Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše další FanArt tvorba Fan lodě

Fan lodě

vaše výtvory v oblasti wallpaperů, obrázků, music videí a další kreativní činnosti související se Stargate/sci-fi tématikou

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 18.5.2006 11:58:55
Damacon Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 215
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
mohl by mi tu někdo předložit seznam všech lodiček, co tu jsou na tomhle topicu? nechce se mi to všechno prohledávat. Chtěl bych to konstruktivně zkritizovat
Jsem lama, kdo je víc :D

Příspěvek 18.5.2006 12:02:02
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Naposledy upravil Raynor dne 18.5.2006 12:40:38, celkově upraveno 2
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 18.5.2006 12:24:15
Damacon Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 215
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
proč to dáváš do neaktivní formy když to je na tomhle foru? :roll:
Jsem lama, kdo je víc :D

Příspěvek 18.5.2006 18:00:22
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
Air Force: Prima, ale zkus si představit combat landing, zvláště když loď ještě manévruje. Mimoto umělá gravitace je věc sama pro sebe, třeba ji prostě v hangáru nejde vypnout jen někde.
Jinak máš ale pravdu, že přistávání v BSG (ze kterého čerpám bo v SG nebylo) je na úkor reality.

Dyť říkám, že ty výtahy můžou být pod plošinou Deadala, tam je ještě místa habaděj.


Mimochodem by mě zajímalo jak se vlastně F 302 zachová když najednou vlítne do gravitačního pole, ale měla by spadnout jako kámen, protože v hangáru (otevřenym) je vakum a jelikož na zemi startuje jako letadlo, tak potřebuje vzduch co obtéká její křídla aby vytvářela vztlak.
To brždění bych řešíl jednoduše otočit se proti směru letu (v BSG dělaj často, v SG(A) lítaj spíš jak za WW2) a dát plnej knedlík. Pro palubní počítač by neměl bejt problém navést stihačku na krásný přesný a dokonalý přistání (F/A-18 nese 286-ku a taky to zvládá - za každýho počasí i když loď manévruje).

Použít Asgardskou technologii pro přesuny stihaček pro lodi by neměl bejt problém vzhledem k tomu že loď nese VÝKONEJ zdroj energie pro hyper-drive. Vždyť je to bitevní vesmírná loď určená k boji s vyspělym nepřítelem pravděpodobně v početní převaze, tak by byla nebetyčná hloupost nevyužít nejlepší dostupnou technologii jen kuli tomu aby to vypadalo "lidsky" (už tak se používaj teleport, štíty, asgardský senzory...).
Obrázek

Příspěvek 18.5.2006 18:20:39
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nebetičná hloupost to v žádném případě není, zastávám tvrzení, a nejsem sám, že asgardský beam, jakkoliv ho v seriálu masově používají, je velmi nebezpečný pokud si scénárista chce dostat příběh do nějaké situace. Vznikají potom logické kiksy typu Caldwelovo beamnutí hada z hlavy vs. Toho-pilota-z-913 nebeamnutí šrapnelu z hlavy atd. O dokonalých asgardkých i jiných senzorech platí totéž, ale to už se dostáváme jinam. Mimoto moje lodě mají okna, takže jsou částečně fantastické, kdybych to chtěl dělat reálně nesměl bych dělat loď pro SG.
Mám jen takovou související otázku, napsal jsi někdy povídku?

No můžeme říct, že 302 nese i nějaké raketové motorky dopředu, kvůli brždění, ale nic to nemění na tom, že souboje stihačů v SG jsou dělané nereálně a musí se tak brát. Jinak ano, vynález otočení proti směru letu v BSG je perfektní, mám dojem, že to bylo už ve staré BSG, ne?
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 18.5.2006 18:39:00
Edems Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 42
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Air Force píše:
To brždění bych řešíl jednoduše otočit se proti směru letu (v BSG dělaj často, v SG(A) lítaj spíš jak za WW2) a dát plnej knedlík.


Nj, ale vem si ze mas hangar urcitejch rozmeru, vleti ti tam stihacka ktera se horizontalne otoci o 180° a da plnej knedlik. To by musela letet hodne pomalu aby to stihla a vem si co vsechno by tam z toho plnyho zazehu bylo osmahnutyho... Natoz kdyz jich poleti vic za sebou, si tam opalej cumaky navzajem...
Carterová: "Jak to, že ještě žijete?"
Aris: "To chce talent."
O'Neill: "Právě... jak to, že ještě žijete?"

Příspěvek 18.5.2006 19:00:10
Deadlus Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 194
Bydliště: Brno-Líšeň
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
už začínám pracovat na tzv navazujícím designu me antické lodí,více hranatosti atd, taky to zkusím z jinejch stran a když se k tomu dokopu tak to zkusím zpracovat v nějákým 3D programu :)
Obrázek
Obrázek
I love Handhelds,i love Nintendo DS : ) but i hate PSP

Příspěvek 18.5.2006 19:13:20
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor: Samozřejmě že se těm asgardskejm technologiím musí přizpůsobit děj.

