Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek StarTrek XI

StarTrek XI

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 26.5.2009 16:23:55
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ashrak: Jen upřesním, že v ohledu zpracování přímo světa to není stejné jako s Galacticou. Neboť nová BSG je nanovo, kdežto tento "ST" vzniká přímo ze světa původního ST. Mmch., tedy já neberu jako "pravou" Galacticu tu novou...původní je původní, i když jsem ji celou neviděla.
Tak já vím, že některým fanům se původní TOS moc nelíbí. Ono z těch všech seriálů je docela výběr a ne všem se vše líbí. Nicméně krom ENT by teď de facto zbývat nic jiného nemělo :).

Mě nevadí to "kterak se potkali Spock a Kirk", mě vadí úplně jiné věci. :) Ale změněním minulosti se dosti změnila i budoucnost právě Kirka a tím i těch okolo něj.

Zneužívání - ano, tím způsobem, jakým to udělal, mi to tak zní. Zjevně ty jsi stejná kategorie, která v tom nic takového nevidí.

K cestování časem do úplných důsledků...tady si to právě tak trochu "upravuji", abych nezavhla celý ST. Aneb pro mě byl už od počátku První kontakt poznamenán přítomností Borgů (což se krásně ukazuje i v ENT). Horší je to s posádkou, ale tak...co oni ví, mohli tam být už od počátku a vlastně udali ten správný směr. Anebo v minulosti s tribbly tam jistí zástupci byli taktéž už od počátku. Apod. Prostě já mám cestování v čase ráda....ale jen tímto způsobem. Způsobem paradoxů, které se ovšem nikdy paradoxy stát nemohou, protože už tam byly od počátku. Mno a to, co neodpovídá, tím se snažím příliš nezabývat a snažím se to co nejlépe ignorovat.
Tyto úpravy jsou však v tom "novém ST" naprosto k ničemu, protože tam jsou změny tak razantní, že to nejde nijak "vysvětlit". Tady žádná náprava historie není (přinejmenším zatím).


Klenotka: Nepřestanou, ale obávám se, že se autoři budou spíše soustředit na tuhle novinku - ne všichni, ale...to se prostě prodá lépe a zajímavé příběhy k tomu jdou pořád vymýšlet.
Ovšem, že by "tento" svět "doplňil", když mě to přijde jako přesný opak...
Tak to ano, plus by mohlo být to, že to přivede lidi k těm původním seriálům. Ale otázkou je, jak je budou brát.

Jj, kéž by bylo víc lidí jako ty (tedy...prostě v tom zájmu, jak to cítím). Chci, aby byl ST živý, ale ne takhle...:?.
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 26.5.2009 17:24:41
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jen upřesním, že v ohledu zpracování přímo světa to není stejné jako s Galacticou. Neboť nová BSG je nanovo, kdežto tento "ST" vzniká přímo ze světa původního ST.

Alternate reality; dokonce o tom mluví i ve filmu samotném...
Jako, opravdu, při vší úctě, už jsem to zmiňoval tucetkrát na nějaké minulé stránce, ale nemůže se u restartů řešit, že to přemazává minulý seriál - pokud mám produkt jménem Battlestar Galactica, tak taky mám tendenci brát jako ten správný jen jeden seriál, čili ano, s BSG restartem je to stejné, jako s restartem Treku nebo třeba Romea a Julie. Nová BSG popírá, že by se někdy stala stará BSG, stejně jako nový Trek popírá, že by se někdy stal starý Trek; rozdíl je jen ten, že Abrams to řekl naostro; a přesto diváci Edwarda Jamese Olmose podvědomě chápou, že vrámci universa BSG Adama nikdy nenosil pelerínu. Nový produkt se bere jako úprava původního, do značné míry ho v myslích diváků přemazává (i pokud je třeba kvalitativně horší), a to ať už tam jsou nebo nejsou hrátky s časem.

