Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek Nejoblíbenější ST díl/film

Nejoblíbenější ST díl/film

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 15.12.2006 23:20:10
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale ST je hlavne TOSka a nic jineho nikdy nebude, to dalsi jsou jen odvozeniny, na kterych se ani Gene Rodenberry nepodilel (i kdyz mam dojem ze u TBG byl)....tim nerikam ze ostatni ST serialy jsou soatne, ale TOS je TOS...
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 16.12.2006 21:00:42
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak proti gustu žádná, ale stejně ti musím zareagovat ;-)

Tak nejak me DS9 prijde jako SG1 od chvile kdy tam jsou Ori - ztraci to stavu a je to trosku patlanina ala Pejse a kocicka a jejich dort ... DS9 je homeopaticky STNG a rizlej Babylonem 5. Podotykam, nejsem prilis priznivcem B5, hafo nelogicna

B5 je považován za nejlepší space operu. Jinak by mě zajímaly ty nelogična, btw. ;-)

V DS9 je moc hmm rekneme fantasy, tim mam na mysli bajorska protoctvi apod.

Tomu se říká mystika, jen tak na okraj. Vážně míněný Lost a BSG jsou v tomhle směru taky asi pohádky. Jinak mě ten tvůj argument dostává, asi jako když někdo odmítá sci-fi, protože je přece nereálná :lol:

Mě zase příjde jako pohádka VOY. Podiloď, co si ztratí uprostřed ničeho a během cesty domů jen tak mimochodem roztříská Společenství Borgů. Voyager by měl proti krychli asi tolik šancí, jako brouk proti kamionu. Jako zpracovat by to šlo, podobně jako třeba Farscape (teď mě napadá, že ten námět mají vlastně dost podobnej), ale to jak to je... je prostě Liga vyjímečných v Delta kvadrantu. Ale bod navíc za vývoj postav.
Pokud za nejlepší Star Trek považujete TOSku, tak už vím, proč si neříkám Trekkie. Možná nejsem Trekkie, ale DS9 podle mě představuje to nejlepší z myšlenek Star Treku v novějším vydání a přidává plno svého.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 16.12.2006 22:17:38
Chaotic Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 145
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
Mě zase příjde jako pohádka VOY. Podiloď, co si ztratí uprostřed ničeho a během cesty domů jen tak mimochodem roztříská Společenství Borgů. Voyager by měl proti krychli asi tolik šancí, jako brouk proti kamionu.

je prostě Liga vyjímečných v Delta kvadrantu. Ale bod navíc za vývoj postav.
Omg... veškerý boj s krychlemi (menšími sestrami koulemi apod...) vypadal následovně: "Kapitáne zachytili jsme na dálkových senzorech plavidlo Bogrů"..."Změňte kurz pane Parisi" nebo když už se před nima oběvil nějaký ten Borg tak "My jsme Borgové" "Co chcete?" "Složte svůj štít a zbraně, budete asimilováni" "Nesouhlas, pane Parisi otočte loď, maximální warp" a když už se s nima přestřelovali tak to stejně Voyager ani ne do minuty zabalil a prchal pryč (včetně End Game, kde se taky konfrontaci s Borgy vyhýbali jak to jen šlo).

Jinak Voyager byl hlavně o neznámu, o nezmapovaném prostoru... každý týden jiná část vesmíru, jiné životní formy, jiná zápletka prostě neuvěřitelně variabilní, narozdíl od DS9 kde jsme potkávali jen staré známe emzáky a v té variabilitě bylo kouzlo Voyageru.

bob 1 píše:
no já bych řekl že enterprise je ten správnej star trek
:roll: To tak... pan despota Archer a loď třídy Akira (sice s převrácenými gondolami ale co už) jako Enterprise pche. Navíc ty okecávky hmizí druh tohle, ještěří druh támhleto, pak Enterprise kradoucí warpové cívky nějakým chudákům a pod... tsss děsná nuda, jak člověk má koukat na 1 díl týdně, kde se vlastně ani nic nevyřeší a na to aby se zápletka pohla je třeba čekat nějaké 3, 4 díly. A ten celkový hon za koulí bez toho aby rozvedli boj s emzáky jejich staviteli a Enterprise heroes jako JEDINÁ ZÁCHRANA federace a budoucnosti tssssssss až mooooc heroismu. Díky tomuhle bych ten seriál nepoužil ani jako toaletní papír :)

