Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek Star Trek Enterprise

Star Trek Enterprise

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 27.5.2009 17:09:06
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nohajc:
Toto je spoiler!!!:
K tomuhle případu jsem četla, že jako důsledek tohoto bylo záhadné zničení několika základen (původně to měl snad zničit někdo jiný, ale sešlo z toho).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 27.5.2009 17:35:40
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
Nebylo to záhadné zničení základen zmíněno někdy na konci 1. řady TNG? Že snad Romulani měli zničené základny a vinili z toho Federaci? Myslím, že to poprvé padlo v té epizodě, jak objevili lidi z 20. století ve stázi (název nevím, a sérií už si taky nejsem jistá :wink: )
Ten díl s Borgy je můj oblíbený, protože jsem osobně vůbec netušila, že se to tam objeví, takže to bylo pěkné překvapení.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 27.5.2009 18:29:33
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jj, díl 1x26 The Neutral Zone, jeden z mých nejoblíbenějších z TNG. :wink:

Příspěvek 01.6.2009 13:09:00
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nohajc píše:
Toto je spoiler!!!:
Regeneration je hodně dobrá epizoda. Jedna z mých oblíbených. Akorát na ni prý zas hodně trekkies nadávalo, kvůli tomu, že boří kontinuitu celého Treku. Jsou tam nějaké ty nesrovnalosti, jako třeba to s tou omikronovou (nebo jakou?) radiací, která najednou dokáže rozkládat implantáty.

A v čem je to nesrovnalost?
Obrázek

Příspěvek 01.6.2009 16:15:50
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, například, že kdyby bylo "tenkrát" známo, že to takhle funguje, nemuseli by nanoimplantáty vyndávat Picardovi chirurgicky.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 01.6.2009 16:55:28
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tam bylo pouze řečený, že to funguje na nanosondy o implantátech se tam namluvilo, navíc si myslim, že vypnutí implantátů (i nanosond) u plně asimilovanýho borga by vedlo k jeho smrti (co se pamatuju, tak bylo v ST několikrát řečeno, že nahrazují některé základní životní funkce). Podle mě tu prostě žádný nesrovnalosti nejsou.
Obrázek

Příspěvek 01.6.2009 21:03:48
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
OK, tím líp. :)
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 01.6.2009 22:18:09
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já si teda nejsem jistej, ale mam pocit, že ta loď borgů, ke který poslal Q Enterprise, už do alfa kvadrantu letěla tak jako tak. Takhle měla Federace alespoň nějakou informaci s předstihem. (pokud někdo četl Q Alternativa, tak tam je realita, kde Q k tý krychli neposlal a ve výsledku nebyla na borgy připravena)
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 01.6.2009 22:56:30
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, mě vždycky přišlo těch 7000 světelnejch let jako docela málo (Voyager by 70000 s.l. daleko), jen sem nad tim nijak moc nepřemejšlel ale timhle by se to krásně vysvětlilo. :)
Obrázek

