Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Doporučte knihu s tématikou SG Atlantis a SG-1

Doporučte knihu s tématikou SG Atlantis a SG-1

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 22.7.2007 10:48:54
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, teď jsem musela čtení Reliquary přerušit, prostě nový Harry Potter dostal přednost (styď se Fazulino, takhle zapomenout na Johna Shepparda :oops: ), ale když už na to čekám tak dlouho.... snad Johnovi nebude vadit několikadenní přestávka:-)

No, pojedu do Londýna zase v říjnu, tak se asi do Forbidden Planet zase zastavím a koupím nějaké další. Nejhorší je, že tam jich mají tolik, chtěla bych vyzoušet i SG1, těch vyšlo více.

To Mrs. Sheppard - na ty překlady bych si asi netroufla, jedna věc je něco si jen tak přeložit pro radost, jiná je přeložit knížku, která pak vyjde, na to už člověk musí být fakt dobrej:-). Navíc, ty McKayovy technické "bláboly" by mi daly asi dost zabrat:-))). Nicméně za pokus by to určitě stálo.
Obrázek

Příspěvek 22.7.2007 13:34:33
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ono překlad není ani tak drahá nebo složitá záležitost. Strašně na dlouho je shánět vše okolo. Vydavatele, práva atd..... Ten překlad samotný je potom otázka času. Musí být ¨také jasno, jestli se vydavateli ještě vůbec vynaložené peníze vrátí. Dneska je to vše otázka peněz... v AJ je vše jiné, tam to pošlou do světa a je to.
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 23.7.2007 11:41:36
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jako bys četl to, co mi odepsali na můj dotaz z jednoho nakladatelství:

bohuzel, o Stargate neuvazujeme. Je to sice svým zpusobem fenomén, ale to
byl a je treba Star Trek taky a pritom v soucasné dobe pomalicku "umírá"
(samozrejme u nás). To, co se jeví fanouskum jako siroká základna, jeste zdaleka neznamená minimální pocet prodaných knih pro nakladatele, aby se aspon vrátily vlozené
náklady. Proste - je to jako vsechno o penezích...


Škoda, předpokládám, že to tak bude i v jiných nakladatelstvích.
Obrázek

Příspěvek 23.7.2007 12:08:03
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:shock: Uf! To je tedy sprcha. ST umírá a SG má taky namále...
After hard working I like hard playing

Příspěvek 05.8.2007 20:02:07
Zizi Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 532
Bydliště: Piešťany (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Aaaach jaj knizky o stargate. Citala som Reliquary prelozenu v slovencine a ako sheppofilku ma to uplne odrovnalo. Skoda ze ostatne knihy s tematikou stargate su len v anglictine - kvoli tomu si ich nekupujem. Viete moje 4-rocne skolske znalosti tohto jazyka mi sice sledovanie stargate pomohlo zlepsit ale kupit si knihu by som si netrufla :(. No nechcem byt hnusna ale za pokus to stoji:nemohol by tie knizky niekto naskenovat a hodit napr. v pdf na net? Viem, ze asi skor nie ale musela som sa spytat ;-)
I´m damn proud member of SheppofilclubObrázek
Obrázek

Příspěvek 05.8.2007 20:13:00
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jop, taky bych si poprosil, jestli by někdo nehodil odkaz na net, nebo jestli nevite kde je stahnout, btw jak se vsechny jmenujou?
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 05.8.2007 20:17:43
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak tady najdeš názvy i anotace všech knížek SGA a SG1, co vyšly.

http://www.stargatenovels.com/
Obrázek

Příspěvek 06.8.2007 15:32:01
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já uvažuji nad koupí SGA - Exogenesis a zároveň bych si tak vyzkoušela pořádně svou ájinu...i když pořád váhám

Příspěvek 07.8.2007 15:14:56
Zizi Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 532
Bydliště: Piešťany (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak dobre vzdávam sa. Na nete nič neni. Dajú sa na torrentoch stiahnuť rôzne knihy Star Trek, Star Wars, Battelstar Galactica ale žiadna stargate. No vlastne niečo tam je od SG-1 ale čo tak to ešte neviem musím to stiahnuť. Ale asi si začnem sporiť a možno si ju nejakú do roka kúpim aj ja. :(
I´m damn proud member of SheppofilclubObrázek
Obrázek

Příspěvek 07.8.2007 18:25:35
Nefertiti Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem dala na vaše rady a ráno vtrhla do BigBenBookshopu a hnedky jsem si koupila dvě knížky..Původně jsem si chtěla SGA: EXOGENESIS obědnat, ale čirou náhodou jí tam měl, protože si jí někdo nevyzvedl..Tak už jí mám taky doma:-) Už se na ní těším, ale hnedka se k ní nedostanu protože tu mám teď hromadu jiných knížek, který budu muset předtím přečíst...Jinak super knihkupectví. Už vím kam zajít, když budu chtít nějakou knížku v angličtině..

