Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Stopařův průvodce Galaxií

Stopařův průvodce Galaxií

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Který díl Stopaře máte nejraději?

první
14
78%
druhý
0
Žádná hlasování
třetí
1
6%
čtvrtý
3
17%
pátý
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 18

Příspěvek 08.4.2007 22:22:30
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak co kolik vás četlo tuhle skvělou trilogii v pěti dílech, popřípadě vidělo seriál nebo film? (kvůli tomu jsem se rozhodoval kam to zařadit, ale kniha je prostě první)
Naposledy upravil Pan Citron dne 05.5.2007 21:00:02, celkově upraveno 1
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 08.4.2007 22:27:55
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já sem čet knížky (dokonalost!) a viděl film ( :thumbsdown: )
Seriál to byl jen po rádiu ne?

Jinak nejlepší byl Marvin a Wowbagrdonekonečnatáhoucíse :laugh:
Naposledy upravil Air Force dne 08.4.2007 22:29:40, celkově upraveno 1
Obrázek

Příspěvek 08.4.2007 22:28:23
Rubi Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 307
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Videl som film.Naštastie som to mal len požičané od kamoša pretože dať za to 60 sk v požičovni by ma štvalo.Jediné čo sa mi lúbilo bola velryba, kvetináč, potom tá scéna kde boli z vlny a ešte tí čo tvorili tie planéty.

Příspěvek 09.4.2007 02:10:33
cabbe Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 53
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Viděl jsem film a můžu říci že to byla kravina.....Sice některé hlášky bily dobré i efekty mě zaujaly hlavně na ke konci jak bral ten cápek Artuta na exkurzi po své fabrice na výrobu planet :? : a to že zemi provozovaly myši :roll:.Knížku jsem bohužel nečetl :oops: ale v nejbližší době to napravím :wink:
Koukal jsem na komix a docela mě natchl.(a to jsem si myslel že komixy jsou kravina :twisted: )

Příspěvek 09.4.2007 11:22:29
WiX Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 596
Bydliště: okres Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tahle knížka nejde dobře zfilmovat. Protože prostě jak chcete dobře zfilmovat hlášky :fish:. Proto byl film no nic moc. Knížky samotné měly potom sestupnou kvalitu. První díl byl super, druhý už tolik ne a třetí jsem nedočetl.
Existence jevů UFO nám nic neříká o mimozenské inteligenci, ale vypovídá o tom, jak vzácná je inteligence zde na Zemi.

sir Arthur C. Clarke

Příspěvek 09.4.2007 11:31:14
athoscity Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 103
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem četl knihy, viděl jsem starý seriál i novější film, a všechno to mám rád. :)
Obrázek

Příspěvek 05.5.2007 21:01:00
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem sem dál hlasování, ve kterém můžete rozhodnout, který díl knih se vám líbil nejvíc.
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 05.5.2007 21:33:32
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já jsem četla první díl až poté, co jsem shlédla film. A film se mi moc líbil! Mě se zdá, že za tou srandovní fasádou se skrývá nějaké "hluboké "poselství. Že zkrátka je v tom víc a musí se číst i mezi řádky. :lol:
After hard working I like hard playing

Příspěvek 05.5.2007 21:44:36
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No já jsem teda na tom byl taky tak. Nejdřív film pak knihy. U filmu se mi hlavně líbila úvodní hudba.
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 05.5.2007 21:55:55
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No ten úvod byl úžasný! Jak delfími mizeli do vesmíru a děkovali lidem za ryby..:D Taky mě zaujala ta velkodílna na tvorbu planet. Četla jsem totiž něco podobného v jedné SCIFI knize, která se tvářila, jako, že by mohla být i pravdivá - taková ta mystifikace, která má jëště víc přitáhnout čtenáře. Tam se taky něco podobného dělo - ne, že by tam planety natírali, ale jako by je plánovali a konstruovali virtuálně 8) ..když jsem to pak viděla ve Stopařovi - šel mi z toho mráz po zádech :shock:
After hard working I like hard playing

Příspěvek 05.5.2007 22:47:31
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo to se mi taky líbilo. Ta továrna na planety byla fakt hodně dobře udělaná. Hlavně jak se tam tak najednou objevila zničeho nic Země a Arthur byl z toho celej dojatej.
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 05.5.2007 22:55:58
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Až na to že Země 2 neměla bejt stejná jako Země 1, protože architekta co dělal skandinávii přeřadili na Afriku, takže se nedivte až v Somálsku najdete fjord :)
Obrázek

Příspěvek 05.5.2007 23:02:26
Angmar.FZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 304
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A nezapomenout na solidně zpracovanou českou rádiovou hru s Lábusem :!:
taky kvalitka... :wink: Jinak knihy super, film slabší.

