Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Harry Potter and the Deathly Hallows (obsahuje SPOILERY!)

Harry Potter and the Deathly Hallows (obsahuje SPOILERY!)

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 23.7.2007 23:40:16
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jenda:Já pořád nerozumím tomu, co se řeší? Že jsi mu smazal příspěvek? Nebo jde o to, že jsi ho smazal jemu, ale mně, jako admince, ne?Zní mi tu zase něco diktatuře a nespravedlnosti, protěžování atd.? Řekla jsem, že šlo o nedorozumění a taky se omluvila.

Prostě neshoda mezi lidmi, to se stává. Nešlo o nic víc. Fazulinin příspěvek taky nebyl smazaný, takže nešlo o to, že by to admince nesmazal a ostatním ano. Prostá, jednoduchá chyba a nedorozumění. Nevím, co víc říct. Na tom není nic k nepochopení. Pokud si to Lotar vzal osobně, tak mě to mrzí, ale už nevím, jak to lépe vysvětlit než takhle.

OT:
Ještě k těm spoilerům...asi takhle, nevím, jestli jsem to řekla jasně-ta kniha vyšla v angličtině=plno lidí ji nebude číst až do prosince. To budeme se spoilery čekat až do té doby? Jsou tu spoiler tagy, u názvu topicu je varování spoiler. Pokud sem někdo vleze a koukne se i pod spoiler, tak je to jen a jen problém toho jednoho člověka. O nových epizodách čehokoliv se taky diskutuje hned, než to mají všichni stažené. Já sama tam nechodím, dokud se na to nepodívám a to proto, že vím, že se tam o tom lidi otevřeně baví. A to na mě od každého názvu nemává cedule spoiler.
Nevím, v čem je rozdíl mezi knihou a epizodou. Jistě, je to Potter, ale pořád je to kniha, a tohle je topic o ní. Jasný nápis SPOILER u názvu praští do očí každého + je tu ochrana na spoiler. Pokud je někdo tak...OK, pokud mu *hned* nedojde, že se tu spoiluje a ještě si klikne na nesespoilovaný příspěvek, tak to vážně není náš problém.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 24.7.2007 18:54:53
WiX Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 596
Bydliště: okres Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
HAck píše:
WiX: tak název knihy snad žádný spoiler není :lol:
No, podle stránek kde jsem to četl to spoiler je :fish:
Existence jevů UFO nám nic neříká o mimozenské inteligenci, ale vypovídá o tom, jak vzácná je inteligence zde na Zemi.

sir Arthur C. Clarke

Příspěvek 28.7.2007 18:39:07
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Heh tak dočteno :lol: Včera jsem nad tím seděl do 7 do rána a dnes jsem dorazil zbytek
Toto je spoiler!!!:
Byl to bravurní zážitek. Ta atmosféra byla skvěle vykreslená (zatýkání, Smrtijedi otevřeně na ulicích) a líbili se mi ty různé akce jako s tím rozhlasem. Dodávalo to takový globálnější punc, ne jen že Harry riskuje život (nebyl to prostě problém devíti lidí, jako ve Společenstvu)
Závěrečná bitva byla taky fenomenální. Všechny postavy na jednom místě v poslední bitvě, která vše rozhodne. Tak to mám rád.
Jen jsem nechápal, proč když má Harry všechny Hallows, proč aspoň nezkusí oživit padlé. Ti tři mrtví na hradě, těch mi bylo fakt líto.
A v epilogu mohlo být načrtnuto víc osudů, jak časem ubírali. BTW, kdo je Victoria?


A ještě jsem se chtěl zeptat: Proč se vydávají dvě verze (dětská a dospělá) když se krom obálky, ničím neliší?
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 28.7.2007 19:08:18
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Protože ta dětská je děsná :)

Toto je spoiler!!!:
Ty Hallows neoživují mrtvé. Přivedou je zpátky, ale neoživí. Jenom s nimi může strávit nějaký čas, ale nejde je přivést k životu. Brumbál to přece už někde říkal, že to nejde. A tady to bylo taky někde vysvětlené, že mrtvé neoživí.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 28.7.2007 19:10:26
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dvě obálky se vydávají proto, aby, když dospělí čtou HP v MHD, nevypadali hloupě:-) a nikdo nepoznal, že vlastně čtou HP:-) (mám totiž dojem, že na rozdíl od toho, že kniha pro dospělé má úplně černou knihu, když se sundá obal, tak ta pro děti tam má ten obrázek i pod obalem).

