Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek StarTrek: Deep Space Nine

StarTrek: Deep Space Nine

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 21.4.2009 18:43:53
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Blackthunder: Tak koukám, že věci, na kterých se shodneme, ještě stále existují :D. 2x19 - Blood Oath ode mne dostala jedno z nejnižších hodnocení (mno, 3 z 10). Já taky nemám ráda Klingony. :? (v pravdě, dřív mi nevadili, v DS9 jsem si ovšem vypěstovala alergii). Tedy, ne všechny díly s nimi jsou špatné...ale imo většina :). Což ovšem nemění nic na té spoustě ostatních, které jsou výborné a ten důvod, proč se mi DS9 tak líbí ;-). Takže neboj, bude to dobré a ještě lepší ;-).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 22.4.2009 08:30:42
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Že jo, taky si myslím. Rozhodně stojí za to se na DS9 dívat už kvůli některým skvělým postavám (viz. Tar-ařin podpis). A to jsem si v dobách TNG myslel, že není možné si oblíbit jakéhokoliv Cardassiana. :D

Dokonce už mám rád i Ferengi, kteří mi dřív připadali dost zbyteční v ST vesmíru. Ale po seznámení s Quarkem je třeba všechno přehodnotit. :)
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 22.4.2009 08:51:51
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak jsem dokoukal druhou řadu.
Strašně se mě líbil díl Crossover - takové moc pěkné pokračování Mirror, mirror z TOSky (už ten se mě moc líbil) :D
A pak samořejmě skvělej díl The Jem'Hadar. Konečně záporáci kteří se mě líběj :rflmao:
Obrázek

Příspěvek 22.4.2009 18:29:18
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to si budeš užívat. Jem'Hadarů a dílů z mirror universe je v DS9 hafec. :wink:

Příspěvek 22.4.2009 18:49:17
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem mirror epizody kromě těch úplně prvních pak v DS9 přeskakovala. Nebavily mě tam. Hlavně jak tam do toho pak začali plést Ferengi, tak to už nebylo ono. Nejsem moc na mirror universe celkově. Jediný seriál, kde se mi to naopak líbilo, byla Enterprise.
Každopádně ačkoliv mě Klingoni taky nikdy moc nebrali, tak 4. série byla hodně dobrá i s nimi. Stalo se tam spoustu věcí a Klingoni byli jen částí toho všeho.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 22.4.2009 21:39:15
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Přeskakovat epizody? Nikdy. :D Jasně je tam toho hodně, co člověka třebas nudí, ale přeskočit to, to bych podváděl sám sebe. Nemohl bych pak nikomu pravdivě tvrdit, že jsem zkouknul komplet celý seriál. :wink: Navíc, člověk pak nikdy neví, o co přišel.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 22.4.2009 21:52:41
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Teď jsem dokoukal 3x07 - Civil Defence :rflmao:
To byl bombastickej díl :rflmao:
strašně se mě líbila
Toto je spoiler!!!:
Gul Dukatova reakce na to, že se nemůže transportovat pryč :lol:
A celkově jak se tam objevil a kecal byla skvělá scéna

A nějak celkově mám Cardasiany čím dál radči :rflmao:
Obrázek

Příspěvek 22.4.2009 22:48:41
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nohajc: Jsem si zrovna dnes a včera pouštěla TNG epky s Cardassianama, protože jsem si na ně vůbec už nepamatovala a chtěla jsem se kouknout, jak to tam bylo. Mno, přiznám se, že se nedokáži ubránit sentimentu vzpomínek, ale i tak pěkné díly. A Cardassiani - pořád stejný vychytralý mrchy :D (ok, ne všici Cardassiani jsou vychytralí, ale pokud chce Cardassian v něčem vyniknout, musí excelovat v čem...přece v konverzaci :D :D). A s těmi z TNG jsem spokojená (a navíc jednoho hrál Alaimo "pozdější Dukat" ;-)). (Když Picard řekl, že jim kdysi chtěl ukázat dobrou vůli a sklopil štíty, tak jsem se od srdce zasmála :lol:.)

