Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Doporučte knihu s tématikou SG Atlantis a SG-1

Doporučte knihu s tématikou SG Atlantis a SG-1

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Zahon Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ahoj všichni,
právě jsem dočetl knížku SGA - Exogenesis (mimochodem, opravdu se mi líbila, hlavně česká hlášky Zelenky v anglické knížce působily výborně) a přemýšlím jaká další kniha s tématikou SGA by stála za přečtení. Máte někdo nějaký dobrý tip?

Příspěvek 02.6.2007 08:55:53
darkdragon Airman
Airman

Příspěvky: 28
Bydliště: Kdesi daleko v předaleké galaxii
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já teda nevedel ani o tý co si cetl a nahodou ji asi nemas v copmu v pdf nebo v nejakým formatu, já bych si ji rad precet....

Příspěvek 02.6.2007 09:24:18
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
týý bláho:tolik knih je už vydáno s tématikou SG a SGA :shock:

Příspěvek 02.6.2007 10:53:47
Zahon Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
bob 1 Knížek je opravdu docela hodně. Hlavně s tématikou SG1. Mrkni se na Amazon.
darkdragon Knížku jsem si, bohužel pro tebe, poctivě koupil za 240,- přes Pražský BigBenBookshop. (www.bigbenbookshop.com). Doporučuji udělat to samé :)

Příspěvek 02.6.2007 14:32:49
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zahon: A to sis musel objednávat nebo to tam rovnou měli? Co jsem tam byla, tak prej, jen na objednání, fyzicky to tam neměli.
Jsem si četla něco o tom Exogenesis a docela zajímavé. Rodney, Radek ...:) (je tam hodně Radka?)
Jinak k doporučení...osobně bohužel říci nemůžu. Minulej rok na FF měla Věra přednášku o literatuře, tady mám slajdy. Jestli tedy chceš aspoň číselné hodnocení českého člověka. A pak jen vim, že něco četla Klenotka.

Je toho tam víc, postupuj dopředu.
http://tar-ara.sg1.cz/Cony/FF2006/Fotky/slides/FF06%20095.html
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 02.6.2007 18:37:35
Zahon Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Knížku jsem si musel objednat. Ale nebyl to žádný problém ;)
Jinak, Radek je tam opravdu hodně :) Díky za odkaz, ale na čísla nedám... Jestli Klenotka něco četla, tak třeba doporučí. Každopádně díky.

Příspěvek 02.6.2007 19:36:58
cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jsou naky ty knihy v cestine?

ne

Příspěvek 02.6.2007 23:43:40
Zahon Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud vím, tak officiální překlad nikdo neudělal a asi ani neudělá. Možná, že se do toho někdy pustil nějaký fanoušek, ale dost o tom pochybuji. Takže vše v angličtině.

Příspěvek 03.6.2007 09:04:44
Lotar Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
http://www.stargate.scifi-guide.net/stuff_fanfix.html

Tu je stránka, kde sa dajú stiahnuť rôzne poviedky, okrem iného je tam aj kniha od Marthy Wells s tématikou SGA, Reliquary, preložená do slovenčiny (hneď prvá).
Internet je kopa hnoja a internetový prehliadač sú vidly, ktorými musíte ten hnoj prehadzovať a občas tam nájdete zlatý prsteň.

Obrázek
Stargate Odyssey

Příspěvek 03.6.2007 12:13:44
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Exogenesis je nejlepší kniha z Atlantis. Je tam zajímavá linie s jinou rasou a zajímavě je tam vykreslený McKay. Taky je to smutné.
Druhá nej je asi hned první, co vyšla, Reliquary. Ale oproti Exogenesis je to docela slabota a Sheppard tam zase mutuje do něčeho s chapadly. Jakoby ho nemohli udělat zajímavého samotného o sobě, vždycky se musí na něco měnit :)
Halcyon mám sice podepsaný přímo od autora, ale skoro už nevím, o čem to pořádně bylo, jen že tam byli Wraithové. Ale byl tam zajímavý nápad s ovládáním Wraithů a ta civilazace, na kterou narazili.
Osobně se mi nejmíň líbilo Chosen. To je ještě s Fordem a je to takové dost zmatené, je tam hodně míst a lidí, a prostě to byl chaos.

Takže nejvíc doporučuju Reliquary a Exogenesis, ty jsou skvělé.

