Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Star Trek Na jaké lodi by jste chtěli sloužit?

Na jaké lodi by jste chtěli sloužit?

jeden z nejúspěšnějších televizních sci-fi seriálů, který snad ani nepotřebuje představovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PrometheusX Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 218
Bydliště: Chomutov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dám to do sekce Treku, protože je to můj největší favorit v tomto ohledu, ale jedná se spíše o multiseriálový/filmový/knižní topic :)

Takže, jak už bylo řečeno v názvu topicu, na jaké lodi by jste chtěli sloužit? a případně, jakou funkci by jste na ní chtěli zastávat. Je mi jasné, že asi každý touží po kapitánském křesle, ale prosím ne! Vyberte si post, jenž by vám lahodil při nižší hodnosti :)

Nemusíte se samozřejmě omezovat jenom na Star Trek, vyberte si jakékoliv universum, které je vám sympatické. Stargate, Star Wars, Červeného trpaslíka :D etc etc...
Napište jméno lodě a hlavně název její třídy, pokud je znám. V případě, že je vám jedno, zda by jste sloužili (například) na Enterprise E či na jiné lodi stejné třídy, tak jméno lodi psát samozřejmě nemusíte.
A samozřejmě funkci. Jak už jsem zmínil výše, kapitán je vám zapovězen! :D
Například navigačního důstojníka, inženýra či botanika.
Můžete se libovolně rozepsat (proč si přejete sloužit zrovna na této či tamté lodi) a vypsat i možné alternativy.
Je zde i možnost, že by někoho nelákala myšlenka sloužby na lodích ze scifi světa, a i kdyby měl tu možnost, tak by dával přednost lodím minulým (plachetnicím etc) a třeba i přítomným (letadlovým lodím, ponorkám). Ani v tomto ohledu se meze nekladou.

Jedná se spíše o rady, než o pravidla. Až na některé body :D

Moje volba je Prometheus třída z Treku - a je mi jedno, jestli přímo na USS Prometheus či na jiné. Je to prostě badass loď snad ve všech ohledech. Jedná se o relativně malou loď nacpanou tou nejmodernější ofenzivní i defenzivní technologií a přitom by měl poskytovat dostatečný komfort pro posádku, což je pro mě rozhodující. Tím chci říct, že na lodích třídy Nova či Defiant, bych opravdu sloužit nechtěl. Jsou příliš stísněné, dle mého názoru. Pokud by šlo jenom o pohodlý, tak by docela logicky vyhrávali lodě třídy Sovereign a Galaxy samozřejmě.
A také bude bezpečnější, než třeba ona Nova, Miranda či Excelsior třída, jelikož vydrží podstatně... postatně více. Má mnohem lepší štíty a pancéřování a přitom si udržuje vysokou manévrovatelnost. Co víc si přát. Vím teda, jak dopadl prototyp, ale to byl určitě jenom nějaký error, který neměl co dočinění se schopnostmi samotné lodi :D

No a co bych tam chtěl dělat? Asi určitě navigačního důstojníka. Mít kontrolu nad takovým kolosem a udělovat mu rychlost a kurs, no, to by mě jentak neomrzelo :D

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tenhle topic se mi líbí :D pilot white star.

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
mužů na lodi sloužit i jako ochranka v podobě mistra Jedi? :D

PrometheusX Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 218
Bydliště: Chomutov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ne, musíš patřit ke stálé posádce lodi :D

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
on je stálá posádka lodi :D

-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No tak já bych si vybral snad všechny:-)

Atlantida - Vím, že to není úplně vesmírná loď, ale mně se prostě líbí. Její architektura je přímo skvostná. Bylo by mi celkem jedno, co bych tam dělal. Asi bych si nejraději vybral astronoma (zkoumání hvězd, černých děr, galaxií...) Vojenskou funkci bych tam však mít nechtěl.
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Destiny Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1226
Bydliště: Pegasova galaxie, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
O pozici mám jasno. Ráda bych sloužila jako navigační důstojník na federální lodi třídy Sovereign. Ať už by to byla Enterprise E nebo jiná loď této třídy, i když Enterprise bych dala přednost :D
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek
Můžeme být jen tím čím jsme. Nic víc, nic míň. (Kahlan Amnell)
Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírat stálo za to.

