Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura ERAGON

ERAGON

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Četli jste Eragona?

Ano
60
61%
Ne
38
39%
 
Celkem hlasů : 98

Příspěvek 03.3.2008 20:49:42
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Klenotka: Film mi ani nepřipomínej :). Tam tak Roranova dobrodružství vynechaj, či se o nich zmíní (ale bude to jinak, pokud se to bude držet vyznění prvního filmu ala "názvy se občas i shodují, ale to je tak vše"), popř. je dají Eragonovi, aby tam měl co dělat. Protože film se nemůže věnovat neustále tomu, jak se někdo někde učí. Na cestě potká šílenou spoustu nepřátel a v lese taky a vůbec nechci vidět, co udělají se vztahem s Aryou...to bude horší jak Martha ;-).

Eleira: Jenže názvy, co Tolkien dával, měly svůj důvod, své umístění, nebyly vybrány jen "hele, to se mi líbí, hop tam s tim". Tvořené jazyky byly z našich jazyků a nebylo to ledabylé. Tady by mě snad ani nepřekvapilo, kdyby se Eragon nebo královna elfů jmenovala Utumno :roll: . Vím, odkud pocházejí jména (nejen) trpaslíků, ale zase...jména nejsou příliš známá. Jmenovaní tvorové se tam moc nevyskytují. V Ardě nejsou lidé, co by se jmenovali třeba Loki apod. Zato se stačí podívat jen na tu mapu v Eragonovi a...mě to tedy přijde přespříliš.
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 03.3.2008 23:28:59
jarod Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 35
Bydliště: SVK
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Síce Sillmarilion + Hobbit + LOTR + Nedokončené príbehy sú The Best of the Best, ale Eragon + Eldest sa mi tiež veľmi páčili. Je to síce ľahšie čítanie, ale to je na oddych ideálne. Celkom pekný príbeh :).
Eragon+Eldest:
Toto je spoiler!!!:
Na Eldestovi ma najviac prekvapila existencia ďalšieho draka (zlatého) aj s tým dračím jazdcom (elfom) - sorry už je to dávno čo som to čítal, takže si už mená moc nepamätám. Nečakal som, že Murtagh bude ďalším jazdcom. A najmä sa mi nepáčilo, že bol Murtagh silnejší ako Eragon, ktorý už bol polelf a elfovia sú neporazitelní v boji 1vs1 proti ľuďom


Teším sa na pokračovanie!!!

edit:
Tar-ara: Utumno bolo miesto v Stredozemi. Nie nejaké meno osoby!

Příspěvek 03.3.2008 23:38:28
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jarod: Já moc dobře vím, co bylo Utumno!!! Jen jsem chtěla zdůraznit kontrast...dobře, tak jestli je to pro tě lepší, přeměň Utumno na Melkora..
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 04.3.2008 00:49:31
jarod Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 35
Bydliště: SVK
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Prepáč. Nechcel som, aby to vyznelo nejako urážlivo. Sypem si na hlavu popol.
Ale ten Melkor znie predsalen lepšie.
sry za offtopic

Příspěvek 04.3.2008 01:01:43
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jarod: Taky se omlouvám, já jsem jen vždy poněkud vznětlivější, když mě někdo nějakým způsobem nařkne z neznalosti Ardy ;-).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 04.3.2008 10:10:05
PrometheusX Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 218
Bydliště: Chomutov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Oba díly jsem,samozřejmě četl.. mě osobně v druhém díle ty pasáže s Roranem a Nasuadou docela nudili, až ke konci to začlo být zajímavý..

I když teďka sem četl knihu Temeraire, do Eragona nemá daleko, a líbila se mi ještě více v tom, že v ní žádné takové pasáže mimo hlavní postavy(draka a jezdce) nejsou. Pasáže jsou čtivější.. ,malá nevýhoda je přečtení jedním hltem :D

Příspěvek 16.8.2008 00:35:45
Skot Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 237
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Chcete vidět úžasnou parodii na knížku Eragon ??? Puste si film Eragon . :lol:
No Eragona jsem četl a děsne se těším na 3. knížku.
Owensův Zákon:
Jste-li dobří, hodí vám na krk veškerou práci. Jste-li opradu dobří, dokážete se jí zbavit.

