Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Počítače Najlepší free antivirus?

Najlepší free antivirus?

Hardware, software a vše co se toho týče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 01.6.2011 20:01:18
taurian13 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Čaute chcel by som sa opýtať, lebo mam free verziu od Avast a nefunguje dobre, aký free download antivirus je najlepší alebo či sa mam vy***ť na free verzie a kúpiť si licencovanú?

P.S.: Viem, že licencovaná je najlepšia ale stojí dosť takže pls. nepíšte ako prvé, že si ju mám kúpiť.

Příspěvek 01.6.2011 20:04:06
Ronnie124 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 311
Bydliště: Za Hvězdárnou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevim jak ostatní, ale já posledních pět let antivirák nepoužívám, nemám nainstalovaný, netoužím po tom. Žádný problém s viry nemám.
Warning: My post´s can kill you!

Příspěvek 01.6.2011 20:59:41
miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Linux.

(ubuntu.cz)
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 01.6.2011 21:19:57
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jestli čekáš windowsáckou odpověď, tak jedině Nod32... Nikdy jsem s ním neměl žádnej problém. Akorát ho musíš každej měsíc přeinstalovávat... Ale ti chytřejší vědí jak na to ;)
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 03.6.2011 17:13:40
taurian13 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mám tu jeden problém, dúfam že my niekto pomôže. Rozhodol som sa nakoniec pre inštaláciu Beta verzie nod32 a samozrejme som Avast vymazal (Revo uninstaler) ale už ho inštalujem 3x a vždy mi píše, že nemám zapnutú Ochranu prístupu na web (je to v "zložke" web a mail). Čo mám robiť??? :(

Příspěvek 03.6.2011 18:59:35
rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
mam avasty odjakziva a nikdy zadny problem. ted mam jejich nejnovejsi verzi 6.0 a je pekna ma stity navic a jsme s ni velmi spokojen ;-)
" IMMORTALITY "

Příspěvek 03.6.2011 20:19:33
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Microsoft Security Essentials
-Bezúdržbovej, funkční a nezatěžuje PC

Panda Cloud
-Totéž v bledě bílom pro ty, co nemaj rádi MS

Spybot - Search and Destroy
-Sice nezabije winhlášku o nepřítomnosti AV, ale jinak mnohem užitečnější (chrání před všeljakou havětí, ale AV to neni)
Obrázek

Příspěvek 10.6.2011 17:33:03
taurian13 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Čaute, zas ja, drevo na PC, vás žiadam o radu.
Viete musel som si vymeniť hradisk (lebo sa tam dačo pokazilo) a teraz keď v totalcomandery otvorím lokálny disk C tak mam tam kopu súborov typu FOUND.000, FOUND.001,........,FOUND.036 - otvorenie: File____(čislo napr. 0001) vo formáte CHK.
Chcem sa opýtať 2 veci: 1. čo to sakra je a po 2. môžem to vymazať???

P.S.: Nezakladal som nové fórum, podľa mňa nie je potreba.

Příspěvek 11.6.2011 11:49:29
BlackViper Airman
Airman

Příspěvky: 30
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Měl jsem AVG, které nevyhovovalo, měl jsem Avast, ten poslední dobou házel pořád nějaké chybové hlášky, zkoušel jsem i Nod, nic moc, nejlepší je imho Avira, díval jsem se na srovnávání, ptal odborníků a i v praxi to je fajn :smile:
Ronnie124 píše:
Nevim jak ostatní, ale já posledních pět let antivirák nepoužívám, nemám nainstalovaný, netoužím po tom. Žádný problém s viry nemám.

