Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek Obecně Star Treku.

Obecně Star Treku.

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 02.4.2009 17:08:41
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Když tu máš takový pěkný přehled a já jsem si taktéž předsevzal zdolat celý Trek, mohl bych napsat taky svůj stav. :D
TOS - několik dílů první série
TNG - Komplet
Filmy - 2 (VII - Generations, VIII - First Contact)
DS9 - první 3 řady (+ 3 díly čtvrté)
VOY - první série
ENT - Komplet
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 03.4.2009 00:52:02
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak zkouknutej první film a musím říct, že ty jejich "módní" uniformy mě nějak neseděli :D A dost mě překvapilo, že hlavní hudba byla znělka TNG :lol:
Jinak filmek to byl pěknej :D

EDIT: Tak druhej film byl taky pěknej - až na ty prasácký titulky
Chán, kryty, žijte dlouho a prospívejte, 25 let (když je v originále 15) - no bylo to toho hodně - hrůza, hold si to budu muset sehnat znovu s pořádnejma titulkama
Obrázek

Příspěvek 03.4.2009 11:00:23
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Blackthunder: Ono je to vlastně naopak... hlavní znělka TNG je původně úvodní melodie TMP :)
A furt lepší "Žijte dlouho a prospívejte" než "Žijte dlouho a prosperujte"... to jsem taky, já nešťastník, někde viděl. :lol:
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 03.4.2009 12:00:25
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo prosperujte to jsem měl na mysli :D V tu 1 hodinu ráno sem to jenom napsal "blbě" :D
Koukal jsem, že jsou k sehnání všechny filmy v 720p - nemá na ně někdo sedící CZ, správné (žádnej Chán, ani Bones) titulky??
Obrázek

Příspěvek 03.4.2009 12:47:30
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ST filmy zatím na modrých plackách nevyšly, takže ty 720p budou asi z televize. Možná si s tím někdo práci dal, mrkni na HDclub... :wink:
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 03.4.2009 19:47:29
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No to je fuk stahuju normální 700 MB verze, tak snad budou titulky na ně sedět :D

Jinak třetí film shléhnutej :D Přišel mi takovej zdlouhavější než bylo třeba ale dobrý. I klingoni se dali přetrpět (většinou epizody s Klingonama rovnou přeskakuju :D )
Ale docela mě překvapilo
Toto je spoiler!!!:
odpálení Enterprise :shock:
to jsem nečekal.
No 3 filmy za sebou 7(no 8 :lol:) zbejvá :D

EDIT: Tak jsem dokoukal Cestu Domů - to byla síla :rflmao:
- "Jméno!"
- "Moje jméno?"
- "Ne asi moje!"
- "Já neznám vaše jméno." :rflmao:

Pak většina věcí co řekl nebo udělal Spock :rflmao: prostě mazec :D
Obrázek

Příspěvek 03.4.2009 23:41:54
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Cesta domů je spolu s Prvním kontaktem můj nejoblíbenější (ano, vím, že každý z nich je jiný :wink: ). Spock tam byl neuvěřitelně vtipný, aniž by si z něj dělali srandu, ale prostě jen proto, že byl svůj.
Dobrá byla i scéna v autobuse, jak uspal toho týpka s rádiem. :smile:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 05.4.2009 02:24:22
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem koukal na pátej film, kterej je podle CSFD označován za nejhorší ST film vůbec - a nějak nevím proč :hmmm: Mě se to moc líbilo. Za nejhorší film (zatím) považuju Pátrání po Spockovi. To mě přišlo zbytečně zdlouhavý a v podstatě se tam nic nestalo :sorry:
No jo hold co člověk to názor :)

EDIT: Tak jsem právě dokoukal Neobjevenou Zemi a asi mám nejoblíbenější ST film :D Tohle bylo prostě bombastický. Akce, napětí, humor, krásnej konec. Co víc si přát? :bravo: :bravo:

EDIT 2
: Tak a mám za sebou Generaci - no musím říct, že až do tohohle filmu jsem nevěděl jestli mám radči Picarda nebo Kirka - teď už to vím - KIRKAAA! Čekal jsem ale, že téma dvou kapitánů využijí trochu víc než jen tak krátce jak tomu bylo. No jo no co se dá dělat. Už aby byl ST 11 - už chci Kirka zpátky :D
Obrázek

