Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek Nejoblíbenější ST kniha

Nejoblíbenější ST kniha

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 24.9.2008 18:23:51
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
OK, tak jelikož jsou knih stohy a stohy (moje knihovna by mohla vyprávět), tak je nemožné zakládat anketu. Ale jakou osobně vy máte rádi ST knihu? Případně na nějaké doporučení? Není možné všechno přečíst, tak je dobré nechat si doporučit :) Po CzechTREKu mě to zase nějak chytlo :D
Osobně mám nejradši Doktorovy rozkazy od Diane Duane - mám ji už v salátovém vydání, jak ji čtu asi podesáté. Je to v podstatě o tom, že Kirk částečně z legrace a aby McCoye trochu vytrestal za neustálé remcání, předá doktorovi velení lodi a jde na misi. Kirk ale zmizí (aniž by o tom věděl, jedná totiž s druhem, který manipuluje s časem) a jelikož kapitánovy rozkazy jsou podle předpisů neměnné, musí chudák McCoy ve velení zůstat, než se Kirk zase najde. Samozřejmě se mu navalí plno problémů, Klingoni, Orionci, a zjišťuje, že velení není taková sranda, jak si myslel.
Tuhle knihu miluju, protože je z velké části psaná jen z pohledu McCoye a to, jak pojímá velení po svém je hodně zábavné a zajímavé. Navíc má spoustu zajímavých slovních výměn se Spockem, což já vždycky ocením. A pak, je tam planeta, kde žijí tři inteligentní, nehumanoidní druhy, které jsou hodně fascinující.
Tuhle knihu, pokud nevíte, co si z TOSky přečíst, doporučuju :)

Z TOSky pak ještě rozhodně Vraždy na Vulkánské akademii a Syn včerejška.

Co se týče ostatních, tak v TNG rozhodně Q-na druhou, což je vynikající, časových hrátek plná kniha, se skvělými "hláškami" Q, kde z něj občas vypadne nejedna zajímavá pravda. Ze starších česky vydaných Metamorfózy, kde se z Data stane člověk a on se s tím musí potýkat.

VOY netuším, to jsem ještě, upřímně, nic nečetla a DS9 mám nejraději Section 31: Abbyss, ale ta česky zatím nevyšla.

Co vy? :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 24.9.2008 19:23:39
PrometheusX Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 218
Bydliště: Chomutov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Rozhodně bych doporučil knihu Qalternativa.. patří do TNG období.. pojednává o opětovné návštěvě na Enterprise, díky níž se loď dostane do potíží a aby to nebylo málo, tak jim v kritické situaci Q odnese Picarda do jiné alternativy, aby mu ukázal, že je ho ve vesmíru potřeba(teda, že je Q ve vesmíru potřeba :D).. v této alternativě je Země asimilována borgy (v kapitolách střídá příběhová linie na Entreprise a na alternativní Zemi).. Mimoto bych knížku doporučil už jenom proto, že ji napsal český autor Petr Macek. Kniha je opravdu slušně napsaná, přečetl jsem jí jedním hltem a potom ještě asi 3x :D (dávám jí 10/10)

Dále jsem četl ještě Temné zrcadlo, které se mi zdálo o poznání slabší, ale taky jsem to nějak přelouskal.. Také tu jde o alterativní vesmír, ale tentokrát o staré známe terranské impérium, které si dovolí naši Enterprise(TNG) zatáhnout do svého vesmíru.. V této knize bylo, alespoň pro mě, docela dost pasáží, ve kterých jsem se nudil, ale pokud jste fanoušci Světa za zrcadlem, tak směle do ní .) (6-7/10)

A poslední kniha se jmenuje Cizinci o oblohy.. teď si nejsem tak moc jistý obdobím, myslím, že se odehrává nějak po prvním filmu.. Na Zemi krátce po třetí Světové válce havaruje vulkánská loď.. Jak jinak se musí Kirk a spol. díky mocné osobě, která dovede věci a lidi přesouvat časem, trosečníky zachránit a hlavně časovou linii.. Musím uznat, že mě tahle kniha asi až do tak poloviny docela mátla, ale dkyž už jsem souvislosti trochu pochopil, začal jsem se dobře bavit. (8/10)

Příspěvek 24.9.2008 20:16:28
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já mam nejradši již zmíněnou Q-Alternativu. Jen k popisu doplním, že Země byla v alternativním vesmíru asimilována proto, že Q Kontinuum si v tomto vesmíru "neotevřelo svou pobočku". I když je Země asimilována, existuje zde odboj spolupracující s Romulany. V odboji se setkáme se známými osobami jako Miles O'Brian, nebo Beverly Crusherová. A možná se objeví i Locutus...

