikací to funguje dobře a chybu hardware to nahlasí sice ne do detailu, ale že se něco stalo. Ale pozor, takovéto věci např. na grafice jsou záludné proto, že se dějí jen při správných podmínkách, taková alchymie no.
:idea:
Lze vygooglit spoustu programů na test stability GPU, jako třeba Video Card Stability Test 1.0.0.3 build 80416 nevím jak teď dřív byl dobrej, nebo použít starou dobrou Sandru od SiSoftware a nechat ji chvilku projíždět grafiku, ale hlavně se lze i mrknout jestli se jí taky na ní něco nezdá.
Poznámka: Dobrej test je taky program Celestia (3D vesmír), doinstalovat do ní maximum hvězd, pustit největší možnou kvalitu, nastavit nějakou náročnou situaci (animace planety se složitým Hi povrchem), a nechat grafiku vařit. Nejde o to, že to GPU nezvládne, ale o sledování, co dělá teplota, jestli se to po nějaké době nezačne cukat, nespadne to a tak.
:idea:
Proto píšu, že nejrychlejší jak přijít na to, co blbne je vyndat to z PC, samo, pokud je v záruce celé pod pečetí tak si zbytečně nezrušit servis a tak. Pokud má zakladní deska svoji grafiku zapni ji, vypni tu ve slotu a přehoď monitor. A např. v BS Playeru dělej to, co padá. Když to ani po delší době nenastane tak je to jasný.
Poznámka: Nejlepší je sehnat si jinou kartu (i zapůjčit), vyhodit původní a pařit to co dělá problém, když se nic nestane, tak už není nutný hledat problém jinde.
Poznámka2: při jakémkoliv testu GPU, který je v okně sledovat stav teploty kam až se dostane (HWMonitor nebo další mega složitějších programů), pokud příliš karta vypne. Pak by stačilo vyhodit dodávanej větrák za něco solidnějšího.
Poznámka3: Zkusit nainstalovat starší driver a co na to karta.
:idea:
Reklamace u slušného prodejce není problém, prostě napsat co to dělá a ať si poradí, lze si po dobu opravy (většinou výměny) zažádat o jinou kartu. Pokud je to pro něj problém a cuká se, tak je třeba dobré si celý průběh problému nahrát na video a je klid, toto se mi opravdu osvědčilo u HDD, tiskárny a monitoru.
:idea:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Počítače