Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek Klingonština

Klingonština

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 21.2.2010 23:22:11

Příspěvky: 96
Bydliště: Krupka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ahoj, založil jsem tento Topic, protože mně zajímá, jestli se v této komunitě nachází minimálně jeden jedinec,který je stejný blázen jako já a snaží se naučit klingonsky :lol: :twisted: Loni v létě jsem se prohraboval v jednom knihkupectví (kousek od IP Pavlova v praze) ve scifi poličce anašel jsem české vydání Klingonského slovníku,.. vydalo ho nakladatelství, tuším že Trifid,.... publikace obsahuje jak česko-klingonský a klingonsko-český slovním, ale i výklad mluvnice, pravopisu, slohu,.... Velká kapitola se zabívá výkladem výslovnosti hlásek,.... ale já ať to studuju, jak chci, tak nemohu pořádně vydat ani hlásku,....

Má otýzka tedy je, jestli tu není někdo, kdo se to chce trošku naučit, že bychom spojili studijní úsilí :)

nu, co Vy na to? :write:

Budu se těšit, když se tu někdo najde,..když ne, takmně prosím neodsuzujte :oops:
O´neill : ,,Řeknu Ti Tiel´cu, že jestly brzy nezjistíme jak z toho ven, tak se cvoknu.Zcvoknout, to znamená přijít o rozum, zbláznit se,zešílet, zmagořit, přestat se ovládat, mít o kolečko víc, plácat pátý přes devátý, ZBLBNOUT !!!!!!

Příspěvek 24.2.2010 20:40:41
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pochybuju, že to tady bude někdo odsuzovat. Je to přeci jenom mezi nerdy (rozuměj všemi, co se zaregistrovali zde na fóru). :D

Já jsem si ten slovník před léty koupil taky. Dokonce jsem do něj párkrát koukal, ale fakt jsem nenašel čas se ten jazyk učit. To bych musel mít aspoň nějakou motivaci. Přijde mi, že praktické využití moc valné není. :rflmao:
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 28.2.2010 14:30:20

Příspěvky: 96
Bydliště: Krupka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no využití je nanejvíš nulové :D .. ale tak,.... našel jsem si jednu nadávku, tu sem se jakštakš naučil a když mně ve škole něčim vytočí kantor, tak kleju klingonsky a bez postihu :bravo: :D to je asi jediný využití,.....

nicméně, je to zajímavý jazyk :yes:
O´neill : ,,Řeknu Ti Tiel´cu, že jestly brzy nezjistíme jak z toho ven, tak se cvoknu.Zcvoknout, to znamená přijít o rozum, zbláznit se,zešílet, zmagořit, přestat se ovládat, mít o kolečko víc, plácat pátý přes devátý, ZBLBNOUT !!!!!!

Příspěvek 28.2.2010 15:14:23
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
S tím klejením v jiném jazyku jsem to zkoušel v angličtině se slovem frak... ale zdá se, že naše učitelka se dívala na BSG :D
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 08.3.2010 21:35:39
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Může být jenom nahluchlá, nebo má dostatečně velkou představivost, aby pochopila, co se za tím skrývá :D
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 09.12.2010 18:28:19
Saruwatari Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:bounce: :P hurááá našel jsem stránku s klingonstinou :P :bounce: rád bych se jí naučil....už umim česky anglicky německy japonsky a ted klingonsky :evil: skype:konouch prosím pomocte mi nekdo se klinginu naučit...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Star Trek

cron