Příspěvek 07.8.2007 20:34:32
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nefertiti: Jé, tak to má někdo štěstí...já tu plánuju, zda jim raději poslat mail nebo se tam stavit a objednat a někdo...má štígro :).
A jak tak koukám, tak z tohodle topiku budou mít zanedlouho Exogenesis všici :lol:.
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 07.8.2007 23:09:42
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To je dobře. Třeba si toho všimnou nakladatelé a žačnou přemýšlet o překladu:-)
Obrázek

Příspěvek 08.8.2007 00:31:34
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nebo můžeme Exogenesis svorně přeložit sami :wink:
Nedivím se, takhle kniha je opravdu výborná. Zatím nejlepší SGA. Mám rozečtenou Entanglement a musím říct, že mě to zatím nijak moc nezaujalo. Kapitoly jsou tam dost dlouhé a jsem ve 4 a nic moc se tam zatím neděje. Ale uvidím, třeba se to ještě nějak rozjede.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 09.8.2007 18:42:00
Nefertiti Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tar-ara: Já také zvažovala zda-li poslat mail nebo si tam zajít a jelikož jsem momentálně měsíc v Praze, tak jsem si řekla, že si to obědnám osobně..a ejhle, přímo jí tam měli..A to se mě ještě ptal, jestli si jí teda vezmu..No neberte to, přece nebudu bůhví jak dlouho čekat, když jí můžu mít hned:-)

Příspěvek 09.8.2007 20:29:40
Woylin Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Klenotka píše:
Nebo můžeme Exogenesis svorně přeložit sami :wink:
Nedivím se, takhle kniha je opravdu výborná. Zatím nejlepší SGA. Mám rozečtenou Entanglement a musím říct, že mě to zatím nijak moc nezaujalo. Kapitoly jsou tam dost dlouhé a jsem ve 4 a nic moc se tam zatím neděje. Ale uvidím, třeba se to ještě nějak rozjede.


JJ kdyby se našel někdo kdo by to přeložil, to by bylo skvělý. Teď dočítám amaterský překlad HP7 a kdybych měl i SGA knihu česky bylo by to super, bohužel já moc na jazyky nejsem, jsem spíš na techniku, matiku atd.
Sheppard: "Když jsem já dostal svou první encyklopedii, začal jsem písmenem S."
Zelenka: "Ano, wraithská sexualita může být zajímavá..."

Obrázek

Příspěvek 23.8.2007 11:57:20
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jsem se konečně dostala na konec Reliquary, mno nebylo to špatné, pro Sheppofilky pastva pro oči:-) a už jsem pochopila Klenotčiny poznámky, že se Sheppard pořád v něco mění:-)... Jsem zvědavá na Exogenesis.
Obrázek

Příspěvek 28.8.2007 16:50:13
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nefertiti píše:
Tak jsem dala na vaše rady a ráno vtrhla do BigBenBookshopu a hnedky jsem si koupila dvě knížky..Původně jsem si chtěla SGA: EXOGENESIS obědnat, ale čirou náhodou jí tam měl, protože si jí někdo nevyzvedl..Tak už jí mám taky doma:-) Už se na ní těším, ale hnedka se k ní nedostanu protože tu mám teď hromadu jiných knížek, který budu muset předtím přečíst...Jinak super knihkupectví. Už vím kam zajít, když budu chtít nějakou knížku v angličtině..

Tak já jsem se odtamtud zrovna vrátila. Chtěla jsem si Exogenesis už teda konečně objednat a co mě to nepotkalo...měli jí tam :D. Někdo si ji nevyzvedl, tak mi ji prodali ;-). Byla by docela sranda, kdyby si ji objednával ten samej člověk a už podruhé by mu ji někdo vyfouk :lol:. Ale prej už tam byla asi dva měsíce, tak asi ne :).

Mmch., jsem ji začala číst už v busu. Ten prolog mě moc zaujal. A mé srdce zaplesalo nad jménem Atlas, protože tohle jméno patří k mýtu o Atlantis ;-). Ea mi teda poněkud evokuje Ilúvatara z Ardy, ale staré jméno je to rovněž (i když odjinud). A dál jsou parádní rozhovory Rodney-Radek a Radek-Carson...Rodney jako "tyran prvního řádu" :rflmao: (no prostě to vypadá zajímavě ;-)).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 30.8.2007 12:33:17
Nefertiti Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tar-ara: No, vidíš, také se na tebe usmálo štěstí:-)

Já číst ještě nezačala a asi ani v nejbližší době nezačnu. Mám těch knížek k přečtení nějak moc...