Samozřejmě, můj názor. Ale IMO je tohle skutečně naprostá trivialita...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 26.5.2009 17:58:30
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor: Svět nové BSG a svět staré BSG má sebe vážně nereferuje, nevychází ze sebe (z toho světa, ne námětu...z jejich světa, ne z toho našeho). Je to de facto jako svět Firefly a svět Star Wars, jen jsou podobnější. "Nový ST" vychází ze světa původního. To je to, co říkám.
A alternativní linie (pokud neberu onu teorii, která z alternativní linie dělá mirror) přemazává původní.
Zkus to vidět v rámci toho světa, ne z pohledu tvé mysli. Tvoje mysl ti tak může říct "je to jen seriál/film", což ti svět neřekne. Podívej se z pohledu "nového" Adamy - ten o tom "starém" neměl nikdy ani páru. A stejně tak ten "starý" o "novém". Protože nejsou ze stejného světa. Ani by se nemohli žádnou cestou časem nikdy potkat.
Nevim, jak jinak to lépe vysvětlit, doufám, že je to dostatečné. :)

Ale jo, pro tebe osobně, dle toho, co jsem od tebe již četla, je to trivialita :).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 26.5.2009 18:10:22
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No pozor, to není totéž - pokud mám mediální produkt Battlestar Galactica, tak se obě verze příběhu vzájemně vylučují - nejde, aby vedle sebe existoval starý a nový Adama, stará a nová loď Galactica a starý a nový Apollo - nová BSG překrývá a přemazává starou už jen svojí existencí, zkrátka protože není možné, aby existovaly dvě stejně se jmenující lodě z dvanácti stejně se jmenujících kolonií a bojovali se stejně se jmenujícími nepřáteli. Nejde, aby pod jedním jménem existovaly dvě verze jednoho příběhu. Vždy, když si pustíš Olmose, tak akceptuješ, že stará BSG se vlastně nemohla stát. Tak to funguje s každým restartem, jenom v ST XI to řekli explicitněji.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 26.5.2009 18:21:49
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To není vůbec pravda, to je JINÝ SVĚT. To se vzájemně nevylučuje...jako takovej ubermirror (jen ne v rámci stejných vesmírů...i když teoreticky by to vlastně šlo, to pak jak bereš mirrory, ale do toho se pouštět nechci :lol:). Ty na to už ani nehledíš jako divák...ale jako divák, pro kterého by existoval jeden jediný svět, kdyby se v něm něco určitého vyskytovalo...
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 26.5.2009 18:36:36
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Myslím, že Tar-ara se snaží říct (a omlouvám se jí, jestli to tak není), že nová BSG a stará BSG jsou vlastně dva odlišné seriály. Nový si vzal jen premisu a postavy, které ale přetvořil a udělal z toho nový seriál bez návaznosti na předchozí.
Star Trek film ale navazuje na předchozí ST svět, jen ho opravdu změní tím, že na začátku zabijou Kirkova otce a upraví si některé události. Čili zatímco nová BSG nic nerestartuje (to je slovo :roll: ), tak ST ano. Jak říká Raynor, Abrams tohle sám přiznal, a tak tím opravdu načal ST vesmír od začátku.
Tak a teď jsem se do toho solidně zamotala... :lol:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 26.5.2009 18:46:51
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, tak to Tar-ara myslí, jsme se o tom v sobotu mluvili a já s ní naprosto souhlasím, prostě to přemazalo zbytek... je nový vesmír, jen tak pro zajímavost, jsme v budoucnosti v novém ST světě, Voyager je v delta kvadrantu, ale protože většina Vulkánců a tedy nejpíš i Tuvok jsou pryč, copak se tam asi stane, jestli se tam vůbec dostali když původně jeli hledat Tuvoka, chudák sedmá je furt ve společenství a borgové můžou plenit kvadranty až se dostanou k alfa kvadrantu tak silný že pápá!!! ale to byl off...... osobně mě štve restart, ale myslel jsem si že to bude horší a jsem zvědav jak pojedou v této realitě dál a co všechno se změní, zústane stejné.....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 26.5.2009 18:52:07
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
JO!!!, přesně tak to myslím :yes: :D (i když přeferuji v tomto případě přemýšlení ne jako o seriálech, ale jako o světech, ale to je fuk...;-))