Cardassiani
Já si tak přemítám, jaký že to vlastně mám ke Cardassianům celkový vztah, protože jsem ráda, když se někde objeví nebo třeba jen zmíní. Na zdi mi visí mapa Cardassie a i obrázek. Nejprve jsem si říkala, že to jistě bude pouze díky Garakovi a i Dukatovi. Ale to asi nebude tak úplně pravda. Teda ne celá (část rozhodně :)). Což je divný, já obvykle nemám ráda takovýhle mrchy. Ale oni jsou takoví styloví :). A když se to veme kolem a kolem, ne všichni jsou stejní. Prostě když je u moci vojenská síla, tak nezachází moc v rukavičkách. A ne, že by ve všem, co se stalo, měli někdy na vybranou. Nicméně, to může znít taky trochu jako bránění za každou cenu. Takže co mě na nich teda tak bere...? :)

Na Ferengi se mi po DS9 názor trochu vylepšil, Quark měl dobré chvilky...a Rom, i ten Nog. Ale stejně...not my cup of tea.

Blackthunder : Mirrory...tak těch si užiješ, v každé sérii jsou (snad krom té první). Doufám, že si jich užiješ ve stejném poměru, jako jsem si jich já neužívala ;-).
Tedy, taky jsem přeskočila jeden díl s tímhle..ale před konce se k němu vrátila...tak zase, když už, tak už vše, že :).

Klingoni jdou, když jsou částí příběhu...ale když jsou tam i jiné části :). Když jsou celkem, tak...mno, pro mě nic moc.

Civil Defence se mi taky hrozně líbil...a Dukat měl naprosto parádní výstup...takový krásně sebejistý...a pak... :rflmao: . Exceloval :yes:.
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 22.4.2009 22:53:45
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nohajc píše:
Přeskakovat epizody? Nikdy. :D Jasně je tam toho hodně, co člověka třebas nudí, ale přeskočit to, to bych podváděl sám sebe. Nemohl bych pak nikomu pravdivě tvrdit, že jsem zkouknul komplet celý seriál. :wink: Navíc, člověk pak nikdy neví, o co přišel.


Tak já to viděla třikrát. :) Poprvé v němčině na satelitu, podruhé pak celé už v angličtině a napotřetí už jsem ty mirror epizody přeskakovala. Takže jsem o nic nepřišla. :wink:

Blackthunder: Tuhle epizodu mám dokonce česky :lol: Výborná. Typický sebejistý Dukat, a pak se tvářil, jako když zrušili Vánoce. :lol:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 26.4.2009 15:43:54
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem zase viděl pár dílů. Právě jsem dokoukal 3x19 - Through The Looking Glass a moc se mi to líbilo. Zatím mám tyhle Mirror epizody rád, snad se nezkazej :lol:
ostatní díly jsou tak naprosto skvělí (3x15-17 byli úžasný) u 3x18 když se tam poprvé zmínili o Koma tak jsem si tak řek "a máme tady Life on Mars" :D
Zatím jsem nadmíru spokojenej s celým průběhem DS9. Párkrát jsem se už lek vždycky když se tam oběvil ještě před znělkou nějakej Klingon, ale naštěstí zatím nebyl žádnej díl o nich takže spokojenost (i když The House of Quark byl trochu horší - ale tam to jistil Quark takže se to dalo zkousnout :D) Snad se to nijak nezhorší - zatím to pro mě vypadá na nejlepší ST seriál (mám za sebou TOS a TNG) :yahoo:

EDIT: Tak jsem právě dokoukal 4x03 - The Visitor - naprosto bombastická epizoda :bravo: Zatím jedna z nejlepších vůbec. Skvěle zpracovaná epizoda se skvělím dějem.
A u 4x01+02 když mluvili o zničení Enterprise to měli namysli tu v 7 filmu? Není někde nějaký seznam jak by se to mělo sledovat??
Obrázek

Příspěvek 26.4.2009 15:58:07
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Blackthunder: Přesně tak. Odkaz na ST VII Generations.
Tady je celkem patrné, kdy se co odehrává:
http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_Star_Trek


Na základě téhle tabulky právě Trek sjíždím. :D
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 30.4.2009 23:31:34
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Teď jsem dokoukal 5x06 - Trials and tribble-ations :rflmao: :rflmao:
To byla napsroto skvělá epizoda :D Jak upravené scény tak ten konec to odovo "Řekl jste jim to?" a pak ten záběr na Quarka :rflmao: :rflmao:
Mě tak napadlo - nemá ten díl TOSky někdo upravenej s těmahle upravenejma scénama? :rflmao:
Obrázek

