Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek Nový nepřítel federace (můj vymyšlený) - ohodnoťte!

Nový nepřítel federace (můj vymyšlený) - ohodnoťte!

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Co si myslíte o téhle rase?

Dobrá
3
17%
Celkem ujde
4
22%
Nic moc
8
44%
Nelíbí se mi
3
17%
 
Celkem hlasů : 18

WRAITH Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co si myslíte o tomhle?
Obrázek
Vymyslel jsem si nového nepřítele pro federaci - toho nejhoršího jaký může být.
Chtěl jsem vytvořit bytost velmi nebezpečnou a brutální.
Mělo to být něco jako mix Wraithů (SGA), JemHadarů (ST:DS9), Stínů nebo Drakhů (Babylon 5), Yuzhan Vongů (Star Wars)... a možná ještě něčeho, ale teď už nevím...

Dále jsem chtěl aby tu byla alespoň částečně podoba ve vzhledu s mými oblíbenými Wraithy. Teď ale zas nevím jestli jim to není podobné až moc...
Jinak napište co si o tehle rase myslíte a jestli bych měl něco změnit, vylepšit atd.

A ještě něco... zatím jsem jim nevymyslel jméno... jestli vás něco napadne, tak to tu napište...
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 18.12.2007 19:11:40
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No vzhled není zase tak důležitý. Mě by spíš zajímalo, co mají umět a proč mají být takovým strašným nepřítelem.

Příspěvek 18.12.2007 19:16:57
Markus Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Souhlasím s Pomerancem. To co jsi napsal je hrozně málo na to, aby jsem mohl určit, zda je to dobrý či špatný nepřítel. V podstatě jsi napsal jen, že jsou megazlí a vypadají trošku jako Wraithi. :wink: Chci vědět něco o jejich planetě, kultuře, proč jsou tak zlí, co je jejich záměr, proč chtějí útočit na Federaci atd...

Příspěvek 18.12.2007 22:29:34
WRAITH Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Takže... ještě dodám, že je to z mého příběhu (jak jinak, že?), který navazuje můj ST Empok Nor.


Jméno pro tuto rasu zatím nemám.
Pocházejí z okraje Alfa kvadrantu (někde mezi Alfa a Delta kvadrantem).
Na jejich planetě žili ještě se dvěma dalšími rasami, které počase vyvraždili jen pro své pobavení. V době Dominionské války sledovali z bezpečné vzdálenosti jak se Federace a Dominion navzájem likvidují. O pár let později půjčili pár svých lodí a technologií odpadlíkům z federace, kteří s federací začali svou malou válku.
Poté byl nějakou dobu klid, ale na začátku 26. století nečekaně zaútočili na Federaci a po krátké době ji zničili. Zničili Zemi a spousty dalších planet. Potom opět zmizeli a nikdo o nich neslyšel.

V průběhu 25. století zjístili, že umí cestovat časem a také dočasně vrátit zpět mrtvé (tuto část ještě nemám úplně dořešenou). Toto nás přivádí na konec 26. století, kdy tzv. "Starší" pomocí těchto schopností vrátili zpět posádku Akiry (posádka z mého příběhu Empok Nor) s plánem na zastavení této rasy dřív než zničí celý kvadrant.
Bohužel již bylo pozdě... nepřátelské lodě byly dokončeny a poslány do různých částí Alfa kvadrantu.

Tato rasa je velmi brutální a nebezpečná. Ve válce do zajatců řezali, bodali a udržovali je při tom co nejdéle na živu aby co nejvíc trpěli...


No pokud je ještě něco nejasné, tak se zeptejte... já nevím jak nějakou takovou rasu co nejlépe popsat...
Jinak pokud vás napadá nějaké jméno pro ně, tak sem s ním...
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 18.12.2007 22:58:15
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jenom jedna menší poznámka, Alpha kvadrant nesousedí s Delta kvadrantem :wink:
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 18.12.2007 23:01:35
Angmar.FZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 304
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já nevím kdo s kým sousedí, ale mi zase přijde divné (mimojiné), že nějaká rasa najednou ve 25. století zjistí, že umí cestovat časem a oživovat mrtvé. To je moc i na sci-fi... :scratch:

Příspěvek 18.12.2007 23:27:27
dehu Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 196
Bydliště: Othalla
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
přijde mi to dost nedotažený.Hlavně třeba technologie, Federace je poměrně vyspělá, to ji ejn tak najednou zničila cizí rasa o který nikdy neslyšeli? ... já si zaprvý myslim že když je nějaká vyspělá rasa, tak pro svůj rozvoj musí taky cestovat po vesmíru . .a kdyby cestovali tak o nich určitě někdo ví. ...

