Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Dr. Who Torchwood

Torchwood

seriál o poutníkovi časem, který zachraňuje vesmír a s pomocí kolegyně ze Země i naši planetu ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 25.7.2009 13:47:24
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
Já zase nějak nechápu, že všichni fanoušci o Torchwoodu říkají, že je to seriál plný lam. Ty boty co tam postavy dělají mi nepříjdou větší, než cokoliv odlehčeného z SG nebo ST (nebo FS nebo FF). Zrovna včera jsem se díval na Beachhead v SG-1 a tam taky dali Priorovi půl hodiny na kapitulaci, pronesli tři věty a pak nevěděli, co ve zbylých 29 minutách dělat... Nějak nevím, kde se ten mýtus o lamovitosti vzal; kdyby se chovali jako pošuci, tak by to vypadalo o dost jinak.

Jinak, potencilnálně s Doktorem mám tedy začít kterou řadou? Předpokládám, že nějaké první díly z 60.let mi doporučovat nebudete.


Ono to právě plyne z toho, že lidi většinou nejdřív vidí Dr Who, a pak teprve TW. Oproti doctorovi pak TW působí opravdu dost lamersky.

Začni novými díly (1.řada s Eccelstonem), protože jako nový divák to asi strávíš líp, než ty původní díly. I když u tebe člověk nikdy neví. :smile: :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 25.7.2009 19:43:04
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jenom poznámka k Torchwood CoE Day Three. Kosh??! :lol:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 25.7.2009 19:53:55
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Yes
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 25.7.2009 20:57:42
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Good
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 25.7.2009 23:00:32
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Day Four za mnou a skoro bych řekl, že ten Torchwood je tam za rušivý element :lol: Po celou dobu příjemně politicky mrazivé a nevybíravé a pak tam najednou naběhne Harkness a Ianto jako dva superhrdinové :lol: No ještě že ta atmosféra díky tomu, co se stane hned na to, zůstane. Jdu na pátý den, prozatím to je 5/5...

EDIT. Dokoukáno. Wow, to bylo silné. CoE rozhodně stojí vysoko v mém osobním žebříčku, i když chvílema jsem zapomínal, že se dívám na Torchwood a ne na nějaké politické drama :-) Nic proti tomu, rozhodně já nenamítám ani ň, ale možná by se RTD měl zamyslet, jestli nechce do regular castu pro příště zakomponovat více politiků, protože tady mi připadalo, že 70% času se nekoukáme na tzv. hlavní postavy :lol:

Ale každopádně 5/5 a velmi, velmi dobrá úroveň. Z Day Five bych, kde jsem očekával optimistický fight back a dostal todle, mě hlavně zaujaly tři momenty. Zvláště vražda vlastní rodiny, cardiffské pouliční rvačky a ten Jackův vnuk, to byly okamžiky, které se mi zapsaly hluboko do análů.
Ianto mě zase tolik nevzal, rozhodně méně, než double feature smrt Tosh a Owena. Ona to taky v jeho případě byla opravdu lamovitá smrt, žejo.
Jo a nevím, kdo to teda vymyslel ze scénáristů, ale velmi kvalitní využití dětí jako navozovače strachu. Už od dob Kukuřičných dětí se přece ví, že správně strašidelně se chovající děti jsou... strašitelné více, než nějaký Jason. Well done!

Tak nějak doufám, že za nějaký měsíc začne bude Torchwood pokračovat, i když mi teda dělá problémy představit si, jak by to vypadalo s Hubem v luftu a po událostech CoE, kde v porovnání s tím černým komandem nebo i tím černým generálem z UNIT Torchwood staff vypadal takhle malinkatej...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 08.8.2009 14:17:47
chevron-man Airman
Airman

Příspěvky: 16
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Už někdo z vás uvažoval, proč Torchwood dostal takový název, jaký dostal? Taky jsem to jaksi nevěděl a bylo mi to jedno..ale jak jsem se tak zahleděl na plakát seriálu Doctor Who, který vesel visí nad mou postelí, ve slovech Doctor Who jsem najednou viděl slovo Torchwood - toto slovo je vytvořené zpřeházením písmen ze slov Doctor Who... :D

Příspěvek 08.8.2009 14:29:40
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
možný, ale spíš to bylo tím že v 2 serce doktora zachránili královnu, myslím Victorii před mimozemským vlkodlakem a to bylo na usedlosti Torchwood.... a ona pak založila tuto intiruci pro boj s emzákama a Doctorem...
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 08.8.2009 14:40:14
chevron-man Airman
Airman

Příspěvky: 16
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo, já vím, viděl jsem Doctora Who, ale není to náhoda, že Torchwood dává slovo Doctor Who, když se přhodí písmena... :scratchanym: a myslím, že usedlost Torchwood ve skutečnosti ani neexistuje...z čehož logicky vyplývá, že si ji autoři vymysleli pro účely seriálu...navíc ta instituce bojuje proti mimozemšťanům a Doctoru Who..takže...spíš je taková slovní hra, kterou si autoři vymysleli...