cpt-nemo píše:
Podotykam, nejsem prilis priznivcem B5, hafo nelogicna ...
Barbare! Nelogična? Mluv anebo mlč :)
Naprosto strhující děj 4ř sérií (aneb rozjíždímě 5tou dojezdovou) objasňující vše co bylo doposud řečeno, zaimplementování celovečeráků mezi sezóny, hlavní HERO Sharidan hua prostě masakr...Člověk díky perfektnímu příběhu s klidem přejde i spoustu nedokonalostí v grafickém ztvárnění vesmíru, lodí apod.
Na nelogično jsem tam nenarazil ani částečně tak, jakožto v SG a mnohých dalších.

Raynor píše:
Pokud za nejlepší Star Trek považujete TOSku, tak už vím, proč si neříkám Trekkie. Možná nejsem Trekkie, ale DS9 podle mě představuje to nejlepší z myšlenek Star Treku v novějším vydání a přidává plno svého.
Možná jsem barbar, ale TOS společně s celovečeráky s old crew považuji za to nejlepší co ze ST zatím bylo vysíláno (pak teprv VOY, TNG a DS9... ENT s Archerem není ST :P )
Obrázek
Vše je o úhlu pohledu...

Příspěvek 16.12.2006 22:31:05
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ať si ENT s Archerem není Trek, pro mě je to velmi vydařený seriál, který má vývoj postav, děj i myšlenky. Neříkám, že je to nejlepší co jsem viděl, ale líbí se mi to a to více než současný SG.

Omg... veškerý boj s krychlemi atd.

To je přece jedno, já měl na mysli konftontaci obecně. Krychle by je dohonily, nějak by to prostě koupili. Zkus s tou lodí utíkat v nějaký hře před Borgy, když jsi na jejich území ;-)

Jde udělat příběh tak, aby hlavní parta nevypadala nepřemožitelně, objevovala stále něco novýho a přitom to mělo hlavní příběh. Ale to už jsme někde jinde a nemá moc smysl porovnávat co v VOY bylo za hlavní příběh nebo že v DS9 objevovali nový světy jak často.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 16.12.2006 23:17:44
cpt-nemo Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 46
Bydliště: Mladá Boleslav
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Chaotic píše:
Barbare! Nelogična? Mluv anebo mlč :)

http://www.albatani.cz/root/humor/hr01.php3

Je to sice DS9 vs. B5 v humornem podani, ale tak nejak to sedi na cely B5 :) Me se B5 ze zacatku libil, byt technicka kvalita neni nejlepsi, ale cert to vem. A Crussarder ... Ale koukal jsem ... priznavam. Ale pokud bych mel volit mezi ST a B5, tak jednoznacne ST ... Netvrdim ze jsem trekkie, ale ST mam nejak zakorenenej v krvi:) Me tam jde hlavne o napady, vztahy, chovani lidi, moralni principy ... A to zabalene ve sci-fi kabatku ...

Ale to je muj pohled na vec ... Pokud nekdo za kvalitni sci-fi povazuje super lod se super zbranema, ja mu to neberu. At zijou Cycloni (hmm jinej serial, sakra ze bych byl zavislej na sci-fi? :) ) ... Pardon, Borgove :)

P.S. A stejne to fsechno vyhrajou fremeni :)

EDIT: Odkazy do code. Ne do url. WiX
Každej má kamarády, jenom ty máš nás ....

Příspěvek 16.12.2006 23:50:28
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To jsem nějak nepobral... kde jsem já nebo Chaotic řekl, že sci-fi = supa dupa loď a plno technoblábolů? Ty nelogičnosti tam taky nikde nevidím...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 16.12.2006 23:58:17
Chaotic Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 145
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
Zkus s tou lodí utíkat v nějaký hře před Borgy, když jsi na jejich území
V ST Legacy jsem jim uprch a Armadě taky :D (ad Legacy, tam vypadají poprvé silou alespoň trochu věrohodně)
Inač na jejich zahrádce byli v dvoudíle Scorpion a to s nima ještě dělali techtle mechtle :) takže je pak pustili ;)
Pak jim frnkli s kvantovým proudovým motorem (heskí násef) když je tam Arturis v Dountless dotáhl.
Dále jim helpnul "Jeden" a párkrát frnkli když potkali nějaké ty ztracené krychle či zasáhla vyšší moc (Q a pod) ;)

To cpt-nemo: jo sem barbar... na Herbertovu Dunu jsem zapoměl již před dávnými a dávnými časy :)
Obrázek
Vše je o úhlu pohledu...

