Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek Obecně Star Treku.

Obecně Star Treku.

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 16.12.2007 21:17:20
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Založil jsem tohle téma, protože jsem chtěl napsat pár svých zážitků a postřehů, ale jaksi jsem to nemohl napasovat do žádného zde existujícího tématu. Takže tady můžete pokecat o ST, pokud se to do žádného jiného tématu nehodí. :wink:

Co jsem to teda původně chtěl napsat. :D Dneska jsem dokoukal Voyager. Poprvé od té doby, co jsem ho tehdy viděl na ČT. Takže jsem po roce a něco dokončil velké trekovské kolečko, protože jsem loni na někdy podzim začínal s DS9, pak následovala TNG no a dneska skončil VOY. Tím jsem si zopáknul prakticky celý Trek, protože ENT jsem viděl už předtím.

Takže jediné, co mi ještě chybí shlédnout v originálním znění je TOSka, protože tu znám převážně jen z tv. Vlastně se sama nabízí, protože to není dlouho, co vyšla na DVD/HDDVD remasterovaná první série. :wink:

Ale i tak se už nemůžu dočkat nového Treku, protože jen reprízy jsou málo. Jak jste na tom vy? :wink:

Příspěvek 16.12.2007 21:53:56
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ja mam tedka roztahovanou TOSku prvni serii remastered v HD a je to perfektni, ale stve me ze to tam davaj ve vysilacim poradi a ne produkcnim (ktery je na ceskejch strankach Treku a podle kteryho na to koukam), zatim rip vysel ze tri disku a druhej The Corbomite Maneuver je na ctvrtym disku :( takze si musim chvili pockat....

Příspěvek 16.12.2007 22:30:24
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já mam roztahanou DS9 přes torrenty a Ent přes rapid. O TOS zatim neuvažuju. Ani mě moc nebere. Zato u Ent jsem ve třetí řadě a už se to rozjíždí :D ...
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 16.12.2007 23:48:56
Tod Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 120
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ENT, VOY, DS9 a TNG jsem uz shlednul celé, jen u toho TNG my uteklo pár dílů. TOS mne moc nechytla takze si ji schovavam na horsi casy(dalsi megapauza mezi SG a heroes)

Příspěvek 18.12.2007 18:59:55
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já vlastně všechny ST viděla už v televizi. Vždycky v pátek odpoledne jsem dobíhala domů, to byla sranda :D Na TNG jsem vyrostla a přivedla mě ke ST a sci-fi obecně, takže ST vděčím za mnohé.
Ale nedávno jsem si konečně shlédla znovu DS9. Konečně v originále. Původně jsem to celé viděla v němčině ze Sat1, dokonce mám ještě pár dílů nahraných :D
A jo, ENT jsem viděla vlastně jedinou v originále až na DVD. Jinak všechno z televize
:wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 18.12.2007 19:17:20
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem taky všechno viděl prvně na ČT, ale originál se nezapře, vždycky je to s ním nový zážitek. :wink:

Příspěvek 18.12.2007 19:22:45
Markus Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak třeba na Voyager je zatím málo českých titulků a bez nich to nedám. Ale zkusil jsem se na pár dílů Voy podívat v originále a hodně rychle jsem se vrátil k dabingu. Hlavně kvůli příšerné Kátě. Ta je v originále tak neposlouchatelná, že Talpová je proti ní zlatá. :wink:

Příspěvek 18.12.2007 19:38:26
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Originál Voy vůbec neznám, nikdy jsem to neposlouchala, ale třeba Jeri Ryan vím, jak zní v originále. Viděla jsem ji někde hrát a má strašně nepříjemný hlas. Voy měl dobrý dabing a pak i překlad, když se do toho vložili fanoušci. Jenom je zvláštní, že to dabujíti samí, co dabovali DS9 a jsou slyšet všude. Jak se ta brněnská společnost jmenuje?

Ale překvapilo mě, jak se německý dabing DS9 trefil do originálu. Taková Jadzia nebo Sisko, ti byli skoro stejní! A Holodoctora ve Voy taky trefili skvěle. Zjistila jsem, že aspoň Němci dodržují hlasy u herců a tak ho mluvil ten samý herec a mluvil i Woosleyho v SG. Holt náš dabing je pořád na skvělé úrovni, ale u seriálových herců se stejné hlasy moc nenosí (kromě snad RDA v pár filmech a Carmen Argenziana, kterého mluvil taky ten samý v několika filmech)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 18.12.2007 19:53:54
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jak Jeri Ryan, tak i Kate Mulgrew, ale je to jenom o zvyku, ja videla prvni serii v CZ a pak zbytek v AJ a naprosto v pohode :) ja taky videl co slo v televizi ale DS9 mi nejak chybi :(

Příspěvek 18.12.2007 19:54:44
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já když slyšim dabing dřív než originál, připadá mi často právě originál nepěkný (výjimkou je LotR, kde každou špatně přeloženou/procítěnou větu považuji za hřích). Většinou ST seriálů (defacto krom DS9) znam z dabingu a myslim, že originál ani zkoušet nebudu. DS9 je výjimka, ta česky běžela jen kousek, takže jsem nedávno začal originál s titulkama. A co se filmů týče, tak třeba První kontakt dávam bez problémů bez titulků.

Ta věc, kdy se mi znelíbí originál se stala u SG-1. Po těch dvou sezónách dabingu mi Mitchell přišel v originále neposlouchatelnej.
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 18.12.2007 20:03:57
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No Janeway je vždycky trochu šok, protože ona má takový chraplavý hlas, ale sám jsem byl překvapen, že jsem si na to celkem rychle zvyknul a neměl jsem žádný problém. Originál je originál, tam prostě každý ten hlas k herci sedne. :wink:

Jo a mimochodem Voyager už je otitulkovaný celý, sice od různých zdrojů a překladatelů ale ve směs jsou ty titulky dobré. :wink:

Dabing moc hodnotit nechci, protože už je to hodně dlouho, co jsem ho slyšel, ale co si pamatuju tak u VOY byl fakt dobrý.

