Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Vaše nejoblíbenější kniha

Vaše nejoblíbenější kniha

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 08.2.2007 01:49:31
Sokoro Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 230
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
hodne se mi libí nektery povidky z Smer Casu od A.C.Clarka
Rodney: "Patnact? Kam chodite na tyhle nesmyslny cisla?"

Příspěvek 08.2.2007 16:33:15
Nefertiti Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak moje úplně nejoblíbenější kniha je Řeka bohů (všechny tři díly) od Wilbura Smithe, hned za ní je pak už mnohokrát zmiňovaný Pán prstenů...

Příspěvek 08.2.2007 17:07:46
Parapsycho Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 45
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Rozhodně Červený trpaslík:). To čtu furt dokola:) ale nepohrdnu i Pánem prstenů a dalšíma:)
Nechť tvůj nůž praskne a rozdrolí se.

Příspěvek 08.2.2007 17:08:12
ElKubo Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 19
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Doposud jsem přečetl 3 knihy:
Honzíkova cesta (PČ na základce)
Komu zvoní hrna (PČ na střední)
Umění klamu (ze zvědavosti)
Teď čtu LotR:FotR a je rozhodně nejlepší (i když jí v angličtině prd rozumim).
Ale moje NEJobliběnější četba je UserManual for ASUS motherboards. Již jsem přečetl dva díly: A7M8-X DeLuxe a A8N-E
Whoopie! Man, that may have been a small one for Neil, but that's a long one for me.

Příspěvek 08.2.2007 17:12:06
Sokoro Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 230
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Parapsycho píše:
Rozhodně Červený trpaslík:). To čtu furt dokola:) ale nepohrdnu i Pánem prstenů a dalšíma:)

neznas nakej link na elektronickou formu?
Rodney: "Patnact? Kam chodite na tyhle nesmyslny cisla?"

Příspěvek 08.2.2007 17:50:52
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Doposud jsem přečetl 3 knihy:
Honzíkova cesta (PČ na základce)
Komu zvoní hrna (PČ na střední)
Umění klamu (ze zvědavosti)
Teď čtu LotR:FotR a je rozhodně nejlepší (i když jí v angličtině prd rozumim).


To je opravdu smutné :(

Jinak, ta otázka je opravdu velmi těžká. Na světě je tolik krásných knížek a vybrat tu nejoblíbenější se prostě nedá.

Skvělé jsou všechny knížky od Jane Austenové. Detektivky od Agathy Christie jsou nepřekonatelné, thrillery od Frederyka Forsytha jsou skvělé, Pán Prstenů.... no, co dodat... Harry Potter? Paráda... Den Trifidů, Andělé a démoni, Šaman od Noaha Gordona, Jméno růže od Umberta Eca, teď jsem četla román Historička, taky skvělý.... zkrátka vybrat tu nej??? To nejde, tedy aspoň mě ne:-)
Obrázek

Příspěvek 08.2.2007 18:41:09
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nefertiti píše:
Tak moje úplně nejoblíbenější kniha je Řeka bohů (všechny tři díly) od Wilbura Smithe


Souhlasím je to krásná trilogie knih, dostal jsem je jako dárek od otce a zatím jsou to mé nejoblíbenější knihy, jinak film taky nebyl nejhorší :D
Obrázek

Příspěvek 09.2.2007 14:45:56
Nefertiti Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
RomanArts: Jj, film se jim taky docela povedl, škoda jen, že se té knížky moc nedržely...ale na knížku by to stejně nikdy nemělo, ostatně jako všechna filmová zpracování..Jinak všem Řeku bohů vřele doporučuji, je to jedna z těch knih od které se neotrhnete dokud ji nedočtete do konce :)

Příspěvek 09.2.2007 15:15:55
Tyrael Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 39
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
pokud byste si někdo chtěl stahovat knihy v el podobě tady je pár odkazů
http://rawen.kvstudio.com
http://www.robov.knihy.szm.sk

Příspěvek 09.2.2007 16:00:00
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
2 Fazulina: Přesně, já už přelouskal aspoň 200 knih a vybrat mezi nima tu nejlepší je zhola nemožný- každá má totiž něco

Třeba Jak jsem vyhrál válku od Patricka Ryana, která si dělá legraci z jednoho stupidního důstojníka a ukazuje skutečný záměry vojáků, kteří osvobozovali Evropu za 2. světový, nebo knihy Maria Puza (autor známého Kmotra)- ty ukazujou jakej je ve skutečnosti svět bez přikrášlování, případně Arthur Conan Doyle a jeho geniální detektiv... prostě každá kniha je jedinečná a vybrat tu nejlepší nejde.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 09.2.2007 18:49:29
Sa Nata A Na Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 252
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je asi fakt, nejlepší knížka se vybrat nedá. I když můj sourozenec to nemá zas tak těžké, ten může jednoznačně řícct, že harry Potter bo nic jinýho snad nikdy nečet. Pak je snadný vybrat.
Lidé a národy se začnou chovat moudře teprve tehdy, když vyčerpají všechny ostatní možnosti.