Butnerův zákon:
Kdo se směje naposled, má dlouhé vedení.

Příspěvek 16.8.2008 09:15:09
Siria Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 168
Bydliště: Černčice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Film Eragon jsem viděla zrovna včera. Našla jsem si ho na netu (po těch negativních hodnoceních, která jsem všude četla, jsem si řekla, že ho radši nejdřív zkouknu, než začnu stahovat nebo přepalovat). No, nevím. Film jako sám o sobě by se mi možná i líbil, jenže knížku jsem četla (oba díly) a tak jsem jen tiše úpěla, a to už od začátku. Začalo to tím, když Adriu nejdřív nazvali spojenkyní Vardenů. A potom Durza... chudák, škoda slov. O Razacích ani nemluvím. Byl to prostě hnur :cry:
"Mohu žít bez rodiny, svých přátel, ale nikoli bez chrta." beduinské rčení

Rekord v Battle Tower: Diamond - 46
Platinum - 20

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek - help these little guys hatch by click :-)

Příspěvek 19.8.2008 17:30:36
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Kniha je to skvělá i když mi přijde že by to mohli vydat jinak, než v obrovský knize s písmenama jako kráva :D . Sice se s tim dobře zatěžuje uvolněnej parapet, ale mam pocit ze čtu čítanku. Pokud de o film tak to jediné co je na něm užitečné je toto :D :
http://www.elektron.tym.cz/forum/viewforum.php?f=9&sid=2c80f94c37de4225dd1e96cd8f8545ab


Toto je spoiler!!!:
to jarod: Píše se tam že by ho porazil, kdyby nebyl unaven. A navíc z něj nebyl půlelf ani nic podobnýho. Jen to urychlilo fyzicke změny, kterými prochází jezdci.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 19.8.2008 17:44:41
impaled_shadow Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 154
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Eragon? Hvězdné války ve fantasy světě…
Bůůů. Co poslouchám?
http://last.fm/user/angoisseus

Příspěvek 20.8.2008 15:35:31
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ano na stránce o Eragonovi jsem tento předpoklad taky přednesl :D
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 20.8.2008 18:55:04
rocketman Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 227
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Přečetl jsem Eragona i Eldesta. Moje hodnocení 10/10. Jako jediná fantazy byla podle mě lepší než LOTR (To je co říct).
Co se týče filmu, tak mě hodně zklamal. Nejen, že celou knihu ohlodali na kostičku a nahradili nesmyslnými scénami, kde Eragon létá na safíře a řve, jak je to bezva, ale také tam něco přidali. (Pokud si dobře pamatuji z Eragona, tak Durza nebyl zabit ve vzduchu.) A co mně překvapilo, bylo to, jak ve filmu Eragon často kouzlil a pořád používal to svoje "Skulblakas sen (nebo fen?)", což myslím v knize nebylo a jestli jo, tak to nepoužil víc jak jednou. A úplně k pláči byl ten konec. (Panebože, jaksi jsem odběhl od topicu :) ).
Stargate: Babylon 3x05 Fall of great Kre'tak Amore Part I.
viewtopic.php?f=27&t=6004&st=0&sk=t&sd=a

Příspěvek 20.8.2008 22:05:58
impaled_shadow Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 154
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jako jediná fantazy byla podle mě lepší než LOTR (To je co říct).