Příspěvek 05.5.2007 23:12:21
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A to nikdo z vás neviděl seriál?
Ten mi přišel docela dobrej.
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 11.5.2007 22:41:43
Calluin Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 22
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já už si nepamatuju, co bylo v jakém díle :-) Je fakt, že občas to slábnulo, ale i tak je to dokonalá pentalogie. Ztotožňuju se s její filozofií :-) Seriál se mi moc nelíbil a film jo, hlavně proto, že neměl stejný děj jako kniha - on většinu scénáře taky napsal Douglas Adams sám.
Obrázek

Příspěvek 23.1.2008 21:13:53
corroder Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 30
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dovolil bych si tohle téma znovu oživit...teda jestli se vůbec chytne :D
Takže! v posledním díle SGA (4x13-karanténa) byla pasáž která mě totálně dostala. Krásná poklona Stopaři a samotnému autorovi... kde? tam co Mitchell vysvětloval rodnyho heslo... ´"a co znamená 42?" "to je odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec"
Teda, já se řechtal jako blázen :D :D
Scénáristi jsou prostě zlatíčka :wink:
McKay: You shot me!
Sheppard: I shot you and I am sorry...

Příspěvek 24.1.2008 00:11:44
WiX Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 596
Bydliště: okres Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jn. odpověď na základní otázku života vesmíru a vůbec, 42. Já se narodil 4.2. Tak uvidíme, jak si mě bude lidstvo pamatovat :D
Existence jevů UFO nám nic neříká o mimozenské inteligenci, ale vypovídá o tom, jak vzácná je inteligence zde na Zemi.

sir Arthur C. Clarke

Příspěvek 11.3.2008 20:55:43
Han Ellen Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 195
Bydliště: říše fantazie :D jinak Přerov...nebo Praha.... nebo Chotěboř... občas Slatiňany
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
->Wix: to je fakt hezké datum narození xD
Já nejdřív četla první díl, těsně potom viděla film a nyní konečně dočítám zbytek "trilogie" :) nemám větší výhrady vůči ničemu z toho... i ten film měl své kouzlo, prostě ne všechno se dá dostat na plátno ;-)
>>>Sen je dobrodružná výprava, na kterou se vydáváme každého večera<<<

Příspěvek 05.10.2008 00:10:09

Příspěvky: 16
Bydliště: Chulak, Tau'ri
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak nejdřív jsem viděl film, ten byl sice dobrej, ale ne zas nějak převratnej.
Pak jsem se na trpasliconu seznámil s britským šestidílným seriálem a můžu říct, že ten je přímo skvělej! Britský humor prostě můžu(o to víc ten absurdní).
Knihu jsem zatím nečetl, ale plánuji to.
Many have said that! But you are the first I believe could do it!

Příspěvek 18.10.2008 11:32:15
Calluin Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 22
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo tak tyhle narážky na Stopaře mě v SGA taky baví :-)
Ad data narození - na stránkách Ručníkového dne se rozeběhlo na fóru auditko, kde si snad každý ze svého data narození vyrobí číslo 42 :-)
Obrázek

Příspěvek 18.10.2008 15:24:35
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tohle já mám v "povinné" četbě na maturitu (no ve výběru) tak si to asi přečtu i když film byl ptákovina :D Ale ono z toho výběru knih co tam je, jsem za každý scifi, nebo tak rád :D
Obrázek

Příspěvek 18.10.2008 16:08:55
janinka Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 394
Bydliště: Vidlákov na Vysočině u Hliníka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já viděla zatím jen film .... knížku si určo přečtu,nejen protože film se mi líbil ale i protože upřímně řečeno se snažím naštvat učitelku češtiny.(Kvete z mého sci-fi čtenářského deníku) :D

Blackthunder: Off topic - Nám pro jistotu ani vybrat nedají a uča zamítla všechny sci-fi a fantasy i takovej Tolkien u ní ostrouhal :? )

Příspěvek 18.10.2008 17:22:14
Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Četla jsem všech 5 dílů. Překvapivě byl nejlepší první. Pátý díl byl spíš dost depresivní. Film se mi taky celkem líbil, ale knížce nesahal ani po kotníky. O tom že je i nějaký televizní seriál jsem nevěděla... Má cenu na to koukat? Po zklamání s Nikdykde jsem na seriály podle mých oblíbených knížek docela opatrná...

Takže stopaři: ručníky vždy sebou :D
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Příspěvek 18.10.2008 19:04:56
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
První díl byl asi nejlepší. Film schytává celkem tvrdou kritiku, ale mně osobně se líbil. Jinak nejlepší je Marvin, ten nemá chybu.... :lol:

Janinka: Jsem na tom stejně. K maturitě mi se sci-fi nechoďte, to jsou slova naší paní profesorky... :( (stejně tam něco propašuju) :evil:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 18.10.2008 19:11:55
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
janinka píše:
Blackthunder: Off topic - Nám pro jistotu ani vybrat nedají a uča zamítla všechny sci-fi a fantasy i takovej Tolkien u ní ostrouhal :? )


Tak to naštve. To naše učitelka nám tam na výběr dala docela dost (plus bylo dobrý když nám u některejch děl říkala že to bylo zfilmovaný :lol: ) A to mi tam Tolkiena máme (Hobita) ale ten se mi číst nechce. Dokonce tam máme i ze Zeměplochy Morta, pak tam máme Já, Robot a další zajímavé koustky, dokonce jsem si tam protlačil i detektivky (seznam stanovovala krátce po odvysílání dílu Doctora Who - 30x07 - Unicorn and the Wasp :lol: )
No nic omlouvám se za OT :oops:
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Literatura

cron