Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Co právě čtete?

Co právě čtete?

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 03.5.2011 21:12:37
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
1. To vážně někdo napsal?
2.Který kretén to tak přejmenoval? :D

Příspěvek 03.5.2011 22:44:32
miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
1. Někdo očividně ano, ale neví se kdo. V Americe už vyšlo i Naked Heat a brzo bude i Heat Rises.
2. Pan Ondřej Doseděl. Boužel při jiném překladu by se ztratil ten dvojsmysl. ( Já se na ten název radši nedívám :D)
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 30.6.2011 18:48:33
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ok, vím, že jdu s křížkem po funuse, ale Mara Jade ?
Jeden z nejlepších a nejpropracovanějších charakterů z Expanded Universe. Pestřejším životním příběhem se můžu pochlubit snad jen Anakin Skywalker/Darth Vader. Je vidět, že si s ní dal Zahn velkou práci. Jestli se nemýlím, tak je Mara jeho nejoblíbenější postavou.

Abych nebyl úplně mimo topic, tak nyní čtu životopis Johna Adamse. To byl druhý americký prezident.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 01.7.2011 10:20:10
soldier Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dnes jsem dočetl F-4 Phantom II vs MiG-17/19 Válka ve Vietnamu. Dost dobrá knížka jsou tam statistiky atd. prostě všechno.

Příspěvek 01.7.2011 10:48:27
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Starfist ....... je velmi zajimava serie o marinacich, scifi, space marines, psana valecnymi veterany, skvelej pribeh, vypracovane postavy a univers jenz se podoba nasenu az k zblazneni>>>

First to Fight (Starfist #1)
by David Sherman, Dan Cragg

Two armed forces veterans and authors teamed up to create this action-packed military SF adventure of Marines on a deadly interstellar mission. In a hellish alien desert 75 light-years from Earth, an eight-man squad of Marines faces 2,000 bloodthirsty savages with state-of-the-art weapons in their hands and murder on their minds. Original.
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 01.7.2011 11:48:04
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já jsem se tedy začetl, stejně jako plno jiných lidí, do Hry o trůny ;)
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 30.7.2011 16:44:20
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jsem na tom podobně jako vy ostatní. Moji pozornost si teď přilákal Led a Oheň, momentálně čtu Střet králů a pecka, i když prolog byl hrozný.
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 30.7.2011 16:59:49
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak já teď čtu Bouři mečů :smile:

no je to masakr
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 10.8.2011 10:08:02
Siria Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 168
Bydliště: Černčice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak já se začetla do poněkud starších autorů :D

Ilias - na tenhle poklad jsem narazila v jednom žateckém knihkupectví, ve Šrámkově překladu. A musím říct - skvělá knížka. Nejvíc jsem si užívala dialogy mezi Diem a Hérou. Je to vlastně jen popis dvou tří dnů v celé té devítileté válce. A musím říct jedno: Achileus byl debil. Ještěže ho ve druhým díle zabijou (neměla bych to dát do spoilerů? :D ), stejně jako Zeus.
Celý děj se točí kolem Achlilea a Agamemnóna, spartského krále, bratra Meneláa. Agamemnón musí vrátit holku, kterou získal jako válečnou kořist, protože je to dcera kněze z chrámu Apollóna. Místo ní si vezme tu, kterou ukořistil Achileus. Ten se naštve a nejenže sám odmítá bojovat, ale nepovolí to ani jednotce, kterou má na povel. Po tuhé bitvě, která se pro Achaje nevyvíjí dobře, za ním Agamemnón pošle posly s nabídkou, že mu tu holku vrátí a dá mu i spoustu jiných hodnotných darů. Achileus odmítne a dál trucuje u lodí. Následuje další vraždějí Achajů Trójany, hlavně Hektorem, bratrem únosce Heleny. Do toho všeho zasahují bohové, kteří nadržují tu jedné, tu druhé straně (hlavně Zeus). Zkrátka, pěkná knížka, plná zvratů :jako: u které jsem se nenudila a doslova mě pohltila. Doporučuju!
Btw, kdybyste někdo věděl, kde sehnat Odyseu (ideálně Šrámkův překlad), byla bych ráda
"Mohu žít bez rodiny, svých přátel, ale nikoli bez chrta." beduinské rčení