Já si o objednávám buď z německého Amazonu nebo z libris.cz. Tam je to ale dost drahé, protože si tam dávají asi 250 korun přirážku, což trochu nechápu. Jinak kdo je z Prahy, může si to objednat v knihkupectví Big Ben :wink:

EDIT: A jo, Zelenka :roll: Ten tam je tak nějak všude, proplouvá, česky tam taky prohodí pár vět. Ale o tu češtinu přece nejde nebo jo? :wink: Ale v knihách aspoň mají ty jeho slova význam a nejsou to všechno jenom nadávky, díky bohu. Myslím, že snad je v každé z těch knih, nejvíc teda v Exogenesis, kde jde s týmem dokonce off-world a je tam moc pěkně napsaný,
Toto je spoiler!!!:
protože si všichni myslí, že je McKay mrtvý a on si to trochu dává za vinu :wink:
Naposledy upravil Klenotka dne 03.6.2007 15:27:10, celkově upraveno 1
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 03.6.2007 14:36:50
Zahon Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Díky moc za pěkné shrnutí. Hm, mutujícího Shepparda moc nemusím, takže ještě uvidím. Ale díky.

Příspěvek 03.6.2007 16:55:22
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Takže mám nejspíš jasno, co si koupit :). Supr obsah a ještě Radek s Rodneym k tomu :). Jen za 240...to je dobrá cena. Mohu se ještě zeptat...ta objednávka, to prostě jen řeknu? Je tam za to nějaká přirážka? Jak dlouho se čeká? Myslim u Big Benu.
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 03.6.2007 17:33:19
Zahon Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tar-ara prostě jim napiš email, žádný zádrhel jsem v tom zatím nenašel. Čekal jsem asi 9 dní a platil jsem 240 Kč, takže bez přirážky. Jsou milí a ještě navíc používají Mac :) Co víc si přát. :-D (email najdeš na jejich webu - bigbenbookshop.com. A ač to ze stránek nevypadá, rozumějí česky :))

Příspěvek 03.6.2007 17:36:21
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zahon: Mac?
Jen maila, tak to je dobrý, díky ti :). (Když jsem tam byla, tak tam byl jeden chlápek, co mluvil anglicky (ale nevim, zda jenom) a jedna žena, co i česky, takže to je příjemné :)).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 04.6.2007 08:40:36
Saphira Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 29
Bydliště: v současné době Tau'ri
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Četla jsem úryvek z nové knihy Entanglement, vypadá to docela zajímavě. Třeba mi ji někdo koupí k narozeninám :wink: a já budu mít o prázdninách co číst. Úryvek je zde:
http://www.marthawells.com/entanglement.htm
Life is too short.

Příspěvek 04.6.2007 11:52:01
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tu už mám objednanou, akorát posunuli pro amazon datum jejího vydání, což nechápu, ale teď by to měli někdy už začít rozesílat. Mám na amazon.de nějaké slevové body, tak už to rušit nebudu. Na tuhle knihu se taky těším, protože tyhle dvě autorky, ta co napsala Exogenesis i autorka Entanglement umí moc pěkně psát. Exogenesis byl dokonale srozumitelná, nepoužívala tam žádná složitá souvětí, aby to bylo zajímavé jako třeba v Chosen, kde jen na třěch stránkách autor popisoval krajinu a lidi a ještě to udělal tak blbě, že v tom byl větší zmatek než kdyby to napsal do dvou vět.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 04.6.2007 15:58:59
Darth_Mark Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tar-ara píše:
Zahon: Mac?
Jen maila, tak to je dobrý, díky ti :). (Když jsem tam byla, tak tam byl jeden chlápek, co mluvil anglicky (ale nevim, zda jenom) a jedna žena, co i česky, takže to je příjemné :)).


Mac, Macintosh, Apple...to ti nic nerika? super stroje, jeden mam doma

www.apple.com



jinak nasel jsem jednu stranku o knihach

http://www.sg1.cz/knihovna/index.htm

Příspěvek 04.6.2007 16:31:30
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo takhle, tenhle Mac...a já co to není :). Jasně, dík.

Mno jo, knížek je skutečně mnoho, ale pochybuju, že je někdo kdy přeloží do našeho jazyka. Sice teď běží SG v televizi, ale to absolutně nic neznamená. Což je škoda :?. Zvlášť, když člověk kouká, jaké jiné "knihy" se překládají :?.
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 19.6.2007 17:59:49
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co jsem koukal na stranky zabyvajici se tema novelama (ktery jsou psany primo v tech knizkach) tak uz se pripravuje sedma a osma knizka Atlantis a 10-13 knizka SG-1.

