Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek Star Trek Enterprise

Star Trek Enterprise

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 14.5.2009 15:07:59
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak přece kvůli konci jednoho seriálu nebudu na suchu než si pustím další ne? :rflmao:
Obrázek

Příspěvek 14.5.2009 16:32:11
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Denobulani se objevili opravdu jenom v ENT.
Phlox mi nevím proč připomínal taky trochu Talaxiana. :D

Btw. John Billingsley si taky zahrál v SG, jak jistě víte, Simona Coombse (ten Felgerův parťák). A je tam právě jedna drobná narážka na jeho účinkování v ST, kdy se mu Felger posmívá, že půjde na nějakou akci převlečený za Klingona a on ho okamžitě opraví, že za žádného Klingona, ale Vulkánce! :D
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 16.5.2009 21:29:46
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Teď jsem dokoukal 1x18 a protože na to koukám v dabingu mám dotaz (raději do spoileru)
Toto je spoiler!!!:
V dabingu říkali těm bytostem "měňavci" můj dotaz je jak jim říkali v originále, a jestli mají nějakou spojitost s měňavcema z DS9
Obrázek

Příspěvek 16.5.2009 21:39:38
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Blacku:
Toto je spoiler!!!:
Wraiths
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 16.5.2009 21:40:28
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevím, jestli spolu mají něco společného, osobně si myslím, že asi ne. Jen mi není jasné, proboha proč na to koukáš v dabingu??

Příspěvek 16.5.2009 23:34:52
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ze dvou důvodů: 1) Kámoš mi to vypálil v dabingu, protože říkal, že na všechny díly nejsou titulky (a tenkrát mi to bylo celkem fuk v čem to je)
2) Koukám na to s mámou takže když nejsou otitulkovaný všechny díly tak hold musím koukat s dabingem

Takže to byli vzdálení bratranci :D
Jinak: 1x19 - FERENGOVÉ :yahoo:
EDIT: 1x20 - Lol "Odo" :D
Obrázek

Příspěvek 17.5.2009 01:33:06
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Blackthunder píše:
Tak přece kvůli konci jednoho seriálu nebudu na suchu než si pustím další ne? :rflmao:

A kde je vstřebávání zážitků a přemýšlení nad celým seriálem a takové zpětné těšení se z něho? :D Mno, ok, nestává se to pořád, ale u těch vyjímečných...mno, dobře, mluvim za sebe ;-). Ale stejně...
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 17.5.2009 07:42:41
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Blackthunder: Nerad kazím radost, ale titulky jsou na všechny díly... Pár z nich je sice dost katastrofálních, co se týče překládání hodností a trekmínů, ale jsou...
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 17.5.2009 10:44:42
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak teď už to je jedno - už jsem si zvyknul na dabing tak nebudu přecházet na titulky a zvykat si na originální...
Plus když už to mám vypálený s dabingem tak to nebudu zbytečně stahovat všechno znova. A navíc tohle je dabing z AXN a tam ho maj většinou povedenej :)
Obrázek

Příspěvek 17.5.2009 11:11:32
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No já ENT viděl jak v originále tak v AXN dabingu a tak můžu říct, že dabing je dobrý. :) A když už sis na ňho zvyknul tak bych nepřecházel, bo musím říct, že ze začátku jsem měl docela problém si zvyknout na nové hlasy. :lol:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 17.5.2009 12:59:29
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tar-ara: Když s tebou je to těžký :smile: Ty se rozplýváš nad seriálem ještě půl roku a lidi okolo to třeba viděli už před dvěma lety, a to je pak problém se rozplývat taky. :D Nejlepší na absťák po skončení nějakého seriálu je začít koukat na něco jiného. U DS9 a Babylonu 5 jsem měla ten absťák úplně hrozný, u Babylonu 5 to byl zvlášť zlé a myslím, že mi z toho zase pomohlo něco jiného. Je to takový kolotoč. :)