Toto je spoiler!!!:
Victoire?Jak psala Klenotka, měla jsem mírně zmatek, které dítě je vlastně čí, ale teď jsem si to přečetla znova, James mladší tam říká, že Teddy Lupin líbal "our cousin" - sestřenici - tj. nemohla by to být dcera jednoho z Weasleyů? Pokud je to sestřenice Ginnina syna, musí být od Weasleyů:-)
K Těm Deathly Hallows, v knize bylo vysvětleno, že ten kámen nepřivádí mrtvé zpět, Harry sice měl všechny tři Hallows a vlastně se stal Master of the Dead, ale zřejmě to platí pro všechny... pak ale ovšem nechápu, v čem tedy spočívala ta výjimečnost toho kamene, když vlastně nepřivedl mrtvé zpět:-), ale moc nad tím nedumám.Jo asi v tom, že se s nimi dal strávit nějaký ten čas... to jo.
Obrázek

Příspěvek 28.7.2007 19:27:21
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
Já právě myslel že kámen samotný přivede, jak říkala Klenotka, mrtvé zpět jen částečně, jako poloduchy, ale když má všechny tři věci, tak se stane kompletním Pánem smrti
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 28.7.2007 21:25:21
Nefertiti Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem právě dočetla a první slovo, které se mi dere na mysl je "WOW". Díky mé mizerné angličtině jsem čekala, že to budu luštit tak půl roku, ale kupodivu jsem v tom ležela jen pět dní :) . Zatím jsem to tak úplně nestrávila, tak radši nebudu psát nic konkrétního, protože by to byl chaos nad chaos..Škoda, že je konec..

Toto je spoiler!!!:
Ze samého závěru knížky mám trochu rozporuplné pocity, čekala bych něco většího, když už je teda celá serie u konce..Přesně jak už tu bylo řečeno: Po závěrečné bitvě to bylo takové moc useknuté a epilog mě taky dostal, buď tam neměl být vůbec a nebo trochu rozšířenější než jen loučení se u vlaku s dětmi..



No ale knížka byla prostě super.. :D

Příspěvek 31.7.2007 22:02:33
Darth_Mark Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
lidi...mohl byste nekdo hodit na nejakej server (Rapidshare, ukaz.to,...) toho Pottera o kterym mluvil Hack na zacatku topiku...byl bych vam velmi vdecny....pojedu na dovolenou a chci si to hodit do mobilu a cist na ceste...moc diky

Příspěvek 31.7.2007 22:25:28
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sám HAck ho o několik příspěvků dále uploadoval...
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 01.8.2007 08:44:28
Darth_Mark Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
sry...zapomnel jsem napsat ze na te letecke poste to uz neni, na letecke poste to nevydrzi...nechaj to tam tak tyden a konec...

Příspěvek 01.8.2007 09:10:59
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak tady to mas:

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/75401/hp7__dsb_.pdf_1.5MB.html
Obrázek

Příspěvek 01.8.2007 09:34:10
Darth_Mark Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jsem ti velmi vdecny....

Příspěvek 01.8.2007 10:03:30
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Rado se stalo, musim podporovat cetbu HP prece.
Obrázek

Příspěvek 01.8.2007 10:42:57
MaKovičák Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 80
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem ve 3 ráno dolouskal a pokusím se sdělit své dojmy.

