Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše další FanArt tvorba Fan lodě

Fan lodě

vaše výtvory v oblasti wallpaperů, obrázků, music videí a další kreativní činnosti související se Stargate/sci-fi tématikou

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 14.5.2006 11:22:29
Wyntil Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, ne jenom... Vlastne prid je inspirovana Pegasem (BSG), ty hangary jsou asi opravdu z SG (ne skopirovany, ale podvedomi pracuje)... :mrgreen: Ale snazil jsem se nic umyslne nekopirovat.

Příspěvek 14.5.2006 12:06:55
SkullTAP Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 358
Bydliště: Earth
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
sou i jiný pohledy???
Obrázek

Příspěvek 14.5.2006 12:21:47
Wyntil Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zatim ne, ale neni problem narenderovat... Tak jak bys ji chtel videt? ;)

Příspěvek 14.5.2006 15:05:51
Deadlus Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 194
Bydliště: Brno-Líšeň
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
není špatná(ta loď) ale já taky neumím paracovat v 3D programech a to bych tu svou kocábku tak rád v 3d :(
a napadlo mě jméno ale je možná blbý tak když tak napište jiní když vás něco napadne :idea:
Serakhin
a rozměry:

délka:1759m
výška:510m
šířka:570m
Obrázek
Obrázek
I love Handhelds,i love Nintendo DS : ) but i hate PSP

Příspěvek 14.5.2006 15:32:53
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wyntil: Predator vypadá zajímavě, to je z SG universa nebo úplně samostatné?

Akorát se mi tam zdá těch zbraní nějak moc, osobně zastávám názor, že dva nebo maximálně tři zbraňové systémy na střední lodě stačí, čtyři nebo pět už by IMO měly mít jen obří stanice ala Atlantis, Death Star apod. Mám to odzkoušený, ale může to být věc názoru ;-)


ale může to být jen vnějšek ve vnitř by to mohlo vypadat jako na ATLANTIS Smile

Může být, ale osobně bych udělal dneska poté co jsme viděli Atlantis i Auroru navazující design. Ale máš pravdu, kdysi jsem taky navrhoval na antické lodě podobný zakulacený styl jako ty :-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 14.5.2006 17:25:28
Wyntil Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor: No, kamarad mi taky rika ze jsem megalomaniak... Jinak je tam 13 baterii railgunu na kazde strane pro utoky z boku (ala piratske lode :D), 4 baterie na celni utoky a zbytek baterii (lafetovanych v otocnych vezich) je spise pouzivan jako CIWS, nez jako utocne zbrane... Co se tyce toho universa, tak je vicemene samostatny, ale v SG by asi nevadila, do BSG by asi taky nekam zapadla... Proste takovy univerzal... A co se tyce SG universa, tak tam se pouzivaji stity, a ty je treba nejdriv nejak pretizit... Tak proc to do nich nenapalit ze vseho co jde... Ta lod je koncipovana jako ciste utocny kriznik, takze ma dosti omezenou stalou posadku v zadni sekci... Jinak je to (hlavne predni sekce) smes zbranovych stanovist, skladu munice a energetickych generatoru (np. tokamaky).

P.S.: Na
http://moje.xcity.cz/wyntil/
mam jeste jeden kriznik, tentokrat je to tezky kriznik/"letadlovka" dlouhy cca 2,5km ISS-56 "PROTECTOR" (trida Mammoth). Je to zatim ale pouze BETA. Je tam jeden obrazek a dva porovnavajici velikost tridy Predator a Mammoth.

EDIT: Odkazy do CODE ne URL!! Shorty

Příspěvek 14.5.2006 17:50:20
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No až na tu velikost a plno zbraní je design dobrý, ale na SG moc velký :-) Protector se moc podobá lodím Klingonů ..
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 15.5.2006 07:11:37
SkullTAP Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 358
Bydliště: Earth
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wyntil píše:
Zatim ne, ale neni problem narenderovat... Tak jak bys ji chtel videt? ;)

Ty pohledy co má Raynor sou dobrý :thumright:
Obrázek

Příspěvek 15.5.2006 07:27:26
gmakov Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Bydliště: SGC nebo chata v Minnesote
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To Wyntil: Moc pěkný!!!!! :thumleft:

Příspěvek 15.5.2006 09:32:27
Wyntil Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tady je dalsi pohled:
Obrázek

BTW, tech pet sedych bloku na pridy jsou "zasobniky" munice, ktere se daji bleskove vymenit na materske lodi za plne (tolik railgunu musi byt hodne hladovych), stejne jako ty zasobniky raket na pylonech.

