Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše další FanArt tvorba Jak na music videa

Jak na music videa

vaše výtvory v oblasti wallpaperů, obrázků, music videí a další kreativní činnosti související se Stargate/sci-fi tématikou

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 20.6.2006 18:44:41
Saix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 703
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
snazime se vyhnout casto kladenym otazkam, takze zde je prostor, kde si muzete sdelovat vlastni zkusenosti, napady a navrhy pri tvorbe videi...
"Gods are selfish beings who fly around with little red capes and don't share their powers with the mankind." Lex Luthor

Příspěvek 20.6.2006 18:53:32
Saix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 703
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak a hned se sam zeptam... v cem music videa tvorit? jake mate zkusenosti s programy? ja mam docela problem: windows movie maker mi pri nacteni videa (epizoda sga) spadne, power director nemumoznuje editovat zvukovou stopu obsazenou primo ve vkladanem videu, ulead photo studio se mi z nepochopitelnych duvodu skube (vykonej komp mam dost a cerstve nainstalovanej), virtualdub je vhodnej jen pro zakladni strih, adobe premiere ma nejaky problem s kodeky u filmu a to i s nainstalovanym DivX Pro a nakonec pinnacle zas skoro nic neumi... znate nekdo nejaky lepsi? :)
"Gods are selfish beings who fly around with little red capes and don't share their powers with the mankind." Lex Luthor

Příspěvek 20.6.2006 19:01:08
JumpER.ic Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 161
Bydliště: Terra Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Doporučuji Vegas Video ... nejnovější co znám je v 6.0 .... člověk sem tam narazí na problém s codeky, myslím že podobně jako u Adobe Premiere, hlavně teda u zvukových stop, záleží na tom o jaké se jedná ripy, v HR-HDTV se zvukem větší problém není ... stačí si pohrát s kodeky a šlapat by měl jak obraz, tak zvuk .... program není ani tak náročný, neměl by se sekat a má dost možností ...

Příspěvek 20.6.2006 19:04:46
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem Vegas 6.0 zkoušel a hodně mi zamrzával :?
Pinnacle Studio používám na střih videa z dig. kamery na to je supr. Na převody a střih už hotových filmů není stavěný.

Příspěvek 20.6.2006 19:15:46
JumpER.ic Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 161
Bydliště: Terra Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pinnacle studio taky používám přímo z kamery a nemůžu než pochválit, jsem s ním spokojen .... ohledně Vegas videa, nevím je možné že se může cukat, mám ho otestovaný jen u sebe a jede mi v pohodě... za pokus určitě stojí ...

Příspěvek 21.6.2006 00:35:00
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já když, tak používám Pinnacle. Zkoušela jsem i Adobe Premier (ten byl taky dobrej, ale to mi tehdy ještě nestíhal počítač :)).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 03.7.2006 12:31:06
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
JumpER.ic píše:
Doporučuji Vegas Video ... nejnovější co znám je v 6.0 .... člověk sem tam narazí na problém s codeky, myslím že podobně jako u Adobe Premiere, hlavně teda u zvukových stop, záleží na tom o jaké se jedná ripy, v HR-HDTV se zvukem větší problém není ... stačí si pohrát s kodeky a šlapat by měl jak obraz, tak zvuk .... program není ani tak náročný, neměl by se sekat a má dost možností ...


Naprosto souhlasím s JumpER.ic...
Jinak vyjmenoval jsi ty nejznámější a myslím si, že asi nejlepší, co ti může trh zatím nabídnout, takže ti asi žádný jiný přelomový nedoporučím... (neznám lepší - každý má něco, tak bych ti to řekl)

Příspěvek 22.7.2006 13:19:55
papanstargate Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 69
Bydliště: Czech Republic
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já mam takovej problém já používám na tvorbu videii muvee autoproducer 5 akorát že těd mi to vždycky vytvoří náhled videa a hned potom to spadne :roll: neví někdo co s tim?
Přechodné bydliště:Czech Republic (Ondřejov)
Stálé bydliště: Coruscant-Chrám Jedi
Příležitostné bydliště: Někde v předaleké galaxii-Death Star, Executor

Příspěvek 18.8.2006 20:50:41
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nemůže být chyba ve výkonu počítače??? RAM, Procesor, Ovladače na grafickou kartu... prostě něco?
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 18.8.2006 21:03:29
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no to může být cokoliv,záleží na PC samozřejmě,ale klidně to může dělat i něco jiného třeba že se to prese s codecy atd..
možná taky že program nedokáže zvládnout nějáke kvantum videií tak spadne.
Jak říkám může to být vše :wink:
Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one.

Příspěvek 09.11.2006 15:01:09
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
a skusali ste uz niekto Adobe After Effects? Mne sa v nom pracuje najlepsie, ked robim a striham filmy. Akurat music videa som v nom este nerobil... ALe dali by sa aj tie... 8)

Příspěvek 07.1.2007 18:58:55
Havran Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já jsem teda používal na vytvoření svého videa ( Game ) VirtualDub a myslím že byl v pohodě. i když jsou tam menší chybky.

Příspěvek 03.3.2008 19:28:44

Příspěvky: 2
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já používám MPEG VIDEO WIZARD, spolehlivý prográmek.

:D :D :D
Let us be heard from red core to black sky. Tonight, let us make them remember. This is Zion! And we are not afraid!