Toto je spoiler!!!:
Takže HP už rozhodně není tak úplně knížka pro děti. S touto sérií jsem, jak se říká, vyrůstal od 12 let, čili jsem byl skoro jako Harry - tedy cílová skupina. Proto si, možná až příliš namyšleně, troufám na víc než ostatní. Někde jsem četl, že spousta otázek zůstala nevyřešených. Ale jestli ano, tak jen z tohoto dílu (např. Petunia - milovala svou sestřičku, chtěla s ní do Bradavic, ale nemohla, cítila se zrazeně a sestry se zřekla).
Ale teď k tomu, co se mi ne příliš líbilo (i když celkově mám z knihy velmi kladný dojem, a to hlavně díky vypravěčskému umění autorky). Přišlo mi, že děj nebyl už tak originální, jako u předchozích knih. Nemohu si pomoct, ale chvílemi to připomínalo Pána Prstenů ("Jen já ho mohu zničit a nesmí o tom vědět nikdo jiný!"), Matrix (scéna s přestupní stanicí mezi životem a smrtí) či dokument o nacistech (Mudlorození a Čistokrevní) a konec, že se všechny stvoření spojí proti Voldemortovi mi připomněl klasickou pohádku - i když to vlastně celé pohádka byla! Našel jsem i několik logických nesrovnalostí (nebo to, co jsem nepochopil) - Jaktože Weaslyovi mohli dále pracovat, když byli členy řádu a vědělo se to o nich?, Jaktože Voldemort nechal stejné ředitele kolejí a nezničil je?, Proč Smrtijedi nepodezřívali Aberfortha - Brumbálova bratra, už jen kvůli té podobě!
Jediná věc, která se mi ale opravdu nelíbila byl ten závěr. Po smrti Voldemorta to bylo useknuté - Jak dopadli mí oblíbenci - McGonagalová, Kratiknot, George či Krátura? Kdo se stal ministrem kouzel či ředitelem školy? Byl Snape zanesen na obrazy v ředitelně jako právoplatný ředitel? Co Kentauři? A HLAVNĚ : Zmiňuje se Lupin, Tonksová, Fred, Colin a 50 dalších mrtvých! Kdo to byl? "Běžní" studenti, nebo někdo typu Wood, Katie či Bell?.
A to 19 let poté bylo navíc. Snad to bylo jen definitivní ukončení ságy, zabránění spekulacím : Kdo si vzal koho a kolik má dětí. Přesto mi to přišlo hodně zmatené. Čí je vlastně které dítě?

Ale závěrem. HP mi bude rozhodně chybět. Nikdy jsem nebyl maniakální fanoušek, ale rád jsem se na pár dní ztratil do hlubin čárů a kouzel. Je to sága, ve které se mnou hlavní hrdina rostl a dospíval, takže jsem si mohl představovat, jak bych se v onom světě vyvíjel já. Až na ten úplný konec to byla bravurně napsaná knížka a nechce se mi opouštět kouzelnický svět. V LOTR : ROTK byl vytýkán sáhodlouhý až přehnaný konec. U Harryho Pottera, postavy, se kterou vyrostla jedna lidská generace a jehož příběhy zabírají přes 3000 stránek, mi tento konec chyběl. Ale i přesto :
DĚKUJI ZA VŠE, J.K.ROWLING


Fííííha, jsem se ale rozepsal, ale prostě to muselo ven :roll: :D
Weir : What´s he like?
Sheppard : Oh, you know... He is guy. I didn´t mucha attention him. Sorry

Příspěvek 01.8.2007 14:40:54
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
Těch 50 dalších byli bezejmenné postavy. Různí studenti a jejich rodiče.
Děti Harryho a Ginny byl James (nejstarší), Albus Severus (Akorát jde do Bradavic) a Lily (Až za dva roky, celá tahle scéna byla asi reminiscencí scény, kdy Ron poprvé nastupoval do vlaku). Ron a Hermiona měli Huga a Rose.
S tím že byl závěr useknutý souhlasím, nicméně Rowlingová řekla že ho dovypráví v encyklopedii (a taky řekla že hned tak nebude)
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 07.8.2007 01:06:07
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Neoficiální český překlad:

http://hp7-deathlyhallows.blogspot.com/


Já zůstanu přece jen u originálu :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 07.8.2007 08:29:21
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je hrozně nekvalitní překlad, chybí věty, části kapitol, hodně věcí je špatně přeložených a je tam hodně chyb, teda aspoň co jsem tam četl jednu kapitolu, ale hodně lidí si stěžovalo. Radši tohle :arrow:
http://hp7cz.blogspot.com/


To je kvalita

Příspěvek 07.8.2007 10:15:56
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak u toho prvního překladu jim šlo především o rychlost, takže je pochopitelný, že tam nějaký ty chyby budou... vždyť denně přeložili 2 - 3 kapitoly...

no a kritici... o těch bych radši pomlčel... stačí si jen vzpomenout, jak se chovají tady, když sgtt team dělá titulky... všichni jen kritizují, ale málo kdo přiloží ruku k dílu, takže já tu jejich kritiku beru s hodně velkou rezervou

Ten druhej je samozřejmě kvalitní... 1 kapitola za 2 dny mluví za své... prostě si na tom dávají záležet...