Příspěvek 01.5.2009 09:47:25
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, nevím jestli taková verze existuje, ale taky by to byla sranda. :D :D

Příspěvek 03.5.2009 20:02:02
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem právě dokouakl 5 řadu - mazeeeeeeeeeeeeeec :yahoo:
Tak tohle bylo něco, nejradči bych si pustil další epizodu, ale když jsem kouknul na tv.com kde píšou že na sebe navazuje ještě 6 dílů - tak si asi radči půjdu lehnout a zkouknu to až se prospím :D
Koukat se do 6:30 by bylo sice určitě zajímavý, ale nevím jestli bych to vydržel :D
Strašně se mě líbil ten závěrečnej záběr 5 řady jak
Toto je spoiler!!!:
letěla ta flotila lodí to byla nádhera

a pak mě dostala jedna věc v titulcích:
Toto je spoiler!!!:
Při útoku na DS9 Dukat říká: "Na tohle jsem čekal celých 5 let"
a v titulkách "Na tohle jsem čekal celých pět sezón." :rflmao: :rflmao:
To mě prostě dostalo :rflmao: To se prostě povedlo :D

EDIT: Teď jsem dokoukal 6x07 - You Are Cordially Invited ten konec neměl chybu :rflmao:
Ty pohledy odhodlání "Teď? Teď?" :rflmao: :rflmao:
Obrázek

Příspěvek 03.5.2009 20:48:36
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno


Příspěvek 05.5.2009 22:42:28
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
6x13 - Far Beyond The Stars
Jediný co mě na téhle epizodě naštvalo, bylo to že tam neukázali Garaka. Taky ho tam mohli sakra nějak protlačit (třeba místo O'Briana nebo Bashira) ale jinak to bylo dobrý :D

EDIT:
Tak jsem viděl 6x20 - His Way a co říct?
Toto je spoiler!!!:
No snad jen KONEČNĚ! Odovi to přeju :D Musím říct že to políbení na chodbě mě dostalo tak, že mě až z toho ukápla slzička :oops:


DS9 je prostě best ST (pochybuju, že ho VOY nebo ENT překoná). Tady jsou prostě skvěle napsaný, uvěřitelný postavy. (A samořejmě skvělej příběh)
Obrázek

Příspěvek 06.5.2009 01:28:01
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Konečně :yes: - to souhlasím :D.

Koukám, že rychlost tvého sledování nepolevuje, to budeš mít za chvilku konec...to ti nezávidim ;-). Tak na konec nezapomeň napsat pořádně dlouhé zhodnocení, ať mám co číst ;-). Jj, kdyby si z tebe vzalo příklad víc lidí, co to ještě vůbec neviděli :).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 06.5.2009 13:38:30
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Blackthunder: Ty teda jedeš sakra rychle. :D Já jsem DS9 začal sledovat pokud vím dřív a přitom jsem teď teprve za půlkou 4. série. Nejspíš to bude tím, že si do toho občas pouštím i VOY a navíc jsem před týdnem udělal pauzu kvůli maratónu BSG. :)

Každopádně je to opravdu jeden z nejlepších ST seriálů, i když u mě bude asi vždycky tak trochu výtězit TNG, protože to je holt záležitost z dětství a postavy jako Data nebo Picard jsou vskutku jedinečné.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 11.5.2009 10:58:27
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak a je to tady. DS9 skončila. Takže co mi dalo: konečně jsem pochopil co lidi vlastně viděj na ST :-D :-D Protože TOS a TNG jsem bral jenom jako: jo má to něco do sebe, ale nevím no. A pak přišla DS9 s naprosto skvělým příběhem (konečně to nebylo jen letíme se lodí a něco se nám děje) a uvěřitelnýma postavama. Dokonce mě tady bavili i díly s Klingonama a to už je co říct :-D.