Příspěvek 15.5.2006 09:41:16
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě to přijde takový jo i ne... :dontknow:

Příspěvek 15.5.2006 12:59:06
Sopdet Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 423
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Celkem pěkný.....
Lennier and Vir will share a beer and watch Adira disappear

Příspěvek 15.5.2006 14:36:25
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale asi bych zmenšil ty děla, ty dvojčata, kvůli chybějícím oknům a tak velkým dvojdělům by si to člověk mohl splést s nějakým malým bombardérem :-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 15.5.2006 16:28:15
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na co okna na bitevní lodi? Děla, čim větší tim lepší (pokud zbyde místo na motory podobně) Rakety nejsou nejlepší zbraň - kdou poměrně snadno sestřelit. Snadno výměný zásobníky jsou dobrej nápad, ale asi bych dal víc menších, protože takle když do něj dostaneš zásah tak příjdeš o dost munice, ale zas ta výměna nepude tak rychle... Zatim asi nej co sem tu viděl, ale abych jen nechválil tak bych nekombinoval bitevní loď s letadlovou. Když ji naložíš letadlama zbyde málo prostoru na výzbroj, munici a nezapomeň že to musí tahnout ňáký palivo a zásoby + pancíř. Ale jinak pěkný
Obrázek

Příspěvek 15.5.2006 16:42:18
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Okna se na lodi ve scifi dávají z jednoho velmi dobrého důvodu - je z nich poznat zda jde o jednomístnou stihačku nebo kolosální křižník. Totéž platí o dělech, kdyby šlo o baterii 50 děl, detailně udělanou je z toho větší dojem velké lodi než z dvojčete dvou velkých děl.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 15.5.2006 16:55:11
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale okna taky narušujou pevnost lodi + udělej okno skrz 5metrů silnej pancíř. Jednoduchá teorie (moje) praví že větší zbraň nadělá větší paseku než menší (pokud funguje na stejnym fyzikálnim principu). Co je to za důvod aby bylo poznat jak je ta loď velká? Už za WW2 se lodě natírali takovym zebra-způsobem aby nebylo poznat jak jsou velký. Teď se toho snažej dosáhnout stealth technologií, tak nevim proč jim to usnadňovat.
Obrázek

Příspěvek 15.5.2006 17:05:13
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je moc pěkné, že se na to díváš realisticky, ale to by ti muselo vadit, že ve většině scifi je můstek na vrcholu lodi a ne ukrytý nebo by jsi musel řešit fyzikální detaily hyperpohonu. Okna na lodích jsou z designerského důvodu, ne z reality. Tak se na to dívám já.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 15.5.2006 17:14:17
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo, ale když to tady někdo udělá líp než ve většině sci-fi seriálů tak bych to rozhodně nebral jako mínus.
Fyzikální detaily hyperpohonu řešim o topic dál :)
Obrázek

Příspěvek 15.5.2006 17:44:20
Wyntil Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Okna jsou na mustku... Teda, jsou to spis pruhledy a i ten mustek je vlastne jen takova vyhlidkova plosina pro znudeneho kapitana... Vlastni ridici centrum je jak uz jsem napsal drive uvnitr lode. Co se tyce zmenseni "dvojcat", tak mensich railgunu uz mam az moc. A neco vetsiho nikdy neuskodi. A hangary? Ja bych je spise prirovnal k helipadum... Ty se taky pouzivaj i na soucasnych kriznicich... Je to kvuli stridani posadky, nahradnich dilu atd. A mista moc nezabiraj, jsou to vlastne jenom takove dva vycnelky, bez zadnych vnitrnich hangaru uvnitr lode. A jeste k tem oknum. predni cast je kompletne automaticka, pouze z prulezy pro techniky, a zadni cast je zase pancerovana kvuli ochrane posadky. A nevim proc bych si mel kvuli estetice snizovat ochranu velice dulezitych clenu posadky? Z psychologickych duvodu bych okna nahradil LCD (plazmou, nebo cimkoliv dostupnym) monitory napojene na par kamer umistenych na trupu...

