Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Počítače Čo sa stalo s mojim PC???

Čo sa stalo s mojim PC???

Hardware, software a vše co se toho týče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 31.8.2011 15:24:05
taurian13 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Cavte, chcel by som sa opýtať či náhodou neviete čo sa stalo s mojim Pc, lebo som včera hral SoSE a zrazu uprostred hry sa mi počítať vypol urobil nejaký úkon a znovu sa zapol ale asi po 3 min. začal nejak "cvakať", znovu sa vypol urobil nejaký úkon (neviem aký - stihol som len prečítať, že PC našlo chybu....), ale potom keď som ho zapol začalo mi písať niečo v tom zmysle, aby som znovu zapojil hlavný disk, nevedel som čo robiť tak som ho ručne reštartol ale nepomohlo tak som to urobil ešte 2x a stále nič, a tak som ho rozobral pozrel sa do vnútra (nič zle som nenašiel) znovu zapojil a spustil a išiel, no problém je v tom, že sa mi zapína asi 2 min (predtým cca 25 sek.) a kým sa my spustí antivirus a "zvuk" musím čakať ďalších asi 2 min. lebo mi počas nich strašne seká - po tých 2 min. sa CPU ukľudní (2 min. - využite 100%) ale aj tak ide o 50% pomalšie ako predtým, a teraz som zasa počul cvaknutie, pls. povedzte čo sa stalo :cry: - vírus, alebo nedostačujúce chladenie, nejaký potrhaný káblik?????

Příspěvek 31.8.2011 17:13:17
Lukec Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Prostějov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak to ti zdechá HDD na 100%. Jediná rada koupit novej a zálohovat co jde dokud to jde. "pozrel sa do vnútra (nič zle som nenašiel)" Nic nenajít v pc skříni většinou značí problém. :lol: . Cvakání a reset je jasnej příznak. HDD dostane "křeč" a tím spadne systém jasnější už to být nemůže. Pokud na tohle nepřišels omlouvá tě jen buď nízkej věk nebo to, že si laik.
Obrázek

Příspěvek 31.8.2011 19:27:57
taurian13 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No diki za vysvetlenie a máš pravdu na Pc vecičky som úplný laik. Moje heslo u Pc znie: Keď to ide tak sa nestaraj prečo a keď nie, opýtaj sa prečo. :D

HDD - hmm - harddisk drive tak ten som ale menil asi pred 2. mesiacmi lebo vtedy sa mi vypol Pc a už nešiel zapnúť: technicky mi tam písalo, že mam preinštalovať Windovs ale IT chlapík mi povedal, že chyba je v HDD a vymenil my ho a pritom mi všetky dáta zostali.

Tak teraz neviem ten IT chlapík ma oblufol a ošklbal o 40 Eur alebo sa mi HDD mohlo tak rýchlo pokaziť (nedostatočné chladenie)???

Příspěvek 31.8.2011 19:51:23
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vyzkoušej HDD v jinym PC a uvidíš... nejdřív ale zazálohuj všechno důležitý.

Další kandidát na cvakání (pomohlo by zjistit, odkud to cvakání jde) s restartama je zdroj - HDD může ale snadno vzít ssebou do křemíkového nebe.

HDD (alespoň většinou) netopí tolik, aby se upeklo, ale na nárazy bejvaj náchylný dost - zkontroluj uložení (už jsem potkal borca, co HDD do PC chytal jedinym šroubkem a pod...) příp. přilehlé šuplíky se sbíječkama :-)
Obrázek

Příspěvek 31.8.2011 20:39:18
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
zažil jsem už že HDD odešlo i měsíc po koupi a po výměně u obchodníka to nové žilo jen týden a další něco kolem roku... a přitom se při koupi nikterak nešetřilo na značce, a podobně. (taky byly řádně uchyceny a i s kabely si dotyčný vyhrál...)


Co se uchycení týče, tak já jsem léta jezdil na dva šrouby (teď už mám bez šroubkovou tech. nicméně můj učitel na PC (a přitom to nebyl ohledně PC žádnej debil) dělal na jeden šroubek téměř vše, kde to jen trošku šlo a to na celé škole....
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 31.8.2011 20:40:04
Lukec Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Prostějov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Seš si jistej, že hdd měnil za jinej kus? Mohl taky zablokovat vadný sektory. Tenhle postup je nebezpečnej, protože za čas se to stejně rozsype zas. Jinak na zdroj bych nesázel zdroje bejvaj málo kdy problém to už musí bejt fest průser, aby klekl zdroj. Btw jestli HDD měnil tak to se moc neohlížej na to jak dlouho ho máš já jednou koupil HDD jedné nezmíněné značky ehm :pst: (Seagate) a za tejden kleknul. Prostě záleží na štěstí. Jak radí Air Force zkus ten HDD v jiným pc nebo nebezpečnejší varianta zkus pc s jiným HDD. Osobně na tohle používám Portable flashku s OS.
Obrázek

Příspěvek 31.8.2011 22:14:41
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Cvakat může opravdu HDD i zdroj, u každého je to "jiné" cvakání, ktéré zkušený člověk rozezná. Pokud jsi ale laik, doporučil bych ti spíš odnést počítač do nějakého servisu než se do toho pouštět svépomocí.

Jinak na základní zdiaknostikování vady disku poslouží obyčejný chkdsk ve windows (s parametrem /F případně /R pro kontrolu povrchu). Pokud na konci vypíše nějaké chybné sektory, máš jasno, zazálohuj a disk reklamuj.
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 01.9.2011 12:02:12
taurian13 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Áno menil som HDD za iný, to isto viem :D , lebo ten starý mám za sebou v zásuvke.

Práve som našiel súbor chkdsk.exe a spustil som ho (2x) a nič mi nenašlo.

Ale asi mate pravdu pohľadám bločik (dúfam, že ho ešte mám :hmmm: ) a pôjdem do servisu.

Příspěvek 21.9.2011 14:13:29
taurian13 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No tak aby som to ukončil, ano mali ste pravdu boloto HDD. Ale 'najlepsie' bolo, že PC mi islo iba asi hodinu a odišla mi matična doska a musel som kupovať nový PC :)

Sorry za dva príspevky nad sebou.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Počítače

cron