Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek VOYAGER

VOYAGER

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Oblíbená ženská postava ?

Kapitán
17
33%
Sedmá z devíti
32
62%
Kes
0
Žádná hlasování
B'Elanna
3
6%
Naomi Wildman
0
Žádná hlasování
Jiná (uveďte v příspěvku)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 52

Příspěvek 05.1.2009 18:12:34
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co se stalo s posádkou po návratu do Alpha kvadrantu?
Právě sjíždím celý seriál od prvního dílu, neskutečně si to užívám a přemýšlím, co se s nimi asi mohlo stát, když se vrátili domů ??
+ Anketa

(doufám, že nejsem duplicitní)
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 05.1.2009 20:59:09
pilarius Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 48
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Z holek jsem měl nejraději Kathryn (ale přiznám se, že po tolika dílech co jsem kdysi viděl na ČT mi její hlas v originále dal na pár dílů pořádně zabrat, než jsem si zvykl). Naopak Kes mi tam docela vadila, i když v podstatě mám celou tu "rodinu" Voyageru rád a na sestavě bych nic neměnil (jen snad Sedmou mohla hrát méně "bárbínovitá" herečka). Opravdu těžko hodnotit, protože jsem je měl rád všechny, když jsem si Voyager projel.
Zatím mám za sebou VOY, TNG a ENT a teď rozjíždím DS9, přičemž TOS ani neplánuju. Kdybych si jako absolvent SFA mohl vybrat, tak bych si vybral jednoznačně službu na Voyageru, i kdybych měl s nimi v Delta kvadrantu zůstat po spoustu let. Asi bych byl takový Harry Kim. :)

Co se stalo s posádkou? Až uvidíš poslední díl, tak budeš mít docela jasnou představu, ale nechci ti to kazit spoilery. Je pravda, že po sedmi sezónách mohl být závěr ještě o kapku lepší, ale i tak byl super.
Obrázek
Kritiku přijímám pouze tehdy, je-li podána slušně. Snažím se k vám chovat přívětivě, tak se ke mně prosím chovejte také tak.

Příspěvek 05.1.2009 21:13:17
tominocz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hlavně je divný ten konec jak proletí a to je překvapení. :lol:
Obrázek

Příspěvek 05.1.2009 21:20:32
Destiny Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1226
Bydliště: Pegasova galaxie, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Konec byl takový zvláštní. Ráda bych viděla, jak se vítají se svými rodinami. Chtěla bych vidět Miral jak se poprvé koukla na Zemi. Zajímalo by mě jak admirál Paris přivítal svého syna a snachu, nebo jak si 7 zvyká.

Moje nejoblíbenější postava byla vždycky Kathryn, ale B´Elanu mám radši :) Možná proto, že jsme si povahově velmi podobné
Naposledy upravil Destiny dne 06.1.2009 22:09:07, celkově upraveno 1
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek
Můžeme být jen tím čím jsme. Nic víc, nic míň. (Kahlan Amnell)
Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírat stálo za to.

Příspěvek 06.1.2009 08:26:13
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vy jste mě nepochopili. Já znám konec. Dohru jsem viděl tak 30x, ale zajímalo by mě, co bylo s posádkou dál.
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 06.1.2009 12:39:32
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Copak se stalo dál?
Z canon soudku... z Janewayové udělali admirála a šoupli na Starfleet Command. Nic víc se neví, protože kromě Nemesis není chronologicky za Voyagerem žádný další film ani seriál, samozřejmě pokud nebereme v úvahu různé alternativní budoucnosti, které můžou a nemusí být pravda.