Klenotka: Kolik platis postovny a balny do Cech z toho Amazonu??
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 19.6.2007 18:25:31
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dneska mi přišla zrovna ta Atlantis: Entanglement. Platila jsem 6 Euro poštovný, přitom na amazonu píšou, že by snad do zemí EU měl být shipping zdarma. :roll: Ještě asi nepostřehli, že jsme v Unii. Platila jsem kreditkou, sleva 5% na ty slevové body, co jsem měla, takže celkově mi to tady říká 352, 54 CZK :)

EDIT: Jo a ještě 5 Euro balné, šmejdi :) ono je to německy a němčina už se mi z hlavy trochu vykouřila :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 19.6.2007 22:33:11
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak ja nevim balny bylo u me zdarma (do nemecka), a postovny co tam pisou je do nekterejch zemi tolik a tolik, ostatni Evropa 6 Euro (nic o EU)...

Ja chtel hlavne vedet jak je to doopravdy.... no ja si pred tydnem koupil Exogenesis a Reliqiary za asi 11 Euro (postovny a balny zdarma)..a pak bych si k narozkam pral Entaglement nebo Casualties of War, ktera ma v zari vyjit....

Jinak v Exogenesis se mi libi jak tam Rodney uda vzdalenost v km a pak i v milich, a k tomu si Ronon mysli jak muzou mit dva lidi ze stejny planety jiny jednotky :D
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 19.6.2007 23:49:24
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě hlavně štve, že jsem si Exogenesis nekoupila už v Lodnýně. Tam ale byla hned pryč, protože to byla nová kniha :? Každopádně jsem začala číst Entanglement a rozhodně to zajímavě začíná.
Jo, v Exogenesis byly zajímavě zachycené postavy všech. Ale mně se prostě nejvíc líbila ta Rodneyho linie, hlavně

Toto je spoiler!!!:
jak se zamiloval do té "dívky", kterou všichni pak považovali za ošklivou, ale on ji vlastně neviděl a byl s ní spojený jen myšlenkami. To bylo opravdu dojemné a málo kdy se takhle dojmu nad seriálem, a tím míň nad knihou. A to Sheppardovo zoufalství projevené prostým rozbitím vysílačky o zeď bylo myslím taky výmluvné
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 20.7.2007 10:29:54
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jsem si na doporučení zakoupila v Londýně dvě knihy SGA (Reliquary a Exogenesis) a právě čtu tu první. Je to super. Docela mě mrzí, že ty knížky nejsou vydávané i v češtině. Určitě by se našla spousta čtenářů. Napadlo mě, zda třeba nemáte někdo zkušenost s tím, že by se třeba nabídlo nějakému nakladatelství, že by to někdo přeložil (samozřejmě za honorář) a oni vydali, mohla by to být zajímavá práce. Je to škoda, vychází StarTrek, StarWars, tak proč ne StarGate?:-). Byla jsem v Londýně v obchodě Forbidden Planet a úplně jsem se tam zapomněla. Úžasný obchod, škoda, neměla jsem moc času, ale zase být tam déle, utratím mnohem víc peněz:-).
Obrázek

Příspěvek 21.7.2007 13:24:39
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo, Forbidden Planet moc dobře znám, ale jak říkáš, vyhnout se obloukem, protože by tam člověk nechal majlant. Jednu dobu jsem měla vybraný obchod i ve Vídni. Byl to takový malý obchod, ale měli tam toho strašně moc. Člověku se až protáčejí panenky. Tady to nenajdeš ani ve specializovaném knihkupectví. A přitom knihy ST nebo časopisy, najdeš třeba v pitomém Rakousku div ne v každé trafice na nádraží
:roll: Zajímalo by mě, jestli tam ten obchod ve Vídni ještě je. Strašně dlouho jsem tam nebyla.
Reliquary se tobě, jako sheppofilce, asi bude líbit víc. Osobně miluju Exogenesis. Protože jsou tam postavy přesně takové, jaké bych je chtěla mít v seriálu. :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 21.7.2007 22:18:31
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Fazulina píše:
Docela mě mrzí, že ty knížky nejsou vydávané i v češtině. Určitě by se našla spousta čtenářů. Napadlo mě, zda třeba nemáte někdo zkušenost s tím, že by se třeba nabídlo nějakému nakladatelství, že by to někdo přeložil (samozřejmě za honorář) a oni vydali, mohla by to být zajímavá práce.

:wink: to by nebyl špatný nápad a určitě by se našly schopné překladatelky - přímo zde Fazulina, Klenotka.. a že by to byla zajímavá práce - to bezesporu!
After hard working I like hard playing

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Literatura