Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Co právě čtete?

Co právě čtete?

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 06.3.2012 21:12:53
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Paralelně čtu "Okamžiky rozhodnutí" od G.W. Bushe a "Moje Cesta" od Tonyho Blaira.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 06.3.2012 22:02:18
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tyhle dva imho ocení až historie...

Jinak jsem se teď konečně pustil a úspěšně dokončil knihy o špiónech a zpravodajských službách, s originálními názvy Historie tajných služeb a Elitní špióni. První můžu jenom doporučit. Psal jí nějakej poradce francouzského ministerstva obrany, a člověk se dozví hodně informací. Od faraonskejch vyzvědačů po dnešní supermoderní udělátka. Zahrnuto je sem třeba i skautské hnutí. A hlavně se na historii začnete dívat v trochu jinejch souvislostech.
Ta druhá je až moc... jednoduchá. Navíc autor-našinec častokrát špatně přeložil názvy a termíny, takže bez znalostí z prvně jmenované knihy bych v tom měl docela guláš. Ale na dokreslení jednotlivejch aktérů docela užitečné.
Zuřivě sháním další tématické :)
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 19.3.2012 11:49:00
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kromě výše zmíněných politických nemoárů se snažím proniknout do tajů komiksového světa, pročítám si Kick-ass a s bližící se premiérou Amazing Spiderman i historii pavoučího muže. Příznám se, že mě docela překvapilo, jak klíčovou postavou nejen Spidermana, ale i celého komiksové historie je Gwen Stacy. Zminuji se o tom proto, že ze všech stran jsme krmeni "one and only" Mary Jane a přitom to není úplně pravda.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 19.3.2012 21:29:41
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
I když ty komiksy mají některé twisty zajímavé, je to strašně nastavovaná kaše. Což se ovšem dá pochopit, když některé vycházejí padesát let. Taková Jean Grey z X-men (byla i ve filmech) protočila všechny Marvel výtvory tam a zpátky, jestli se nepletu, tak se utkala i s Thorem (asi aby to bylo fér, bůh vs bůh)... I když je fakt, že ty úvodní story a promyšlené historie postav jsou fajn :)

Příspěvek 20.3.2012 21:44:47
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je to trochu šílené, místy překomplikované. Občas mám problém se v těch jednotlivých alternativních verzích vyznat. Ještě, že tady máme Wikipedii, tam je to únosným způsobem shrnuto.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 27.3.2012 17:42:03
taurian13 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No minule som si len tak obzeral výklad kníhkupectva a do očí mi padla kniha od Dmitriho Glukhovskeho: Metro 2033. Keďže post-apokalyptické sci-fi mám rád rozhodol som sa ju kúpiť.
Teraz som dočítal 6 kapitolu a môžem poveda, že to nie je to čo som čakal. Zatiaľ neviem posúdiť či je to dobré alebo zlé, keďže zo sci-fi sa to postupne cez "psychologický" žáner prelieva do fantasy. Tak uvidíme...

Ale ako som už povedal som len na 6. kapitole, takže nakoniec mi tieto nezrovnalosti (možno) búdu dávať zmysel :D

Příspěvek 05.4.2012 18:49:12
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Konečně se mi dostal do rukou "Černobílý svět" od Kathryn Stockettové. Předloha pro nejlepší film minulého roku - The Help.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 28.4.2012 13:40:16
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sen Ockerwee - G.R.R. Martin. Takhle se píše o upírech :D
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 05.5.2012 20:59:17
Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky jsem se teď pustila do Martina, ale zase do jeho povídek Písně mrtvých, které mi tady už nějaký pátek leží. Přečetla jsem zatím dvě a jen mi to potvrzuje, že Martin umí.

A tento týden jsem po několika měsících dočetla Gaimanovy Americké bohy. Ne, že by to byla špatná knížka, ale nějak jsem se u ní zasekla a ke všemu jsem musela přečíst další dvě knížky, na které jsem měla dohromady dva týdny nebo tak nějak.

První byla Hvězdy, můj osud od Alfreda Bestera. Bester taky umí, jen teda na začátku mi byla hlavní "hrdina" krajně nesympatický. A konec to mělo skvělý, jsem ho přečetla na jeden zátah a nebylo to jen tím, že jsem seděla v čekárně u oční a musela ten den knížku vrátit :-D

