Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek Nejlépe ukončený Star Trek seriál

Nejlépe ukončený Star Trek seriál

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Který ze star trek seriálů má nejlepší zakončení?

Star Trek Deep space nine (DSN)
15
25%
Star Trek Voyager (VOY)
29
49%
Star Trek The next generation (TNG)
7
12%
Stra Trek Enterprise (ENT)
8
14%
 
Celkem hlasů : 59

Lukec Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Prostějov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Když jsem prohlížel net, tak jsem našel kdesi hlasování o nejlépe ukončeném Star trek seriálu. Zajímal by mě váš názor na věc. Je to celkem těžký rozhodnout, sám jsem se dlouho rozhodoval. Hodně jsem se rozhodoval mezi VOY a DSN. TNG je podle mě ukončený dost nešťastným způsobem. A navíc jsem se na TOS nedíval, tak nemůžu posoudit jak dobrej konec ta série měla. ENT byl sice dobrej seriál, ale konec mě taky moc nezaujmul. Z toho na co jsem měl možnost se podívat z toho nejlíp vyšla DSN. Bylo rozloučení se všemi hlavními postavami a ukončili to tak, že by se klidně mohlo nádherně navázat dalším seriálem. Pls napište vaše názory.

Pokud to tu už někde je tak sorry prohledal jsem to tu, ale možná mi to uniklo.

PS: Někdo mi tam přidejte TOS. Psal jsem to tam, ale není to tam. Kdyžtak mi napište jak přidat hlasovací otázku, když už je to odeslaný.

Příspěvek 04.4.2008 18:19:49
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tady volím DS9, protože má celý závěr parádně propracovaný. Prostě posledních asi 8 dílů postupně graduje a skvěle uzavírá ten sedmiletý příběh. :wink:

TNG má určitě povedený závěrečný dvoudíl, ukázal to co se s postavami mohlo stát po seriálu. Samozřejmě působením filmů se z toho stala jen další alternativní realita. Dvoijdíl je sám o sobě velmi dobrý a stejně tak dobře funguje i jako závěr seriálu. :wink:

Poslední díl Voyageru je taky dobrý, i když tady na mě cestování zpět časem působní trochu recyklovaně a trošku mě štve, že se Voyager nedostal domů jen svou vlastní zásluhou. Taky mě vždycky trochu štval finální záběr, kdy se Voyager přidál k federační flotile. Vždycky jsem čekal trochu víc, něco epičtějšího.

These Are The Voyages... z ENT je hodně diskutovaným zakončením perfektního seriálu. Díl sám o sobě je imho udělaný dobře, spojení TNG a ENT z něho udělalo unikum, žel né úplně přesvědčivě funguje jako závěr seriálu. Právě účast TNG pro mnoho lidí nesnesitelně zastiňuje postavy seriálu. Zato má ale neoddiskutovatelně dokonalou závěrečnou sekvenci s proslovem tří nejslavnějších kapitánů Enterprise. :wink:

No a TOS. Co já si pamatuju, tak Turnabout Intruder byl točený jako normální epizoda, která měla jen později tu smůlu, že byla poslední, když TOSka nebyla obnovena pro čtvrtou řadu, se kterou se počítalo (nebo se v ní alespoň doufalo).

Příspěvek 04.4.2008 21:36:22
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
DS9 má skvělý konec, akorát, že na konci jsem měla děsnou depresi a skoupila jsem knihy, kde bylo pokračování. :D Měla jsem tam pocit, že jednu kapitolu uzvařeli, ale zase tam byl potenciál pro víc a člověka to nutilo chtít víc. A to je myslím přesně to, co by člověk měl od konce chtít. Takže DS9.

U Ent to nebyl špatný nápad, svým způsobem to bylo originální, ale zabitím jedné oblíbené postavy lamerským způsobem to hodně pohřbili. Navíc bych nemohla věřit, že Rikerovi a Troi je tolik, kolik by jim mělo být v té epizodě. Upřímně, ty roky na nich už byly vidět.

Voy mě spíš naštval, protože po té vynikající časovce (a já asi byla jediná, kdo věřil, že se Chakotay stejně dá se Sedmou jednou dohromady), prostě proletěli dírou, navíc s pomocí borgské technologie a najednou titulky a konec. Stačilo by, aby ta epizoda byla o dvě minuty delší a třeba za děkovacího proslovu Janeway by mohli ukázat nějaké rychlé záběry, jak se členové posádky vítají s rodinami - jak Paris představuje otci svou ženu a dítě, jak je Sedmá poprvé na Zemi, jak se Kim vítá s rodiči, Tuvok se ženou...prostě cokoliv. Něco *po* návratu. Vždycky jsem doufala ještě v nějakou minisérii, ale už nic nebylo. Škoda.