Příspěvek 09.2.2007 21:29:02
kutas Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 368
Bydliště: Záryby
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no nedavno jsem si koupil knihu 1001 film ktery musite videt nez umrete a dost se mi libi sice stala 1000kc ale vyplatilo se to je tam opravdu vsechno urcite ji vsem doporucuji k zakoupeni 8)
nejlepsi dil SG-1 je 9x20 a nikdo mi to nevezme

Příspěvek 09.2.2007 21:44:38
Angmar.FZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 304
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, za ta léta co čtu jsem si vybudoval solidní okruh knih, ke kterým se vždy rád vrátím...:
Isaac Asimov - Nadace - celá série je prostě dobrá a patří ke klenotům sci-fi.
Frederic Pohl - Gateway - naprosto perfektní sci-fi s neuvěřitelně silným příběhem, všem doporučuji, mám i v elektronické podobě celou sérii.

Mimo sci-fi pak:
J.R.R. Tolkien - vše
John Irving - Pravidla Moštárny, Svět podle Garpa - skvělé romány, Irwing píše stylem ne nepodobným svému vzoru Dickensovi
Mario Puzo - Kmotr, Blázni umírají - první jmenovaná naprostá klasika, druhá jmenovaná velmi kvalitní kniha, perfektně napsaná
Paulo Coelho - Alchymista - kdo četl, ví proč je v nej seznamu... :wink:
Irvine Welsh - Trainspotting - skvělá kniha, podle níž je natočený skvělý film

...a mnoho dalších...

Příspěvek 21.2.2007 19:31:55
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
RomanArts píše:
Nefertiti píše:
Tak moje úplně nejoblíbenější kniha je Řeka bohů (všechny tři díly) od Wilbura Smithe


Souhlasím je to krásná trilogie knih, dostal jsem je jako dárek od otce a zatím jsou to mé nejoblíbenější knihy, jinak film taky nebyl nejhorší :D

Někde jsem dokonce slyšel, že Wilbur byl za tato díla vyhodnocen jako jeden z nejlepších vypravěčů světa... :wink:

Edit: Jestli některé z vás zajímá starověký Egypt, tak taky doporučuji knihu: Egypťan Sinuhet (napsal Mika Waltari)
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 21.2.2007 22:29:45
Sopdet Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 423
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jelča píše:

Edit: Jestli některé z vás zajímá starověký Egypt, tak taky doporučuji knihu: Egypťan Sinuhet (napsal Mika Waltari)


naprostý souhlas, tuhle knížku jsem četla ještě na základce a když nemám co číst, vždycky se k ní vrátím....
Lennier and Vir will share a beer and watch Adira disappear

Příspěvek 22.2.2007 16:09:13
Nefertiti Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak Egypťana Sinuheta jsem četla také...Jako příběh dobré, ale na můj vkus přepříliš zdlouhavé. Kdyby to býval trochu zkrátil, udělal by líp.

Příspěvek 26.2.2007 21:10:55
Inkvizitor Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 311
Bydliště: Dolní Břežany
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No ja nemam vybranou nejlepsi knihu, spis podle autora.
Isaac Asimov - Nadace
Rober A. Heinlein - Hvezdna pechota
Artur C. Clark - Vesmirna Odysea, Setkani s Ramou a Svetlo Zeme (Tady si nemuzu vybrat)
Frederik Pohl - Gateway (ale asi spis treti dil Setkani s Heechee)
Terry Pratchet - Nocni hlidka
Stanislav Lem - Hvezdne deniky
Jiri Kulhanek - tam asi vsechno co napsal

:lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Ale já sem nuzák. Mám jen své sny. Rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj lehce, neboť šlapeš po mých snech.

Příspěvek 22.6.2007 19:01:29
Woylin Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Air Force píše:
Tom Clancy rulez !
Buď Duhová šestka (Rainbow Six), nebo Růdá bouře (Red Storm Rising).