Sledoval jsem jednu dobu oba weby, protože u některých pasáží jsem si nebyl jistej, jestli jsem si je přeložil správně...

Sečteno a podtrženo... jak říká HAck- druhej je lepší, ale pokud jste nedočkaví, určitě oceníte i ten první :wink:
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 07.8.2007 10:48:54
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já jsem si to sice přečetla v originále a nechci s někoho dotknout, ale já ocením kvalitní překlad a ráda si na něj počkám. Takže to vidím na Medka. Stejně když to čtu a nerozumím té větě ani česky, pak z toho fakt nic nemám. Kvantita na úkor kvality se nevyplatí nikde.
Obrázek

Příspěvek 07.8.2007 11:39:07
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jenda.SG-1: upřesnil bych, že tam jsou někdy dvě kapitoly denně, ale většinou jenom jedna a dělá na tom jeden člověk :wink:

Příspěvek 09.8.2007 11:27:33
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak teď už je jen

http://hp7cz.blogspot.com/


jakmile se totiž na novinkách.cz objevil článek o tom překladu fénix teamu, ihned se ozvali právníci JKR a zatrhli jim to...
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 10.8.2007 22:27:51
Stenly Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No teď už nefunguje nějakou dobu ani ten druhej, ale je zajímavé, že slovenský překlad, kterej je na tom webu fénixova týmu funguje a pokračuje. Je to ale stejně divný od JKR, že napřed prohlásila, že jí fan překlady nevadí, pokud se na tom nevydělává, a najednou je to jinak. Pokud ale nastal v tomhle případě nějakej zásadní obrat, byl bych rád, kdybyste to někdo uved na pravou míru. Předem dík
za info.
EDIT: Tak právě jsem se díval na web albatrosu, jestli tam už je oficiální stanovisko k fan překladu HP 7 a vyhodilo mi to tohle:

Tento portál byl poškozen heckerem


Tento web byl poškozen heckerem jehož rozčílilo stanovisko Albatrosu o neoficiálních překladech Harryho Pottera!

Můžete si za to sami!


To bude ještě zajímavé sledovat, jakou to bude mít dohru, nicméně si myslím, že jak JKR a vydavatelství knih HP serie nemohli uddělat více pro rozšíření nelegálních překladů, než je zakázat. Někde jsem dokonce čet, že ve Francii kvůli tomu fan překladu zatkli jednoho 16 kluka, za to, že překládál 7 díl. Jestli tohle nepomůže rozšíření nelegálních překladů............
Naposledy upravil Stenly dne 10.8.2007 22:45:57, celkově upraveno 1
Všichni se jednou dostaneme do vyšších sfér bytí ...... nebo taky jinam !!

Příspěvek 10.8.2007 22:39:05
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ani v Albatrosu nemají žádné informace k dopisu, který došel někomu z Fénix Týmu, ani k tomu, že by snad sama paní Rowlingová změnila svůj postoj k amatérským překladům.

Je to hned druhá věta. Nebo-li Albatros o žádném dopisu nemá páru (oficiálně). A ani o tom, že by JKR změnila názor. Takže se může jednat jen o iniciativu nějakého vtipálka :roll: Přece jenom je u nás možné doma zfalšovat téměř cokoli. Takže "oficiální" dopis bude hračka.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 10.8.2007 22:50:20
Stenly Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to scream CZE: No čet sem na webu idnes, že se už do toho vložili právníci, ale nikde jsem ještě neviděl napsaný, že by to ti právníci, kteří se do toho vložili potvrdili....
Všichni se jednou dostaneme do vyšších sfér bytí ...... nebo taky jinam !!

Příspěvek 11.8.2007 11:12:19
MaKovičák Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 80
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na těch stránkách je ukázka toho dopisu a nutno říct, že to je na originálním listě oné právnické firmy a s největší pravděpodobností je to tedy pravé. JKR údajně amatérské překlady schvaluje, ale k těmto případům(ve Francii a u nás) se zatím nevyjadřuje.
Weir : What´s he like?
Sheppard : Oh, you know... He is guy. I didn´t mucha attention him. Sorry

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Literatura

cron