Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Počítače Pomoc s výběrem notebooku

Pomoc s výběrem notebooku

Hardware, software a vše co se toho týče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 12.9.2011 20:30:14
Promethea Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 200
Bydliště: Slovensko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Chcela by som kúpiť notebook do 500€ ani o cent viac, najlepšie Dell ale keď nebude tak Toshibu. Mám minimálne 9 rokov starý model počítača ktorý používam(e) 8 rokov a je už tak strašne pomalý, že keď mám otvorené dva slovníky, tri karty na mozille a jeden word tak sa mi furt seká a ... no predsa je len už staručký. Mám takéto požiadavky:
- 15,6´´
- RAM aspoň 3GB, 4GB sú ideálne
- HDD aspoň 250GB (aj tak neviem, čo tam dám, počítač má necelých 40 GB a mám tam 13 GB voľných), ale keď bude 500 GB RAM, nebude vadiť
- grafika + procesor - tomu vôbec nerozumiem, keď mi to utiahne najnovšiu verziu Sony Vegas a Photoshop, tak to bude stačiť, taktiež baterka mi je ukradnutá, aj tak bude stále napichnutý
- veci ako slušná webcamera, wifi, aspoň 3 USB porty a čítačka kariet - to beriem ako samozrejmosť
- notebook bude používaný na surfovanie, príležitostné sťahovanie hudby, robenie prezentácii, pozeranie filmov, možno nejaká hra
-všetko príslušenstvo (myš, repráky, klávesnica) mám
-musí byť kúpený v kamennej predajni, nie cez e-shop
-Wind. 7 a nejaký antivirák by nebol na škodu

Notebook sa bude kupovať až asi po Vianociach (ono sa hádam nejaký v zľave nájde), ale teraz je dobrá ponuka
http://www.okaysk.eu/?id=258

V ponuke je modrý a ružový (určite tam zostane len ten ružový :( )

Ja sa v takýchto veciach vôbec nevyznám, takže díky za rady a napíšte či by ste si kúpili Toshibu alebo Dell

EDIT: Notebook úspešne kúpený, dokonca sa mi ušiel aj modrý a ten pocit, že mám 10x väčší HDD a 8x väčšiu RAM je proste úžasný :D A teraz všetko na/pre/odinštalovať - aspoň mám zajtra na práci niečo zmysluplné :D

Příspěvek 19.9.2011 17:38:23
koko9 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 313
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A Toshiba nebo Dell nakonec? :D Já bych osobně vybíral nějaký Acer, protože jsem prakticky s ničím jiným nepracoval. Ale v budoucnu budu určitě kupovat (pochybuju že můj Acer vydrží dýl jak 2 roky, teď je to rok a málem se mi sype :lol: ) nějaký a vzhledem ke konkurenci, která je celkem velká, se mi nechce zase kupovat acer, ale vyzkoušet něco jiného. Takže ať je to dell nebo toshiba, jak zatím šlape? Já vím, trochu nemístná otázka, když ho máš týden :lol: , ale nějaké info o něčem jiném než Aceru přivítám.
ObrázekObrázek

Příspěvek 20.9.2011 11:09:41
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já bych doporučil jedině Dell. Už jenom protože můj starý Dell funguje už 6 let bez závady, a Acer se rozsypal po roce a teď se modlim aby mi ho vzali na záruku...
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 21.9.2011 20:22:12
Promethea Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 200
Bydliště: Slovensko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mám DELL M501, 500 GB HDD, 4GB RAM, ide úplne úžasne, ja v tomto nie som moc náročná, pracovala som na 8 rokov starom počítači, a keď som z neho ťahala dáta na nový tak mi tých 12GB ťahal len na kľúč dokopy asi 8 hodín a ten nový to mal za 20 min v sebe. Proste to sa nedá porovnávať. Zo starého treba ešte vytiahnuť pár mailov a pôjde preč (chcem vidieť ako klesne spotreba elektriny). Tento DELL má absolútne úžasný touchpad, klávesnica sa neprehýba, len horný kryt trochu, teplý nie je, áno, touchpad, touchpad je úžasný, napríklad Lenovo R60 alebo R61 je strašný šrot, lámu sa mu pánty, touchpad je strašný, nedá sa na ňom klikať, hreje ako pec aj keď je podložený, má strašný monitor, wifi seká a je pomalší než môj 8 ročný. Bolo mi povedané, že Lenovo radšej ako DELL, ale Lenová je ťažšie zohnať ako DELLy a sú drahšie. Ale som rada, že som ho kúpila teraz, ale to bola taká dobrá akcia - normálne by stál asi 800€. A konektor na elektrinu mu svieti modro - aj notebook je modrý, rozmýšľam, že či ten ružový svieti naružovo. A v predajni povedali, že ten ružový ide na dračku viac.

Příspěvek 18.10.2011 12:26:30
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Chtěl bych se připojit s prosbou o radu... NTB jdou daleko mimo mě...

1) Vyplatí se připlatit si za ten Dell, nebo se dá sehnat něco rozumnýho (čti co se do roka nesesype) za přívětivější peníz?

Do oka mi padlo tohle:
http://www.alza.cz/dell-inspiron-queen17r-cerny-d267914.htm


2) Jaký komponenty byste doporučili a jakejm se vyhnout? Např. jsem pochopil, že Intel HD není dobrá volba pro grafiku... ale v málokterym NTB s i3 se vyskytuje něco jinýho... Od AMD ani nevim, jak se ty CPU jmenujou, jako aby to nebyl nějakej z roku 96 třeba co potřebujou prodat (Alza a pod. i ten vychválí do nebe... :-D ).

Dík za help :-)
Obrázek

Příspěvek 19.10.2011 10:38:28
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
U Dellu připlácíš za NBD záruku. To je na tobě, jestli jí potřebuješ, nebo ne. Jinak bych s klidnym srdcem doporučil i Acer TravelMate, HP mimo Pavillionů nebo Lenovo.

Dneska bych šel jedině do něčeho se Sandy Bridge. Intel HD Graphics je v pohodě pokud na tom nechceš pařit, akceleraci videa, Aera a těhle věcí to zvládá v pohodě.
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 19.10.2011 10:49:50
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A pokud bys chtěl aji hry tak bych šel do AMD, protože nové AMD CPU maj integrovanou grafiku které hry zvládnou.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 19.10.2011 13:50:33
PrometheusX Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 218
Bydliště: Chomutov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Taky si chci pořídit noťas. Přemýšlím o tomhle
http://www.alza.cz/msi-ge620dx-456cs-d259513.htm


Poměr výkon/cena je dle mého názoru výtečný, ovšem také se nevyznám v značkách a tak by mě prosím zajímalo, zda je MSI spolehlivá.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Počítače

cron