Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Doporučte vědecký časopis

Doporučte vědecký časopis

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jaký časopis vám přijde důvěryhodnější?

Science
9
38%
21. století
12
50%
Jiný, napíšu který
3
13%
 
Celkem hlasů : 24

Příspěvek 10.8.2007 01:45:12
WiX Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 596
Bydliště: okres Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dostaly se mi do ruky dva časopisy zabývající se vědou a technikou. Science a 21. století. Možná existují ještě další, nicméně přiznám se, že o žádných nevím. Chtěl jsem se zeptat, který z těch dvou je podle vašeho názoru důvěryhodnější. V obou časopisech jsem našel pár článků, které mi připadaly poněkud přitažené za vlasy, takže fakt nevím. Na druhou strnu bych chtěl nějaký řekněme číst pravidelněji.

Víc hlav víc ví, proto pokud máte nějakou zkušenost, byl bych vděčný. Samozřejmě, že se výběr neomezuje na pouze tyto dva. Pokud znáte nějaký třetí, klidně mi o něm napište. Jak jsem psal, vím pouze o těchto dvou, proto jsem je zde zmínil.

Díky moc
Existence jevů UFO nám nic neříká o mimozenské inteligenci, ale vypovídá o tom, jak vzácná je inteligence zde na Zemi.

sir Arthur C. Clarke

Příspěvek 10.8.2007 07:13:05
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já osobně preferuju Scientific American. Ale pozor. Zatímco 21. Století a Vtm Science jsou psány pro normální lidi, SciAm je dost odbornej a občas prostě nějakej článek budeš hůř chápat...

http://www.sciam.cz
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 10.8.2007 07:13:51
dastr Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 559
Bydliště: Atlantis (ŠPK)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já odebírám 21. století, je to opravdu skvělý časopis, jsou tam opravdu zajímavé informace a i vzhled stránek je vynikající
" Líza: Tati, provedli jsme něco hrozného!
Homer: Rozbili jste auto?
Bart: Ne.
Homer: Probudili jste mrtvé?
Líza: Ano!
Homer: Ale auto je celý...
Bart a Líza: Hmm...
Homer: No tak sláva! "

Příspěvek 10.8.2007 08:40:57
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ja odebírám Svět je to docela dobrý časopis zajimavé věci a je levný.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 10.8.2007 11:09:28
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na 21. Století bacha! Četl jsem ho dost dlouho na to, abych zjistil, že tam dost často jsou slátaniny s vědou nemající nic společného a že se to s postupem času jen zhoršuje.
Z VTM Science jsem četl jen jedno číslo, takže nemůžu moc soudit, ale zdálo se mi, že věci probírá jen tak letmo ... k nákupu dalšího čísla mě to nijak netáhlo.

Pokud jde o techniku, asi by byl nejlepší nějaký specificky zaměřený časopis, který by pokryl přesně tvoje zájmy. Mě se velmi zamlouvá "Letectví a kosmonautika", ale určitě se dají najít i časopisy zaměřené na jiné obory.

EDIT: Samozřejmě, že se to netýká jen techniky, předpokládám, že by se dali najít i časopisy zabývající se třeba zoologií, nebo botanikou ...
Obrázek

Příspěvek 11.8.2007 18:10:15
Phebeus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1121
Bydliště: Země ,ale kvuli válce s Ori Al'Kesh
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Epocha je zajímavá kdysi jsem jí viděl a četl jedne článek.
Obrázek