Příspěvek 05.4.2009 08:43:10
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Teď přijde První kontakt, tak uvidíme jestli budeš pořád volat Kirka zpátky. :) Samozřejmě nic proti němu. :wink:

Příspěvek 05.4.2009 11:01:25
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Abych to taky tak nějak shodnotil, co jsem viděl :
TOS - Komlet
TNG - první dvě série (pokračuji)
DS9 - /
VOY - Komplet
Filmy - Všechny - 1. kontakt + Návrat domů - nepřekonatelné
ENT - /

Tak právě sjiždím ST maratón a po TOSce a VOYageru jsem právě u TNG a nevím čím to, ale zdá se mi zatím nejslabší. Co vy na to?
Až dojedu TNG mám si sehnat DS9 nebo ENT ???
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 05.4.2009 17:14:56
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak mám za sebou První Kontakt - opilá Diana byla skvělá :D Ale blond Crusherová? WTF? :D
Ale nějak mě to bavilo míň (nemám zrovna Borgy v lásce)
No a musím říct - pořád chci Kirka zpět :D

EDIT: Tak jsem dokoukal Vzpouru - no podle mě asi nejhorší ST film :(
Nějak mě to vůbec nebavilo, místy jsem ani nedával pozor co se tam děje... No snad bude Nemesis lepší...
Obrázek

Příspěvek 05.4.2009 18:00:20
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
dalibor.durcak: Jedním slovem (nebo třemi znaky): "DS9" ;-)
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 05.4.2009 21:28:24
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak a je to mám za sebou zatím poslední film :D
Dobrej filmek, ale pořád slabší než Kirkovi filmy.
Ale je divný, že co se týče seriálu TOS vs. TNG rozhodně bych volil TNGčko za lepší, ale když bych měl volit mezi filmama TOS vs. TNG tak to vyhrajou TOSkový filmy :D

No a zejtra se vrhnu na Siska :D Sice jsem už první řadu DS9 viděl, ale myslím, že si jí pustím znova. Protože:
a) už si jí moc nepamatuju
b) "Já nejsem Picard!" :rflmao:

EDIT: Tak jsem si nainstaloval jako widget program na určení Hvězdného data :lol:, furt dělám vulkáncej pozdrav (ať doma nebo ve škole)
Ehm... vážně jsem to byl já kdo ještě před rokem (nebo víc?) říkal že je ST hrozná kravina? :oops: :sorry: :D
Obrázek

Příspěvek 05.4.2009 21:51:07
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Slovy klasika "Budete asimilováni, odpor je marný." :D :D

Příspěvek 06.4.2009 02:44:16
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Add "Já nejsem Picard!" - jj, tuhle hlášku si koukám pamatuje hodně lidí :D. Jedna z nejlepších, co Ben řekl :yes:.

Blacku a jakpak na ten vulkánckeý pozdrav reaguje okolí? Ještě protáčí panenky nebo už si zvykli ;-).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 06.4.2009 07:15:01
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já myslím, že si už zvykli - i když pravda možná ani netušej že to je ze ST :lol:
Obrázek

Příspěvek 06.4.2009 16:12:55
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak to lidi u nás ve škole by spíš řekli, že je to z The Big Bang Theory. :D Ale co, je dobře, že nám tento sitcom v dnešní době Star Trek trochu popularizuje.
Každopádně jsem nedávno zjistil, že vulkánský pozdrav nepochází z hlav scénáristů, je to variace na jisté židovské gesto požehnání. Viz článek zde:
http://www.pinenet.com/~rooster/v-salute.html