Z non-canon soudku... Existuje knižní série Voyager Relaunch, která se přímo zabývá tím, co se stalo po návratu na Zem. Pokud vím, je tam něco s morem, který napadne Zemi a umí udělat z lidí Borgy... Janewayová a Tuvok učí na akademii, Chakotay se stane velitelem Voyageru a dostane za prvního důstojníka jakéhosi renegádského Foundera.
Kromě toho se postavy objevují i v jiných knihách. Například podle série Titan vstoupí Tuvok do služeb rozvědky Federace, vydá se na Romulus za Spockem, pak se všechno zvrtne a skončí s Rikerem, Troy a celou jednou federační lodí kdesi v jiné galaxii... Tedy pokud si dobře pamatuju.
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 06.1.2009 15:19:31
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Z ženských postav asi kapitán :) Pije kafe! :D
Ani B´Ellana není špatná postava. Během těch let udělala velký pokrok v sebeovládání (něco jako Kira v DS9). Kes mi nevadila, ale byla taková moc...nevím, prostě tam neseděla. Navíc věk devět let prakticky znemožňoval její dlouhodobější působení. Nějak se mi ani nelíbilo, co s ní pak provedli, když se vrátila.
Sedmá měla velký potenciál, ale moc ho nevyužili. Dost mi vadilo, že to byla taková účelová Barbie. Velká prsa, těsný kostým. Měla jsem za to, že zrovna o tomhle ST není.

Co se týče budoucnosti, tak jistě se ví jen o Janeway jako admirálovi. Upřímně mi to k ní moc nesedí - pozice za stolem, ale budiž. Dost mě mrzí, že ten konec tak usekli. Hlavně u Parisů bych to chtěla vidět, když se tomu tak věnovali během seriálu.

"Tuvoka" jsem viděla v Transformers, ale to asi není ono :lol:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 06.1.2009 18:17:44
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dovolila jsem si opravit jméno B'Elanny ;-). Jinak hlasuju za Kathryn. Její charakter se mi líbil (i když ji nezapomenu skoroobětování lodi za jedinou a ještě ne úplně přátelskou formu života ;-)). U B'Elanny jsem moc nemusela její někdy až přílišnou klingonskou horkokrevnost, ale jinak taky dobré. Kes si už zas tak moc nepamatuju, resp. nebyla imo tak výrazná. Sedmá mi moc nesedla svým vzhledem (jj, já vím, že pro ty chlapy tam něco být musí ;-)), ale měla pěkný chvilky, když se s něčím seznamovala či nechápala :). Naomi...jo, tak to se pamatuju málo. Snad na nějaké chvilky s Neelixem :).

A jak to bylo dál...mno, taky bych raději nějaký prodloužený konec. Jenže, pokud jde o kánon, tak toho moc není. Knížky zní docela zajímavě, jen ten věčný problém, jak se na ně dívat (a na jaké :)).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 06.1.2009 22:07:43
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dík za opravu a děkuji za tyto "částečné" informace :)
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 06.1.2009 23:51:52
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Abych se dostal i k anketě... přiznávám se, že jsem musel použít Memory Alphu, abych zjistil, kdo Naomi Wildman je... Paměť holt neslouží, anglický DVDRip zatím nemám kompletní ani zdaleka.
V anketě mi poněkud schází spousta důležitých lidí... či jiných forem života. Chakotay, Tuvok, Harry, Tom... tihle byli pro seriál stejně důležití, jako ostatní, ne-li důležitější.
Každopádně jsem musel vybírat mezi Janewayovou (její vyjednávací metody jsem přímo miloval :D ) a Doktorem. Ale takhle generálně vybírat jednu nej variantu je pro mě všeobecně problém, pokud se přitom aspoň pořádně nevykecám... Radši to ale zkrátím - :) kapitán vede...
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 07.1.2009 00:03:32
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Halajdo : Já vím, že i ostatní (muži) byli pro seriál nesmírně důležití, ale jak můžeš zjistit z názvu ankety, hlasuje se pro oblíbenou ženskou postavu.
Proto nechápu, jak ses mohl rozhodovat mezi kapitánem a doktorem :D :D :D :D
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 07.1.2009 00:12:56
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Páni... asi se ze mě stává dislektik, přehlídnout celé slovo... tím se mnohé vysvětluje, tímto se za svoji scestnost omlouvám :D . Samozřejmě takto vítězí Janewayová na celé čáře...