Rekord v Battle Tower: Diamond - 46
Platinum - 20

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek - help these little guys hatch by click :-)

Příspěvek 10.8.2011 14:37:38
soldier Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zrovna čtu KAM ZMIZEL ZLATÝ POKLAD REPUBLIKY. Je to o tom jak jsme museli spojencům platit za to, že jsme u nich mohli bojovat proti Hitlerovi.

Příspěvek 01.9.2011 22:22:33
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Letos jsem kromě jiného přečetl všech pět dotisků Zaklínače, přičemž jsem to prokládal i husitskou trilogií, která je též od Sapkowského. Právě teď začínám číst poslední díl Lux Perpetua.
Vzhledem k Zaklínačské sáze je to velmi odlišné a někomu by se to nemuselo líbit, ale mě ano. Jsou to historické romány lehce šmrncnuté fantasy. Na rozdíl od příběhů o Geraltovi se tyto romány nečtou tak lehce, protože autor se předvádí, jak umí jazyky a člověk tak musí neustále koukat dozadu knihy pro překlady nebo do slovníků. Rovněž je tam spoustu postav, spoustu vesnic, je tam hromady popisů toho, kdo má jaký znak v erbu a podobně. Prostě spoustu údajů.
I tak je to ale dobré počtení. Odlišné od Zaklínače, ale to je dobře.

Až to dočtu, asi se vrhnu na Hru o trůny a mimo jiného jsem zvědav, jaké to je, když budu mít náskok oproti 2. řadě seriálu Game of Thrones.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 11.9.2011 12:47:02
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mír na Zemi (Stanislaw Lem)
Docela pecka, je tam snad všechno od humoru, přes sci-fi po politiku a to všechno jen na cca 200 stranách - ideální brožurka na cestování :-)
Obrázek

Příspěvek 22.9.2011 08:26:39
Widlička Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1177
Bydliště: Šaľa (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
The Clockwork Orange (Mechanický pomaranč) ... a musím povedať, konečne som sa k tomu dokopala :) Všade som o tom počula a čítala a mala som dosť obavy keď som si o tom prečítala názory, ale akonáhle som prekúsala prvé tri strany a zvykla som si na ten štýl (zachvíľu som už používala tie výrazy :D ) bolo to skvelé! zatiaľ asi moje najlepšie čítanie (mimo sci-fi :D )
:)
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek

Příspěvek 01.10.2011 15:01:03
Xaron Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Laugarício
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To widlička ten "The Clockwork Orange" máme doma ale ešte som sa k tomu nedostal, žeby nakoniec predsa len? :roll: :wink:

Tak ja som ukončil Bouři Meču 2diel. a plánoval som hneď nabehnúť na 4tú časť ságy ale ako vidím tituly všade vypredaný (ževraj pre vadný predklad ak som dobre našiel a znova to víde s 5kou na jar 2012:/)

Ale inak som si znova zobral do rúky dielo od amatérskeho autora Biosector - Vzostup a pád (podľa motívou online hry biosector.sk), a zatiaľ márne čakám na 2 a 3 diel tohto naozaj výborného a silno originálneho SF príbehu.
"Sine amore, nihil est vita.."
Obrázek
I'm not just a Timelord. I'm the last of the Timelords!