Blackthunder: Dabing není špatný, pár dílů jsem slyšela, ale titulky, ač jsou na všechny díly, byly dost hrozné, takže se drž dabingu. :) U takové T´Pol bych se skoro vsadila, že dabérka je lepší herečka, než originál :smile:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 17.5.2009 18:49:12
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Klenotka: Ale tak já neříkám, že se lidi musí rozplývat, když se rozplývám já - já bohužel chápu, že jsem to viděla pozdě a hlavní vlna rozplývání byla v tahu. Nicméně toto je o něčem jiném. Když dokoukám něco vyjímečného, tak si od sledování dalšího celého seriálu prostě nějakou pauzu udělám, abych si užila dozvuků. Ne ovšem, že bych nesledovala nic jinoho, třeba díly k seriálům, co zrovna vychází, to jo. Takže na suchu nejsem. Ale prostě nic velkýho s x sériema :). Prostě si to chci užít co nejvíc to jde. Ent jsem začala sledovat až asi tři měsíce poté (taky proto, že to bylo taky ST a já to nechtěla míchat moc dohromady...aneb abych při sledování ENT myslela na ENT a ne na DS9 ;-)). Já vím, že se mnou je to těžké ;-).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 17.5.2009 19:34:38
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já tě chápu... já se taky rozplývám po dokoukání nějakého seriálu, ale protože je většinou kámoši neviděli či jsou značně pozadu tak se to jeví že spoileruju.... třeba minulý týden jsme s hemim nějak skončili u nás a tak jsem ho zespoileroval že jsem mu musel pustit piloty k třem seriálům.... mezi nimy chuckl a Dollhouse..... jinak entrp. v dabingu nic moc, originál je lepší aspon Archer je skvělej a Shren.....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 17.5.2009 19:50:35
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Spike kree: Tak aspoň někdo mě chápe :-). Ale rozplývání se a spoilerování se nemusí nutně držet za ruce...;-). A známe tě, že ;-). S tebou se báječně povídá, ale člověk to musí znát, jinak se mu na 101% stane, že se doví, jak to dopadne ;-) (nemluvě o určité pravděpodobnosti, že se konec dozví i u pár dalších seriálů, které referuješ, abys ten původní mohl k něčemu dobře připodobnit ;-)). (I když ti stále nezapomenu ohleduplnost ohledně DS9, kdy jsem se od tebe vážně nic nedozvěděla...tedy přinejmenším ne na tom conu ;-)).

Jinak v dabingu jsem ENT vskutku neviděla. Ale já raději originály. Osobně jsem schopná si stáhnout celý seriál znovu, pokud bych měla jen cz :).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 17.5.2009 20:14:17
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tar-ara: není zač, když vím dopředu o čem nemluvit tak se to snažím dodržet. jinak to máme stejný, Voyager jsem viděl a měl doma v cz, ale když jsem si ho chtěl dát do sbírky tak jsem si ho znovu stáhl v angličtině a zkouk a taková kaptin Jen. se o dvě třídy zlepšila či tuvok to nemá chybu..... jinak k tuvokovi právě jsem dočet Titan a
Toto je spoiler!!!:
ten chudák se tedka s Rikerem dostal místo 80000 světelných let něco přes 150 000 ten má ale pech....
k enterprise: Trip a T¨Pol byli pro mě romantická dvojice tohodle seriálu a pak se mi líbil malcolm a jeho spojení s
Toto je spoiler!!!:
sekcí 31 a pak že nemůžu být ohleduplný, jacka jsem složil pár dní zpátky....
:D

EDIT: Dal bych pro jistotu spoiler i na tu část o Titanu, každý to určitě nečetl. :D Pomeranc
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 18.5.2009 16:20:25
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Teď jsem shlídnul finále 1 řady: NIIICE! Aneb Ahoj zápletko! :D

Ale včera jsem si nějak vzpomněl na ten vtip z 1x16 a totálně mě to dostalo (Smál jsem se naplno několik minut a nedokázal jsem přestat.) A přitom to je takovej blbej for :rflmao:
Obrázek

Příspěvek 18.5.2009 21:05:41
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Blackthunder píše:
Ale včera jsem si nějak vzpomněl na ten vtip z 1x16 a totálně mě to dostalo

Osvěžíš mi paměť? :D
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 19.5.2009 00:00:12
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Seděj dva šneci na želvě a ten jeden povídá: "Drž se Frede, jedeme z kopce!" :rflmao: :rflmao:
Je to tak blbý až je to skvělí :rflmao:
Obrázek

Příspěvek 19.5.2009 10:33:57
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já jsem vlastně všechny seriály (dokonce i pár útržků z DS9) nejdřív viděl v češtině, samozřejmě z každého jen něco, někdy víc, někdy míň, a teprve před pár lety jsem začal dávat dohromady v původním znění...
Ta ENT má titulky místy opravdu tragický, hlavně ze začátku, ale dá se to přetrpět a od té třetí sezóny už nemám moc výtek. Jenom se mi občas vaří oční bulvy, když se někdo snaží přeložit znělku. Naštěstí u všech ST se dá v pohodě rozumět i bez titulí, takže je místy radši ani nevnímám, mám je prostě, abych je měl.

