Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Dr. Who fanfiction?

fanfiction?

seriál o poutníkovi časem, který zachraňuje vesmír a s pomocí kolegyně ze Země i naši planetu ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 08.9.2010 14:16:49
Dympna Airman
Airman

Příspěvky: 3
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ahoj, zjistila jsem, že je skutečně problém najít nějakou česky/slovensky psanou doctorovskou fanfiction. Našli jste něco vy?

Příspěvek 27.1.2011 11:55:20
Dympna Airman
Airman

Příspěvky: 3
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jsem pokračovala v hledání a nejlepší mi přijde asi tenhle rozcestník, kde jsou tedy české i jinojazyčné povídky/videa/fanarty na Doctora i Torchwood spolu s jejich hodnoceními.
Přesto zopakuju otázku: vy jste na nic nenarazili, nebo vás to jenom nezajímá?

Příspěvek 27.1.2011 14:54:06
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Fanfiction mě nijak nezajímá... hlavně u Doctora číst fanfiction, když je tu tolik knih a audiopříběhů, které jsou canon... no přijde mi lepší si přečíst oficiální věci než "ztrácet" čas s fanfiction :D
Obrázek

Příspěvek 27.1.2011 15:42:59
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jak píše Black... u Doctora je tuna knížek a audiopříběhů, které jsou ioficiální, tak je zbytečné číst fanfic. Tohle má cenu leda tak u SGA atd. kde nic není, nebo je toho minimum.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 27.1.2011 15:54:00
Dympna Airman
Airman

Příspěvky: 3
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak tenhle argument by šel použít i třeba u Star treku. Ovšem kvalita těch oficiálně vydávaných knížek má kolikrát ke kvalitě některých fanfiction pořádně daleko.
Je sice fakt, že v těch oficiálních doctorovských knihách se tak moc nevyznám, ale z toho, co jsem viděla, můžu potvrdit, že se dá to výše zmíněné pravidlo přenést i do DW. Nemluvě o tom, jak zábavné mohou být crossovery, které si oficiální autor dovolit většinou nemůže, jako si nemůže dovolit spoustu jiných věcí, které autorovi fanfiction klidně projdou.

Příspěvek 27.1.2011 16:08:12
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No u Doctora jsou dost často třeba i audiopříběhy (a i knížky) lepší než některé díly v seriálu a navíc prohlubují celý vesmír...

Navíc mě většinou Fanfiction přišli jen jako způsob pro fanoušky jak ukojit svoje touhy, které ne vždy jsou správné (Viz Supernatural: "A vědí, že jsme bratří?" :lol:)

Já si prostě radějí prohloubím informace o Doctorovi, jeho životě a jeho dobrodružstvích u kterých prostě člověk ví, že se to tak vážně stalo než si zaplétat hlavu s tím co se nikdy nestalo a pravděpodobně ani nestane :)
Obrázek

Příspěvek 27.1.2011 16:19:02
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dympna: a jaký crossover si v Doctorovi nemůžou dovolit? Nebo celkově... co si nemůžou v Doctorovi dovolit? V Doctorovi je možné všechno.
Nevím jak knížky, ale audiopříběhy (drtivá většina) je minimálně na stejné úrovni jako seriál.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 27.1.2011 17:10:03
Josika Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 95
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já se omlouvám, že se vměšuji do debaty a bez mučení přiznávám, že Dympna je moje kamarádka a tuhle debatu mi ukázala, takže se možná kvalifikuji na přitakávačku, která se přihrnula jako velká voda, ale nedá mi to.

1) V Doktorovi v první řadě nejsou možné crossovery s autrosky chráněnými díly. Pokud si to někdo nevyběhá, tak prostě oficiální crossover s Atlantis nebude, i když by byl moc pěknej (a že ta fanfiction pěkná byla).
2) Ve fanfiction si přijde na své i menšinové publikum. Nemusí to být zrovna různé nečisté touhy po erotice zmiňované výše. Třeba pravděpodobnost, že někdo napíše knihu, ve které se Doktor vypraví do českých dějin, je poměrně malá. Fanfiction takové znám dvě (ok, jednu jsem napsala já, ale to je detail, ne?).
3) Teď si nejsem jistá, jestli nekecám, ale pokud vím, soustředí se oficiální kanály spíš na vydávání věcí v rozsahu knihy. A já si někdy docela ráda přečtu povídku. Třeba protože nemám čas.
4) Knížku si musím koupit (ehm... ony se fakt pirátí blbě), fanfiction mám zadarmo.

Ale zas mě neberte moc vážně, já jsem v první řadě fanynka fanfiction:-)

Příspěvek 27.1.2011 17:46:05
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ke 2) Ale ano, je to pravděpodobné :lol:
Obrázek

A ne, knížky Doctora si taky nemusíš kupovat, pokud víš kde hledat :D Navíc mají některé přímo na stránkách BBC ke přečtení :)

Ale jasně, já vám to fanfiction neberu, když se vám to líbí tak si to čtěte, ale já zůstanu o oficiálních děl (jde si pustit nějaký audiopříběh :lol: )
Obrázek

Příspěvek 27.1.2011 20:10:16
Inpernak Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 292
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Asi neumím hledat, ale dej mi prosím link na příběhy, nebo knížky, které jsou na stránkách BBC?
Obrázek

Příspěvek 27.1.2011 20:21:17
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Aha tak oni to asi vymazali, protože to bylo tady:

http://www.bbc.co.uk/doctorwho/classic/ebooks/


A teď tě to hodí na první stránku :(
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Dr. Who

cron