Příspěvek 14.4.2008 20:18:19
Vahisht Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 986
Bydliště: Na konci světa...nekecam, vypadá to tu tak
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A čím to natačíte? Fraps mi to nevezme...

Příspěvek 17.4.2008 19:55:33
cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
mate vegas plnou ? ja mam jen trial na 30 dni :( a asi budu muset najit nejakej crack

Příspěvek 23.7.2008 20:57:20
Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ahoj, mám problém se Sony Vegas a potřebovala bych poradit od někoho znalého tohoto programu :D
Před nedávnem můj počítač musel podstoupit formát disku a když jsem si znovu nainstalovala Sony Vegas, tak do něj nejdou "nahrát" AVI soubory. Mám tušení, že zakopaný pes bude v kodekách, ale v těch se nevyznám (jen vím, že na compu mám ACE Mega codecs pack).
Tak kdyby někdo věděl co s tím, tak bych byla moc vděčná (případný návod pro blbečky vítán)
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Příspěvek 07.9.2008 17:45:21
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
samozřejmě problém může být v čemkoli, ale jestli máš podezření na kodeky, tak radím všechny odinstalovat a nainstalovat pouze tyto:
http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/kodeky/mega-codec-pack/

Stačí si jen patřičně vybrat, co chceš instalovat nebo prostě jen dát "Další" (já si to vždy vybíral).. :wink:
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 07.9.2008 17:57:44
Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jelča: Díky za radu, ale už je to díkybohu vyřešeni, i když to není úplně ideální. problém nebyl nakonec v kodekách, ale v tom, ze Sony nepodporují formát AVI kvůli piráctví a tak jsem to musela složitě obcházet :neutral:
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Příspěvek 07.9.2008 18:55:05
Black4rrow Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 51
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jj, na to jsem také přišel. Já to obcházím Movie Makerem > video neupravuju, pouze vložím .avi soubor a pak dám zdigitalizovat video a vyjede mi to samé, akorát s koncovkou .wmv, kterou už ale Vegas podporuje (a dokonce se i rapidně sníží velikost nahrávky)

Příspěvek 07.9.2008 19:39:04
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Anijsha: Za málo :wink:

Anijsha píše:
Sony nepodporují formát AVI kvůli piráctví a tak jsem to musela složitě obcházet :neutral:

Ano, něco podobného je později i u MP3, když se generují častokrát, může nastat chvíle, kdy to ukáže třeba "už jen posledních 15 uložení" předtím, než se ti funkce vytváření daného formátu "zablokne".. ano, dá se to obcházet, lepší je však to mít "komplet" hned už od začátku.. (například Pinnacle jsem obešel takovým způsobem, že si opravdu mysleli, že jsem si to koupil a posílali mi kódy na aktivaci různých kodeků ke konverzi, atd.. :D - ale tento software již nepoužívám.. => jsem rád za produkty SONY a byl bych i za Adobe After Effects CS3, kdyby mě to ta moje šunka rozjela - problém v SSE procesoru :cry: )
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 07.9.2008 20:19:31
Iridon Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 47
Bydliště: Far far away...
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Chci se zeptat, zda je normální, aby Pinnacle Studio (Trial verze :oops: ) vytvořilo music video o délce necelých pět minut s velikostí 553 MB :?: :shock: Je to de facto nějakých devatenáct obrázků (každý do 200 kB) a hudba (6 MB). Formát s koncovkou .avi Co s tím?

Příspěvek 07.9.2008 20:23:59
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to je klidně možné.. setkal jsem se i s případy, kdy to bylo i několik GB :!: zkusit jedině formát .WMV nebo potom profesionálnější software (tyhle Pinnacle, Ulead a jim podobné na tom nejsou moc dobře s konverzí a o nějaké větší možnosti nastavení není ani řeč)
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 07.9.2008 20:24:52
Black4rrow Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 51
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
.AVI žere spoustu místa. Já vytvořil malou Gamecamovou nahrávku o 100 Mb. Musíš ji překonvertovat na .wmv . Doporučuj svůj postup, jaký jsem radil před chvílí

Jj, na to jsem také přišel. Já to obcházím Movie Makerem > video neupravuju, pouze vložím .avi soubor a pak dám zdigitalizovat video a vyjede mi to samé, akorát s koncovkou .wmv, kterou už ale Vegas podporuje (a dokonce se i rapidně sníží velikost nahrávky)


EDIT: Omg ty si rychlý :D

Příspěvek 07.9.2008 21:45:56
Iridon Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 47
Bydliště: Far far away...
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Děkuji, vyřešeno. Udělal jsem to celé znovu v Movie Makeru a má to pouze 29 MB :shock: , Pinnacle už se válí v koši :)

Příspěvek 07.9.2008 21:50:20
Black4rrow Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 51
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak ale pozor, malá chyba:
Udělat to CELÉ v Movie Makeru je totiž mezi hezkými videi zločin. MM totiž prakticky nic nedokáže, jenom základy a pak to zdigitalizovat. Pro mě je výhodná jen digitalizace, ale jenom malých videí, která potom jdou na stříh. Dál používám Vegas, který také umí .wmv (některé verze ne, u těch starších se výsledné video musí znovu digitalizovat přes MM).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Vaše další FanArt tvorba