Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Počítače Herní PC

Herní PC

Hardware, software a vše co se toho týče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 30.8.2011 18:06:07
artos25977 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
zdarec lidi mám dotaz...

chtěl bych vás požádat o jednu maličkost. Chci kupovat novej herní PC cca za 30 000Kč

a mám do něj několik podmínek:
2x 1TB hard disk 7200 otáček
Grafiku Nvidiu 590ku
8GB RAM
Windows 7 ( doporučte verzi )

mám už jich několik co jsem tak na netu našel, atd....ale nezávisle na tom chci nějaké rady a tipy od vás abych to mohl porovnat pokud mi třeba něco uniklo.

všem moc díky

Příspěvek 30.8.2011 18:41:47
Ronaldus7 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 380
Bydliště: CZ - Plzeňsko - Tachovsko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ten os jedině 64bit!!! (kvůlim RAM)
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 30.8.2011 19:56:30
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
přímo na tuhle grafiku sem se nekoukal, ale nebyla by lepší ATI Radeon? možná je to jen můj názor, a ale mám pocit že jsou trochu kvalitnější

Příspěvek 30.8.2011 20:28:31
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak pro začátek bych k těm dvěma diskům koupil ještě nějaký SSD. Ať je ten systém rychlejší a případně aji hry, pokud bys je instaloval na ten SSD disk.
A s grafikou souhlasím s Daedalos304. ATi 6990 by podle mě byla lepší volba. Přece jenom nVidia 590 se nedá vůbec taktovat... nebo nVidia to nedoporučuje, bo rády hoří. ATi 6990 se dá nataktovat mnohem víc, má nižší spotřebu, ale zase pokud si nekoupíš nějakou verzi upravenou výrobcem tak je hlučnější.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 30.8.2011 21:05:24
Ronaldus7 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 380
Bydliště: CZ - Plzeňsko - Tachovsko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Aleartos chce herní PC a g. karty nVidia jsou mnohem lépe optimalizované, být tebou, koupil bych nějakou jinou kartu s čipem nVidia.
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 30.8.2011 21:27:40
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
lépe optimalizované na co? ze současných her se většina vyvíjí na ATi. z letošních her, které jedou na aspoň na Dx10, jsou na nVidii lépe optimalizované jenom Crysis 2 (a tu ještě jenom díky tomu, že Dx11 do hry dělala a odflákla sama nVidia) a Batman: Arkam City, který teprve výjde :wink:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 30.8.2011 23:00:35
Ronaldus7 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 380
Bydliště: CZ - Plzeňsko - Tachovsko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já mám prostě lepší zkušenosti s nVidií (co se her týče)
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 30.8.2011 23:04:21
artos25977 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
to all:

je pravda, že v posledních měsících jsem do světa HW nahlížel spíše okrajově, neboť nebyl moc čas...ale...

-Tak jestli se nepletu, tak 590ka je "vlajková" loď Nvidie, nebo ne ?
-Dále u té nvidie je obrovská výhoda physix a s ATInama mám blbé zkušenosti...a taktovat to stejně nechci...a spotřeba mi problém nedělá...
-Ten SSD disk je sice věc šikovná, ale taky dost nákladná a zas takovej vliv by to snad mít nemělo ( myslím v praxi ) měl by postačit i klasickej HDD, ne ?
-To OSko mi vlastně nedošlo...ale 64bitovka je v dnešní době už "stejně" kompatibilní jako 32, ne ? už to snad není jak před 3ma rokama ( takže teď už by neměl být problém )...

pokud byste mi sem mohli hodit třeba i nějaký vámi doporučený PC konfigurátory byl bych moc rád...na netu je jich dost, ale zkuste sem hodit nějaký se kterýma máte nějaké zkušenosti ;-)

popřípadě mi sem nahoďte vámi doporučenou sestavu ( pokud možno s tou N 590kou ).

omlouvám se za můj písemný projev, ale akorát jsem dolezl z hospy...:)


tady je recenze té 590ky.
http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/20541-nvidia-geforce-gtx-590-test-vyzyvatele-radeonu-hd-6990?start=1

