Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Komiksy

Komiksy

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 05.2.2010 23:38:56
Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hej vy máte něco proti čtyřlístku :?: :D
No a jinak z komiksů čtu G2R, kdysi jsem četla vesmírné záchranáře
a samozdřejmě nemůžu zapomenout na Rychlé šípy v čele s Mirkem Dušínem. :)
No a z ABCčka je to Mourrison atd.
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

Příspěvek 14.2.2010 12:28:29
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak já miluju komiksy. Mám rád ty Marvelovský (Spidey, Iron man atd.), no a pak mám hodně rád Tintina jestli ho někdo zná. Teď postupně vychází v Albatrosu.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 29.11.2011 15:05:28
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já se přiznám, že jsem od minula změnila názor a začínám se do komiksů postupně dostávat :) Nejen, že je to "rychlé čtení", takže to jsem schopná přečíst třeba během cesty domů, ale ilustrace u některých (neříkám u všech) je parádní a hlavně si tam dovolí všechno. Momentálně mám rozečtenou "Civil War" a ještě mě čeká Iron Man: Extremis. Taky LXG a Runaways čekají na přečtení :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 29.11.2011 17:47:49
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vynikající, jako na zavolanou. V poslední době jsem přemýšlel, že bych začal číst komiksy, jedná se především o slavnou trojku Spiderman, Batman a Superman, popř. něco s Justice League nebo X-Men. Mohl by mě prosím někdo nasměrovat, kde si můžu přečíst výše zmíněné comiksy online, přirozeně od začátku. Takže několik desítek let zpět. Doufám, že ta možnost existuje, a nemusím si kupovat originály. Díky.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 29.11.2011 17:51:43
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak v tom ti asi neporadím, protože já jsem začala číst od konce :smile: A i když jsou komiksy drahé, tak sem tam si ho přece jen koupím, protože to prostě stojí za to mít doma. :)
Ale určitě existují stránky, kde to máš chronologicky. Myslím, že na tohle stačí i jen wiki, kde je aspoň seznam toho, jak to po sobě vycházelo. :dontknow:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 29.11.2011 18:43:31
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Chápu. Vyznávám podobnou filosofii u knih. Ptám se proto, že kdybych si měl koupit každé čislo komiksu, který vychází několik dekád, tak ani nechci pomyslet, kolik by mě to stálo :) .
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 29.11.2011 21:34:44
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Co se týče Batmana tak jedině Dlouhý Halloween, ten je naprosto krutopřísnej. Pak taky Rok jedna pokud chceš začátek Batmana. Jinak si nemyslím, že bys musel číst každý číslo. A o online taky moc nevím. Říkám zkus ty který u nás vyšly, to je i docela sázka na jistotu, protože u nás vychází jen ty nejlepší.
Klenotka: Ten Iron Man je takovej, no jak to napsat, na první pohled super, ale na druhý přečtení už docela nuda. Hlavně se mně nelíbí ta "realistická" kresba. Na komiksech se mi líbí, že má každej kreslíř svůj styl a když je to moc realistický tak ho to ztratí, ale jako není nějakej špatnej. Za vyzkoušení stojí. :wink:
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 30.11.2011 13:29:26
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě teda popravdě Extremis moc nechytlo. To beru opravdu hodně od konce (když je to vlastně "nový origin" či co), ale zaujala mě o tom přednáška na Festivalu fantazie, tak jsem tomu dala šanci. Každopádně Civil War mě hodně bavilo, a teď si ještě musím zjistit, kde přesně příběhy z ní pokračují, protože
Toto je spoiler!!!:
Stark ředitelem Shieldu, to už v těch nových příbězích zase dávno neplatí, protože ho později sesadili


Orientace v tom marvelovském universu je hodně složitá. :D

DC není o moc lepší, ale já nejsem moc "DC fan". Batman je asi jediný, kdo mě baví, ale jeho příběhy mi přišly i na komiks moc překombinované (soudě, zase, podle přednášky, na které jsem byla, a kde byla shrnuta celá dosavadní historie)

Každopádně sledovat některá diskuzní fóra, jak se teď komiksoví fanoušci hádají o tom, jestli budou úspěšnější filmoví Avengers nebo Batman, hádající se ještě k tomu s lidmi, kteří filmy vůbec neberou, je docela sranda :smile:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Literatura

cron