Nicméně - myslím, že z Doktora by se klidně ženská postava stát mohla. Když nad tím tak přemýšlím, trochu mě i překvapuje, že to za sedm roků nezkusili... U něj to k podobným ujetostem přímo vybízí.
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 07.1.2009 13:53:48
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak já volila Sedmou. Její hledání dokonalosti, to, jak si dělá věci po svém. Nesoudím její vzhled. Než jsem to tady četla, nikdy mi barbínovitě nepřišla. Tak jasný, těsný kostým, ale tak to má ve StarTreku skoro každý, když si vezmeme některé jejich úbory. Naopak si myslím, že Sedmá je herecky zvládnutá poměrně dobře.
B´Elannu mám taky docela ráda, ale jak už tu bylo zmíněno, někdy mi opravdu vadí, jak se v ní náhle probudí Klingon. A občas mi vadí takové to její "fňukání" ve smyslu "Chudinka já, já jsem napůl Klingon a nikdo mě nemá rád, ani lidi, ani Klingoni". Ale zase v některých situacích je super.
Kes mi přišla moc Teylovitá. Ještě aby začala říkat "John, this is wrong" a bylo by to hotové. Z její postavy se toho dalo vysekat mnohem víc, už jen ohledně jejích psychických schopností, ale nestalo se a Kes zůstala poměrně nevýrazná.
No a kapitán. Já prostě nejsem moc velký fanoušek Janewayové. V některých situacích je super, ale někdy bych jí vzala pod krkem. Například ve chvílích, kdy se zachová jako příšerný mamlas, udělá něco naprosto nepochopitelného, co by člověk se špetkou zdravého rozumu neudělal, a ohání se při tom nařízeními Federace. Jako jedno se posádce Voyageru a Hvězdné flotile musí nechat - ti lidé jsou vycvičeni k naprosto dokonalé morálce a poslušnosti. Vzhledem k tomu, kolikrát si Kathryn přímo řekla o vzpouru a nikdy se nekonala. To je opravdu obdivuhodná morálka. :salut:

Příspěvek 07.1.2009 22:54:09
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Anketa začíná být celkem jednoznačná :)
Že by hlasovali hlavně chlapi ? :D


Obrázek
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 07.1.2009 23:35:02
maxwell skywalker Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 137
Bydliště: Kurviná
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak co se tyka osudu po navratu je tu pekna fanovsky vytvorena 8 serie ,
http://vv8.jetc.org/
na tomto webu byla, prave se buduje znovu, mel jsem to proctene, ale bohuzel to je pouze v aj, nekdo kdysy delal i cesky preklad, ale myslim ze slo jen o tri prelozene dily a potom konec, link na prelozene dily tady
http://slavkuv.net/ovecky/
sekce star trek a virtualni serie voyageru. je to pekne a troufam si rict ze i dost odvazne, nicmene, skoda ze ne cesky. na voyageru jsem defacto vyrostl , protoze jako maly trekkie si moc TNG kterou tehda davali na CT nepomatuju, ale preci jen, byl to muj trek start! Voyager je neco jako muj druhy domov...skoda ze jen imaginarni...jinak nedavno jsem videl sraz tech hercu, a neverili by jste jak nekteri zestarli...psycho..

Edit by Tar-ara: Odkazy do code.

Příspěvek 11.1.2009 17:24:12
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hlasoval jsem pro Sedmou, fascinuje mě ten její účes. :) Ale mám rád všechny postavy, i když musim říct (a už to tu bylo zmíněný), vůbec se mi nelíbí jak to zakončili s Kes.

Klenotka píše:
Sedmá měla velký potenciál, ale moc ho nevyužili. Dost mi vadilo, že to byla taková účelová Barbie. Velká prsa, těsný kostým. Měla jsem za to, že zrovna o tomhle ST není.

Tak tenhle názor s tebou vůbec nesdílim. A co se týče toho o čem ST je, tak se podívej na to jak chodila oblíkaná Troi, nebo ty minisukně, co byly součástí uniforem ve straších dílech a to ani nemlivim o všech těch sexy mimozemšťankách, co na sobě nosily (resp. nenosily) za oblečení.
Obrázek