Příspěvek 31.8.2011 07:46:20
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
-nepleteš. 590 je vlajková loď nVidie, ale to aji 6990 je vlajková loď ATi
-PhysicX zas tak obrovská výhoda to není. Ti to klidně dokáže počítat CPU. Teda kromě vyšších nastaveních, které nVidia pro CPU má úmyslně zamčené, ale zas ty vyšší nastavení jsou jenom u her, do kterých to dá sama nVidia (bo by za to měli vývojáři platit, ale nechce se jim (PhysicX pro CPU je zadara), tak jim to nVidia dělá zadara) a to je z letošních jenom Batman: Arkham City
-je mi jasné, že spotřeba u těhle karet se moc neřeší, ale když mám 2 karty s +/- výkonem a cenou, tak nevím proč kupovat tu žravější. btw. navíc nVidia sama u téhle grafiky výrobcům doporučuje, aby dávalijenom rok záruku, pokud jim zákone nepřikazuje něco jiného :wink:
-SSD: tak rozdíl je rychlejší načítání a kopírování, ale pravda je, že je to zatím nákladná věc
- OS 64-bit už používám 2-3 roky a zatím jsem nenarazil na nic co by mělo být nekompatibilní
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 31.8.2011 08:07:20
artos25977 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
měl jsem v PC ATI i Nvidiu...postupem času se to různě střídalo...i kamarád má v PC teď už nvidiu.

co já mám ty zkušenosti tak 2z5ti ATIn do 4let vyhořeli ( žádné taktování )...Nvidia zatím drží ( ale to může být náhoda )....ale nejen kvůli tomu...před nějakou dobou sem přesedlal na nvidiu a nechci už moc měnit...hlavně se mi u té 590ky líbí ta "hlučnost"

Příspěvek 31.8.2011 09:17:01
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já bych řekl, že záleží na štěstí. pracoval jsem v ASUSu jako opravář notebooků a ještě teď si pamatuju jak jsme, prvních 6 měsíců co jsem tam byl a kdo ví jak dlouho předtím, měnili desky s jedním grafickým čipem nVidie, bo udělali špatný návrh (btw. co je horší tak nVidia o tom věděla od začátku a něco začala dělat až ji v americe začali lidi žalovat ve velkém) a rády odcházely... nebyl problém vyměnit klidně 10 desek, bo čipy nešly, nebo nevydržely den na zátěžových testech.
a taky co jsem se bavil s jedním co opravoval přimo grafiky tak říkal, že grafiky ATi (v té době už pod AMD, ale ještě furt pod značkou ATi) skoro nevídá.

a pokud jde o hluk, tak vždycky můžeš koupit grafiku, kterou si výrobci upraví a dají ji jiné chlazení :wink:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 31.8.2011 10:19:50
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Skrejm: to se bavíš o tři generace staré mobilní osmé řadě. V současné době už ten problém není. Co se týče výkonu, je to dneska tak vyrovnané, že je to spíše kvůli tomu jaké máš k určité značce sympatie. Ten rozdíl 3 fps, které jsou většinou mezi nimi nemá na celkový požitek žádný vliv.
Obrázek

Příspěvek 31.8.2011 12:20:47
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já vím, ale jde o to, že oni x měsíců vyráběli vadné čipy ve velkém, věděli o tom a nové čipy dali do výroby až po tom co je začali lidi hromadně žalovat a kdo mi zaručí, že když si koupím grafiku od nVidie, že se to nebude opakovat?
Takovému Intelu se stalo něcco "podobného", ale v chipsetu nebo CPU (teď si nejsem jistý) a po dlouhodobém používání mohly odejít 2 SATA porty. Vzhledem k tomu kolik jich na dnešní desce je, tak nic moc velký problém a co Intel udělal? Zastavil výrobu a prodej a začal rychle pracovat na řešení. Jo je mi jasné, že srovnávat Intel a nVidii, je jako srovnávat ČEZ a nějakého malého regionálního prodejce elektřiny, ale když vezmeme jak jim utrpěla pověst a kolik nVidia byla nucená zaplatit, tak bych řekl, že by je vyšlo levněji, kdyby zastavili výrobu a hned navrhli řešení.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 31.8.2011 22:27:40
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Stejně tak může něco zprasit AMD nebo výrobce grafiky jako takové... od toho máš přeci záruku. Navíc jde o stolní PC a ne o notebook.