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
už jsem asi mimo :D teď jsem četl název topicu a místo Na jaké lodi byste chtěli sloužit? jsem četl Na jaké lodi byste chtěli SOULOŽIT? :D nezaložíme tento topic taky?

PrometheusX Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 218
Bydliště: Chomutov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ne, já spravuju tenhle topic a říkám, že Jedi jsou mimo hru, stejně jako kapitáni :D

Ale tak, kdo by nechtěl sloužit na Enterprise, že ano? Jaké potom musíš mít krásné reference a tím pádem i lepší podmínky uplatnění :D

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Enterprise ano, ale NX-01 :) Archer byl kapitán, který nedal na svou posádku dopustit :)

Jinak asi Moya, z Farscape. Ta sice neměla kapitána a spíš tam vládla anarchie, ale Moya byla živá bytost a mít z lodi i kamarádku by bylo fajn :D (pokud by zrovna nebyla těhotná a nezlobily jí hormony tak moc, že by se rozhodla zabít posádku jako škůdce :smile: )

Liberator v Blake´s 7 byl taky skvělá loď, ale bohužel v dost nepohostinném vesmíru, takže tam radši ne :smile: (ale lodička pěkná, hlavně měla na palubě plno zlata, kdo by to nebral? :smile: )
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.


Příspěvky: 70
Bydliště: --Enterprise--
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Rozhodně na Enterprise NCC-1701-1 pod velením kapitána Kirka :) ae i na ostatních enterprise . Rozhodně každá měla právo nosit to jméno
Rogers: Jste všichni padlí do 14.00.
O'Neill: Zimního nebo letního času?

Obrázek

Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jako člen nějakýho netechnickýho úseku (komunikace nejlíp) na nějakým fešným superdreadnoughtu s Apollem. Nebo na Omega class destroyeru. :)
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

PrometheusX Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 218
Bydliště: Chomutov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
CollonelPaulDavis: a pod Kirkem na původní Enterprise nejlépe v červené uniformě, že ano :D

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
CollonelPaulDavis píše:
Rozhodně na Enterprise NCC-1701-1 pod velením kapitána Kirka :) ae i na ostatních enterprise . Rozhodně každá měla právo nosit to jméno


Kirk měl snad největší úmrtnost ze všech kapitánů :smile: Docela se divím, že mu zbyla nějaká posádka, když mu vždycky nedůležité členy výsadku něco zabilo/sežralo :D
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Enterprise NX-01, rozhodně. Sice je to v porovnání s budoucími loděmi kocábka, ale Archer je Archer.
A v jaké funkci? Asi by mi to bylo dost jedno, ale minimálně v hodnosti poručíka, abych si mohla utahovat z Malcolma, že je zelený mozek :lol: :D


Příspěvky: 70
Bydliště: --Enterprise--
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nebo na DS9
Toto je spoiler!!!:
Pred valkou s dom.

:D jako pomahac u kvarka
Rogers: Jste všichni padlí do 14.00.
O'Neill: Zimního nebo letního času?

Obrázek

DaxtonCZ Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 19
Bydliště: USS-ENTERPRISE
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
NX-01 od začátku až do konce !! :!: :!: :!:
Obrázek


Obrázek
Obrázek
Obrázek

Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Voyager ! Chci se ztratit !! :D
Obrázek

ctirad Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 36
Bydliště: Somewhere in unknown space
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já bych si spíš vybral nějakou badass loď, kdybych si měl vybrat z flotily tak asi na Akiře, protože patnáct torpédometů je prostě patnáct torpédometů.

Co by se mi taky líbilo, je poručík na Deep Space Nine, chodil bych se pravidelně ožrat ke Quarkovi. :D

Mimo ST bych si asi vybral Červeného trpaslíka, funkce: Krytonova náhradní hlava :D

Jinak bych zapomněl na loď třídy Victory v B5, na třídě Omega by se mě z toho otáčení točil celej svět. :D
Cube at front, cube at right and a sphere behind us - another normal day in space

Star Trek: Nebraska - 1. řada
Pravidla diplomacie

Spinel Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 110
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já bych asi chtěl sloužit na Lodích třídy Mercury z BSG. Na místě výkonnýho XO (ideálně v případě komandérovi smrti :D )

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Star Trek

cron