Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek Nejoblíbenější ST díl/film

Nejoblíbenější ST díl/film

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 24.11.2006 16:01:01
Chaotic Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 145
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Takže, předpokládám, že značná část návštěvnictva fóra odrostla na fenoménu Star Trek. (anebo, alespoň nějakou sérii viděla)

Tak by mě zajímalo, který díl eventuelně dvoudíl napříč scéně Star Treku je váš nejoblíbenější.

A který film z ST filmotéky se vám líbí nejvíc.


Tak a bo sem si to vymyslel tak začnu :):
1) Nej díl (dvojdíl) 3x26 a 4x01 Scorpion part I,II ze ST-Voyager

2) Nej film ST-6 Neobjevená země
Obrázek
Vše je o úhlu pohledu...

Příspěvek 24.11.2006 16:22:35
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
1) Nej díl - zatím to není úplně košer, protože jsem neviděl celou DS9, ale moc se mi líbil dvojdíl In the mirror, darkly z ENT.

2) Nej film: First contact
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 24.11.2006 16:28:25
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
nej díl Storm front a celá Enterprise

nej film ještě nevim moc sem jich neviděl

Příspěvek 24.11.2006 17:17:31
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak nej film jednoznačně First Contact.

A seriál? Celá pátá a šestá série DS9? :D Ne, tam je vážně těžké vybírat, taky proto, že si jména jednotlivých epizod zase tak moc nepamatuju. Ale u DS9 by to asi byla závěrečná dvouepizoda, tam se všechno...no vyřešilo a nevyřešilo, ale byl to prostě nářez.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 24.11.2006 17:30:09
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tohle moc napsat neumím, protože se mi líbí vesměs všechny. V nejživější paměti mám taky Ent a DS9. Voy už jsem celkem dlouho neviděl a TNG teď jedu znova od začátku. Kdybych měl přece něco vypíchnout tak asi Ent třetí řada je naprosto struhující a čtvrtá mávýborné dvoj respektive troj díly, jako zmíněný In the mirror, darkly. DS9 má taky spoustu skvělých dílů, prostě neumím vybrat jeden :D

Filmy mám taky rád všechyn ale moje oblíbené jsou, Voyage Home, First Contakt a Nemesis. :D

A...tohle prostě nejde, fuj takové ankety :laugh: :laugh:

Příspěvek 24.11.2006 18:08:31
WiX Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 596
Bydliště: okres Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Můj nejoblíbenější díl je 4. díl 3. série TNG s názvem "Who Watches The Watchers".

Ale neviděl jsem toho ze ST tak moc, abych to mohl hodnotit celkově.
Existence jevů UFO nám nic neříká o mimozenské inteligenci, ale vypovídá o tom, jak vzácná je inteligence zde na Zemi.

sir Arthur C. Clarke

Příspěvek 24.11.2006 19:43:11
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Film - First Contact je jasnej.
Díl - Většina časovek / paralelek - hlavně Endgame
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 24.11.2006 20:02:29
HARDESH Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 40
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pro mě byly jasně nejlepší a nejzajímavější všechny filmy a díly ve kterých hrála Sedmá z devíti. Ta teda dokázala upoutat a udržet mou pozornost. :D
Jinak moc správný Trekies (nebojakxetopíše) nejsem.
A komu ještě nevynadali, ten jako by ani nežil! 8-)

Příspěvek 24.11.2006 20:06:16
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To HARDESH: To je na první pohled jasné, protože Sedmá nehrála v žádném filmu. :D

Příspěvek 24.11.2006 20:08:46
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jasně, Sedmá "velká prsa" z devíti, musí přitáhnout pozornost každého. Akorát, že ona v žádném filmu nebyla :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 24.11.2006 21:06:34
Markus Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tohle je vážně těžká anketa. Ve Star Treku je toho tolik dobrýho.