Sorry, ale tohle odmítání z přesvědčení je blbost :-)

A jste offtopic BTW ;)
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 01.9.2011 06:22:17
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to sice máš (záruku), ale když nějaký výrobek reklamuješ Xkrát a furt se stejným problémem, tak to taky není žádná sranda. A pro výrobce (prodejce) to taky není žádná sranda. :wink:
To sice může, ale AMD taky měla problém s novou řadou CPU a měla problém s virtualizací a nemohla si dovolit zastavit výrobu a začít od začátku a navíc problém to byl malý, ale nic nezatajili, ale doporučuli lidem ty CPU nepoužívat pokud budou používat virtualizaci. Takže v tomhle prostě mnohem víc věřím Intelu a AMD, než nVidii. :)

btw. a jestli to "odmítání z přesvědčení je blbost" je mířeno na mě, tak já nVidii s přesvědčení neodmítám. Mi nebude dělat problém si koupit nVidii, když bude dobrá, já jenom k nVidii nemá moc důvěru. ale to není jenom kvůli tomu co jsem napsal výš.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 01.9.2011 19:16:45
artos25977 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Quinix: off topic nejsou ( mně to nevadí ) ;-)

to all: jako takto...grafikou jsem si jistý...ale zajímá mě jakou verzi OS...

a taky mě zajímá jestli máte někdo nějaké odkazy na kvalitní konfigurátory PC sestav ? popřípadě už složené sestavy s tou 590kou...

já jich pár mám, ale jak jsem již psal...chci toho projet co nejvíc neboť chci mít "jistotu"

Příspěvek 02.9.2011 17:29:17
Ronaldus7 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 380
Bydliště: CZ - Plzeňsko - Tachovsko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ten os Win 7 (jedno jestli home nebo ulti), ale důležité je, aby byl 64bit, páč 32bit využívá jen 3Gb RAM
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 02.9.2011 18:56:05
artos25977 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
64tj...mně šlo i to jesi home nebo ulti...ale je fakt, že ono to je "jedno"

Příspěvek 02.9.2011 19:19:02
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud je chceš legální, tak si kup Home Premium, je nesmysl vyhazovat peníze za věci který nevyužiješ.

http://windows.microsoft.com/cs-CZ/wind ... e?T1=tab15
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 02.9.2011 21:46:08
Ronaldus7 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 380
Bydliště: CZ - Plzeňsko - Tachovsko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
http://www.alza.cz/hp-elite-7300-microtower-d240817.htm
:thumbsup: Jen jiná grafka než chceš, ale jinak luxus PC.
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 03.9.2011 12:44:04
artos25977 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ronaldus7:

sestava pěkná...do mého ideálu tam chybí ta 590ka místo té 545ky...dále ještě 1TB HDD a silnější zdroj ;-) ale jinak pěkná

Příspěvek 05.9.2011 14:26:51
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdar, nechce se mi zakládat nový téma, tak to radši hodim sem:

Chci si koupit nový PC. Starej už mám tak 3 roky a už mi nestačí a stále se seká, tak ho daruju ségře :D , která ho beztak využije jen na Facebook a MS Office do školy :D

Ale jinak, chtěl sem herní NB ale pak sem si uvědemil, že sem s tim starym nehnul tak 1,5 roku tak sem se kouknul po sestavě. U nás maj zrovna v akci tenhle pěknej, co mi doporučili v prodejně. (Tý samý co mám ten první. A i jiný věci. Sem s nima moc spokojenej tak neměnim. :-))

Jedná se o:

PC HAL3000 Platinum 6418

4jádrové CPU AMD Phenom 955 (2,0 GHz)
operační paměť 8 GB
pevný disk 2 TB (otáčky nevim)
externí herní grafika ATI HD 6570 2 GB
DVD+/-R/RW/RAM
čtečka karet
klávesnice,myš
OS W7 HP 64-bit

3 roky záruka

- Dokoupit 19¨ LCD za 1 999,-


Co vi na to. :wink: :?: :?: :?:

PS: Nechci zrovna PC pro NASA, ale jen něco, co mi v pohodě utáhne současný 3D hry (OpFlash 2, GR:FS, HAWX...) a jelikož sem strojař, tak taky i Solid Works atd...

Příspěvek 05.9.2011 15:14:43
Ronaldus7 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 380
Bydliště: CZ - Plzeňsko - Tachovsko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Počítač je to dost dobrý, jen to CPU se mi nezdá, jinak velmi nadprůměrný.
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 05.9.2011 19:39:09
rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak s Ati 6990 se do 30 litru nevejd ena cely PC kdyz tam bude chtit mit kvalitni komponenty kdyz jen karta stoji 14, a kd emate dobrou skrin, CPU na nej chladic dobry, kvlaitni zdroj a dobrou desku;-).... myslim ze i na 24" mu bude stacit 6970 !;-)
" IMMORTALITY "

Příspěvek 16.9.2011 17:20:12
artos25977 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=96296&utm_campaign=cenik_2011-09-16&utm_medium=cenik&utm_source=ceniky


toto se mi moc líbí ;-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Počítače

cron