Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Harry Potter and the Deathly Hallows (obsahuje SPOILERY!)

Harry Potter and the Deathly Hallows (obsahuje SPOILERY!)

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 20.7.2007 20:41:55
Nefertiti Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem usoudila, že čekat půl roku na český překlad opravdu nevydržím a pustila jsem se tudíž aspoň do originálu (doufám :lol: ). Jsem velký odpůrce čtení knížek z monitoru, ale bohužel penízky nejsou, tak se nedá nic dělat. A v tiskárně se jaksi vyvyskytuje barva :D .
Mám za sebou tři kapitoly v češtině a teď jdu holt pokračovat v angličtině..Se svou angličtinou jsem zvědavá, jak dlouho u toho vydržím :lol: ...

Příspěvek 21.7.2007 07:59:17
Siria Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 168
Bydliště: Černčice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jsem si právě přečetla, že ten oscanovanej HP7 je pravej :-))) Říkaj to ti, co se dívali na půlnoční on-line předčítání posledního dílu. Super!!! :D :D

Příspěvek 21.7.2007 09:11:32
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ano, můžu konečně potvrdit, že to, co sem dal Hack, je ten pravý HP7, právě jsem ho porovnala s knihou:-). Tak díky Hacku, díky Tobě jsem si včera už mohla přečíst prvních 9 kapitol a teď můžu pokračovat s knížkou:-).
Obrázek

Příspěvek 21.7.2007 10:41:52
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak počkat... Rowlingová říkaa že origoš začíná slovem "Harry" a končí "Scare" tady začínenají nějací dva dark-meni temného pána
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 21.7.2007 10:44:04
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, Rowlingová asi neříkala pravdu, tohle JE OPRAVDU ONO. Mám doma tu knížku (originální z knihkupectví:-)) a je to naprosto to stejné.
Obrázek

Příspěvek 21.7.2007 11:27:31
Hexx Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 347
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
teda ten internet je vážně mor :)
Nedávno sem se rozhodla, že to prostě musim vydržet až do českýho vydání a teď už mám první 4 kapitoly za sebou v češtině a pokouším (opravdu jen pokouším :roll: ) se pokračovat v angličtině. Na to, že se učím anglinu 7 let, je to fakt tragédie ale přesto mě to navnadilo koupit si origoš, což ale můžu nejdřív za 3 tejdny, až dostanu plat :cry:
Bude někdy naše civilizace natolik vyspělá, že se budou koblihy plnit rovnoměrně?

Příspěvek 21.7.2007 12:13:12
Matthewxplp Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 20
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
JA to uz mam doma :D :D :D :D Pekny obal....hned jak toto dopisem tak sa do toho idme pustit.
My english is very good .
Was 5-th in country olympics

Příspěvek 21.7.2007 14:02:41
GLORIOUS Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 395
Bydliště: MĚSTO Planá nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Lidi dotaz: kolik stoí tadle knížka v knihkupectví? 700,-??? nebo kolik? Sice je to asi jedno, páčo du sosat to od HAcka a pak se do toho hned pustim. Ach jo... zase se tak 2 dny nevyspim :(
Obrázek

Příspěvek 21.7.2007 14:27:06
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Četl jsem že ceny jsou kolem 777 Kč, ale prodejci se předhání, kdo bude levnější, takže konečná cena je neznámá...

Jestli věříš, že to přelouskáš za dva dny, tak jedině za předpokladu, že to budeš mít vytištěný, protože číst to z monitoru je vážně záhul na oči...

No, po devíti kapitolách musím říct, že jsem na tom s anglinou líp, než jsem čekal :D
Teď si jdu dát pauzu, protože mě z toho už bolí oči... tak hezkou zábavu :wink:
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 21.7.2007 14:42:31
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
GLORIOUS píše:
Lidi dotaz: kolik stoí tadle knížka v knihkupectví? 700,-??? nebo kolik? Sice je to asi jedno, páčo du sosat to od HAcka a pak se do toho hned pustim. Ach jo... zase se tak 2 dny nevyspim :(


Nejlevněji jsem to viděl za 580,- nebo tak nějak. Stačí napsat HP 7 do seznamu a seřadit si to od nejlevnějších :)

Příspěvek 21.7.2007 14:42:43
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nemáte to někdo v *.html nebo alespoň *.doc? PDF nenarvu do PDAčka
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 21.7.2007 16:56:20
GLORIOUS Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 395
Bydliště: MĚSTO Planá nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jenda.SG-1 píše:
Četl jsem že ceny jsou kolem 777 Kč, ale prodejci se předhání, kdo bude levnější, takže konečná cena je neznámá...

Jestli věříš, že to přelouskáš za dva dny, tak jedině za předpokladu, že to budeš mít vytištěný, protože číst to z monitoru je vážně záhul na oči...