Souhlasim Tom Clancy je nej. Mám doma i jeho autogram. :D
Nejvíc mě bavili knihy "Hon na ponorku" a "Vysoká hra patriotů", filmy sem viděl až o hodně později.
Jinak čtu různý knihy, třeba nedávno sem dočet "Kriminálka Las Vegas: Ze záhrobí" a teď mám rozečtený "Čtyři dohody" od Dona Miguela Ruize.
Sheppard: "Když jsem já dostal svou první encyklopedii, začal jsem písmenem S."
Zelenka: "Ano, wraithská sexualita může být zajímavá..."

Obrázek

Příspěvek 22.6.2007 19:10:30
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak při tomhle pojmu se mi vybaví Stopařův průvodce po galaxii, když jsem ho četl tak to byla bomba. Prostě jsem začal číst, za hodinu jsem to zavřel a divil se kolik to uběhlo času... výborná kniha, výborný humor...

pak ještě velmi zajímavá kniha Noční Hlídka, Nochnoj Dozor od Sergeje Lukjaněnka (panebože, psát to příjmení mě zabíjí)
hodně lidí to nezná, hodně lidí to nepochopilo... já tu knihu sháněl dýl než rok a pak ji měl v ruce a... ještě větší bomba než jsem čekal!
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 22.6.2007 20:37:59
Czerna.Mysh Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 41
Bydliště: Tau'ri, ale uvažuji o změně.
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak mě teda překvapuje, že tu je zatím jen jednou Pratchett (teda jen jednou jsem si ho všiml). Ten u mě vede především, už jsem přečet dvacet ze Zeměplochy a tři mimo ní. A jinak to je Clancy (hlavně NetForce) a taky magazíny o domácích pracech, hlavně o vyšívání (Dorka...) :D
Hallowed are the Ori!

Příspěvek 23.6.2007 08:16:56
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No koukám , že si budu muset nějaké ty tituly opsat a mrknout se na to v knihovně, abych měla zásobu na dovolenou! Jinak já bych napsala asi Pána prstenů - 1. díl a pak se mi taky moc líbil Harry Potter - do 3. dílu - tolik asi k minulosti. V poslední době mě utkvěla kniha Tvůrci křídel (připomíná to vzdáleně Antiky a SG) :wink:, dále Paulo Coleho - Alchymista a Poutník mágův deník a James Redfield - Celestinské proroctví, Desáté proroctví :wink:
After hard working I like hard playing

Příspěvek 23.6.2007 12:22:26
merlin Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 83
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
U mě jednoznačně svoji propracovaností a zajímavostí vede Silmarilion :D :D
Save the cheerleader, save the world.

Příspěvek 31.7.2007 21:45:37
Richard Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 40
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já mám nejraději Patricka O'briana.... Kapitán šalupy.. a ze Sci.fi mám nejraději Dunu... to jsou podle mého názoru nejlepčí knihy, mají svoje hodnoty... čtu sice taky Harryho Pottra.. je tam dobrý příběh, dobré prostředí, baví mě to.. ale je to takové... "suchá" moc často se tam objevují stejné fráze a nemá to ten správný šmrc.. :D :D ( možná je to jen špatně přeložené) prostě... Herbert, O'Brian are the best ! doporučuji... ;) 8)
When I look to the sky, I see star,
When I look to the down, I see ground
When I look to the forward, I see Stargate

Příspěvek 11.8.2007 12:07:37
Kate Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: kousek od Ostravy
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
U mě rozhodně vede klasika... Stephen King! Mohla bych od něho číst cokoli, ale myslím, že nejlepší je Cujo.
Připadá mi úžasné, že v tomhle nepotřebuje žádné nadpřirozené síly, kterých se člověk musí bát, ale že postačí nakažený pes, což se může kdykoli stát. Když jsem to četla poprvé a pak ještě viděla film, bála jsem se i svého jezevčíka :wink: :lol:
Obrázek

Pokud byste poznali, že světlo svíčky je oheň, jídlo by bylo už dávno vařené.

Follow your heart and never look back. You do that and sometimes life surprises you!

Příspěvek 25.12.2007 01:51:36
woody.birch Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 18
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Divte se nebo ne, ale moje jednička pro většinu bude naprostý outsider. Pokud to tedy vůbec znáte. Před dávnými a dávnými časy se mi do ruky dostala knížka Černá planeta od Hanse Kneifela. Dodnes patří k mým "Top Ten". Tenkrát jsem litoval, že toho u nás od stejného autora nevyšlo víc.
Po čase jsem si od něj přečetl přečetl pár dílů o kosmické lodi Orion. No to byl docela děs. Pak u nás vyšlo pár sešitků v nakladatelství IŽ, mňo taky nič moč.
Takže dodnes musím vzpomínat na dobrodružství Arley Veniniho na Černé planetě a na honičku po planetě Skogamandra. Jejejej

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Literatura

cron