(tak to mě teď docela pobavilo :lol: :lol:)
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 26.5.2009 18:52:27
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Možná si někdo vzpomene, že sem proti tomu, co tu naznačuje Tar-ara, taky horlivě bojoval, ale nedá se to chápat tak, že tou černou dírou se nedostla Nero zpět nejen v čase, ale i do paralelního vesmíru, který byl prakticky identický jako ten náš a tam to pak změnil? Tedy že původní budoucnost jede dál, s tím že byl zničen Romulus a Spock s Nerem zmizeli?
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 26.5.2009 18:57:23
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Doufám, že následující schématický obrázek pomůže všem udělat si pořádek v tom, jak to vlastně s tím restartem je.

Obrázek

Někomu se to nemusí líbit, protože takhle se ve ST nikdy cestování časem nepoužívalo, ale prostě to odpovídá současnému smíšlení vědců. Nebudu přece bazírovat na něčem, co sice už 40 let používáme, když je to s největší pravděpodobností blbost. Trochu jsem to přehnal, ale pointa je jasná. Proto se i věda ST aktualizovala. Každý si to v hlavě přebere sám, ale takhle to prostě bylo zamýšleno a takhle to teď ve ST funguje.

Podle toho teď máme ST linie dvě a obě pokračují dál. Nová je prostě alternativní historie, která vznikla díky události v té první. Pořád se můžeme dočkat i post Nemesis filmu. Teď jsem někde četl, že to není Abramsovi úplně cizí. Prioritu má samozřejmě teď ST XII.

Snad mě za to nikdo neukamenuje, ale já jsem se prostě s tímhle postojem k věci ztotožnil a nemám problém s tím brát oba vesmíry. Stejně jako beru, že existuje Mirror universe, kde jsou všichni evil. :wink:

Příspěvek 26.5.2009 18:59:37
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, dá se to ignorovat a říct si to tak. Někdo to tak dělá. Ono neudělej to a skoro celý svět ST je v háji (slušně řečeno). Ale dle "pravidel ST alternativních linií ST" to tak není :). Já to ovšem jako "Ten" ST svět brát rozhodně nehodlám. Ale to neznamená, že je to jedno...není to jedno, protože by to tak mělo být...resp. že to tak může někdo brát....prostě je to rozkol na bázi kánonu....eh...už to zase komplikuju, co :lol:.


PS: Jé, Pomeranč tu něco píše....tak to si přečtu (odpovím) až doma, sic mi ujede bus :). (ALE VYPADÁ TO PĚKNĚ :lol:)
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 26.5.2009 19:06:41
filip Airman
Airman

Příspěvky: 30
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pokud ten restart není samoúčelnej(udělaj 2 -3 filmy a šmitec), tak mi vůbec nevadí. Podle mně je to obrovská příležitost, nejenom přilákat nové diváky, ale vytvářet úplně nové příběhy a při tom to bude, pořád ten starý dobrý ST, jen
se změnilo několik věcí. Občas po shlédnutí nějakého seriálu, nebo přečtení knihy lituju, že je konec, protože i kdybych si to přečet 10x, už to prostě nebude ono a přeju si, abych si to nepamatoval a mohl si to znovu užívat.
Nový star trek je ještě lepší než to, je povědomí, ale přesto nový. Může se tam stát vpodstatě cokoliv, ale to neznamená že ten "starý ST" neexistuje. Takže pro mně je stvoření "nového ST" něco skvělého.