No, po devíti kapitolách musím říct, že jsem na tom s anglinou líp, než jsem čekal :D
Teď si jdu dát pauzu, protože mě z toho už bolí oči... tak hezkou zábavu :wink:


Tak já za 2 dny dal i 6.díl... ale asi tejden sem skoro neviděl... 8)
Obrázek

Příspěvek 21.7.2007 16:58:44
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Šestku jsem si tiskl a jak jsem, kvůli úspoře papíru, použil nejmenší možné písmo, tak pro mě pak bylo docela obtížné číst giganticky psané noviny :lol:
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 21.7.2007 22:11:17
WiX Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 596
Bydliště: okres Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Takže šestku čtu teď, na sedmičku už brzo dojde řada taky. Nějak mě po tom FF ten Harry chytnul, protože jsem ho po návratu z FF přečetl celého (od prvního dílu po začátek šestého, který čtu teď :D )
Existence jevů UFO nám nic neříká o mimozenské inteligenci, ale vypovídá o tom, jak vzácná je inteligence zde na Zemi.

sir Arthur C. Clarke

Příspěvek 22.7.2007 00:25:17
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem taky neodolala a stáhla jsem si to. Sedím tu už od tří odpoledne a jsem v 17. kapitole :) Nemůžu se od toho odrhnout. Připadá mi, že se tam ta tajemství spíš vrší než vysvětlují a to už jsem za 3/4 :o Musím říct, že atmosféra je dost hutná, to teda jo. Musím te jít spát, zítra si koupím originál knihu, protože tohle čtení z počítače mě ničí....jen se musím donutit se od toho odtrhnout. Dneska se mi dařilo celý den vyhýbat spoilerům, tak se bojím, aby mi to zítra někdo nevykecal.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 22.7.2007 09:43:42
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
17? Tak to nejsi ani v polovině knihy :)

Příspěvek 22.7.2007 10:41:56
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
noximo píše:
Nemáte to někdo v *.html nebo alespoň *.doc? PDF nenarvu do PDAčka


Pokdu vím, měl by ten text jít zkopírovat z PDF a dát do wordu. Zkus to.

Jinak já jsem koupila knížku za 639,- Kč. Jsem už v půlce a hodně se držím, abych nepsala spoilery:-). Je to výborné a taky se nemůžu odtrhnout. Souhlasím s Klenotkou, jedno tajemství střídá druhé a atmosféra mi silně připomíná jednu hodně známou světovou událost....
Obrázek

Příspěvek 22.7.2007 13:35:35
WiX Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 596
Bydliště: okres Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já sice jinak žádné jiné spoilery nechci, ale jeden mě fakt eminentně zajímá. Zase na druhou stranu se mi nechce prohlížet konec knížky, abych neobjevil něco, co mělo zůstat skryto. Takže se ptám. Zemře nakonec Harry, nebo ne? Pls. odpověď buď do spoileru, nebo PM. Ale jiní spoilery fakt nechci. Nechci vědět jak zemře (pokud), kdo ho zabije, zkrátka nic. Pouze odpověď "Ano zemře" nebo "ne nezemře". Díky moc
Existence jevů UFO nám nic neříká o mimozenské inteligenci, ale vypovídá o tom, jak vzácná je inteligence zde na Zemi.

sir Arthur C. Clarke

Příspěvek 22.7.2007 13:39:41
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
Ne, nezemře

Příspěvek 22.7.2007 13:54:26
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak tohle mi řekl včera taťka vřele jsem mu poděkoval :shooting: že teď už snad nemusím ani číst tu knížku ale stejně ji dočtu ale konec nebude pro mě takovým překvapením.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 22.7.2007 21:39:51
Hexx Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 347
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
PROSÍM LIDI NECHTE TOHO !!!
Já to opravdu nechci vědět, ale to okýnko s nadpisem spoiler nějak záhadně přitahuje kurzor mojí myši (asi magnetismus nebo co...) :?:
Bude někdy naše civilizace natolik vyspělá, že se budou koblihy plnit rovnoměrně?

Příspěvek 22.7.2007 21:43:38
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Joo,taky jsem seděla čtvrt hodiny s touhle otevřenou stránkou a přemýšlela,jestli mám kouknout nebo ne...ale ta myška tam nějak sama najela :)

Příspěvek 22.7.2007 22:49:49
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Příspěvek jsem smazal a poslal autorovi zpátky s vysvětlením...


Lidi, mohli byste s těma spoilerama počkat ještě chvíli? Jen to kazíte ostatním...
Buďte trošičku kolegiální...
Díky
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 23.7.2007 08:29:54
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ufff, tak mám dočteno. Bylop to super. Spoilery nepíšu:-), užijte si to tak jako já, nevědomky až do konce. Te mě přepadá nostalgie, jako po skončení každé série, že už nic dalšího nebude, i když ještě nás čekají dva filmy. Závěr knihy je opravdu velkolepý a nemohla jsem od toho odtrhnout oči do 4 do rána dneska v noci.
Obrázek

Příspěvek 23.7.2007 08:31:56
proximo Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 124
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na vteřinku jsem u toho spoileru taky zaváhal, ale nakonec jsem použil sílu a odolal jsem... :)
Surrender or be destroyed!!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Literatura