Druhá volba by byla Q na druhou. Pro info - mladý Q (Trelane - Zeman z Gothosu - TOS) se rozhodne uchopit veškerou moc vesmíru přes tzv. Srdce bouře. Jeho mentor Q (náš známý Q) se ho snaží zastavit, ale marně. Tak vyhledá pomoc u Picarda, vlastně střídavě dvou Picardů. Děj totiž probíhá střídavě ve třech alternativách. A - kapitánem je Crusher, Picard je komandér. Tasha žije, zato Wesley zemřel již jako dítě. Dat je člověk s pozitronickým mozkem. Riker byl zajat Romulany a je na začátku děje zachráněn Worfem (ten není ve Flotile). Alternativa B je naše normální a C je ta, z dílu TNG Yesterday's Enterprise. Jediné, čím se liší je, že Enterprise C se neobjevila u své déčkové následovnice a zmizela tak šance zabránit válce s klingony. Jak Trelane získává moc, rozhodne se pro své pobavení spojit tyto tři reality do jedné...
Taky se mi líbilo to střídání a prolínání realit. Dokonce kvůli posloupnosti, co se dělo s Q, jsem to musel číst dvakrát.

Zrcadla je druhá kniha od Macka. A také kvalitní. Zápletka se točí kolem alternativního Rikera, kterému Borgové asimilovali Deannu. Když se setká s androidem Lorem, naplánují zbraň proti borgům, která by využívala pozitronickou matrici, jenže Lore o tu svou nechce přijít. Proto sestaví sondu, která v alternativních vesmírech krade Datovu matrici (líbil se mi vesmír s klingonskou Ent'p'rise). Jenže odebrání matrice samotné ji zničí a tak se nakonec rozhodnou unést androida celého. V naší realitě...
Tady se mi líbilo, jak cestování mezi realitami, tak i postava Rikera, která nebyla vyloženě padouch, spíš jen smutný hrdina. Padoucha tu suploval Lore.

Z TOS mě asi nejvíc zaujala Sonda, kde se jedná o další příběh s velrybí sondou z Voyage Home. Bylo zajímavé sledovat cestu sondy i z jejího hlediska, kde lidé jsou jen "parazity" na obyvatelných planetách. Zajímavé bylo i vystopovat velrybí civilizaci i jejich zánik, patrně kvůli Borgům ("parazité v geometrických - či jak to bylo - lodích")...

Z DS9 mě zatím žádná z knih nezaujala a Voyager byl jakž takž. Snad druhá kniha Voyageru Únik byl nadprúměrný. Voyager narazí na planetu s podivnými kulovitými stroji. Výsadek do jednoho vejde a omylem aktivuje. Ocitají se tak v minulosti, kdy je planeta obydlená rasou pro níž je cestování v čase běžné. Jenže to má svá pravidla a výsadek jedno z nich porušil a má být souzen. Mezitím v současnosti se jeden z agentů rasy snaží dopadnout uprchlíka, který chtěl ovládnout Voyager. Dále má agent další členy posádky na povrchu odehnat od svých strojů, byť jsou v neobydlené (z jejich pohledu) budoucnosti.
Tady se mi hlavně líbily některé paradoxy a pak špičkování Tuvok/Paris a pokusy agenta vystrašit Tuvoka...

Slibně vypadá i začátek série Star Trek Titan. Konkrétně kniha Mezi dvěma světy. Kniha se odehrává po Nemesis a Riker je jako kapitán lodi Titan pověřen jednáním na Romulu, který je na kraji občanské války. Na Romulu navíc v tajnosti operují Spock i Tuvok...
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 27.9.2008 20:40:56
JemHadar Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 4
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já myslím, že se všechny žebříčky změní, až si lidi přečtou Odkud přicházejí stíny (Zkouška ohněm: McCoy), zatím na to mám jenom pozitivní ohlasy. Máme ke knize i takový miniweb: zkouskaohnem.startrek.cz

Co se týče zmíněného Voyageru, myslím, že žádná z číslovaných knih zdaleka nedosahuje kvalit Koheze (Teorie strun 1).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Star Trek

cron