Edems: Ta stíhačka se samozřejmě otočí dřív než do toho hangáru vletí (něco takovýho by stejně nemohla ubrzdit). Kdyby to řídil počítač, mohl by letět i docela rychle. Dokud by byly venku měli by mezi sebou dostatečný rozestuzpy aby se nepoškodili, až vletí do hangáru motory už poběží jen na zlomek výkonu.
Obrázek

Příspěvek 18.5.2006 19:22:34
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, pointa je, že pro děj nejsou asgardské beamy co transportují všechno všude a senzory co objeví krystal i v jádru země a určí zad na planetě jsou nebo nejsou lidi z orbity moc dobré. Pokud například autor chce vytořit dojemnou scénu se šrapnelem v hlavě, pokud chce vytvořit scénu s rukojmími, pokud chce nechat ve štychu hrdiny odříznuté, tak to pokaždý musí složitě obkecat stylem "Its too much interference" apod. To mi nepříjde zrovna šťastné, proto já raději napíšu, že Země nemá dost velký HDD aby utáhl více jak čtyři lidi, že by jinak mohli beamovat klidně mrakodrapy, ale došla by jim šťáva na štíty atd. Mmj. proto tam je výtah.

Ta stíhačka se samozřejmě otočí dřív atd.

Pokud se nemýlím, tak tenhle způsob přistání je časově náročný, ne?
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 18.5.2006 19:56:23
Edems Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 42
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
Ta stíhačka se samozřejmě otočí dřív atd.

Pokud se nemýlím, tak tenhle způsob přistání je časově náročný, ne?


Prave, taky si rikam. Kdyby takhle meli pristavat za boje kdyz ustupujou, tak by to asi tezko stihli vcas...

Viz treba v BSG jak tam Pegasus zdrhal tak taky cekali jenom nez se vrateji Vipery, ktery se kvuli ty rychlosti (casu) jenom prilepili ke stenam a nesli rovnou do hangaru. Vem si jak dlouho by trvalo nez by se tam F-302 tim "otacecim" zpusobem naskladali, to by bylo po BC...
Carterová: "Jak to, že ještě žijete?"
Aris: "To chce talent."
O'Neill: "Právě... jak to, že ještě žijete?"

Příspěvek 18.5.2006 20:03:45
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Souhlasim s tebou, ale to si měli tvůrci seriálu rozmyslet dřív než tam takovou technologii dali (kruhy mi přišli uplně dostatečný). Jinak mrakodrap tam v jednom díle taky teleportovali.

Proč by to mělo bejt časově náročný? Stíhačka udělá čelem vzad za 0,5 až jednu sekundu. Pokud to udělá 3 až 5 sekund před tim než vstoupí do hangáru tak to ubrzdit stihne a bude mít i dost času na korekce dráhy aby ten hangár trefil.

Pak mě napadla nějaká varianta brzdících lan, třeba EM pole. V BSG maj něco čemu řikaj past (trap), nevšim sem si že by řikali jak to funguje, nebo co přesně to dělá, ale všim sem se že přistávající Viper by to měl trefit pokud chce zastavit.

---koukam že než to napíšu je tu další příspěvek, takže k němu:
Oproti tomu jak přistávaj Vipery v BSG by byl rozíl ve prospěch couvání, protože by stihač mohl použít k zabrždění hlavní (nejsilnější) motor :arrow: kratší brzdná dráha :arrow: rychlejší přistání.
Obrázek

Příspěvek 18.5.2006 20:19:44
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Souhlasim s tebou, ale to si měli tvůrci seriálu rozmyslet dřív než tam takovou technologii dali (kruhy mi přišli uplně dostatečný). Jinak mrakodrap tam v jednom díle taky teleportovali.

Já vím, na to narážím. A jelikož moje lodě jsou do mého spin-offu tak raději rediguji chaotická pravidla seriálu než opakovat jejich chyby.

Tak jelikož máme umělou gravitaci tak varianta přistávacích lan by šla udělat nějak skrze ne, ne?


Prave, taky si rikam. Kdyby takhle meli pristavat za boje kdyz ustupujou, tak by to asi tezko stihli vcas...

Souhlasím, tenhle přesný systém řízený počítaček chce čas za zpomalení, zkorigování kurzu atd. Přistávání raketoplánu na Miru bylo taky pomalé. Myslím, že pro combat landing je přistávání popředu jediné řešení. V miniserii BSG taky Apollo přistával pomalu v hangáru přímo na ten výtah.

PS. Damacone, co ta kritika? :-P
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 18.5.2006 22:35:19
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vy zřejmě nechápete jak to s tim přistávánim myslim, ale to je jedno, nebudu vám to vnucovat (už mě to moc nebaví). Takže jenom tolik že když přistává stíhačka na letadlový lodi tak jí v 90% případů taky řídí počítač a rozhodně neni pomalý.
Takže rači to přistávání skrz umělou gravitaci.
Obrázek

Příspěvek 18.5.2006 22:49:00
Edems Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 42
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nj, jenze u letadlovky mas taky brzdny lana ktery te zastaveji a hlavne letadlovka tak rychle nezmeni smer a nezdrhne do hyperprostoru...
Carterová: "Jak to, že ještě žijete?"
Aris: "To chce talent."
O'Neill: "Právě... jak to, že ještě žijete?"