Nejoblíbenější postavy: Quark a Garak
Nejmíň oblíbená postava: Winn (od začátku do konce) a pak Bashir (ke konci)

Co říct ke konci celkově? Bylo to úžasný. Jako vlastně celej seriál. I když ta poslední řada mě přišla dost odlišná od prvních 6. Hlavně těch posledních 8 dílů (finále nepočítám).
Co říct o finále?
Toto je spoiler!!!:
No skončilo to dobře. Všechno v podstatě uzavřeno. Žádnej velkej happyend. Spíš sadend dalo by se říct. Ano sice „porazili“ Dominion, ale to jak vlastně ze stanice skoro všichni odešli, to bylo smutný. Vlastně kdo zůstal na stanici? Kira, Quark, Bashir, Ezri, Jake a Kassidy. A samozřejmě Vic Fontaine :-D Takže vlastně dost lidí, ale taky dost lidí odešlo,
Sisko „kterej odešel neodešel“, Worf, Odo, Miles, Rom, (Hmm to mě tak napadá, že bez Milese a Roma se jim ta stanice rozpadne :-D :-D) a samozřejmě Garak :(
Jednotlivý odchody:
Sisko: Aneb jé Daniel se zase povznesl :D Chtělo by to ještě film na to co s ním Proroci měli v plánu. Když říkal „Já se vrátím“
Odo: Odo nám trochu ke konci začal magořit ne? Konečně mohl být s Kirou a von se jde raději rozpustit. Ach jo. To už ho mohli pomalu nechat umřít o ten díl dřív. Takhle opustit Kiru kvůli jedný louži. To jí asi zas tolik nemiloval. I když pravda Odo magořil vždycky když vyděl nějakou jinou louži :-D
Garak: Tak Garak se sice konečně dostal domů, ale s tím co po Cardasii zbylo, by to snad měl lepší na DS9.
Rom: Velký Nagus Rom – lol :-D No co alespoň bude mít Quark protekci :-D
Miles: Jeho odchod mě sebral asi ze všeho nejmíň. Tak co má rodinu, a teď i relativně klidnou práci. (Otázka za jak dlouho ho to přestane bavit :-D)

Co se mě líbilo na finále nejvíc? Samozřejmě ty flashbacky ke konci. A jak celkově uzavřeli ten velký příběh.


Bylo to úžasný, ale chtělo by to ještě alespoň filmek nebo něco o tom jak se jim vedlo potom. :)
Obrázek

Příspěvek 13.5.2009 01:32:11
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Á, takže už slavnostně dokoukáno :-). S jedním výběrem tvé nejoblíbenější postavy totálně souhlasím :D :D :D ...milý plain and simple Garak ;-).
Toto je spoiler!!!:
S Odem to vidíme obdobně. Osobně mě pěkně dožralo a zklamalo, že když už se tolik snažil být s Nerys, tak proč ji pak opouštět (jako, tak na chvíli, na vyléčení dobře, ale tohle je safra něco jiného...). Ovšem tvůj výraz ke Great Linku jako k „louži“....:lol: :lol: :lol:
Garak – jj, on to měl chudák pořád těžký, ale aspoň to přežil... Mohli mu ale nechat naživu alespoň Milu :?.

A Juliena nemáš rád? Proč?
Mmch., co si myslíš o Dukatovi?

Co se dělo dál...je tu nekánon knižních pokračování, jestli máš zájem. O
Toto je spoiler!!!:
Quarkovi ti toho moc nepovím, ale pokud jde o Garaka, doporučuji A Stitch in Time...to je CELÉ o Elimovi ;-). I když se to zabývá spíše jeho minulostí, budoucnost je tam ale lehce taky. A to není jediná kniha, co se jím zabývá (ale tedy nejvíc), kdybys měl zájem o info ;-). Jinak celkově se budoucností zabývá myslím Avatar. I když tedy nevím, jak jsi na tom se čtením v en, protože jinak si neškrtneš :?.


Jo, kdyby byl film, tak by to bylo super, ale bohužel :-(. Taky bych brala. I když finále byl vlastně takový dlooouhý film :). Ale...taky bych ještě něco brala ;-).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 13.5.2009 13:27:04
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co ti vadí na Bashirovi? :shock: Myslím, že byl jednou z nejpropracovanějších postav a právě ke konci se mi líbil nejvíc. S Milesem byli navíc úplně výborní. :D
Garak byl výborná postava. Byl nepředvídatelný, což je vždycky fajn. :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 13.5.2009 13:44:26
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na Bashirovi mě začalo vadit, že se choval pak docela namachrově a hoodně odlišně od začátku. Jo s Milesem se mě líbil ale od té doby co
Toto je spoiler!!!:
oznámili že je geneteicky vylepšenej se choval podle mě jinak a blbě no


Dukat? To byl týpek :D Bylo mě ho i líto
Toto je spoiler!!!:
když mu zabili Ziyala pak se mě líbil ten jeho ďábelskej plán jak oživit přízraky. I když jak se musel kvůli tomu obětovávat (fuuj Kai Winn)