Příspěvek 17.12.2006 00:09:01
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já teda nemůžu souhlasit s Chaoticem ohledně ENT. Třetí sezona tím, že má posádka jeden cíl, za kterým jdou a postupně odhalují kousky skládačky je nesmírně napínavá a strhující. A že to není jako TOS? Doba se změnila a i doba v seriálu je úplně jiná. V TOS je Federace v relativním klidu a nic jí neohrožuje (DS9 je naprostý opak).

B5 neřeším, neviděl jsem.

Příspěvek 06.1.2008 11:05:45
Dread Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Z DS9 je muj oblibeny dil Visitor z TNG asi Disaster, i kdyz ted nevim jak presne se ten dil jmenuje (nechce se mi divat), proste ten kde Keiko rodi s Worfem jako porodni babou. ENT jsem jeste nedodival a VOY nemam rad cely. Z filmu jsou to Final Frontier a Generations.
Death is no excuse to stop working.

Příspěvek 25.3.2008 11:58:36
Han Ellen Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 195
Bydliště: říše fantazie :D jinak Přerov...nebo Praha.... nebo Chotěboř... občas Slatiňany
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jenom stručně: film... taky přidávám hlas k First Contact a díl? těch je víc :P
>>>Sen je dobrodružná výprava, na kterou se vydáváme každého večera<<<

Příspěvek 01.4.2008 19:04:29

Příspěvky: 96
Bydliště: Krupka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nejoblíbenější díl:

TNG : Enterprise včerejška

Voy : Škorpion 1,2
Relativita 1,2
Konec Hry 1,2

TOS : nic moc,......

FILMY: Cesta domů
Neobjevená země
První Kontakt
Nemesis

Knížka: Titan : Mezi dvěma světy
DSN : Vlastní krví
Imzadi I


Za knížky pardon, ale nemohl jsme si to odpustit,....
:oops:

Příspěvek 01.4.2008 21:40:01
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nevím proč ale zatím se mi zdá že jsem jediný kdo má rád všechno co obsahuje prvky Sci-fi nebo Fantasy
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Příspěvek 07.5.2008 17:14:21
Myrddin Emrys Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 113
Bydliště: Planet Earth, the Blue Planet in The Solar System (somewhere in the Milky Way Galaxy)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Me prisla nejlepsi epizoda Star Trek Voyager 7x11 - Shattered, ta retrospektiva mi prisla cool...
Taky dvojdíl TNG 4x01 - The Best of Both Worlds se mi docela líbil...
It has been said that something as small as
the flutter of a butterfly's wing can ultimately
cause a typhoon halfway around the world.
- Chaos Theory

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nej díl:ST:VOY Scorpion 1 a 2
Nej film: First Contact
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

pumelo1 Airman
Airman

Příspěvky: 23
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tu správnou ideu Startreku vystihuje poslední dvojdíl TNG "All good things"
a nic to nepřekoná, byť v jiných Startrek seriálech byly co se týče akce velmi kvalitní díly,ale tento vyjadřuje samotnou podstatu. :cry:

Slehovr Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 147
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
film - star trek 2009
díl -star trek voyager - endgame
Pokud tě štve,že zrušili SGU,hoď si tohle do podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU,hoď si tohle do podpisu.

Lukec Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Prostějov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pro mě je nej DSN a specielně In Pale moonlight. Jednoduše proto, že tento díl a celá série se zabívá tím co v předchozích star trecích chybělo právě kvůli Rodemberymu. Tím neříkám, že Rodembery to dělal špatně to ne. Rodembery byl geniální. Jenže v té jeho utopii něco chybělo a tenhle element z DSN tak jako i Sekce 31 doplnili skládačku, která dělá ze star treku to čím dnes je.
Obrázek

UPIRIK2 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Star Trek 2009

Nepster Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 150
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Lukec : Naprosto souhlasím
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Shayla Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 355
Bydliště: Atlantis, příležitostně Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nej díl - Huuu...to je složitý.Hodně dílů z Enterprise.
Nej film- Star Trek (2009) a hrozně se těším na to pokračování :3
Obrázek
Carson Beckett 4ever ღ
Moje povídka
E=MCkay

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Star Trek

cron