Docela zajímavé, není-liž pravda? :D

Ještě k otázce, jestli DS9 nebo ENT:
Já říkám obojí. ENT sice někteří neuznávají, ale já tvrdím, že je to další skvělý seriál z našeho ST vesmíru (obzvlášť 3. série, tu jsem sjel jedním dechem, protože se to napětí nedalo vydržet :) ). Závisí tedy pouze na pořadí, jaké si kdo zvolí... Já jsem začínal ENT kvůli chronologii, ale teď vidím, že je to skoro jedno. Hlavně kvůli hojnému cestování v čase skrz celé Star Trek Continuum. Např. jeden díl 2. série volně navazuje na ST VIII: First Contact. To je potom teprve chronologie. :D
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 06.4.2009 22:51:51
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já tedy rozhodně netvrdím, že by ENT byla špatná, právě na ni sama koukám. Jsem něco po začátku čtvrté série. Není špatná, ale můj favorit to nebude. Pár dílů konce třetí řady bylo ale například velmi dobrých, to zas ne, že ne.
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 10.4.2009 01:25:46
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem se dostal konečně k druhý řadě. Teď jsem dokoukal 2x02 (sakra chtěl bych si pustit další epizodu, ale jsem už hotovej, hold musím vydržet do zítra :( )
Ale v 2x02 se mi strašně líbila scéna v Kiřině pokoji :rflmao:
Obrázek

Příspěvek 10.4.2009 17:02:27
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak to já jsem v DS9 u 4. řady a zatím mi připadá taková trochu slabší. Tedy s výjimkou 4x03 The Visitor, který byl úžasný. A u Little Green Men jsem se zas docela pobavil. Ale např. takový díl Rejoined jsem musel vyloženě přetrpět...
Teď se pomalu dostávám k půlce série a doufám, že se to zlepší.
Celkový dojem ze seriálu je však rozhodně kladný. Postavy jsou napsány opravdu znamenitě.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 13.4.2009 00:21:35
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dokoukána TOSka, alespoň co se týče epizod (filmy jsem ještě neviděl) a paráda. Musím říct, že mě neuvěřitelně bavila. Jo místy to bylo zdlouhavý, jindy docela šílený, ale nějak se mi líbil ten celkový vesmír, sympatický postavy (vyloženě nemůžu říct, že bych nějakou nesnášel) a některý příběhy (1x28 - The City on the Edge of Forever, 2x07 - Wolf in the Fold, 2x23 - Patterns of Force, 3x15 - Let That Be Your Last Battlefield,...) řadím k tomu nejlepšímu co jsem zatím viděl.
Zatím nejoblíbenější Star Trek (ale oproti původnímu Doctorovy trochu zaostává)

A po vzoru ostatních:
TOS: viděno
TNG: ---
DS9: ---
VOY: viděno
ENT: viděno
filmy: 9, 10
Naposledy upravil Pan Citron dne 13.4.2009 00:32:22, celkově upraveno 1
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 13.4.2009 00:31:09
CaesareBorgia Airman
Airman

Příspěvky: 5
Bydliště: F-M
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
TOS: Některé díly, které dávali v TV
TNG: 1. série + pár dílů, které dávali v TV (ale už jej mám komplet staženej)
DS9: Všechno
VOY: Staženu mám asi většinu 1. série a pár dílů jsem již z toho viděl
ENT: Až tak na 1-2 díly zatím nic.

Příspěvek 14.4.2009 22:11:08
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jsem začal koukat na ST:TNG a je to vcelku super,ostatně jako všechno ze Star Treku :D
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Příspěvek 10.5.2009 22:50:20
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak a uděláme malou aktualizici mého ST seznamu:

TOS - komplet
TNG - Komplet
Filmy - Všech 11
DS9 - komplet
VOY - ani epizoda
ENT - ani epizoda

TTeď mě čeká těžké rozhodnutí. VOY nebo ENT? U VOY mě neláká ženská kapitánka a přeskočit zase jen tak k ENT se mi taky nechce... :hmmm:

EDIT: A ještě mě štve, že už mám DS9 za sebou. Bylo to úžasný. Nejlepší ST to opravdu už snad nic nepřekoná.
Obrázek

Příspěvek 13.5.2009 13:23:43
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Koukni na Enterprise. Asi ti bude po DS9 vadit trochu koncept epizodního děje v prvních dvou sériích, ale třetí a čtvrtá jsou pak super. Voyager má sice Janeway a Doktora, ale nějaký více kontinuální děj tam není, i když u ST s lodí to nevadí.
Kdy koukáš na ENT je celkem fuk, vzhledem k tomu, že je to prequel. Ale jestli jedeš podle pořadí natočení, tak asi VOY, no :D
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Star Trek