Příspěvek 01.10.2011 16:22:05
Widlička Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1177
Bydliště: Šaľa (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Môžem len odporúčať ;) nedaj sa odradiť a skús tomu venovať aspoň 15 stránok kým si nezvykneš :) a potom je to už také - buď zaujme alebo nie :)
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek

Příspěvek 03.10.2011 17:05:18
Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Xaron píše:
Tak ja som ukončil Bouři Meču 2diel. a plánoval som hneď nabehnúť na 4tú časť ságy ale ako vidím tituly všade vypredaný (ževraj pre vadný predklad ak som dobre našiel a znova to víde s 5kou na jar 2012:/)


Buď rád, že Hostinu pro vrány nikde nemají, ten překlad je vážně tragédie. Jak jsem proti překladu dřívějších dílů nic neměla, tak tohle byla katastrofa. Místo Vysoká zahrada překlad Vysokozahrada :wall: A pak doslovné překlady rodů a míst, když je člověk zvyklý na předchozí "překlad", ještěže si překladatelka netroufla na překlad hlavních rodů, to by ji lidé už vážně ukamenovali.

Jinak za tu dobu co jsem tady nepsala, tak jsem přečetla celou Píseň ledu a ohně a zrovna teď čtu poslední díl A Dance with Dragons, ale jde to pomalu protože je to anglicky a hlavně nemám kvůli magisterce a státnicím moc času na čtení.
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Příspěvek 28.11.2011 22:56:26
robert1 Airman
Airman

Příspěvky: 6
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já teď čtu Pochodeň Svobody.

Příspěvek 29.11.2011 00:16:05
Twombly Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
The Tuloriad od Johna Ringa.

Co k tomu říct než - další knížka série Legacy of the Aldenata - další spousta zábavy :smile:
Obrázek

Příspěvek 01.12.2011 20:48:04
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dočítal som Star Wars The Old Republic - Revan po 8 rokoch konečne objasnené čo sa stalo s Revanom po KOTORe.
Obrázek

Příspěvek 02.12.2011 19:50:48
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zofia Kossaková - Křižáci
Čtyřdílná série o první křížový výpravě. Román, ale psanej naturalisticky a s historickym nadhledem - nenadržuje ani jedný straně, vykresluje věci takový, jaký byli. Romantiku a svatý poslání střídá hlad, bída, intriky a samozřejmě válka o Svatou zemi.

"Oživlá hodina dějáku," rozhodně musim doporučit.
Obrázek

Příspěvek 02.12.2011 19:55:54
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak já sem si stáhnul dlouho očekávaný 4. Díl Odkazu dračích jezdců - Inheritance v angličtině, ale zatím jsem se k tomu nedokopal a nevím jestli si mám počkat na češtinu, nebo si to přečíst v angličtině...:)

Příspěvek 03.12.2011 16:47:16
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Evil píše:
Dočítal som Star Wars The Old Republic - Revan po 8 rokoch konečne objasnené čo sa stalo s Revanom po KOTORe.


A kde si to prosím tě sehnal? On vyšel nějaký komiks nebo ebook? Taky by mě zajímalo, co se s ním stalo, kde se to dá sehnat?
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 03.12.2011 21:43:17
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
http://www.amazon.com/Star-Wars-Old-Republic-Revan/dp/0345511344/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1322941385&sr=1-1
Obrázek

Příspěvek 08.2.2012 20:50:43
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nathaniel Fick - Těsně vedle (One Bullet Away)
Kdo zná Generation Kill, tak ten hlavní zkušeňák z Afghánu napsal knížku ... tuhle knížku.
Začíná s výcvikem, kterej ale není tak úplně ve Full Metal Jacket stylu, neb. je to výcvik na důstojníka USMC, nejen na řadovýho pěšáka. Pokračuje nasazením v Afghánistánu a Iráku.
Silně doporučuju - pro army fandy povinost :-)
Obrázek

Příspěvek 14.2.2012 12:18:42
Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak po dlouhých měsících, kdy jsem neměla ma čtení čas, jsem se pustila do Amerických bohů od Neila Gaimana, i když to nebyla jednou z knih, na které jsem si několik měsíců brousila zuby (ty jsou v knihovně všechny popůjčované). Jsem teprv na začátku a zatim to vypadá více než dobře, ale co čekat od Gaimana :D
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Literatura

cron