Příspěvek 07.6.2009 23:18:56
Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dneska jsem se dodívala na Enterprise a musím říct, že jsem nečekala, že mě to tak chytne. Čtyři sezony jsou málo, když si vezmu jak to mohlo zajímavě pokračovat :(
Nejvíc mě dostala třetí série, kterou jsem doslova hltala. A jednou jsem se musela od televize silou vůle odtrhnout a jít dělat něco do školy. Půl hodiny mi trvalo než mě přešel pocit, že si musím jít pustit další díl :lol:
Čtvrtá série byla taky dobrá. Serie plná dvoj a hlavně trojdílů byla dobrý nápad.
Z postav jsem si nejvíc oblíbila Tripa (překvapivě :oops: ), Reeda, Hoshi, Portose :D ,Phloxe. Ani nevím proč, ale jednu chvíli mi ve třetí serii lezl krkem Archer. Díky bohu to brzo zase přešlo. T'pol tam jaksi byla a moc jsem ji neřešila dokud nedošlo
Toto je spoiler!!!:
na románek s Tripem a tu její závislost.
A jsem ráda, že ji ve třetí serii převlékli, ta hnědá "uniforma" byla děsná.
A ta na ST netradiční znělka se mi líbi, i když poprvý jsem na ni koukala jako tele na nový vrata. Ale ke konci jsem si ji už i zpívala.
Uh, poslední díl...
Toto je spoiler!!!:
tak k tomu mám jen tohle: Už zase!!! :cry: Už zase mi v seriálu, který jsem si oblíbila zabili mojí nej postavu. To se stává u mě jaksi pravidlem :? A ještě takovým lamerským způsobem. Jinak ten poslední díl mi přišel takový všelijaký :? . Ti dva z TNG (jména znám, jen nevím jak se píšou) mi přišli jako rušivý element, teda hlavně na začátku a navíc jsem nevěděla o co jim jde.
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Příspěvek 16.11.2011 21:13:28
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem si nedávno dala opáčko a ENT se definitivně přesunula na první místo spolu s DS9. Když jsem dneska náhodou chytla TNG v televizi, tak jsem si říkala "tam je to všechno tak sterilní", protože v ENT to bylo místy takové správné objevování vesmíru - špinavé přístavy a bary, Archer obepizodu zmlácený a v nějakém vězení... :lol:
Vážně mě mrzí, že to po 4 sériích zrušili. A ještě z poslední epizody udělali epizodu TNG s obtloustlým Rikerem :(
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 16.11.2011 22:07:06
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jop, ten poslední díl byl strašnej, ale naštěstí je tu knižní serie, která navazuje na ten úděsnej dík, zcela ho přepíše, vysvětlí, změní ala sekce 31 a jede dál v Romulanské válce, nádhera!!!
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 21.11.2011 22:12:07
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
spike: To zní dobře. :) Škoda, že jsem zatím neměl tu čest se s těma knížkama potkat. :)

Příspěvek 21.11.2011 23:22:07
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jsou dokonalý, daj se v pohodě sehnat, třeba na demonoid nebo i isohuntu, celá serie o Entrpreisce je skvělá, Xindy roztáhnutý, MACO jedou jak žhavý, ale od toho 11 dílu je to nářez a přepísaný.....

http://www.fantasticfiction.co.uk/series/star-trek-enterprise/


The Good That Men Do (2007)
(Book 11 in the Star Trek : Enterprise series)
A novel by Andy Mangels and Michael A Martin


Pax Galactica. Enemies become allies. Old secrets are at last revealed. Long-held beliefs and widely accepted truths are challenged. Man turns to leisurely pursuits.

In this golden age, two old friends are drawn together. They seek to understand, and wonder how what they have long believed, what they have been taught, was never so.

Over two hundred years ago, the life of one of Starfleet's earliest pioneers came to a tragic end, and Captain Jonathan Archer, the legendary commander of Earth's first warp-five starship, lost a close friend. Or so it seemed for many years. But with the passage of time, and the declassification of certain crucial files, the truth about that fateful day -- the day that Commander Charles "Trip" Tucker III didn't die -- could finally be revealed.

Why did Starfleet feel it was necessary to rewrite history? And why only now can the truth be told?


Pak následující díl Kobayashi Maru se konečně dozvíme proč je pak daný jako test v hvězdnej flotile a navazující dva díly už jako Romulan War či To Brave the Storm zavádí příběh do jiných výšek, je to nej st serie hned po Peter Davidovi a jeho příběhům......
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 12.12.2011 21:19:31

Příspěvky: 70
Bydliště: --Enterprise--
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dobrý ale krátký seriál a
Toto je spoiler!!!:
škoda Tripa :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Rogers: Jste všichni padlí do 14.00.
O'Neill: Zimního nebo letního času?

Obrázek

Příspěvek 20.5.2012 07:22:22
DaxtonCZ Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 19
Bydliště: USS-ENTERPRISE
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
perfektní seriál
Toto je spoiler!!!:
Střet s borgy,xindská bitva,moc pěknej seriál nejvíc se mi líbí asi 3. potom 4. 2. a 1. série
Obrázek


Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 19.1.2013 20:00:07
wolf00 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 12
Pohlaví: Neuvedeno


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Star Trek

cron