Příspěvek 08.8.2009 15:06:51
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já myslím, že je to i oficiální, že Torchwood je přesmyčka Doctor Who.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 08.8.2009 15:15:29
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jak říkám možný.. zas tak to je jedno, ale jako název to je chytlavý a jestli to bylo mířeno jako anagram tak se to povedlo..... jinak jsem zvědavej co přinese 4 serka....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 08.8.2009 16:16:51
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Torchwood používali totiž jako krycí název když se chystali obnovit Doctora Who aby se to do světa nerozletělo zbytečně brzy :wink: A ano je to zamýšlený anagram :wink:

EDIT: 2 Spike: Třeba taková smrt Gwen by byla dobrá pro season 4 :rflmao:
Obrázek

Příspěvek 08.8.2009 16:43:13
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jop, ale dítko bych nechal, za to nemůže kdo je jeho mamka.... já osobně bych rád viděl návrat Johna Harta, třeba se potkaj když je Jack zpátky ve vesmíru a přijdou zachránit Zemi společně, když jsou z toho 51 století tak co by se s nima stalo kdyby byli tady v minulosti a Země buch buch..... ale uvidíme.... jinak zatim když jack ve vesmíru Gwen na mateřskej tak Torchwood bude asi uklízečka kterou jsme ještě neviděli co pracovala o víkendech...
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 21.1.2010 14:56:57
Tillion Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1819
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To už fakt není možný...

Fox developing U.S. version of 'Torchwood'

Bude to to samý, jen bez vtipu, lam, traktorů, klasického sexu, lesbického sexu, alien sexu, dramatu, pterodaktyla a velšanů.
FLASH
IF YOU LOVE
WOOKIES

Příspěvek 21.1.2010 15:13:59
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já nevím proč by něco z toho by tam nemohlo být, když by to dělali ti samí lidé. Navíc je furt to "jestli si FOX objedná pilot". Nikde není, že se vůbec začne natáčet. A aji kdyby, tak co jsem četl tak by to mělo být rozšíření Doctor Who universa (je naivní si myslet, že když na Zemi furt útočí mimozemšťani, že jediní co s nima maj problémy a něco dělají jsou Britové) a ne okopírování jako třeba Life on Mars. :wink:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 20.6.2010 10:50:04
miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kde Torchwood začíná vzhledem k Doctorovi?
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 20.6.2010 10:54:30
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Torchwood začíná se druhou sérií Doctora
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 20.6.2010 13:22:55
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Po druhé sérii ne? Druhá řada (28), Torchwood, Sarah Jane Adventures, Třetí řada (29), Torchwood II, Sarah Jane Adventures 2, čtvrtá řada (30), Torchwood III, Sarah Jane Adventures 3, speciály a pátá řada (31), Sarah Jane Adventures 4

Teda Sarah Jane Adventures 3 by mělo být někdy po Planet of The Dead a před (minimálně) The End of Time.
Takže asi tak :)
Obrázek

Příspěvek 27.6.2010 12:30:15
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Neví někdo jaký je status potencionálí 4. řady? Úspěšně jsem na Torchwood konverzoval několik studentech filmovědy a dožadují se pokračování :-)
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 27.6.2010 12:36:07
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 07.5.2011 18:52:43
CaroliNess Airman
Airman

Příspěvky: 5
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dívala jsem se na Youtube a narazila na video kde je kapitán Jack Harkness v mimozemském baru a potkává Doktora. Někde jsme četla, že je to díl Dr. Who po konci Children of Earth. Nevíte jaký je to díl? díky moc :scratchanym:

Příspěvek 07.5.2011 18:55:42
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
End of Time - Part 2
Obrázek

Příspěvek 07.5.2011 21:24:31
CaroliNess Airman
Airman

Příspěvky: 5
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díky moc hned se na to kouknu. Zpomalí to čekání na Torchwood Miracle Day :D

Příspěvek 07.5.2011 21:34:33
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Těch celých 10 vteřin nebo kolik? Hmm koukám, že člověku stačí málo :lol:
Obrázek

Příspěvek 07.5.2011 21:41:50
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak pokud se někomu líbí Torchowood tak ke štěstí stačí málo :lol:
Naposledy upravil Skrejm dne 07.5.2011 22:00:57, celkově upraveno 1
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 07.5.2011 21:51:47
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky pravda :lol:
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dr. Who