Jo ten Stitch in time vypadá dobře. S ENG knížkama s jsem na tom dobře (mám doma tři knížky Doctora Who s Donnou a co vím tak jsem rozumněl)
Dokonce jsem si to Stitch in time stáhnul v txt - ale nějak se mi to nechce číst v PC :?
Obrázek

Příspěvek 13.5.2009 13:55:19
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to, že se choval jinak než na začátku byl pro mě právě jeden z těch vývojových skoků u postav. Je to vidět třeba i na Siskovi - postavy jsou ovlivněné válkou, tím co viděly, ale i tím, co je potkalo v životě. To bylo imo to nejlepší na DS9, i na postavách, ale každý na to taky kouká jinak, takže OK. :D
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 13.5.2009 16:01:31
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
U ostatních mi to ani nevadilo - ale u Bashira to nebylo ono
Obrázek

Příspěvek 14.5.2009 00:48:20
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nepředvídatelný Garak – jj, i když člověk se pak už domáknul, o co mu jde, nicméně občas detekovat, jakým způsobem toho chce dosáhnout, to už bylo trošku horší :-).
Přátelství Juliana a Milese mi taky přišlo naprosto skvěle udělané. U Juliana mi vůbec přišly dobré jeho interakce s někým. Když pak o něm bylo oznámeno, co bylo, tak to aspoň nemusel skrývat. To by byla blbost. A náhodou mi přišly dobré scény
Toto je spoiler!!!:
s tím házením šipek a ty pohledy od Milese nebo propočítávání pravděpodobnosti úspěchu s Dominionem, když jednou ošetřoval Elima...:-)).

Ziyala?? Snad Ziyal, ne ;-)...snad bylo poznat pohlaví ;-). Imo si tedy od té události kapku pohoršil (tak ne tak moc, ale ubralo mu to ten jeden zajímavý rozměr a přidalo na šílenosti). Ale imo je to nejlepší bad guy v ST :-). A s tou obětí souhlasim :D.

Tak v knihách ti tedy nic nebrání ;-). Já taky nerada čtu v PC...pro A Stitch in Time jsem se ovšem překonala, vytiskla si to a svázala po částech do knihy, udělala si hřeb...a tedy, jsem na svůj výtvor docela hrdá a ani to moc času nevzalo (nepočítám-li přemýšlení, jak to udělat ;-)). Některý knihy se už prostě nedají sehnat, tak si člověk musí pomoci sám ;-). A nejlepší tiskout ve škole/práci ;-). Uvažuju, že si tak udělám i další (ty, co už nejdou sehnat).
Obrázek

Jinak bych doporučila ještě Hollow Men (po In the Pale Moonlight, Elim je tam skvěle zobrazen, i když Sisko moc ne...tedy v první části knihy, pak už je to dobré, imo) a po ASiT se o budoucnosti Elima a nejen jeho lze dočíst (to jsem tedy ještě nečetla, tak nevím, jaké to je) ve Worlds of Star Trek – vol. 1 Cardassia a Andor (v té první části) + v Prophecy and Change je povídka Calling (opět od Robinsona), i když ta prý referuje nějaké věci, které předváděli Robinson se Siddingem na nějakym conu či kde a ne všici to úplně chápou :) (a krom toho je tam ještě jedna povídka z konce války v triu Kira-Damar-Elim (spíš o Kiře a Damarovi, ale Elim skvěle doplňuje a imo je to moc povedená povídka ;-)). (Hmm, jestli to vypadá, že dělám až příliš velkou agitačku na jistého Cardassiana, tak mě upozorněte...jinak nepřestanu...a možná ani pak ;-)...ale budu se víc držet, abych ho náhodou někomu neznepříjemnila ;-)). Jinak jsem tedy ještě moc věcí přečíst nestačila...ještě ty český, ty nejstarší, nejsou špatné, ale charaktery i fakta jsou poněkud, a někdy i dost, mimo (což je pochopitelné). Z "knižních pokračování" by mohla ještě poradit Klenotka, ale její výběr bude hodně zahrnovat Juliana :).

Jo, mmch., hádejte, jak jsem pojmenovala můj další externí disk....(ne, Elim Garak ne ;-))...ale Deep Space 9 ;-) (tak TARDIS už mám a DS9 je DS9 ;-)).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Star Trek

cron