Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek VOYAGER

VOYAGER

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Oblíbená ženská postava ?

Kapitán
17
33%
Sedmá z devíti
32
62%
Kes
0
Žádná hlasování
B'Elanna
3
6%
Naomi Wildman
0
Žádná hlasování
Jiná (uveďte v příspěvku)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 52

Příspěvek 22.8.2009 21:41:02
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nohajc: Už si to nepamatuju, ale nebyla to něco na způsob, že když to tam někdy umístíš, tak se to tam pak nachází v jakymkoliv čase...?
Obrázek

Příspěvek 22.8.2009 21:44:27
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To mě napadlo, ale pak by bylo divný, že to tam zas těsně před umístěním nebylo. I když i tohle se dá vysvětlit. Po umístění zařízení se prostě začala tvořit alternativní linie, kde už je tam odjakživa a zrovna když se tomu Sedmá snažila zabránit, ocitla se zas v té linii původní... Příhodně. :)
Takže asi tak. (Zajímalo mě, jestli někdo přijde s něčím lepším, ale asi to jinak vysvětlit nejde, nevadí.)
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 29.8.2009 00:18:06
petr__ Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 148
Bydliště: 50.70778° sš, 15.05265° vd, země
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem to pochopil tak, že to tam unístil ještě v docích.Je to patrné s té scény, kdy Braxton mluví se svým mladším já.Pak vlastně skočí ještě dál do minulosti, ale tu bombu nikdy neumístí.Ta alternativní linie je asi nejlepší vysvětlení, resp. s každou změnou nová.Protože kauzálně to nesedí.

Příspěvek 22.9.2009 16:37:28
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Takže už mám za sebou celý Voyager a tím pádem i všechny Treky odehrávající se ve 24. století (TNG, DS9, VOY). ENT už jsem taky viděl, čili mi zbývá už jenom TOS. :)

Tedy k Voyageru:
Celkově to stálo za to. Nenudil jsem se téměř u žádného dílu, některé byly naprosto perfektní (zvlášť kolem 3, 4 série - např. Future's End, Before and After, Scorpion, Year of Hell). Pak byly taky výborné díly s Regem Barclayem (toho jsem si oblíbil už v TNG).
Jenom ten konec mohl být o něco lepší. Přílet do alfakvadrantu jako takový byl celkem efektní a originální, akorát mi tam chyběl nějaký závěr... Moc rychle to prostě utli.
Asi si budu muset sehnat knížku Voyager: Homecoming, která je údajně zasazená přímo za 7. sérií.

PS: Vskutku zajímavé by bylo srovnání dvojdílu Workforce s SG-1 epizodou Beneath the Surface. Skoro to tu vypadá na plagiátorství. :D
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 23.9.2009 21:28:32
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
PS: Vskutku zajímavé by bylo srovnání dvojdílu Workforce s SG-1 epizodou Beneath the Surface. Skoro to tu vypadá na plagiátorství.


Jo a taky bych ještě zmínila díly (nevím názvy, ale snad lidi, co viděli obojí, pochopí), kdy je Tom Paris odsouzen na cizí planetě za vraždu, kterou nespáchal a pak podobný díl SG-1, kde to zase schytal Mitchell. Vážně si názvy nepamatuju, už je to nějaký pátek, co jsem oboje viděla.

Příspěvek 24.9.2009 13:51:56
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jj náhodnejch podobností je tam víc.

Jinak teď jsem to dokoukal a tak moje skromné hodnocení...
První tři série jsem čekal, kdy se to konečně rozjede, poslední sérii zase co vymyslej s koncem. Nakonec se to ani nerozjelo, ani nevymysleli konec (deus ex machinu nepovažuju za dostatečný ukončení příběhu o sto šedesáti pěti dílech).
Celkově vzato to neni špatnej seriál, ale nějak tomu chyběl spád.
Některý díly byli lepší, některý fakt dokonalý, některý zas horší a za některý by se mělo pár lidí jít stydět do kouta ... hlavně časovky, ty nesnášim v každym seriálu ... navíc pořád dokola opakujou základní začátečnickou chybu cestovatelů v čase ... Sheldon by jim to jistě rád vysvětlil :-)

K anketě: volil jsem Sedmou z devíti, terciální doplněk unimatice 01 ... ke konci už z ni taky dělali člověka, ale jinak její Borgská nadřazenost byla dokonalá, stejně jako suchej přístup k problémům :lol:

*Máte snad lepší řešení?
*Já jsem Borg.

Teď váhám co dál - Enterprise nebo DS9?
Obrázek

Příspěvek 24.9.2009 15:27:28
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Obojí. :-D Já osobně jsem to měl v pořadí ENT, TNG, DS9...
Co se týká časovek, řekl bych, že byly na slušné úrovni. Hlavně jsem si je teda užíval mnohem víc, než řadu jiných dílů. Prostě jakmile se začne narušovat časoprostorové kontinuum je hned všechno zajímavější.

Tady ale zas narážíme na to, že jsou vždy dva tábory fandů. Jedni časovky nesnáší, druzí je zastávají. Tak to asi bude vždycky.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Star Trek

cron