Příspěvek 26.5.2009 21:15:16
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Přesně takhle to beru taky. Je to určitě pozitivní. Navíc opravdu není vyloučeno, že se Nero ocitl v alternativní realitě hned po skoku časem, tedy, že změnit historii bez tvorby další alternativní reality může, ale celé to spáchá v jiném vesmíru, takže se to původní linie nedotkne.
Čili efekt naprosto stejný a zároveň se tím nenaruší původní koncepce cestování v čase. To, co scénáristi zamýšleli nám může být jedno, jsou to jenom background informace... důležité je, co plyne (nebo může plynout) z filmu samotného.
:D Tak doufám, že jsem ještě pochopitelný.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 27.5.2009 18:04:03
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pomeranč: Chápu tvé scháma správně tak, že jakoby tvoříš paralelní svět, ale zachováváš i ten původní...?


Nakreslila jsem pár případů, pár možností: (mmch., kreslení timeline je vždycky super, jen je to lepší na papír ;-))
Jedna a dva jsou o cestování časem (neměnném a alternativní linii), další o paralelních vesmírech.
1 - zastupuje to cestování časem, které mám ráda. Tam je jedno, co v minulosti uděláte, nakonec z toho stejně vyplyne ta budoucnost, co znáte a co víc, takhle to bylo od začátku (tedy už v době vašeho narození bylo zapsáno v timeline, že jste něco udělali (pokud jste se vraceli před vaším narozením). Není to Osud, je to prostě tak, plyne to z vaší svobodné vůle, ale prostě Čas ví víc ;-).
2a - typický příklad cestování, kdy se cestou ruší původní linie. Zachovává se pouze to, co cestovalo, ale vlastně to pochází odněkud, co nikdy neexistovalo (hezké, že). Po změně linie se vytvoří nová v závislosti na změně.
Příklady 2 používalo ST.
2b - Příklad toho, jak někdo cestuje časem zpět a změní linii. Řekněme, že se s tímto hajzlíkem někdo vrátil taky. Ten zas cestuje do budoucna v naději, že se vrátí domů, neví o časové změně, ale ouha, jakmile se dostane do budoucnosti, změnu vidí. Takže hurá zpátky do minulosti a jde se opravovat. Hajzlíka zneškodní, linii vrátí. Je vlastně stejná, i když každý zásah v tomto modelu mění, takže stejná není. Nicméně po nahlédnutí do budoucnosti je vše v pořádku a můžeme počkat na dalšího hajzlíka ;-).

3a - Zde máme cestování v čase z jednoho vesmíru do paralelního vesmíru. Ten původní tedy zůstane nedotčen, ale změníme nějaký jiný. Dále viz 2a.

3b - Zde časem necestujeme vůbec. Jen do paralelního vesmíru, který je de facto totožný, ovšem s tím rozdílem, že je sám o sobě posunutý v čase, my tedy s časem nijak nemanipulujeme.
Obrázek

Takhle, ono je sice hezké, že se to "víc blíží pravděpodobné správnosti", ale nelze prostě změnit základy světa. To by si třeba Superman takhle jednou letěl a najednou spadnul - proč? Protože je to blbost a fakta vědy to nedovolují...;-). Když už, tak to chce aspoň nějak zaonačit a alespoň trochu odůvodnit, ne to prostě najednou změnit.

Jo a mmch., když jsem mluvila o mirror vesmírech, tak jsem nemyslela "ten Mirror", ale všechny paralelní vesmíry ;-). Jen pro ujasnění.

Miluju tohle teoretizování a schémata...na to si někdy udělám přednášku :-)
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 27.5.2009 18:24:53
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tar-ara píše:
Pomeranč: Chápu tvé scháma správně tak, že jakoby tvoříš paralelní svět, ale zachováváš i ten původní...?


Přesně tak, původní linie se vlastně rozdvojí. Takhle to vysvětlovali i Orci a Kurtzman a dočteš se o tom v různých článcích. Doporučuju ten tady: http://www.ssakhk.cz/home/vobornik/fifth/index.htm Osobně mi to přijde jako logické vysvětlení.
PS: Pls. nekritizuj provedení nákresu, byť je ubohé kvality. :lol: Rychlovka z photoshopu.