TNG byla symbolicky zakončená tak, jak jak začala. Dvoudíl s Q byl imo jediný způsob, jak to ukončit. A pak, věděla jsem, že ještě budou filmy, protože v té době, kdy to u nás končilo, už filmy byly. Takže tam to tak nebolelo.

TOS - nikdy jsem se nedostala k poslední epizodě. :oops:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 04.4.2008 22:12:18
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jediný Startrek, který jsem viděla dokonce, nebo si případně ten konec pamatuju, byl Voyager a tam se mi konec nelíbil. Časovka měla potenciál, to ano, ale ten návrat mi přišel takový...no...jak by se u nás doma řeklo "šup na krávu a už je tele". Na to, jak dlouho se plahočili Delta kvadrantem byl ten návrat prostě moc rychlý. Sice bylo fajn, jak se kolem toho "už nevím, jak tomu říkali" shromáždil hafec lodí Federace, ale stejně, jak tady zmínila Klenotka, čekala jsem nějaký doják na konci. Nějaké to objímání a cinkání skleniček a "Hurá, jsme doma!" a "Hurá, nebude ze mě blbec!" a "Hurá, tati, mám půlklingonskou manželku a čtvrtklingonské dítě!" tam být mohlo.

No, asi tolik můj hodnotný příspěvek :lol:

Příspěvek 04.4.2008 22:17:02
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
S tím naprosto souhlasím, čekla jsem přesně něco takového jako vy. Místo toho si pamatuju, jak jsem jak puk seděl u televize, když naskočily závěrečné titulky a říkal jsem si "To je jako všechno?" Nějak jsem nemohl uvěřit tomu že to takhle utnuli. Je to trochu škoda.

Příspěvek 05.4.2008 13:23:07
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já nikdy na konci VOY takový pocit neměl. Maximálně by se tam hodil nějaký proslov jako v ENT - Home, ale nepřipadám si ošizenej. Vzhledem k tomu, že Endgame je moje nejoblíbenější epka ST vůbec, namam s volbou, co řešit.

DS9 jsem se na konec ještě nadostal. Co se týče ENT, tak to mě hodně zklamalo. Nějak se tam ztrácí dojetí, když vlastně je všechno v simulátoru. Je sice pravda, že ze závěru (Space the final... v podání všech Enterprise ze seriálů) jsem měl husí kůži, ale zbytek epizody na mě nepůsobil, jak měl.

A TNG. Časovka více než zajímavá. A důstojně zakončuje TNG - začalo to s Q, skončilo to s Q.
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 05.4.2008 14:35:39
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak rozhodně nejlepší je DS9, z důvodů řečených nade mnou.

ENT není... dobrý. Kdyby vystřihli Rikera a Troi, nemohli by to ukončit vznikem Federace, jak asi měli v plánu. Těžko říct, jak to měli smysluplně ukončit...

VOY jsem viděl tak dávno, že na něho mám už jen nostalgické vzpomínky. Ale líbilo se mi, jak stihli ještě před návratem zničit všechny Borgy :lol:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 07.5.2008 17:10:07
Myrddin Emrys Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 113
Bydliště: Planet Earth, the Blue Planet in The Solar System (somewhere in the Milky Way Galaxy)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
VOY mi prisel nejlepsi, ale trochu to prodlouzit mohli, treba shledani kompletni posadky po dvaceti letech, jako, ze se to Admiralovi Janewayové povedlo...
It has been said that something as small as
the flutter of a butterfly's wing can ultimately
cause a typhoon halfway around the world.
- Chaos Theory

White Heaven Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 12
Bydliště: sídlo White Havenů na Mantichoře
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak pro mě bude vždycky nejlepší ukončení Voyager. Za prvé, protože to bylo první ukončení, které jsem u ST viděl a za druhé, protože tam již zmíněné "doslovy" zmiňující budoucnost posádky jsou. Jenom ne na konci, jak by leckdo předpokládal, ale na začátku téhle dojepizody
Všichni pořádají vzpomínkovou párty a Jayneweyka má i proslov :D
Co říct? Jsem fanda!
Obrázek

Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jenomže to, co se stalo s postavami, bylo z alternativní budoucnosti, která nenastala, takže se dá předpokládat, že Chakottay (hned) neumřel a Tuvok neskončil v blázinci... :scratchanym: Takže by mě stejně zajímalo, jak to s nima dopadlo (stranou ne-canon knižních spinoffů).
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

PrometheusX Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 218
Bydliště: Chomutov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nejlepší a nejdůstojnější zakončení je podle mého názoru v TNG. Zajímavý příběh s hutnou atmosférou.