Příspěvek 30.8.2007 12:38:14
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tomu se říká štěstí :D
Já jsem si tam knížku objednala,tak jsem zvědavá,kdy ji konečně budu držet v ruce...každým dnem čekám,až se mi ozvou :)

Příspěvek 30.8.2007 12:54:54
Saphira Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 29
Bydliště: v současné době Tau'ri
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak Exogenesis už mám za sebou, krátila jsem si čekání na HP - než ho Ashrak dočte a půjčí mi ho - a musím říct, že mě příjemně překvapila, příběh i postavy jsem si užila, napínavé do poslední stránky. Původně jsem uvažovala, že se pustím do překladu, ale nevím...některé věci jsou dost složité a časově na tom taky jsem nic moc. Uvidíme...
Life is too short.

Příspěvek 30.8.2007 22:19:45
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Takže...knihu SGA už doma mám. Docela bych ale brala i nějakou SG-1. Proto jsem si dovolila trochu doplnit název topiku :). Četli jste něco z SG-1? Můžete doporučit něco pěkného? Četla jsem si obsahy a některá hodnocení, ale chtěla bych znát váš názor. Nějakou knihu, která není složitá na čtení (ve smyslu hordy neznámých slovíček, složitých souvětí apod.), samozřejmě má zajímavý příběh (ale ne nějak moc zamotaný - ať to z té aj pochopim) a má dobře vykreslené postavy (zvl. přátelství v teamu, ať už stylem obětování či jen pošťuchování a to nejen Jack/Daniel, na projevy přátelství hodně dám). A žádnej Mitchell ;-).


PS: V Exogenesis se mi líbí, jak jsou postavy psány většinou křestním jménem "Rodney udělal to a to". I když, občas jsou úseky, kdy je tam zase příjmení. Typovala bych to proto, že to psali dva autoři :). (Ne, ještě nejsem tak daleko, jen jsem si listovala (ale bez spoilerování) ;-)).
Jen si ještě trochu postěžuju...jak je ta kniha lepená, tak mám strach, že když ji pořádně rozevřu, vysypou se mi listy...já vím, je tak levnější, to jen tak na okraj ;-).

Zizi: Mmch., jsem si toho asi předtim nevšimla, ale díky za info, že existuje sk překlad jedné knihy. Už leží v kompu :).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 31.8.2007 13:25:45
Zizi Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 532
Bydliště: Piešťany (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tar-ara píše:
Zizi: Mmch., jsem si toho asi předtim nevšimla, ale díky za info, že existuje sk překlad jedné knihy. Už leží v kompu :).


:D neni zač. Rozmýšľam, že ich tam začnem trošku otravovať aby preložili aj Exogenesis, keď tu o tom všetky tak básnite :D
I´m damn proud member of SheppofilclubObrázek
Obrázek

Příspěvek 31.8.2007 13:41:50
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ono by stačilo kdyby někdo tu knížku naskenoval a upnul na net, aby si ji lidi mohli stáhnout, uvažoval jsem že si taky nějakou koupím, ale takhle by to vyšlo líp a pak jestli by se mi líbila tak bych si ji koupil, stejně to dělám se star trek knihama, stáhnu z netu, přečtu a když se mi líbí tak si ji objednám, naštěstí jsou star trřek knihy k sehnání na netu dobře ale s sga i sg1 je to špatný, co kdyby někdo upnul třebu tu Exogenesis?
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 31.8.2007 13:48:36
Zizi Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 532
Bydliště: Piešťany (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Táto prosba tu už bola ale možno keď nás bude viac, tak sa niekto zľutuje :) Takže spike kree pripájam sa k tvojej prosbe.
I´m damn proud member of SheppofilclubObrázek
Obrázek

Příspěvek 31.8.2007 13:51:15
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, nevím, jak jste na tom vy, ale mě naskenování té knihy nepřijde zase tak jednoduché. Musela by se rozešít, aby to vůbec šlo, nebo mi uniká něco o skenování?
Knížku doma mám, ale popravdě, skenovat se mi teda nechce. Ani ničit. A je vážně zarážející, že se to nedá nikde stáhnout, já jsem to taky nikde nenašla. Přece to není takový poklad jako HP:-), kterej se dá stáhnout všude.
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Literatura

cron