Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Jiří Kulhánek

Jiří Kulhánek

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Znáte spisovatele Jiřího Kulhánka?

Znam a čtu
26
36%
Znam, ale nečtu
13
18%
Neznam
33
46%
 
Celkem hlasů : 72

Příspěvek 28.1.2008 00:46:40
Kolombo Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 4
Bydliště: "I live in my world outside your reality..."
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kulhánek je super :) Zatim jsem přečet všechno co napsal a až na pár drobností si ho nemůžu vynachválit ;)
Non cuspi causa qui non debe cuspire

Příspěvek 18.8.2009 22:44:28
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dlouho tu nebyl žádný příspěvěk a protože čtu zrovna Noční klub, musím sem něco napsat.

Se sháněním Kulhánkových knh je to čím dál tím horší, kdo by chtěl Cestu krve 1 a 2, může je koupit na aukru, akorát to tam ten dotyčný nabízí za 3500. Pořád si tedy držím naději, že na to někde narazím v antikvariátu.

Nedávno byl dotisk Nočního Klubu, obou dvou dílů a cena je 288Kč za jeden výtisk.
Když jsem to u knihkupce viděl, neváhal jsem a hned je koupil. Vůbec jsem nečekal, že bude nějaký dotisk a rovnou jsem se i zeptal, jestli budou dotisky i dalších jeho knih.
Od knihkupce jsem se dozvěděl, že snaha o to, aby se udělal dostisk by tu byla, ale že se nejdřív musí domluvit s vydavatelstvím, ale hlavně se samotným Jiřím Kulhánkem. No a právě s ním je není poslední dobou vůbec řeč, takže si ještě počkáme.

Ale dozvěděl jsem se i dobrou zprávu. Kulhánek prý píše novou knihu, kdy by měla vejít, se neví, podrobné informace také nejsou, ale aspoň něco. Průběžně se budu vyptávat a jestli se něco dozvím, dám vám vědět.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 30.6.2010 20:45:47
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:( Žiaľ, čítal (a mal) som len Vládci strachu, ale neskutočne ma zaujala a aj vďaka tomu som ju stratil. :cry: :evil:
Go! Kulhánek go!
:bravo: :bye:

Příspěvek 22.8.2011 15:51:14
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Obrázek


Asi to vypadá, že jsme se dočkali, tedy dočkáme se až za měsíc. Nová kniha od Jiřího Kulhánka se jmenuje se Vyhlídka na věčnost a podle e-shopu arara vyjde 30.září.

A ještě něco. Na webu gorila.sk udělali interview s Jiřím Kulhánkem, přečíst si ho můžete tady:
http://www.gorila.sk/clanok-1644/jiri_kulhanek_upiri_jsou_sebestredna_banda

Kdo Kulhánkovi knihy máte a čtete ho, co říkáte na tu obálku? Podle mě je docela hrozná. Kresby Luise Roye se mi líbily víc a ke Kulhánkovým knihám mi jeho grafická tvorba víc pasuje.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 13.5.2012 01:17:01
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak Vyhlídka na Věčnost je už pár týdnů venku, já jsem si ji koupil teprve před týdnem a půl a jsem tak zhruba v polovině. Radši teď něco napíši do spoileru, tak kdo ji bude teprve číst, tak to rozhodně nečtěte.

Toto je spoiler!!!:
Začalo to zombíky, připadalo mi to jako slabé téma, zvlášť když se s nemrtvými za poslední roky roztrhnul pytel. Ale řekl jsem si dobrá, uvidím, co z toho vzejde. A pan Jiří Kulhánek mě opravdu překvapil. Jednak téma jako jsou zombíci rozvinul a pojal ho tak jak jsem ho já osobně ještě neznal, ale taky se v příběhu knihy hlavní hrdina spolu s několika lidmi vypraví do pekla, aby ulovili samotného Lucifera, padlého anděla, který sedí na trůnu bolesti. Když jsem četl, když jsem se dostal do části, kde se o tom v knize začíná psát, tak mě to posadilo na zadek. Tohle jsem od původně zombické akce nečekal. Kulhánek opět nezklamal a má výborně popsanou a napínavou akci, kdy je spotřebováno spoustu munice, kdy jsou používány různé bodné a sečné zbraně, kdy tečou až potoky krve, vnitřnosti lezou ven a tak dále. Kdo někdy četl Kulhánka, tak to zná. V téhle knize se navíc objeví několik postav z Nočního klubu, samí staří známí, takže je dobré mí nejdřív přečtené ty dvě knihy, než se člověk pustí do této.
Když jsem byl v části, kde se psalo, s jakou výbavou půjdou do pekla pro trofej, tak jsem na to div nezíral s otevřenou pusou. Autor má opravdu bohatou fantazii. Taky jsem se při něčem zasmál. Například, když se postavy bavili o tom, čím budou bojovat a jedna řekla přibližně tohle: „Co bude příště, granáty s hostiemi?“
Ze začátku jsem nechápal, o co jde, ale postupně jak jsem četl dál, tak to začalo dávat smysl a některé věci jsem začal předpovídat a něco se mi potvrdilo.
S velkým zaujetím budu dál pokračovat ve čtení, protože mě hodně zajímá, jak to dopadne.


Po tomhle bych si chtěl přečíst předešlé Kulhánkovi knihy, které jsem ještě nečetl, ale to by autor musel povolit dotisk, protože kupovat Vládce strachu, Divoké a zlé a Cestu krve za několik tisíc, klidně i několik desítek, se mi fakt nechce a navíc na to nemám.

Je to brzo, já vím, ale zajímalo by mě, jestli Jiří Kulhánek po tomhle napíše něco dalšího. jenže i kdyby napsal, tak by to pravděpodobně trvalo zase pár let, než by to vyšlo.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Literatura

cron