Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek StarTrek XI

StarTrek XI

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 28.5.2009 22:15:56
Thor. Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 91
Bydliště: P3X-233
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo co je na tom špatného :D . Se tady snažíme vyjasnit zatim největší záhadu Star Treku (Podle mě)
Mirra - Děkuji za vysvětlení Star Trek Enterprise mě bavil ze všeho nejmíň tak jsem tomu asi nevěnoval moc pozornosti :D
Nero: James T. Kirk was a great man but that was another life!
Obrázek
http://www.youtube.com/user/SGThor2

Příspěvek 29.5.2009 15:06:03
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jackson D.: V Lostu má trochu problém s cestama Desmond...jestli mi teď něco neuniká :).

Klenotka: Ale no tak :lol: ...resp. ano, je to jen film (záměrně neříkám "seriál", to bych z klávesnice nevypustila ;-)), ale my řešíme záhadu cestování časem...i když z toho bývají obvykle pouze bolesti hlavy ;-).

Mirra: Dominantní linie s x rozštěpením a společnou minulostí. Pokud se správně pamatuju, tak v Seven days furt měnili časovou linii v průběhu sedmi dní a byli tam nějací mimozemšťané, kteří vnímali všechny změny (i když nevím přesně, kde ti mimozemšťané vlastně existovali :)). Ale pak by vlastně vznikaly podominantní linie na těch vedlejších liniích, které by mohli zažít další štěpení a dle tohoto modelu by z vedlejší nedominantní vznikla vedlejší nedominantní dominantní a vedlejší nedominantní nedominantní a tak dále :D. Hehe, to je sranda nad tím přemýšlet :D. Ale vlastně...stejně by tak vznikaly štěpené paralelní linie, protože pokud by někdo z nedominantní cestoval v čase nepřecházející štěpení dominantní, tak by to bylo jako normal. Musel by se dostat až za bod štěpení. Což by byl asi dost překvapen, kdyby se mu známá linie odklonila :).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 29.5.2009 15:36:00
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Bizarre.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 31.5.2009 08:24:16
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dneska mě na trekmovie Bob Orci fakt dostal. :D Komentáře pod nejnovějším článkem, který s nadsázkou spekuluje o tom, jestli se v příštím díle nezaplete Uhura s Kirkem místo Spocka byly následující:

3. The TOS Purist aka The Purolator - May 30, 2009
Kirk vůbec nemá mít modré oči. Jeho oči jsou v seriálu hnědé. Uff.

Takže tohle se bude teď v každém pokračování řešit? S kým budete Uhura tentokrát?

4. boborci - May 30, 2009
Kirk vůbec nemá mít modré oči. Jeho oči jsou v seriálu hnědé. Uff.

Jeho předčasné narození na palubě vesírné lodi a vystavení radiaci hlubokého vesmíru ovlivnilo jeho zbarvení očí.


:rflmao:

Ne že bych to vysvětlení nějak žral, ale usadil ho výborně. :lol:

Příspěvek 13.6.2009 14:56:59
pumelo1 Airman
Airman

Příspěvky: 23
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Neustále se tu řeší změna časové linie.Nepamatuji si názvy dílů,ale Ve Voyageru se Harry Kim dostal do jakéhosi časového proudu kterých je ve vesmíru mnoho a dostal se do alternativní linie,kde mu poté vše vysvětloval ten mimozemšťan.Také v TNG bylo v jednom díle tisíce Enterprise některé bojovali s borgi atd..Všechny linie včetně rozštěpených existují jako jeden celek. Přečtěte si o Petera Davida "Q na druhou" tam se prolínají 3 linie a další různé věci. :bounce:

Příspěvek 14.6.2009 16:48:11
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A nepamatuje si tu někdo názvy těch dílů? Docela bych se podívala, nevzpomínám si :?. Mmch., my už tak nějak tatéž probírali všemožné možnosti. ;-)
S odkazy na knihy...knihy nejsou kánon, ale nějaké bližší seriálové popovídání o tomto problému bych brala :).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 14.6.2009 18:35:46
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ten díl s Harry Kimem v alternativní realitě se jmenuje NON SEQUITUR. Je to 5. díl 2.série. :wink:
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 15.6.2009 14:17:53
pumelo1 Airman
Airman

Příspěvky: 23
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
V serialu ENTERPRISE lze různé věci také vydedukovat.Běží tam souběžně temporální válka,to je ta neznámá osoba z 26 století ,která se může zviditelnit a ne přenést v čase,dále ten mimozemštan co chce ve 29 století změnit dějiny a málem se mu to povede kdyby nebyla přesunuta Enterprise do 2 sv.války..To vše se odehrává v této převládající linii a temporální agenti ji kontrolují.Proč říkám převládající?Zároveň tu běží válka kterou podporují tvořitelé sfér,kterí umí pohlédnout právě do ostatních alternativních či nově vytvořených linií ale neumí je napravovat či do nich zasáhnout tak vyvolali válku aby lidstvo bylo zničeno.V jednom díle to tam říká v kolika liniích lidstvo převládá a z da sejm podaří ,aby v této linii převládlo to co oni chtějí,jsou tedy vyspělejší než lidstvo 30.století,pouze mají nedostatek že musí přetvořit vesmír na jim kompatibilní,jinak by už s lidstvem dávno zatočili..Celý vesmír by se tedy dal popsat jako nekonečně mnoho linií je nekonečněkrát rozdělujících a tomu rozumí pouze Q Continum,Sám Q Picardovi naznačuje různé věci.Viz paradox co bylo dříve slepice nebo vejce,což je jen nepatrný zlomek toho jak to doopravdy je. :jako:

Ještě mne napadlo když Siskovi žikají ti bohové že je linearní,nebo jak jim nedošlo když poslali toho básníka z minulosti do jeho času,protože vše je jako jeden celek a neexistuje minulost přítomnost a budoucnost prostě to vše je jako jeden celek.Toť asi vše k tomuto tématu

ještě jedna nápověda díl je s TNG kdy se Wesley za pomoci cestovatele jež vystupuje dohromady ve 3 dílech,třeba jak jeho matka je mimo vesmír./Experiment. díl 179.,přenese mimo realitu.Je to díl 272 ten taky trochu pomůže..Žijte dlouho a blaze.