Zakončení Voyageru ušlo, u DS9 bylo také pěkné.. ale o Ent nemluvim, dát vyplňovák na konec seriálu? koho by to kdy napadlo :lol:

pumelo1 Airman
Airman

Příspěvky: 23
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jedině TNG All Good Things a pak nebyl špatnej Voyager.TOSka vlastně jakoby v pravem slova smyslu nemá a Enterprise NX ho má zase jakoby ukraden TNG.Všichni co ho viděli tak to potvrdí a znalejší ví v jakém dílu TNG se to odehrává. DS9 měla takové pro mne "nic neříkající ukončení" :bravo:

pumelo1 Airman
Airman

Příspěvky: 23
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
[quote="Lukec"]Když jsem prohlížel net, tak jsem našel kdesi hlasování o nejlépe ukončeném Star trek seriálu. Zajímal by mě váš názor na věc. Je to celkem těžký rozhodnout, sám jsem se dlouho rozhodoval. Hodně jsem se rozhodoval mezi VOY a DSN. TNG je podle mě ukončený dost nešťastným způsobem.

Jestli ono to není spíše tím, že nejvíce Trekies je v mladším věku co viděli ponejvíce práve VOY a DS9 což je vidět i na tomto foru. a TOS či TNG jim moc neříká potažmo tento koncový 2díl, protože ten neskončil ale vůbec nijak nešťastně z hlediska seriálu, ale z hlediska herců jež v té době natáčeli již film a věděli že seriál končí.To není ode mne ale jejich citace. A sami tvrdí, že to byl nej díl ze všech co natáčeli. :bye:

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
TNG je uzavřený výborně. Je tam paralela s úvodním dílem seriálu, s Q, který je skvělou postavou.
Proč dávám přednost DS9 (ač jsem vyrostla vlastně spíš na TNG), je to, že prostě DS9 mám o něco raději z hlediska postav a příběhu, a ten konec byl takový symbolický pro celý ten seriál. Jak tam Kira s Jakem koukají z toho okna, je opravdu symbol - to, že DS9 funguje dál, i přesto, že její posádka se rozutekla. A že vesmír existuje dál, a i když jsme s těmi lidmi takovou dobu taky "žili" a nelíbí se nám, že to končí, tak vesmíru je to jedno a stanice, vesmír, život si dovolí dál existovat i navzdory ztrátám, které DS9 utrpěla. Takový hořký konec, který ale naznačuje zase naopak začátek něčeho nového, jiného.
Hmm, proto DS9. :oops:

Něco podobného mohlo být i u Enterprise, bohužel, konec těžce projeli - a u VOY bohužel částečně taky.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
mě je 15 a viděl jsem ze star treku jenom Enterprise a TOS a to všechny díly i s bonusama
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Destiny Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1226
Bydliště: Pegasova galaxie, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Všechny konce mají něco do sebe

Asi nejlepší konec má DS9

DS9: Nebudu se o něm sáhodlouze rozepisovat. Všechno už řekla Klenotka

Voyager se mi vždycky moc líbil. Ale jak ho na kvap ukončili, to se mi moc nelíbilo (to bude, že jsem byla na něm tou dobou závislá). Mělo to zajímavý nápad, ale zasloužil by si rozhodně víc :smile:. (Také bych víc ocenila, kdyby ukázali co se stalo s posádkou. )

TNG: Líbil se mi jako každý díl s Q.

TOS: No byla to pěkná epka, ale nepůsobila, že by měla být poslední

ENT: Ta se mi opravdu líbila snad jenom ta smrt Tripa. Nejvíc mě však dostala poslední scéna, kdy se mihli všechny tři Enterprise
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek
Můžeme být jen tím čím jsme. Nic víc, nic míň. (Kahlan Amnell)
Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírat stálo za to.

Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nejlepší konec? Moc nedovedu posoudit. Spíš konec, který mne vzal a byl
pro mne úplně nejhorší - ST Enterprise. Pobrečela jsem si a byla docela v depresi - navíc mne naštvalo, jak do toho zamontovali budoucnost a postavy z jiného treku. Myslela jsem si, že už nikdo takový jako kapitán Archer nebude...no mýlila jsem se :roll: (Sheppard a Dr. Who) :jako:
After hard working I like hard playing

dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ono na tom Voyageru je stoprocentní pravda, co psala Klenotka, mohli udělat o pět minut delší závěr, kde bychom viděli nějaké to přivítání :(

White Heaven Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 12
Bydliště: sídlo White Havenů na Mantichoře
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak pro mě je nejhezčí asi DSN. VOY mě opravdu tím závěrem naštval. Čekal jsem velkolepé proslovy, shledání s rodinou a přáteli, ale nakonec to bylo taové nemastné neslané připojení se k flotile a konec.

TNG i ENT měly hezké konce (u ENT mi to, že je to v simulátoru ani nevadilo), ale DSN je uzavřený nejzdařilejí.
Co říct? Jsem fanda!
Obrázek

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zvolil jsem Voyager, přeci jen epický návrat domů. A přivítání tolika loděma...
Krása.
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Star Trek

cron