Aktuálně doháním ENT, akorát jsem teda asi o dvě a půl řady před Blackem... :roll:
Pokud mohu zatím soudit, čtvrtá sezóna se mi líbí ještě více než třetí. Jednak proto, že třetí v podstatě byla jeden nepřetržitý story-arc, což vedlo k tomu, že už po pár epizodách jsem měl těch mravenčích krůčků ke
Toto je spoiler!!!:
xindské zbrani
plné zuby. Ty několika-epizodní zápletky ve čtvrté mi sedí víc, ani nemluvě o tom, že se tady v podstatě jedná o kořeny vzniku Federace a historik ve mně plesá.
Vyhovuje mi to víc, že se tady taky víc dostanou ke slovu rasy, který chronologicky pozdější seriály dost opomíjely. Tohle je skutečná historie ST, o to víc mě mrzí, že to utnuli.
Nu a přiznejte... komu se po čtyřech řadách při slovech "Imperial Guard" nepostaví tykadla? :D
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 19.5.2009 20:34:55
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Halajda: Plný zuby konce 3. série? Tohle jsem právě považoval za největší plus, ten propracovaný roztažený příběh. Seděl jsem u toho jak přikovanej a napětím jsem skoro nedýchal. Zkrátka úžasné. Zatím jsem se ničeho tak intenzivního nedočkal ani u DS9, ale doufám, že to taky přijde. Ještě jsem koneckonců nedokoukal tu 4. řadu.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 19.5.2009 23:53:43
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Právěže konce ne, to už jsem taky sjel nadzvukovou rychlostí. Ale v průběhu té série, dejmu tomu v takovém širším středu, mně celkem vadilo, že prostě výsledkem celé zdlouhavé epizody je nějaká osamocená, vágní informace, která mnohdy ani nikam nevede.
To je případ epizod jako North Star, Rajiin, Similitude. Twilight měl aspoň to pozitivum, že obsahovala ten historický prvek a byla plná narážek.
Toto je spoiler!!!:
A třeba při Chosen Realm, když ten fanatik vymazal databázi Enterprise o výzkumu sfér, to jsem málem vyletěl z kůže, že po všech těch pošoupech vpřed najednou bude masivní krok vzad. (Naštěstí si z toho scénaristi nedělali těžkou hlavu a Enterprise měla za chvíli databázi zase zpátky.)

Tím nechci ty epizody nijak shazovat z vnitřního hlediska. Většinou jde o silné zápletky s důležitými a hlubokými rozpory, došlo k velkému rozvoji postav a tak vůbec. Ale z hlediska celkového příběhu to bylo strašlivé zdržování.
Toto je spoiler!!!:
Když už došlo na to setkání s Degrou a Xindové začali hrát větší roli, než neustálé konverzace "Enterprise je zase o krok blíž, musíme ji zastavit", to už jsem byl v sedmém nebi.

Ale v podstatě celou třetí sezónu jsem přímo hltal. Ze začátku proto, že jsem chtěl vidět, co bude dál, v prostředku po tom, že jsem konečně vidět, co bude dál pořádně, a ke konci proto, že jsem to konečně viděl. :D

EDIT: Používej ty spoilery. Pomeranc
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 20.5.2009 00:50:23
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak mně se u té třetí série právě tohle dost líbilo. Bylo to takové, no, skoro zoufalé. Jak věděli, že se jim krátí čas a jak nebyli nijak blíž - přesně tohle vytváří napjatou atmosféru a tvoří postavy. Tedy, je fakt, že tady dávali pak důraz hlavně na Archera, Tripa a T´Pol, ale u těch to vlastně dávalo smysl. Ale je pravda, že když tam pak asi po desetidílném story-arcu dali jednu víceméně vycpávku, tak jsem si skoro oddechla, protože to bylo rozptýlení - ale ne od špatného, ale spíš od té tísnivé atmosféry.
Um, dává to smysl? :scratch:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 20.5.2009 23:10:39
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Halajda píše:
Pokud mohu zatím soudit, čtvrtá sezóna se mi líbí ještě více než třetí. Jednak proto, že třetí v podstatě byla jeden nepřetržitý story-arc, což vedlo k tomu, že už po pár epizodách jsem měl těch mravenčích krůčků ke
Toto je spoiler!!!:
xindské zbrani
plné zuby. Ty několika-epizodní zápletky ve čtvrté mi sedí víc, ani nemluvě o tom, že se tady v podstatě jedná o kořeny vzniku Federace a historik ve mně plesá.
Vyhovuje mi to víc, že se tady taky víc dostanou ke slovu rasy, který chronologicky pozdější seriály dost opomíjely. Tohle je skutečná historie ST, o to víc mě mrzí, že to utnuli.
Nu a přiznejte... komu se po čtyřech řadách při slovech "Imperial Guard" nepostaví tykadla? :D

S timhle můžu jen souhlasit. :)
Obrázek

Příspěvek 26.5.2009 19:06:30
Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dneska jsem se přehoupla do třetí řady a musím říct, že Enterprise se mi líbí čím dál tím víc :) Víc než před několika lety, kdy jsem na AXN viděla první dvě řady :oops: .
Úžasná byla episoda
Toto je spoiler!!!:
s Borgy se mi moc líbila. To jsem hltala každou minutu. Líbila se mi hlavně návaznost na První kontakt, jestli si ho správně pamatuju.

A "nová" zápletka vypadá velice zajímavě. :)
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Příspěvek 26.5.2009 21:22:43
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
Regeneration je hodně dobrá epizoda. Jedna z mých oblíbených. Akorát na ni prý zas hodně trekkies nadávalo, kvůli tomu, že boří kontinuitu celého Treku. Jsou tam nějaké ty nesrovnalosti, jako třeba to s tou omikronovou (nebo jakou?) radiací, která najednou dokáže rozkládat implantáty.
Pak je tu ještě ta drobnost se signálem do delta kvadrantu, která nám jakoby odkrývá pravou příčinu vpádu Borgů do našeho sektoru ve 24. století. I když by se předtím zdálo, že za to mohl Q.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Star Trek

cron