Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Komiksy

Komiksy

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 01.10.2006 12:59:17
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sice to není literatura ve smyslu Shakespeare a tak :-) ale myslím, že to sem patří. Takže, je tu někdo kdo má nějaký zábavnější komiks než je Čtyřlístek? Jsem si naposledy v Praze koupil poslední dva díly 'XIII' a můžu jen doporučit.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 01.10.2006 13:06:10
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Osobně komiksy moc nemusím, ale mám slabost pro Sandmana. Jestli ho teda někdo zná? Problém je v tom, že je hodně drahý :-(
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 01.10.2006 16:58:09
Sopdet Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 423
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sandmana mám...Preludia a Nokturna, Domeček pro panenky, Krajinu snů a Údobí mlh...je nádhernej...nemám ráda barevné komiksy -ty fakt nemusím ale ty černobílé jako je tohle - to je prostě nádherný kompaktní dílo...ale osobně před Sandmana stavím Vránu..... :thumbsup:
Lennier and Vir will share a beer and watch Adira disappear

Příspěvek 02.10.2006 22:14:06
Marty Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 159
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Lobo - proste klasika
Obrázek

Příspěvek 02.10.2006 22:50:42
GLORIOUS Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 395
Bydliště: MĚSTO Planá nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdysi sem pročítal KOMETY, jestli to teda tady někomu něco řaká... Možná je i eště někde mám. Moc bych se chtěl dostat na Sin city.
Obrázek

Příspěvek 02.10.2006 23:07:53
Sopdet Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 423
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na Sin city jsem koukala...vypadá to dobře.....ale pořizovat se mi to moc nechce....a komiks je vlastně dost věrnym předobrazem filmu takže je to asi bezpředmětný......
Lennier and Vir will share a beer and watch Adira disappear

Příspěvek 02.10.2006 23:41:33
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo starý dobrý speciály "ÁBÍČEK" :) by mne zajímalo, kolik z vás tyhle drahé časy pamatujete :D jinak miluju klasiku zahraniční - Loba, Spíďu, SinCity, Vampirelu atd. :)

P.S.: Ze všech je stejně nejlepší Jirka Dušín :D
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 03.10.2006 08:04:21
Marty Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 159
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jo jo abicka to si pamatuji kronika strazcu , vzboura mozgu , carribska perla
no to byli klasiky je nedokazu jak ziskali povolenie na to
ved komiksy byli kapitalistickou cetbou a to by normalne komunisti nedovolili
Obrázek

Příspěvek 03.10.2006 08:44:45
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mno ono se jim to hodilo do kramu, protoze jsi vsude videl rusacky jmena, cechacsky jmena atd. Propaganda se dostala vsude... proto to povolili. A nebo se psali Kruanova dobrodruzstvi atp, kde proste nebylo co napadnout, tak to povolili. Taky jsem se obcas divil. :lol: Ale treba zakazali Rychle sipy jenom proto, ze je napsal foglar a nebyli tam "pyonýřý" a Mirek Dusin byl moooc velky slusnak, ktery prosazoval veci, ktere se jim taky nehodili do kramu.

ABC byl mozna jeste nekde doma na pude nasel. :)
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 07.10.2006 09:35:03

Příspěvky: 36
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Osobně komiksy moc nemusím, ale mám slabost pro Sandmana. Jestli ho teda někdo zná? Problém je v tom, že je hodně drahý Sad


Jo Sandman je výborný čtení, ale taky hondně drahý. Ještěže se na netu válí e-booky , jinak by se člověk k tomu snad ani nedostal. ( sice jsou v angličtině, ale to není vůbec na škodu).
Jinak výborní jsou ještě Watchmani.
Mimochodem už dlouho se mluví o filmovém zpracování těchto dvou komiksových sbírek. Tak doufám, že to dopadne dobře.

Jinak mám ještě slabost pro Asterixe. První díl jsem dostal už ve svých 4 letech a vydželo mi to dodnes. Škoda jen, že kvalita v posledních dílech dramaticky klesá.
ARS OBLIVIONALIS

Síla našeho přesvědčení není důkazem jeho správnosti.

In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro.

Příspěvek 12.12.2006 22:44:39
WRAITH Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já četl komiksy Spider-Man.