Otázka je, jestli způsob cestování v čase považuješ za jeden z nejdůležitějších základů Star Trek světa. Je fakt, že je to prostě dané pravidlo a to, že se musí měnit mě štve taky, ale myslím si, že je to v tomto případě pro dobro věci.

Z těch možností co si napsala mi jen 3b přijde jako nesmysl. Jak jde časová linie posunout v čase? To je na mě asi moc absurdní představa. :)

Příspěvek 27.5.2009 18:39:02
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pomeranč: Ne nejdůležitější...prostě jeden ze základů...
Já nekritizovala tvůj návrh, jen jsem se ujišťovala, co znamená.
Posunutí v čase - špatně pochopeno, obávám se...hmm...ne, že by ji někdo či něco posunul. Ona vlastně není posunutá (jen nám by se tak jevila), ale čas tam existuje jinak. Jako, plyne stejně, ale prostě je tam "v ten stejný čas jinak". Uff, jak tohle vysvětlit :). Prostě "od počátku" existuje takto. Hmm, je to srozumitelné...? :oops: :D
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 27.5.2009 19:07:09
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
S tím obrázkem to byl vtip. :wink:

U tohodle případu je prostě moc otázek, takže mi není jasné, jak by to vlastně mělo fungovat.Je to pro mě prostě těžko představitelný případ.

Příspěvek 27.5.2009 19:41:03
Jackson D. Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tar-ara píše:
Nakreslila jsem pár případů, pár možností: (mmch., kreslení timeline je vždycky super, jen je to lepší na papír ;-))
Jedna a dva jsou o cestování časem (neměnném a alternativní linii), další o paralelních vesmírech.
1 - zastupuje to cestování časem, které mám ráda. Tam je jedno, co v minulosti uděláte, nakonec z toho stejně vyplyne ta budoucnost, co znáte a co víc, takhle to bylo od začátku (tedy už v době vašeho narození bylo zapsáno v timeline, že jste něco udělali (pokud jste se vraceli před vaším narozením). Není to Osud, je to prostě tak, plyne to z vaší svobodné vůle, ale prostě Čas ví víc ;-). 2a - typický příklad cestování, kdy se cestou ruší původní linie. Zachovává se pouze to, co cestovalo, ale vlastně to pochází odněkud, co nikdy neexistovalo (hezké, že). Po změně linie se vytvoří nová v závislosti na změně.
Příklady 2 používalo ST.
2b - Příklad toho, jak někdo cestuje časem zpět a změní linii. Řekněme, že se s tímto hajzlíkem někdo vrátil taky. Ten zas cestuje do budoucna v naději, že se vrátí domů, neví o časové změně, ale ouha, jakmile se dostane do budoucnosti, změnu vidí. Takže hurá zpátky do minulosti a jde se opravovat. Hajzlíka zneškodní, linii vrátí. Je vlastně stejná, i když každý zásah v tomto modelu mění, takže stejná není. Nicméně po nahlédnutí do budoucnosti je vše v pořádku a můžeme počkat na dalšího hajzlíka ;-).

3a - Zde máme cestování v čase z jednoho vesmíru do paralelního vesmíru. Ten původní tedy zůstane nedotčen, ale změníme nějaký jiný. Dále viz 2a.

3b - Zde časem necestujeme vůbec. Jen do paralelního vesmíru, který je de facto totožný, ovšem s tím rozdílem, že je sám o sobě posunutý v čase, my tedy s časem nijak nemanipulujeme.
Obrázek
.


Je to sice trochu ot, ale jak popisuješ cestování v čase v tom bodě 1, tak přesně takhle se cestuje časem v LOST

a k tématu:
Já si myslím že to nakonec s tou změnou timeline nebude tak horký a v některym z dalších filmů ji (snad) dají zase dopořádku.
gen.Hammond: Plukovníku O'Neille co to děláte?!
O'Neill: Sakra generále, zrovna při nápřahu!