To proto, že o nich díky absenci antiviru nevíš :D

Příspěvek 11.6.2011 13:48:53
Rigel Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 235
Bydliště: Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A dále nevíš o jejich funkcích - ne každý má za úkol smazat HDD nebo ovládnout tvůj PC - někdy jde i například jiné funkce jako je třeba zpomalení - já měl PC, makal fakt hodně rychle, a najedou jednoho dne začal makat rychlostí šneka - po odstranění viru jel zas hodně rychle - takže bych si být tebou stáhl Avast 6 a dal bych scan před spuštěním - to sice trvá půl dne (s počtem dat v našem PC) ale vyplatí se to.
Nic není pravda, vše je dovoleno.

Příspěvek 20.6.2011 11:47:00
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tématický článek na PC Tuningu
http://pctuning.tyden.cz/software/ochrana-pocitace/21320-otestovali-jsme-pet-antiviru-zdarma-vyhral-u-nas-avast?start=1


O detekčních schopnostech toho moc nepíšou, spíš poznatky z praxe.
Týká se
Avast! Free Antivirus 6
AVG Anti-Virus Free Edition 2011
Avira AntiVir Personal
Microsoft Security Essentials
Panda Cloud Antivirus
Obrázek

Příspěvek 20.6.2011 12:31:50
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jak tam radši nejsou Nod32, Norton, Kasperski atd. :D

Já kdysi dávno Avast měl, ale prd to našlo, dokonce i soubor, u kterého jsem věděl, že je zavirovaný mi nahlásilo, že je v pořádku :D . Spybot jsem měl taktéž, ale neodhalí vše a myslím, že ani nechrání nějakým "štítem", popřípadě nedělá kontrolu v reálném čase jako třeba Nod (jestli se to změnilo, tak o tom nevím).

Ještě jsem jednu dobu používal, tuším, že se to jmenovalo "Terminator", pracovalo to vážně dobře, vše to odhalilo a vyléčilo. Problém byl až ve chvíli, kdy byl buď napaden virem nebo se tak moc chránil a jen jsem viděl, jak cosi dělá se základníma souborama windows, PC se vypl a už nenastartoval :D :D
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 20.6.2011 13:00:26
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tohle je topic o free antivirech, ten článek taky. Nepřítomnost placenýho AV je vcelku na místě :-)
A v dnešní době platit za AV pro domácí použití mi připadne jako nerozum.

Spybot se tváří, že nějakou rezidentntní ochranu má (i když jsem ještě neviděl, že by něco dělala), navíc jakousi imunizaci, která zabíjí spoustu nepříjemností na webu (v prohlížeči). Má prostě jiný pole působnosti.
Obrázek

Příspěvek 20.6.2011 13:06:47
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vím vím, ale zmínit to tam jakože je to lepší by mohli :D :D

NoD32 mám taky zadara (trial) a funguje velmi dobře. Navíc placenej AV je placenej, máš tam tu podporu atd. I když jsem teda měl jen placený AVG a to taky fungovalo dobře.

Právěže je Spybot na jiný pole, takže trojany, který jsou asi nejčastější vir ti to téměř nenajde ;) . Ale je pravda, že spyware a aware ti to najde krásně. Já to používal s jiným antivirákem. Tenhle je spíš dělanej do "páru"...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 20.6.2011 14:19:21
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jj, Spybota používám s Pandou (donedávna s MS SE) a spokojenost.

Placený jsem měl AVG6 a 7 ... antivir bídnej a podpora na facku. Pak jsem měl ESS, ten fungoval pěkně, takže podporu jsem nepotřeboval. Doba ale dozrála a nepřijde mi, že by placený AV ještě měli nějaký výhody - akorát tak do firmy, kvůli podpoře a licenci, ale na kompa, kterej slouží k čumění na seriály je to už imo zbytečnost.
Obrázek

Příspěvek 20.6.2011 20:26:30
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pokud na PC čumíš na seriály, tak to ten AV ani mít nemusíš... Většina uživatelů, kteří se potýkají s virama, dělá něco jinýho :D :D .

Tak jak si to napsal, tak v podstatě většina těch AV funguje v trialu stejně jako placená verze. Možná ta podpora tam vázne, ale aktualizuje se to a všechno funguje...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Počítače