Teď čtu komiksy Star Trek :D ...... v angličtině :(
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 12.12.2006 22:55:21
Fenixp Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 112
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Čtu:
http://www.seraph-inn.com/viewcomic.php?page=1

Inverloch. Mám raději drsnější fantasy, ale...

http://www.krakowstudios.com/archive.php?date=20050823

Daemon Sisters... Mají světlé chvilky :)

http://www.misfile.com/?page=1

Aspoň námětem... Zajímavý :) A taky celkem sranda :)

http://www.blastwavecomic.com/index.php?strip_id=1

Tohle je prostě -BOŽÍ-, to si musí přečíst každej :D
Začíná to tu být in:
Blues for my dearest enemy(10. pt.)
You cry, when your dearest friend is gone. Would you cry, if your dearest enemy left forever?
1. část hotová

Příspěvek 07.1.2007 01:15:22
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co se tyce komixu, tak komplet SW, SinCity, Battlestar Galacticu, Futuramu, Rychle sipy, DRD svety atd...

Toto je spoiler!!!:
Kdyz nekdo neco budete potrebovat, tak neni problem sehnat.
:shock:
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 14.2.2007 11:32:34
kutas Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 368
Bydliště: Záryby
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no ja komixi moc nemusim jedinej co se mi libil je asi spiderman 8)
nejlepsi dil SG-1 je 9x20 a nikdo mi to nevezme

Příspěvek 15.2.2007 01:18:15
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
zjistil sem, ze je v komixovem vydani i mag od feista :D
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 15.2.2007 01:34:17
Rubi Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 307
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
dobrý komixový fixer je tu tento:
http://ockhamsketchbook.blogspot.com/

niečo som si od neho čmajzol do podpisu xoxo

Příspěvek 17.2.2007 08:34:56
Walker Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 50
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jinak mám ještě slabost pro Asterixe. První díl jsem dostal už ve svých 4 letech a vydželo mi to dodnes. Škoda jen, že kvalita v posledních dílech dramaticky klesá.


Já taky zbožňuju Asterixe. Sice jsem se k němu dostal až v devíti, ale můžu je číst pořád. Je to dost vtipné a ty kresby jednoduše úžasné. Máš pravdu, že po smrti Goscinnyho už ty příběhy jsou takové moc pohádkové, ale třeba takový Asterix a Rahazáda se celkem povedl. Můj nejoblíbenější díl je ale asi Asterix a Slavný štít.
Užívej si života - žiješ jenom jednou...

Příspěvek 17.2.2007 11:37:20
WiX Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 596
Bydliště: okres Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem sice komixy měl rád, ale moc jsem jich nepřečetl. Až na rychlé šípy, ty jsem přečetl komplet, jelikož jsem je dostal ve svých "foglarovských" letech (okolo 12) na narozeniny. Jinak ze stejné doby mám i Záhadu hlavolamu a Stínadla, bohužel to skončilo bůhví kde :( ).

Nicméně komixy v ABC jsem moc nesledoval, protože jsem ABC neodebíral pravidelně. Nicméně občas byl jako příloha komixový sešit. Byl vytisklý na novinovém papíru, muselo se to vystřihnout a sešívačkou (řečeným koněm :fish: ) sešít. Z těchto sešitů byla pak má nejoblíbenější "Tulácká pohádka". (Žánrově to pohádka nebyla :wink: )
Existence jevů UFO nám nic neříká o mimozenské inteligenci, ale vypovídá o tom, jak vzácná je inteligence zde na Zemi.

sir Arthur C. Clarke

Příspěvek 18.2.2007 01:53:29
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Začal jsem číst Order of the Stick. Je to sice anglicky, ale někdy fakt nářez.
http://www.giantitp.com/comics/oots0001.html
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 18.2.2007 12:41:18
Sopdet Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 423
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak musím někam na brigádu protože jsem zjistila že je novej Sandman...ach, proč je to tak drahý?? :? ...Jinak tenhle už bude barevný..tak nevím nevím jestli to neztratí.....
Lennier and Vir will share a beer and watch Adira disappear

Příspěvek 19.2.2007 07:33:57
Sokoro Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 230
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jediny komixy co se kdy cet byl kacer donald :)
ale docela rad bych si precet toho sandmana
Rodney: "Patnact? Kam chodite na tyhle nesmyslny cisla?"