Tak z filmů u mě vede jednoznačně First Contakt. Zvláštní, že Jonathan Frakes režíroval i Vzpouru (nevím jak se to píše anglicky), což je zase po Final Frontier můj nejméně oblíbený ST. Ale asi víc záleží na scénáři, než na režii.

No a seriály.
Tam nemůžu být moc objektivní, protože Enterprise jsem viděl necelou jednu sérii a z té mě žádný díl nijak neuchvátil.
Novou Generaci jsem viděl už tak dávno, že si pamatuju tak 10 dílů. No a z těch co si pamatuju by to byl asi dvoudíl, kde borgové asimilovali kapitána Picarda.
Voyager si pamatuju vcelku dobře a asi nejvíc se mi líbil dvoudíl Equinox. Myslím, že John Savage jako kapitán Ransom (jestli se nepletu) podal skvělý výkon.
No a DS9 mám v čerstvé paměti, ale tam vypíchnout nějaký díl, to je vážně těžké. Asi bych zmínil prvních 6 epizod 6.série. Je to podle mě jízda zakončená velkou bitvou o znovuzískání stanice. Fakt nářez.

Zhruba řečeno. :)

Příspěvek 24.11.2006 21:14:33
Anubis22

Odpovědět s citací
 
Jednoznačně hlasuju pro First Contact.

Ze seriálů nevím, ještě jsem všechny neviděl, ale Nová generace se mi nelíbí, a z mého nejvíce oblíbeného Voyager nemohu říct konkrátní díl, ale moc se mí líbí většina dílů kde jsou Borgové. Z těma je to super.

OT: Jsou Borgové i v jiných seriálech starteku? Mohly by jste mi říct kde a v jakých dílech? Dík.

Příspěvek 24.11.2006 21:32:16
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
myslim že v ENT byli v jedný epizodě

Příspěvek 24.11.2006 21:35:23
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No jsou hlavně v Nové Generaci, ale když ta se ti nelíbí... V TOS a DS9 nejsou. V kterých dílech přesně to si nepamatuju, stačí si najet do nějaké databáze, třeba trekdnes.cz a najít si je tam.
Jinak ještě jeden je v Enterprise jmenuje se Regeneration.

Příspěvek 24.11.2006 21:37:04
Anubis22

Odpovědět s citací
 
Díky. Ta Nová generace patří k mím míň oblíbeným, ale není zas tak špatná. Určitě stojí za skouknutí. Takže děkuju.

Příspěvek 24.11.2006 23:02:22
Hemi First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak já ze star treku zatím viděl akorát Enterprise a kdysi dávno pár filmů - dokonce ještě někde máme na videu Vzpouru :) a zatím se mi teda líbilo všechno, hlavně ta čtvrtá série Enterprise, to jsem se skoro neodlepil od obrazovky.
Obrázek

Příspěvek 25.11.2006 08:35:46
Chaotic Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 145
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sakra lidi to to musíte tak okecávat a nakonec stejně vyplivnout víc možností? :lol:
I pro mě to bylo děsné (několikaleté) dilema jestli mám posunout v žebříčku filmů na první místo První kontakt s Borgy a cestami časem anebo Neoběvenou hranici s drsnou zápletkou old crew...

Dilema týkající se dílů bylo snad ještě horší... vyzdvihnout dvojdíl Rok pekla za perfektní scénář a efekty nebo Endgame za rozřešení, popř Equinox za udělení divákům marné naděje či nakonec díl ve kterém Voy. oběví USS Dountles, která má dovést posádku na území borgů či následující díl, kdy testovali kvantový proudový pohon s flashbacky do alternativní budoucnosti... Nebo že by nakonec výskyty Q?

Máte si vybrat jeden jediný díl napříč všemi ST a ne od káždého něco ;) (ať se taky trochu potrápíte :) (jo sem zlej) )
Obrázek
Vše je o úhlu pohledu...