To, doufám, nemyslíš vážně…
Bůůů. Co poslouchám?
http://last.fm/user/angoisseus

Příspěvek 20.8.2008 22:12:29
rocketman Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 227
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To, doufám, nemyslíš vážně…


V určitém slova smyslu to vážně myslím. LOTRA jsem přečetl 5x a kdybych si jej měl přečíst znova, tak omdlím nudou. V ODJ je nějaké kouzlo, které mně přinutilo číst jej znova a znova. LOTR je udělá velmi 'speciálním' zbůsobem a ikdyž si myslím, že příběh je dokonalý a popis všeho kolem ještě lepší, ale přesto klížící se víčka mi říkají své. Když to tak vezmu, tak ani nemohu říct, je ODJ lepší než LOTR, protože svým způsobem jde o něco úplně jiného. Takže odpověď zní NE, (v podstatě) to nemyslím vážně.
Stargate: Babylon 3x05 Fall of great Kre'tak Amore Part I.
viewtopic.php?f=27&t=6004&st=0&sk=t&sd=a

Příspěvek 16.9.2008 21:13:18
impaled_shadow Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 154
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nejsem z tvé odpovědi zrovna dvakrát moudrý, ale pochopil-li jsem správně co jsi chtěl říct…

Co se týče "nudy", nemůžeš IMO tyhle knihy porovnávat, protože svým rozsahem a rozměrem světů/mytologie/ras jsou jednoduše nesrovnatelné.

Eragon je zkrátka jen Star Wars postaveno na základech které položil, mimo jiné, právě Tolkien. A čte se to "lépe", protože je to tak prostě psáno, tu knihu si oblíbí dvanáctiletá holčička stejně jako její čtyřicetiletý otec, dle mého. Je psána jednoduše a chytlavě.

Proto také třeba u maturity Lord of the Rings objevuje a Eragon ne (pro šťouraly, samozřejmě to není jediný a nejdůležitější důvod).
Bůůů. Co poslouchám?
http://last.fm/user/angoisseus

Příspěvek 06.2.2009 14:05:01
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak mi přišel Brisingr, téměř všichni na to nadávají, čili jsem zvědavý, jestli je to vážně tak špatná kniha.
Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one.

Příspěvek 06.2.2009 20:22:28
Skot Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 237
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Eragon je jen dobrá odreagovačka, jednodcha, čtivá. Lotr je složitej, některé věci jsme musel přečíst dvakrát abych je pochopil. A ta jména, to je hrozný.
:rflmao: Ale LOTR je rozhodně lepší.
Owensův Zákon:
Jste-li dobří, hodí vám na krk veškerou práci. Jste-li opradu dobří, dokážete se jí zbavit.

Butnerův zákon:
Kdo se směje naposled, má dlouhé vedení.

Příspěvek 01.7.2010 21:42:25
bindina Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 244
Bydliště: puddle jumper zaparkováný za našim domem
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Neví někdo kdy vyjde Eldunarí :?:

dík za odpověd
nyní pokračuji na mé povídce: Stargate trochu jinak
viewtopic.php?f=27&t=7920

a na nové povídce z prostředí neovladatelné vesmírné lodi která míří směrem k černé díře a z níž není možnost úniku(zatím nemá jméno)

Příspěvek 01.7.2010 23:12:40
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Porovnávat Eragona a LotR... :rflmao: Co příjde příště? Co třeba porovnat Star Wars a Meet Joe Black?
Eragon je psaný dítětem pro děti... můžete mě za to strhat, ale je to tak, bohužel. Ne, že by se to nedalo číst, ale nemá jediný vlastní nápad, všechno už bylo čteno v jiných "fantasy světech"

Příspěvek 28.2.2011 19:36:09
Veris Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 56
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak sem si přečetl všechny tři díly a musím říct že tam opravdu není jediná originální věc. Na druhou stranu je to zase napínavé a i když je to slátanina a vykrádačka, přiznám se že mě to velice bavilo a těším se na další díl.
Obrázek
Obrázek

1. díl SGS - 1. 10. 2010!!!
http://sgs.webz.cz/epizody_1serie.html

Příspěvek 01.3.2011 17:19:38
UPIRIK2 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
1díl dobrej
2díl lepší
3díl ujde

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Literatura