Příspěvek 11.1.2009 17:45:01
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No já nevím...je pravda, že Sedmá už měla i nějakou osobnost. Stejně třeba jako Kira v DS9, která chodila v těsném kostýmu, ale měla hlavně co nabídnout jako charakter. Troi to myslím vydrželo do 4. série, než jí dali normální uniformu (a mozek, jak říkala sama Marina Sirtis :D). Ale po DS9 mi to přišlo jako hodně krok zpátky, že tam takhle dali ženskou postavu, která sice ano, byla zajímavá i jinak, ale mám dojem, že hodně divákům o její "jiné" kvality nešlo. Potenciál každopádně měla mnohem větší.
V TOSce tam je to o něčem jiném, to byla 60. léta a byl tam Kirk :D
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 11.1.2009 21:45:36
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No já si právě myslim, že její potenciál byl dobře využitej (ne, nemyslim tim, že jí dali dostatečně těsnej kostým :) ), já bych jí ten hlas dal i kdyby měla menší prsa a byla o deset cenťáků nižší, kdyby měla na oblibu postav tak velkej vliv fyzická krása, tak má Kes určitě víc hlasů než má teď. :) Ale myslim si že k tý její postavě ten vzhled patří - jakýsi ztělesnění borgský dokonalosti v lidskym světě. :)
Obrázek

Příspěvek 11.1.2009 22:03:51
rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jj me bylo 14 a sedma kus zenske radost podivat a hlavne ji to sluselo s ceskym dabingem:-)
" IMMORTALITY "

Příspěvek 12.1.2009 11:12:43
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Klenotka píše:
...Troi to myslím vydrželo do 4. série, než jí dali normální uniformu (a mozek, jak říkala sama Marina Sirtis :D)...

Čím víc se zvětšuje výstřih, tím se zmenšuje kapacita mozku ;-).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 12.1.2009 11:37:04
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tar-aro : A to je tak u všech, neb jen u Star treku?
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 17.8.2009 22:36:51
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tohle mi nedá spát: Právě jsem dokoukal díl 5x24 Relativity. Na první pohled docela nepřehledná časovka. Naštěstí mám na tyhle časový skoky a paradoxy celkem hlavu, takže mi to nakonec smysl dávalo, až na jednu zásadní věc:
Jak je možné, že Sedmá nachází časový disruptor už v roce 2371, před odletem Voyageru z Alfa kvadrantu, když ho tam Braxton umístil až o rok později během útoku Kazonů? Možná mi něco uniklo, rád bych se tomuhle dostal na kloub. :hmmm:
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 18.8.2009 13:58:58
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Uf, právě jsem dokoukal celý Voyager. Poslední dvojdíl byl famózní, hlavně ten konec. Musím říct, že se mi úplně na konci zaleskly oči. Teď je mi hrozně líto, že už to mám celé za sebou, bude se mi po téhle partě hodně stýskat. Celkově ho stavím těsně před Enterprise. V Enterprise jsou jednotlivé díly kvalitnější, lepší triky a zápletky. Ve Voyageru je ale lepší celkový děj, prostředí a hlavně postavy, které jsou tu o moc lepší. Nejvíce jsem si oblíbil hlavně Doktora, pak Tuvoka a potom Sedmou.

Příspěvek 18.8.2009 20:08:35
Shane Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
VOYAGER byl pro mne nejlepší ST.
Líbil se mi příběh i postavy.

Pokud se jedná a ženské postavy vede kapitán o fous před Sedmou.
Jednou se mě někdo ptal, pod jakým kapitánem bych chtěla sloužit.
Odpověď je pro mne jednoznačná - kapitán Janeway :yes: .

Co se týče postavy Sedmé. Byla prostě super a to ve všech směrech. Jak tady někdo již psal, také si myslím že její vzhled byl krásným vystižením borgské dokonalosti. A o potenciálu postavy ani nemluvě. Byla pro mne něco jako Dat se svým hledáním lidství a "dokonalosti" a přitom byla v mnoha ohledech daleko lidštější a dokonalejší než všichni ostatní.

Příspěvek 19.8.2009 12:58:20
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Něco jako Dat? Možná. Akorát že Dat byl sympatičtější. :)
Bez Sedmé by to každopádně nebylo ono, zvlášť když Doktor začíná být už tolik lidský, potřebujeme tu nějaký ten android-like charakter.

P.S.: Co ohledně mého minulého příspěvku, nějaké nápady? (nechci se vnucovat, ale nedá mi to, abych se nezeptal :) )
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Star Trek