Příspěvek 15.5.2006 18:49:09
SkullTAP Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 358
Bydliště: Earth
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
2Wyntil: Takhle je to mnohem lepší :thumbsup:
Obrázek

Příspěvek 15.5.2006 18:52:15
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak esli ty hangáry nezasahujou dovnitř lodi tak je to okej. A ty okna/ monitory, hmm tak mě napadlo že ve vesmíru toho stejně moc ke koukání neni. Akorát tma. No, aspoň by ušetřily za elektriku, ty monitory by lyli vypnutý a nikdo by nic nepoznal :)
Z psychodůvodů by podle mě stačila ta vyhlídka.
Obrázek

Příspěvek 15.5.2006 20:35:27
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo, ale když to tady někdo udělá líp než ve většině sci-fi seriálů tak bych to rozhodně nebral jako mínus.

Já bych to nenazýval líp, je to jedna z cest, ale určitě to není lepší. Okna jsou i v lodích BSG a ty jsou mnohem reálněji dělané než Staré Gatě.

A nevim proc bych si mel kvuli estetice snizovat ochranu velice dulezitych clenu posadky?

Nejde ani tak o estetiku jako design nějaké věci samotný. V té lodi nikdo lítat nebude, musí být uvěřitelná a pěkná :-)

Nicméně neodsuzuju to, jen říkám, že to většina lidí dělá jinak.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 15.5.2006 20:54:07
Wyntil Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V té lodi nikdo lítat nebude, musí být uvěřitelná a pěkná

No jo, ale ja to nedelam jak by to bylo hezky, ale aby to bylo "realny". Ty se treba zamerujes na vzhled, ale ja se snazim zamerit na celkovy design. Videl jsi nekdy okna na ponorce? Na obrazku taky nepoznas jestli to je torpedo, ponorka, nebo jenom tvemu otci spadl do bazenu doutnik...
Okna jsou i v lodích BSG a ty jsou mnohem reálněji dělané než Staré Gatě.

Na Galactice, Pegasovi ani jinych battlestarech okna nejsou... Ty jsou jen na vyletnich lodich pro civilisty...

Příspěvek 15.5.2006 21:01:25
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No jo, ale ja to nedelam jak by to bylo hezky, ale aby to bylo "realny". Ty se treba zamerujes na vzhled, ale ja se snazim zamerit na celkovy design. Videl jsi nekdy okna na ponorce? Na obrazku taky nepoznas jestli to je torpedo, ponorka, nebo jenom tvemu otci spadl do bazenu doutnik...

Jak jsem taky řekl, je to způsob jak to dělat, to je celé. Ve svých lodích mám taky prvky reality, ale snažím se je mít vyrovnané se vzhledem. Všeho moc škodí, že.
Na ponorkách nejsou okna protože tlak, což sice lodě musejí taky řešit nicméně shuttle a Sojuzy okna například mají.

Na battlestarech nejsou okna z jaksi toho důvodu, že to nejde. Ty lodě mají dvojitý plášť kvůli jadernému útoku, takže nemá smysl dělat okna když metr za nima je druhý plášť.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 15.5.2006 21:02:59
Shorty

Odpovědět s citací
 
Wyntil píše:
Okna jsou i v lodích BSG a ty jsou mnohem reálněji dělané než Staré Gatě.

Na Galactice, Pegasovi ani jinych battlestarech okna nejsou... Ty jsou jen na vyletnich lodich pro civilisty...
V predni casti BS Galacticy je vyhlidkova "terasa" s celkem velkym oknem. Ted ti nereknu, kterej to byl dil, ale byli tam spolu Dualla a Billy na rande a proletavaly tam Vipery. Ale to jsem :offtopic: .

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Vaše další FanArt tvorba

cron