Příspěvek 11.8.2007 18:15:47
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Epocha je taková docela dost "Bulvární" velké titulky samé senzace ale jsou tam občas i zajímavé věci ale hlavní výhoda je že vychází co 14 dní většina časopisů na téma věda a technika vychází jednou za měsíc.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 11.8.2007 19:54:03
Sa Nata A Na Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 252
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Osobně mám dojem, že v Epoše se moc nezaobírají tím jestli je to, co píší pravda, už párkrát jsem narazila na mylné informace.
21 stol. je rozhodně lepší, i když to moc nečtu, já jsem se teď dost zaměřila na zeměpisné nebo možná spíš cestopisné časopisy, jako je Koktejl nebo Lidé a Země. V zásadě si ale vybírám podle toho co v kterém čísle je. Vyberu si vždycky to co mi připadá přitažlivé a to si koupím :wink: Takže mám od každého něco.
Jinak přimo vědecké časopisy moc nekupuju, Když tak si přečtu ve škole nějaké články co vysí na nástěnkách. Občas prolistuju 3Pol nebo jak se to jmenuje a 100+1.
Lidé a národy se začnou chovat moudře teprve tehdy, když vyčerpají všechny ostatní možnosti.

Příspěvek 29.8.2007 12:21:43
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
21. století čtu tak nějak skoro pravidelně a musím říct, že některé články jsou dobré, ale jiné jsou založeny hodně na spekulacích a je to takové rozporuplné. A tak nějak se střídají dobrá čísla s těmi horšími.
Každopádně si tam vždycky najdu článek, který mě zajímá a rád si ho přečtu. Dost tam píší různí profesoři nebo vědci z Akademie věd, proto tyhle články považuju za důvěryhodné. Co se ostatních týče, jsou aspoň zajímavé a člověk se rád zamyslí.

Příspěvek 29.8.2007 13:13:32
B-Rabbit Airman
Airman

Příspěvky: 65
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
taky sem si koupil 21.století a ten článek o parazitech mi pripominal goualdy :)

Příspěvek 30.8.2007 15:48:42
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jednadavacitka rullez
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 31.8.2007 20:36:28
zdenous Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 134
Bydliště: Kraj Vysočina
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já jsem pro 21.století, protože má mimo jiné dobré torie do budoucna (vždy si rád přečtu jak budeme vypadat za 100 let) a super obrázky :D
To je divný, kolik času stráví člověk nad přemejšlením o takovejch blbostech jako je vymejšlení podpisu.
Farscape je nejlepší. (Upřímnost nade vše.)

Příspěvek 22.10.2007 00:58:30
Nemoo Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 249
Bydliště: North pole
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
pozna tu niekto Quark???
kedysi známi ako elektrón zenit.
Obrázek

Příspěvek 23.10.2007 04:12:06
Kasom Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 38
Bydliště: Kénig :-)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já čtu oboje dlouhodobě a musím říct,že rozhodně VTM science je celkove odhodně serioznější,ale 21 má prostě víc stránek- a to co je tam jaksi navíc je asi to co bych označil jako "z mene duveryhodnych zdroju :)". Taky sem si všim že často píšou otom stejnym bud primo zaroven,nebo o vydání později,takže človek občas narazí na duplicitní témata.21 navic občas duplikuje i sama sebe.Avšak tyhle časopisy bych stěží
označil za vědecké.Přesto v trafice asi nic lepšího na tohle téma člověk nesežene.Ještě
není špatná 100+1 a pak sem ještě občas narazil na jeden časopis,ten byl úplně nejserioznější.Bohužel si nevzpomenu na název.
while (zizen==true) {Pivo.next(1);if(mam_dost)break;};
Pinkl.platit();

Příspěvek 23.10.2007 08:20:22
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak ja jsem mel moznost si precist Scientific American v originále, a musím říct že je to naprosto jiná liga nez 21. století, a navíc roční předplatné stojí 44 USD na rok (coz je pri dnesnim kurzu dolaru docela vyhodne)...to i predplatne lokalizovane verze vyjde draz :)
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Malignus Airman
Airman

Příspěvky: 12
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já osobně jsem zavrhl Epochu. Je to psané moc bulvárním stylem a probíraná témata jsou v kategorii "I tak nějak to mohlo být. Nikdo neví." Občas si koupím 21. století, VTM Science nebo 1000+1, ale ze všeho nejvíc kupuji "živou" Historii a History revue, které asi zavrhnu taky... :?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Literatura

cron