Příspěvek 06.3.2007 11:20:12
kutas Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 368
Bydliště: Záryby
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no ja jsem si ted nedavno stahnul z netu comix silent hillu je to sice anglicky ale da se tomu docela porozumet
nejlepsi dil SG-1 je 9x20 a nikdo mi to nevezme

Příspěvek 05.9.2007 13:11:54
Siria Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 168
Bydliště: Černčice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já komiksy přímo miluju, samozřejmě jak který. Z těch "klasickejch superhrdinskejch" se mi líbí Spidey (dobrý hlášky). Naopak moc nemusím baťu (batmana). Dál se mi líbí x-meni. Problém u těchhle komiksů je až moc velká naivita příběhů.
Mým nejoblíbenějším superhrdinou je ale bez diskuse wolwie (Wolwerine). Toho bych mohla číst pořád.
Z těch ne zrovna klasickejch (ale o to lepších) jsou to hlavně díla Garetha Ennise, Preacher, Punisher a hlavně a především má nejoblíbenější komiksová postavička, Tommy Monaghan v Hitmanovi. Právě dneska jsem si koupila třetí díl, tak jsem absolutně happy. U Ennise se mi líbí, že se nebrání ani vážnejm tématům, ale umí je zamaskovat pod příkrovy krve, nadávek a kulek svištících vzduchem tak, že to ani nepoznáte. A hlavně se u toho popadáte smíchy za břicho (právě kvůli tomu u mě vede Hitman - je nejlegračnější).
Pro ty, co ho neznají, krátce o čem to je: Tommy byl klasickej nájemnej vrah, než při jedný prácičce natrefil na jakéhosi mimozemského parazita. Přežil jen tak tak, ale má superschopnosti - rentgenový zrak a telepatie. Co myslíte že udělal? Začal litovat svých činů a rozhodl se, že bude naopak nevinné lidi chránit? Chyba lávky - je nájemným vrahem dál, jen se specializuje na superhrdiny, ovšem to není vše - třeba takový mafiánský boss, démon z pekel, Etrigen... to je jen zlomek jeho klientely. A nesnáší se s baťou :-))) Oba dva totiž bydlej v Gotham city.
Co se mi líbí dál? Rozhodně díla Alana Moorea. To jsou například již zmiňovaní Watchmani, ovšem taky Liga výjmečných první a druhej díl. Zjistíte, že film dramaticky ošidili. Například Quatermain není takový statečný gentleman, nýbrž věčně brblající dědek + závislák na opiu. Nenajdete tam žádného Toma Sawyera ani Doriana Greye. Nic není tak černobílé, jak se ve filmu zdálo. Navíc Rodney Skinner se jmenuje Hawley Gryffin a v žádném případě to není "lupič gentleman". Celkově je kniha o hooooodně lepší než film, což platí i pro další jeho díla - nedávno zfilmované V jako Vendeta, Z Pekla (příběh o Jacku Rozparovači) a další. Z jeho tvorby se mi taky líbí Bažináč.
Zkrátka, komiksy, jak je vidět, miluju.

Příspěvek 05.9.2007 16:41:15
Lukec Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Prostějov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jelikož se pravidelně dívám na simpsony, tak jediný komixi, který snesu číst jsou simpsoňácký. Ty jsou některý fakt dobrý. Jinak Asterix a Obelix jsou klasický komixi, ale ty jsem četl naposledy jako děcko.

Příspěvek 28.8.2009 21:15:02
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Komiksy mám opravdu hodně rád. Doma mám 21 čísel Kačera Donalda, který už mě ale teď nebaví, jelikož jsou ty příběhy přeci jen pro menší. Ovšem na co jsem hrdý je kompletní sbírka Asterixe (všech doposud u nás vyšlých 32 čísel). Tuhle kolekci jsem dával dohromady spoustu let, jeden sešit za 99 Kč je opravdu dost, ale nelituji toho. Filmy jsou oproti komiksům hodně slabý odvar. Každý díl byl úžasný a vždy jsem se musel krotit ve čtení, abych to nepřečetl na jeden zátah.

//EDIT: Teď jsem zjistil, že vyšel nový sešit: Jak Obelix spadl do druidova kotle, když byl malý. Hurá, okamžitě objednávám. :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Literatura

cron