Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše další FanArt tvorba Stavba hvězdné brány ze StarGate UNIVERSE

Stavba hvězdné brány ze StarGate UNIVERSE

vaše výtvory v oblasti wallpaperů, obrázků, music videí a další kreativní činnosti související se Stargate/sci-fi tématikou

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
serif1988 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Rozhodl jsem se pro stavbu brány ze StarGate Universe.
Vybral jsem si tohle fórum a budu sem průběžně vkládat fotky ze stavby brány a přidávat popisky z jakého materiálu je konkrétní část stavěna.
Velikost brány bude 2,7m , vše se budu snažit udělat do detailu, velkou část dílů bude vyřezávat CNC stroj.

Takže pro začátek jsem nahrál aktuální postup, přední a zadní strana je vyřezána ze sololitu tl. 3.2mm, v přední straně jsou už vyřezány i symboly, v některých chybí esíčka, ty teprve budu dodělávat.

Snail Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 376
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Budeš to potom používat jako dveře do bytu? :D
Obecně výroba všech těchto fan-modelů vypadá na fotkách efektně, ale dělat bych se s tím (navíc tak detailně) nechtěl. A v tvém případě ještě přemýlet kam potom s tím
Ale držím palce aby ti vydrželo nadšení :wink:

serif1988 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No pokuď bych to neměl kam dát, tak bych se s tím nedělal :D ... Dost jsem přemýšlel zda mám vůbec začít a nakonec jsem začal. Jinak brána nebude z celého kruhu, spodek bude uříznutý jako to je v seriálu a bude umístěna u stěny v mém pokoji, uvnitř kruhu pak bude na stěně velká TV se stolkem pro reciever a playstation 3... myslím že to bude efektní, mám na to dobrou místnost :)

serif1988 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jelikož se blíží svátky a moc času nemám, pracuji teď pomaleji, další fotky sem přidám nějak začátkem ledna, to už by měla být většina dílů nastříkaných.

Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dobře to vypadá, pěkně zaoblené takže by s toho teoreticky mohl vzniknout pěkný kruh :)
Obrázek

serif1988 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díky :) , ale neni to 100% zaoblené, jsou tam měnší nedostatky, ale neni to finální podoba, na vnitřní straně již mám i nalepenu část, na které jsou vylisované ty pulkruhové ornamenty a teprve ta je přesně zaoblená, přesahuje asi 3mm přes ten sololit, to stejné bude s vnější částí, bude tam taková lištička a udělá to tak přesný tvar ... jak jsem již psal, po novém roce sem přidám další fotky, to už to bude i nastříkané černou matnou barvou... a až bude celá brána složená, tak ji barevně dodělám takovou stínovací barvou aby byla částečně taková vyšoupaná jako tomu je... :)

serif1988 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Obrázek


Tak přidávam alespoň jednu fotku když jsem měl kruh složený, tvar opticky klame, to je způsobeno vyfocením z tohodle úhlu ale to určitě všichni víte :) , jinak momentálně už jsem ale se stavbou dál.

Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Teď si říkám, jestli to nejsou transportní kruhy :D :D
s Hataku se to nekrade !! :loltransparent:
Obrázek

serif1988 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Obrázek

aktuální postup práce :)

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
mno, už to vypadá dobře...:)

Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
super, dobrý pokrok :ok:
Obrázek

serif1988 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Obrázek

složil jsem kruh ze 3 částí, 3levá strana a 3 pravá, střed je zvlášť, brána bude rozkládací na 3 kusy, na ní je zatím jen tak přiloženo 7 zámků...zítra bude kompletně hotový prstenec i se zadní částí a do konce příštího týdne bude i bok a vnitřek, teď ale budu dělat alektroniku, nakonec to budu mít i řízené skrz pc, takže budu moct zadávat každý symbol zvlášť. To mi bude programovat kamarád, v bráně bude čip s bluetooth a vytvoří program a skrze ten to budu bezdrátově ovládat... Jinak brána má i sklon, vnitřek je užší něž vnějšek, jen to na fotce nejde poznat, udělám více fotek a pak je sem dám ...