Druhou knížkou byly Hunger games: Aréna smrti od Suzanne Collins. Ze začátku mi trvalo si zvyknout na formu, jakou je celá kniha napsaná. Ich-forma v přítomném čase způsobila, že hlavní hrdinka na mě působila jako Mary Sue (všechno ví, všechno zná/uloví atd.). Ze začátku jsem se také nemohla zbavit dojmu, že tuto knihu psal puberťák. Nevím kolik je autorce let, ale jestli se tím chtěla ještě přiblížit věkové skupině, které je kniha určena, povedlo se jí to. A já si na konec na to i zvykla.
Dále mi prišlo strašně křečovité vylíčení zdejšího totalitního režimu a nějak jsem to autorce nemohla uvěřit. Přišlo mi to spíš jako nepodařená parodie na totalitu. A vzdor hlavní hrdinky vlastně taky. Čestnou vyjímkou byla až scéna s bobulemi.
Na závěr musím říct, že se mi knížka i přes to líbila a přečtu si i pokračování, protože mě zajímá jak to dopadne mezi Katniss a Peetou! :-D
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Příspěvek 06.5.2012 14:42:26
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Přežívá nejsmutnější od Margaret Atwood, a prokládám to Vránou. :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 29.5.2012 20:05:36
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Práve som dočítal "knihy" (E - Book) od J. Kulhánka (bolo ich sedem :!: a sú veľmi dobre napísané :yes: ). :bravo: :bravo: :bravo:
:yahoo:

Příspěvek 13.6.2012 11:46:25
Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Teď čtu klasiku 1984 od George Orwella a pak na mě čeká druhý díl Hunger games Vražedná pomsta. Takže samá totalitní témata, i když ty Hunger games...
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Příspěvek 13.7.2012 17:12:00
TanglovaR Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já právě čtu Pána prstenů a zároveň Anatomie lži. Potom se nejspíš pustim do knihy co četl John Sheppard v SGA Vojna a mír. :smile:

Příspěvek 13.7.2012 17:48:54
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Akorát jsem dorazil Red Storm Rising (Rudá bouře) od Toma Clancyho, co jsem četl kdysi dávno (tenhle topic tvrdí 2006 :-D) a pamatuju si, že to byla moje nej kniha ... a pořád je :-)

Teď jsem načal It Doesn't Take a Hero (bravurně přeloženo jako Hrdina pouštní bouře :roll: ) od Gen. H. Normana Schwartzkopfa a tváří se to docela zajímavě :ok:
Obrázek

Příspěvek 07.8.2012 12:52:10
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
The Hunger Games Trilogy
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 07.8.2012 21:17:17
Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Teď jsem se dala na opakování, tak jsem se pustila do české historické fantasy Vlčice od Zdeňka Žemličky odehrávající se na dvoře markomanského "knížete" Marobuda někdy na sklonku našeho letopočtu.
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Příspěvek 17.8.2012 14:11:47
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem dočetl celou trilogii "Hunger Games" a jsme unešen. Naprosto úžasné čtení. Vynikající vývoj postav a Katniss Everdeen je jedna z nej literárních postav .... opravdu jsem zvědavý, jak se s dalšími dvěma knihami poperou v budoucích filmech.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 02.9.2012 11:06:12
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
"Bůh není veliký" od Christophera Hitchense

"Dreams of my father" od Baracka Obamy

Od slibu k činu od Mendella - životopis Baracka Obamy do bostonské programové konference v roce 2004.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 02.9.2012 12:15:27
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jaký jsou ty Obamoknihy?
Obrázek

Příspěvek 02.9.2012 14:30:31
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Od slibu k činu je psána člověkem, který sledoval Obamu mnoho let před tím, než vstoupil do všeobecného povědomí. Strávil s ním hodně času v soukromí, uvnitř jeho osobní zóny, takže hodnotí jaký typem člověka Obama je, co ho ovlivnilo v mladí atd. Je to typická faktická žurnalistická knížka, psaná novinářem, nicméně Obamův život je hodně zajímavý, takže se to četlo relativně plynule.
Dreams of my father - ta je psána osobně Obamou, jsou to svým způsobem nemoáry, možná biografie, člověka, kterému bylo v době vydání knihy něco přes 30 let !! Ještě jsem to nedočetl, ale působí to na mně jako knížka o hledání vlastní identity, Obama se narodil smíšeným rodičům, vyrůstal prakticky bez nich (vychovala ho bíla babička na Honololu) a snaží se vyrovnat s dědictvím svého otce.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 09.9.2012 14:33:01
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem začal sérii od Darran Shan-a a čte se to velice dobře, až překvapivě.

Příspěvek 09.9.2012 23:31:39
BlackViper Airman
Airman

Příspěvky: 30
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Temný lord - vzestup Dartha Vadera :)

Příspěvek 10.9.2012 22:45:15
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem právě lousknul i druhý díl a zatím je to lepší a lepší s každou kapitolou.

Příspěvek 12.10.2012 18:24:37
Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Po cca dvanácti letech znovu Dunu do Franka Herberta.
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Příspěvek 12.10.2012 23:31:55
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Opět Noční hlídku :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Literatura

cron