Moje první povídka - Portál 1x07 -Ztracení bratři (Part II.): viewtopic.php?f=27&t=7091&p=324715#p324715

Příspěvek 27.5.2009 19:52:03
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jackson D.: Na 99,9% nedají. 1) Popřeli by smysl tohodle prvního filmu. 2) Řekli, že už nechtějí točit o cestování v čase.

Příspěvek 27.5.2009 19:55:04
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tu možnost 3b jsme pokud vím viděli v díle Deadalos Variations, kde v jednom alternativním vesmíru plynul čas jinak a proto byla místní hvězda již ve fázi obra. Nebo něco takového bylo i jednom díle Sliderů, kde se naopak dostali do světa, kde čas plynul pomaleji...

Podle mě by se ono rozštěpení linií dalo vysvětlit představou jakési "dominantní" linie. Pokud cestujete v čase a něco změníte, rozštěpíte časový proud a vzniknou tak dvě alternatovní linie. Pokud byste ale cestovali po bodě změny do budoucnosti, ocitli byste se v budoucnu té změněné linie, protože po změně je dominantní. Ta stará někde existuje a pokračuje, ale protože je potlačena tou novou, nelze se do ní dostat jednoduchým cestováním v čase, ale bylo by třeba i nějakého způsobu průniku do alternativních realit. Nutno podotknout, že obě linie by stále sdílely stejnou minulost před změnou, kde by se pak klidně mohli potkat cestovatelé v čase z obou liní (např. ti z té staré by se patrně snažili udělat svou linii opět dominantní...)
... jen takovej šílenej nápad člověka, co o cestování v čase moc přemýšlí... :D


A k tématu. Myslím, že prostě budou řešit dvojici ST vesmírů. Ten starý pro trekkies a nový, kde se budou věci odvíjet opět od začátku, ale trochu jinak a tak, aby to bylo přístupnější non-trekkies...
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 27.5.2009 20:29:59
Thor. Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 91
Bydliště: P3X-233
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tar-ara - Pokud se nepletu tak ty v tom náčrtu 3b popisuješ něco jako co se stalo ve Star Trek Enterprise 4x18 In a mirror, darkly.
Opravte mě jestli se mýlim.
http://www.startrek.cz/startrek.php?x=1006094
Nero: James T. Kirk was a great man but that was another life!
Obrázek
http://www.youtube.com/user/SGThor2

Příspěvek 27.5.2009 21:52:08
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
In a mirror, darkly se pokud vím stalo to, že Tholiani otevřeli průchod nejen do alternativního vesmíru, ale i do budoucnosti. Možnost 3b právě říká "bez cestování časem", což průchod do budoucnosti je. Zrcadlový vesmír by měl být v ST synchronizován s naším, protože v TOS: Mirror, mirror byl nejen stejný čas, ale i stejné události. A v DS9 také byl v zrcadlovém vesmíru cca stejný čas, protože protějšky postav byly podobně staré...
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 28.5.2009 20:33:36
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevěřím sama sobě, že to píšu, ale...víte, že je to jenom film, že jo? :D :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 28.5.2009 21:00:59
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co je špatného na diskuzi o spletitosti změn v čase? :D
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 28.5.2009 22:15:34
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle mě je ale 3a a 3b úplně to samé. Nezáleží přece jak ty dvě linie vůči sobě posuneme... Dokud by ten čas neubíhal rychleji nebo pomaleji, mají obě možnosti naprosto stejný efekt. Zkrátka si myslím, že neexistuje absolutní čas protínající všechny linie.

A i kdybychom to teda nebrali relativně, takto posunutá realita by trochu odporovala teorii větvení. Jaká je šance, že rozdílným rozhodnutím v určitém bodě vytvoříme dvě reality naprosto totožné, ale takto posunuté? To bychom vlastně jakoby z jedné kus vynechali.

Tak snad jsem se do toho moc nezamotal. :D
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Star Trek

cron