Příspěvek 25.11.2006 10:03:05
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To Chaotic: Tak na to ti můžu říct jen: Naprosto nemožné. Než bych takhle vybral jeden, tak to radši nenapíšu žádný. :lol:

Příspěvek 25.11.2006 11:14:35
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
je to OT ale :všem co mají bonusy na Star trek ENTERPRISE tak se mohou zůčastnit mého projektu na plné otitulkování už mi s tim pomáhá ashrak a ten ty bonusy nemá sme ve fázy kdy se jenom překládá

Příspěvek 15.12.2006 14:47:53
WRAITH Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nej díl? Tak to můžu říct jen celý DS9 a 3 a 4 série ENTERPRISE.

Nej film: asi First Contact nebo Insurrection...
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 15.12.2006 15:09:40
cpt-nemo Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 46
Bydliště: Mladá Boleslav
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Z filmu ST:Movie, tj. uplne prvni ST celovecernak a hned za nim First contact.
Ze serialu z TOSky nic, ta me nejak nevzala u srdce.
TNG asi The Best of The Both Worlds.
STV jednoznacne End game a potom Scorpion.
ST DS9 je slabe, ale asi zaverecny What You Leave Behind.
Každej má kamarády, jenom ty máš nás ....

Příspěvek 15.12.2006 17:05:41
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
DS9 je slabý?
Mno, z TNG jsem viděl jen pár dílů, zrovna kdysi hodně hodně dávno taky The Best of Both Worlds, takže asi ten. Z DS9 se mi líbí série od Call to Arms po What You Leave Behind, Part II :lol: Hodně třeba In the Pale of Moonlight, ale i většina jiných jsou skvělé. Z ENT asi nejvíce ve 4. řadě trojdíl s Vulkány, i když posledních pár dílů 3. řady (kromě IMO pokaženého posledního) bylo taky skvělých.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

jj

Příspěvek 15.12.2006 21:50:30
cpt-nemo Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 46
Bydliště: Mladá Boleslav
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
DS9 je slabý?


Kdyz zacal DS9 tak jsem cekal trosku pokrocilejsi rozvinutejsi STNG a ono nic ... Tak nejak me DS9 prijde jako SG1 od chvile kdy tam jsou Ori - ztraci to stavu a je to trosku patlanina ala Pejse a kocicka a jejich dort ... DS9 je homeopaticky STNG a rizlej Babylonem 5. Podotykam, nejsem prilis priznivcem B5, hafo nelogicna ... STV mam rad, Katrin je jiny typ kapitana a nekam to smeruje, byt uvodni zapletka je trosku nasilna, ale budiz, i tak cestni lide ziji :) V DS9 je moc hmm rekneme fantasy, tim mam na mysli bajorska protoctvi apod. Snad jedina vesela vec je kdyz Sisko majzne Q :D
Každej má kamarády, jenom ty máš nás ....

Příspěvek 15.12.2006 22:40:31
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A to mi řekni, že jsi viděl celou DS9. Všech sedm řad, ne jenom první dvě. Protože se mi nějak nechce věřit, co čtu. Přirovnávat DS9 k pohádkám o Pejskovi a kočičce mi teda adekvátní nepřijde.

Ne

Příspěvek 15.12.2006 23:12:49
cpt-nemo Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 46
Bydliště: Mladá Boleslav
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pomeranc píše:
A to mi řekni, že jsi viděl celou DS9.
Jenom cca. 3 a 1/2 serie, pak hodne vypadku, spis kdyz me nekdo rekl ze je tam neco zajimaveho a pak od 6. vice mene vse ... Aspon bylo par solidnich bitev, ale o tom ST tak uplne neni ...

Za celou dobu sem nepochopil, jak si muze s vesmirnou stanici kde kdo delat co chce. A samy skryty stary kody/ zarizeni ... Proste pro me ST znamena TNG a Voyager ... A pak par veci s TOSky a celovecernaky ... :)
Každej má kamarády, jenom ty máš nás ....

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Star Trek

cron