Nepiš dva a více příspěvků pod sebe, používej upravit! :rules: Quinix

Příspěvek 15.6.2009 20:19:17
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Teď jsem akorát nepochopil to tvoje číslování. TNG má 178 epizod. Jestli to počítáš jako úplně od začátku (The Cage, nebo tak), je to dost nepřehledný...
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 19.6.2009 15:52:00
pumelo1 Airman
Airman

Příspěvky: 23
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
272 je 20 epizoda 7 řady Journey's end
179 je 5 eipzoda 4 řady Remember me

Jinak to jsou čísla výrobní jak byly natáčeny.Sorry je to z jedné chytré knížky.
:D

Příspěvek 19.6.2009 18:38:47
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Produkční kódy epizod ST bych teda takhle nepoužíval, protože v těch se někdy dá vyznat asi tolik jako v kódech epizod seriálů, které natáčí FOX... :lol:
To radši trochu lidštější číslování - 7x20 a 4x05.
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 19.6.2009 21:51:47
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A nebo S07E20 a podobně... :)
To mi vždycky připadalo stylovější.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 21.6.2009 00:05:25
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nohajc: Leč zbytečně dlouhé, v TC pak je málo místa na názvy epizod... :)
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 15.8.2009 06:06:42
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nejdříve se musím potupně přiznat, že jsem se odvážně vydal tam kam se dosud nikdo nevydal teprve před třemi týdny, jelikož jsem byl tak trochu zaneprázdněn. A tudíž jsem trochu pozadu...

Nový ST hodnotím jako velice dobrý film... takových 85%... Některé věci mi docela vadily, některé mě pobavily a některé nadchly, například nový vzhled NCC-1701 je, jak by řekl mr.Spock, fascinující. Celkem dost se mi líbil i výběr herců, překvapivě podobní. Děj filmu taky nebyl špatný. A narážky na TOSku byly perfektní.

Trochu jsem si pročítal co 'ste tady psali a celkem mě vyděsila debata o přemazání původní timeline ST. Je to už dlouho co jsem viděl TOS, takže mi prosím osvěžte paměť, ale nemůžu si za bohy vzpomenout, jestli Kirk vůbec někdy vyprávěl o svém otci. Já jenom jestli ta timeline není náhodou ta původní...
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 03.9.2009 16:07:35
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Takže je tu skvělá zpráva pro trekkies. ST XI se bude promítat v IMAXu.
U nás zřejmě poprvé a naposledy v rámci letošního CzechTREKu.
http://czechtrek.trekkies.cz/czt4_imax.php


Já osobně si to tedy nenechám ujít. :)
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 04.9.2009 19:24:09
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky si řikám, že se nejspíš půjdu podívat...
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 04.9.2009 19:53:15
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A kolik minut 3D záběrů v tom doopravdy je?
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 04.9.2009 20:56:39
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já už o tom nějakou dobu vím a protože na CzechTrek jedu, tak nevynechám ani promítání.

Raynor: Pokud vím, tak v tom žádné 3D není. Prostě jen normální film na velkém plátně. :)

Příspěvek 04.9.2009 21:23:57
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To snad ne.... a já se těšil na průlet NCC-1701 přímo nade mnou...
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 04.9.2009 21:28:53
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
3D to sice není, ale 20 metrový plátno je 20 metrový plátno. :yes:
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 25.9.2009 22:55:54
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem si včera tento perfektní snímek přehrál znovu (asi po páté) tentokrát již v DVD kvalitě a napadlo mě, jak by asi vypadal takový restart Andromedy, která by neměla se Sorbem nic společného.
Obrázek

Příspěvek 26.9.2009 09:39:04
RobColonel Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 56
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak co, byl na tom někdo včera v IMAXu? Technický potíže se daly přežít a byl to opravdu zážitek. Tajně doufam, že to někdy udělají ve 3Dčku :)

Příspěvek 26.9.2009 10:34:08
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Byl jsem tam a pobavily mě "externí" titulky z WMP, které byly časované úplně jinak a každou chvíli je museli posouvat.
Celkem to byl ale pěkný zážitek... jenom to není úplně ideální pokoukání z páté řady vlevo.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 26.9.2009 11:18:12
RobColonel Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 56
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak mě byly titulky celkem ukradený jelikož jsem Star Trek už viděl a navíc tam je hercům dobře rozumět

Příspěvek 27.9.2009 15:43:37
Richelieu2008 Airman
Airman

Příspěvky: 5
Bydliště: Tullamore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem take zkouknul StarTrek XI a jsem nadsen.
A jak tak na to koukam uz po nekolikate tak jsem si vsimnul ze tam hraje take herec z SG Atlantis Dr. Carson Beckett (Paul McGillion).
Pokud by jsteho hledali tak hraje postavu v casti kde kirk s doktorem [v docich] se pta proc nebyl pridelen na zachranou misi a Paul [hleda jeho jmeno na pocitacove konzoli] a pak mu rika ze byl docasne odvolan ze sluzby dokud hvezdne velitelstvi nerozhodne.
Docela mne to prekvapilo ale urcite mel radost aspon za takovou malou rolicku ve star treku.
A tak jsem se kouknul na http://www.imdb.com/name/nm0569295/
a je tam uveden.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Star Trek

cron