Příspěvek 18.5.2006 23:12:19
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, na lodi máš brzdný lana, ale letadla, který na ní přistávaj, se musej řídit zákonama aerodynamiky. Nemůžou jen tak z ničehož nic udělat obrat a dál prostě couvat. To ale platí jen pro letadla létající v atmosféře. NÉ pro vesmírný lodě. Ty nejsou ve svym pohybu nijak omezený. Takže se jednoduše můžou otočit o 180° aniž by museli změnit rychlost, nebo směr letu.
Obrázek

Příspěvek 18.5.2006 23:51:21
Edems Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 42
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V tom s tebou souhlasim, ale je to mozny jenom v klidu, pri "combat landing" na to proste neni cas. A u F-302 to vlastne ani neni mozny, jelikoz nemaji ty trysky kteryma muzou v momente zmenit smer letu (viz Vipery). V atmosfere se toho dociluje smerovejma klapkama, ale ve vesmiru ti moc nepomuzou (nerikam vubec). Pokud by ale byl zpusob jak stihacku znenadani o 180° horizontalne otocit, tak by v tom snad zase takovej problem nebyl... Nebo snad umeji F-302 ovladat kazdej motor zvlast?
Carterová: "Jak to, že ještě žijete?"
Aris: "To chce talent."
O'Neill: "Právě... jak to, že ještě žijete?"

Příspěvek 19.5.2006 07:05:43
Sirius Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 425
Bydliště: Hradec Králové, Na rozhraní 1378
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
F-302 má pomocné trysky. Jak jinak by mohla ve vesmíru manévrovat ?? Zkus se nad tím trochu zamyslet.
Za blbost se platí.

Příspěvek 19.5.2006 09:07:29
Edems Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 42
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je mi taky jasny, ale jaxi jsem je jeste v akci nevidel...
Carterová: "Jak to, že ještě žijete?"
Aris: "To chce talent."
O'Neill: "Právě... jak to, že ještě žijete?"

Příspěvek 19.5.2006 10:30:12
Sirius Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 425
Bydliště: Hradec Králové, Na rozhraní 1378
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je holt jedna z chyb, kterých je v SG mnoho.
Za blbost se platí.

Příspěvek 19.5.2006 13:42:55
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podle toho jak manévrujou bych řek že se o obratnost staraj motory s vektorovánim tahu, ale vzhledem k tomu že Hataky taky nemaj žádný viditelný motory, asi si dokážou pohon zajistit i nějak jinak.
Obrázek

Příspěvek 31.5.2006 10:08:11
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Finální refit ;-)
Co myslíte?

Obrázek
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 01.6.2006 06:58:04
Thorovo kladivo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 437
Bydliště: přechodně okres NJ a Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
vypadá to pěkně, ale nezdá se ti, že je ten hangár trochu nevhodně umístěn?
Kdo ví, že nic neví, ví víc, než ten, kdo to neví.

Mám si dát ještě jedno pivko nebo ne? Břicho říká že jo,hlava že ne. Hlava je moudřejší než žaludek. Moudřejší tedy ustoupí...

Příspěvek 01.6.2006 09:07:43
Wyntil Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ja nejak nevim... Mne osobne se uz treti hangar zda moc... Nebylo by lepsi "spruchodnit" dva stavajici hangary? Ted si ale nemuzu spomenout jak vypada zezadu, jestli tam neco nema.. :?

EDIT:Takze na zadni stene hangarovych gondol ma motory... :( Ale stale zastavam nazor ze elegantnejsi by bylo premistit ty motory a ponechat dva pruchozi hangary, misto prilepovat dalsi hangar na "strechu"... Zvlast usporadani 2 hangary pro start a 1 pro pristani mi nejak nesedi... Osobne zastavam nazor, ze by to melo byt aspon vyrovnane... Protoze vypustit najednou vsechny X-302 ze dvou hangaru a pak zjistit ze neni cas je rychle nacpat do jednoho, by mohlo byt celkem nemile, az osudne...
Naposledy upravil Wyntil dne 01.6.2006 09:20:43, celkově upraveno 1

Příspěvek 01.6.2006 09:15:37
Edems Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 42
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zpruchodnit by nesel, vzadu jsou motory, za kazdym hangarem 2 velky a 2 maly... (jestli jsou to teda obohe motory...)

EDIT:

Obrázek
Carterová: "Jak to, že ještě žijete?"
Aris: "To chce talent."
O'Neill: "Právě... jak to, že ještě žijete?"

Příspěvek 01.6.2006 09:21:46
Wyntil Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Byls rychlejsi... viz. EDIT predchozi zpravy...
Mozna by je stacilo jen posunout na "strechu" hangaru, ne? Moc by se tim neovlivnila jejich polohu (pouze mirne), takze by to neudelalo paseku v rizeni, a ziskalo by se misto pro vetsi a pruchodny hangar...
Naposledy upravil Wyntil dne 01.6.2006 09:24:54, celkově upraveno 1

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Vaše další FanArt tvorba