Příspěvek 19.12.2007 02:08:43
Markus Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pomeranc: Pořád jen "originál je originál". :lol: O to se snad nikdo nepře. Ale nevím, proč by mě nemohl být sympatičtější hlas z dabingu, než z originálu. Copak se mi všechny originální hlasy musí líbit jen kvůli tomu, že je to hlas toho herce? :wink: Prostě Janewayová pro mě bude vždy s hlasem Talpové přijatelnější než se svým a to se nikdy nezmění a tisíckrát ten hlas může být její originální. :) Navíc Talpová mluví hezky česky... :P

Mirra: Kupodivu jsem si taky jako jeden z mála na Cama s hlasem Písaříka bez problému zvykl. Sice si pořád myslím, že měli vybrat někoho staršího, ale zase bych to tak nedramatizoval, jako většina ostatních fandů. Však Písařík tenhle hlas taky bude mít i ve čtyřiceti, že... :) Pardon za off-topic. :oops:

Příspěvek 21.12.2007 18:55:19
woody.birch Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 18
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Kdo nebo co se komu líbí je výhradně věcí vkusu a nic jiného. Co se týká Kate Mulgrew tak bych vůbec neřekl, že její hlas je chraptivý, zastřený nebo tak nějak. Ta baba prostě skřehotá jak pirátskej papoušek, co páníčkovi vypil láhev rumu. Ale zvyknout se na to dá taky a určitě se kvůli tomu na VOY nepřestanu koukat. Zajímavý je, že v nějakým bonusu s ní byl rozhovor a tam mluvila celkem normálně...
Na druhou stranu pro jiného může být nejlepším kapitánem ST. Jak někdo napsal:" už jen proto, že má podstatně víc vlasů než Picard" :lol:

Příspěvek 22.12.2007 19:06:00
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já už se asi dva roky chystám na ENT :? a kolem...já nevim...půl roku? na DS9 (na tom máte největší podíl vy ;-))). TNG jsem si chtěla sjet teď nedávno, ale ustrnula jsem před koncem první sérky (je to děsně časově náročný :?). TOS mi stačila v televizi, i když nějaký díly bych si klidně pustila (ale moc TOSky doma nemám). Ale je to prostě klasika, že ;-). VOY jsem viděla naposled...asi před rokem, kdy jsem si konečně poprvé pustila úvodní dvoudíl (nevim, ale myslim, že jsem ho nikdy neviděla).

Jinak v televizi jsem se dívala na TOS a TNG kdykoli jsem to stíhala. A pak na VOY a to velmi důsledně - jsem si to i nahrávala, když jsem to nemohla vidět v reálnym čase. Ale je to tak dávno...:?.

Pouštím si to (chci) ale už jen v originále. Což neznamená, že by nebyl dabing dobrej, líbil se mi a vyrostla jsem na něm...ale prostě chci slyšet, jak opravdu mluví a pak se mi zdá, že to prostě víc pasuje. Sry :dontknow: .
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 30.12.2007 14:03:53
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pomeranči prosím napiš sem adresu star trek fora omylem jsem si smazal adresu a nemužu to běžnými způsobi najít.
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Příspěvek 30.12.2007 16:13:47
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jasně, tady máš:

http://seventhofnine.ic.cz/


Ono je to fórum tak trochu zapadlé, takže se blbě hledá. Jinak vítáni jsou samozřejmě všichni. :wink:

Příspěvek 19.12.2008 00:01:45
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Asi to pasuje sem. Hodně, hodně smutná zpráva :( Umřela Majel....

http://www.trektoday.com/news/181208_01.shtml


Z toho se zase budu vzpamatovávat týden :(
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 19.12.2008 10:14:51
Destiny Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1226
Bydliště: Pegasova galaxie, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to je hrozná práva :( na její Lwaxanu nikdy nezapomenu
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek
Můžeme být jen tím čím jsme. Nic víc, nic míň. (Kahlan Amnell)
Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírat stálo za to.

Příspěvek 19.12.2008 13:05:37
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:-( Jo, Lwaxanu zahrála krásně. :yes: Koukám na její věk, jsem si myslela, že je mladší (tedy ne že by na tom tady konkrétně záleželo).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 19.12.2008 17:55:36
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tahle zpráva mě dneska fakt šokovala. Myslím, že tohle nikdo nečekal. :(

Příspěvek 20.12.2008 16:20:08
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To není dobrá zpráva.
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Re:

Příspěvek 28.12.2008 23:23:34
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pomeranc píše:
Jo a mimochodem Voyager už je otitulkovaný celý, sice od různých zdrojů a překladatelů ale ve směs jsou ty titulky dobré. :wink:


Není to někde nějak hezky seřazené a všechno?
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 29.12.2008 09:55:13
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jsou tady:
http://titulky.trekdnes.cz/


a tady:
http://www.titulkykserialum.net/


Stačí dát do vyhledávače Voyager. :wink:

Příspěvek 30.12.2008 20:06:03
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díkes
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 02.4.2009 16:53:23
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem před chvilkou dokoukal TOSku :D
Teď ještě filmy a jsem připraven na ST 11 :D
takže můj stav:
TOS - komplet
TNG - Komplet
Filmy - ani jeden
DS9 - první řada
VOY - ani epizoda
ENT - ani epizoda

Takže se ještě musím vrhnout na filmy a pak budu pokračovat v Siscovi. (I když už možná kvůli "Já nejsem Picard" si pustím první řadu znovu :lol: )
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Star Trek