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak až budeš dělat sériovou výrobu...jednu Atlantskou mi pošli :D adresu ti pak dám :D

a prachy taky :)

serif1988 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Obrázek


Tak jsem dneska kompletně sešrouboval konstrukci i se zadní stěnou a na zkoušku ji postavil, kruh mi vyšel přesně, ani se nerozevíral a ani nesevíral, toho jsem se bál nejvíce... teďkom začnu dělat podstavec a uzavření vnitřku, vnějšek začnu až bude namontovaná ta elektronika. Nejvíc mě mrzí že se nebude točit...


Daedalos304 : Proč by ne, přemýšlel jsem o sériové výrobě :smile: ... původně jsem chtěl dělat právě Atlantskou, ale má více detailů a tuhle dělám víceméně ručně... Ale možná si udělám čas a začnu dělat i tu Atlantskou, byla by už ale komletně na stroji, jen je složitější rýsování v Inventoru aby to stroj vyfrézoval, musí to být totiž narýsované z 1 kusu modelu.

Ale jsem rád že se práce líbí :) ,, mazec to bude až bude kompletní..

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
což proč by se nemohla točit?? :D když už si hraješ s elektronikou, tak tu bránu protáčej celou v podstavci :D proto byla atlantská vymakaná...nemusela se točit, ale jinak kus parádní práce a věřím, že mi v brzké době taky jedna přistane u domu :D

serif1988 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak točit by se mohla, o to nejde :D ,, ale jde o to, že v téhle místnosti kde bude není místo navíc, už takhle je 4cm od stropu :D ... ale jinak by to nedalo už tolik práce dodělat spodní část kruhu a roztočit tu bránu alektronicky ... :) ..

Snail Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 376
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je dost dobrý. Teď už to vypadá vážně dobře. Navíc rád vidím, že moje pochybnosti ohledně využití byly zbytečné.
Úplně nerozumím, proč chceš dělat ruční zadávání symbolů. Původně jsem teda nečekal, že by vůbec symboly svítily...ale když už, viděl bych to na automatické vytáčení, kdo by to chtěl pořád zadávat ručně :D navíc přes pc...

serif1988 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jsem rád že se líbí :) , jinak to zadávání bude mít několik verzí... bude vytvořený program ve kterém bude možnost buď to:

1. zadávat každý symbol zvlášť
2. zadat přednastavené celé adresy, každý symbol se automaticky postupně vytočí (nerozsvítí se všechny najednou)
3. zapínat rovnou celé osvětlení brány
4. možnost nechat svítit pouze těch 7 zámků


všechno bohužel bez spodních symbolů, které jsou jakože v zemi....

serif1988 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Obrázek


Jen tak na ukázku co právě dělám, je to rozrýsovaný 3D model (je to ta část co bude pod tim velkym světlem)... během týdne dorýsuji všechny části a už to jen nechám vyfrézovat na tom CNC stroji, pak to jen nabarvim a už kompletně složim.

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A heleho, kolega používá Inventor? :)

serif1988 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ano, rýsuji to v Inventoru, psal jsem to už i někde v článku výše, aby to vzal CNC stroj, musí to být součást .ipt, jinak by to nevzal... :)

Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
kurde, že my to nemáme doma kam dát!!! :D ... je to skvělé :bravo: ...a pokud začneš se sériovou výrobou a vydržíš u ní tak pět let (než se odstěhuju z domu :D ), popř. budeš dělat na zakázku, máš dalšího zájemce :quiote:

serif1988 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Obrázek


Tak pokud tu bránu narýsuji celou, tak to pude vyfrézovat kdykoliv, třeba za 5 let i za dýl, to pak neni složité, jen se to pichne na stroj a ten to vyfrézuje jako skládačku ... Začnu rýsovat Atlantskou a z ní vyvodím i tu původní, je tam minimum změn, a až nakonec bych udělal kompletně i tu z Destiny ... :)

Původně jsem to chtěl nabízet skrz e-bay aby byla poptávka co největší, ale prvně musim zjistit zda bych vůbec mohl, můžou se na to vztahovat nějaké práva třeba za design a tak bych nemohl vydělávat na věci co už někdo navrhl...

Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
je fakt, že by to mohl být stejný problém jako s právem na povídky :) ... ale při soukromé distribuci to nikdo nezjistí a hlavu ti neurve :)

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
když to navíc budeš prodávat za částku tvých skutečných výdajů, měl bys být z obliga, páč na tom prakticky nevyděláváš :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Vaše další FanArt tvorba

cron