Příspěvek 07.5.2008 17:46:14
Myrddin Emrys Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 113
Bydliště: Planet Earth, the Blue Planet in The Solar System (somewhere in the Milky Way Galaxy)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Relk bych, ze je to takova kombinace Star Treku a Stargate Atlantis, dal bych jim nejaky origialnejsi vzhled (nic proti tomuhle, ale zdaji se mi trochu podobni jako Wraithové)
K tomu jmenu, nemluvila Admiral Janewayová v "Edngame" o tom, ze v budoucnu narazi na druh jmenem Fendomarove (nebo tak nejak) a ze ji znici jeji oblibeny salek? Nevim, ale rekl bych, ze potom uz Fendomary moc nezminovali a tak by se to jmeno dalo pouzit, ne?
It has been said that something as small as
the flutter of a butterfly's wing can ultimately
cause a typhoon halfway around the world.
- Chaos Theory

Příspěvek 07.5.2008 18:11:37
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vidím, že mi před půl rokem unikl "zajímavý" topic...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 07.5.2008 19:34:59
Myrddin Emrys Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 113
Bydliště: Planet Earth, the Blue Planet in The Solar System (somewhere in the Milky Way Galaxy)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Balial píše:
Jenom jedna menší poznámka, Alpha kvadrant nesousedí s Delta kvadrantem :wink:

Galaxie je rozdělena na 4 části ("kvadrant" je jedna z techto casti), což znamená, že uprostřed každý kvadrant sousedí s každým.
Tady je nákres:
http://www.ucip.org/science/newmaps/quadrants.jpg
It has been said that something as small as
the flutter of a butterfly's wing can ultimately
cause a typhoon halfway around the world.
- Chaos Theory

Příspěvek 07.5.2008 21:46:27
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No ale jelikož je ve středu naší Mléčný Dráhy obří černá díra, tak tohle sousedství pozbývá na významu...
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 08.5.2008 01:12:18
Myrddin Emrys Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 113
Bydliště: Planet Earth, the Blue Planet in The Solar System (somewhere in the Milky Way Galaxy)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To se da obletet... Kdyz Voyager letel z Delta kvadrantu do Alfa kvadrantu, taky to asi museli nekudy obletet, zrejme kolem takovyty hranice, ktera byla ve filmu "Star Trek V: Nejzazší Hranice"
It has been said that something as small as
the flutter of a butterfly's wing can ultimately
cause a typhoon halfway around the world.
- Chaos Theory

Příspěvek 08.5.2008 08:51:02
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No jo ale jestli sis vsim na ty tvy mape tak Voyager letel pres Beta kvadrant ;)
Protoze Alfa a Delta kvadrant se potkavaji jen na jednom jedinem místě v Galaxii a to je presne její střed jiné "mezi alfa a delta kvadrantem" neexistuje.
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 08.5.2008 11:48:48
Myrddin Emrys Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 113
Bydliště: Planet Earth, the Blue Planet in The Solar System (somewhere in the Milky Way Galaxy)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Chapu, ale nakonec tudy letet nemuseli, diky (ted uz znicene) borgske Trans-Warp Siti.
It has been said that something as small as
the flutter of a butterfly's wing can ultimately
cause a typhoon halfway around the world.
- Chaos Theory

Příspěvek 24.6.2008 12:45:44
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak co se rasy týče. Nevím, možná bys jí měl trochu hlouběji promyslet i ve vztahu k vývoji galaxie. Ono je jednoduché říct, vymyslel jsem rasu, umí tohle a tohle a jsou megazlí. Ale zase musíš promyslet ty vztahy s ostatními civilizacemi. Nemyslíš, že kdyby se někde rozvíjela taková rasa, takby proti ní někdo včas zasáhnul? Nevím teda, jestli si Federace potrpí na preventivní údery, ale přijde mi to takové divné. Tady je rasa, která cestuje časem, oživuje mrtvé, je strašně zlá, zničí Federaci, ale do teď si jí nikdo nevšiml. No, nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně, ale pevně doufám, že pochopíš, co jsem chtěla napsat.

No, sousedství Alpha a Delta kvadrantu už jste vyřešili. Docela mě překvapilo, jak blízko středu galaxie vedou borgské transwarp tunely. Nejsem sice fyzik, ale pakliže je ve středu Mléčné dráhy obří černá díra, tak gravitace v tom místě musí být obrovská. To by přece transwarp síť muselo nějak ovlivnit. No, nechám tohle dohadování fyzikům :D

Re:

Příspěvek 30.10.2010 11:21:02
pida112 Airman
Airman

Příspěvky: 74
Bydliště: Doma
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Balial píše:
Jenom jedna menší poznámka, Alpha kvadrant nesousedí s Delta kvadrantem :wink:

Ale ano jsou naproti no představ si galaxii rozdělenou na čtvrtiny (písmenem x) dole je Alpha kvadrant a nahoře Delta kvadrant sousedí spolu v malým bodě.

EDIT:Myslím že v jednom okamžiku když dokončily astrometrickou laboratoř říka Seven of Nine že upravily kurz Voyageru a ukáže celý kurz přez galaxii a je tam že neletí úplně rovnou cestu obletí jádro galaxie přes gamma kvadrant

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Star Trek

cron