Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Zaklínač

Zaklínač

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 08.1.2008 14:45:36
wizards Airman
Airman

Příspěvky: 32
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Doufám, že to někdo četl.... potřeboval bych si něco ujasnit...

Vím, že vyšla nějaká reedice, ale já mám pocit že jsem četl klasickou verzy tzv.:

Zaklínač - Poslední Přání
Zaklínač2 - Věčný oheň
Zaklínač 3- Meč osudu

Tedka dále čtu ... už
Zaklínač - Krev elfů ... atd prostě...

Ale je mi divné, že Meč osudu končí povídkou: "Něco končí, něco začíná" a přijde mi to hodně divné že je to ukončeno
Toto je spoiler!!!:
Svatbou Geralta a Yen a Ciri je stastna
a tady kniha končí a vlastně už jde číst akorát Zakl.-Krev Elfu

Mám takový divný pocit, že sjem si přečet celý závěr ságy Zaklínače v jedné povídce.. respk. rozuzlení.. :( ...???

Příspěvek 08.1.2008 15:06:27
Blitzkrieg Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 17
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No problem mas v tom, zes cetl prvne povidkovy knizky. Posledni prani, Vecny ohen a Mec osudu jsou povidky, nemaji se sagou moc co spolecnyho krome postav a mist (i kdyz nekdy rozebiraji, co v saze nebylo tak rozvedeno). Povidka Neco konci, neco zacina je takovej trochu paskvil, ty povidky cos cetl predbihaji sagu, a ten epilog je tam tak trochu aby se nereklo ze to nema zakonceni, kdyz si nekdo nechce precist i dalsi knihy.

Saga o zaklinacovi je dalsi petidilny cyklus
1. dil - Krev elfu
2. dil - Cas opovrzeni
3. dil - Krest ohnem
4. dil - Vez vlastovky
5. dil - Pani jezera

Jinak muzu vrele doporucit vsem fanouskum fantasy, jedna z nejlepsich, co jsem kdy cetl...

Příspěvek 08.1.2008 23:12:42
WiX Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 596
Bydliště: okres Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zrovna teď jsem to shodou okolností začal číst. Ale zajímalo by mě pořadí, ve kterém je jednotlivé díly nejlepší číst. Protože když jsem kdysi začal Ságou o zaklínači (ze které jsem přečetl pouze prvních dvacet stran, protože jsem pak neměl čas a už jsem se k tomu nevrátil), tak mi bylo řečeno, že jsem začal úplně debilně.

Proto jsem teď zača v tomto pořadíl:
Zaklínač 1 - dočetl jsem v neděli
Zaklínač 2 - začal jsem včera
Zaklínač II - Meč osudu - plánuji
Sága o zaklínači - plánuji v pořadí jak psal Blitzkrieg
Narrenturm 1 - plánuji
Narrenturm 2 - plánuji

Tak odborníci, co bych měl přehodit, přidat, nečíst,... :fish:
Existence jevů UFO nám nic neříká o mimozenské inteligenci, ale vypovídá o tom, jak vzácná je inteligence zde na Zemi.

sir Arthur C. Clarke

Příspěvek 09.1.2008 00:03:01
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já jsem přečetla tři první a základní knihy (tehdá to byly tři....Už je to nějaký čas, co jsem to četla a dneska nemám moc přehled, jak to rozdělili v nových výtiscích) a celou Ságu o Zaklínači a klidně řeknu, že knihy o Zaklínači patří mezi mé nejoblíbenější. Opravdu je nejlepší začít Zaklínačem Poslední přání, pokračovat Věčným Ohněm, následně Mečem Osudu a pak navázat na Ságu ( I když sama jsem začínala Ságou a až potom dočítala ty knihy předtím :oops: ). U ní se ještě na chvilku pozastavím..
První tři díly mi přijdou v pohodě, dost se mi líbí, ale ve čtvrtém už je tak nějak cítit, že Sapkowsky to už nepsal s takovým elánem, jako když začal a příběh i postavy se pomalu potápějí a zapadají kamsi do temnoty. Paní Jezera je pro mě nejslabší díl. Příběh je v něm hodně zamotaný a hrdinové čím dál častěji dělali IMO uplně nelogická řešení.

Narrenturm. Věž bláznů, pokud si pamatuju dobře :) . To je epizoda sama o sobě. Protože je Sapkowsky vůbec tak nějak můj oblíbenec, tak tohle rozhodně nechybí v mé skromné knihovničce. Příběh zasazen do období husitských válek (přesněji po smrti Žižky) s vlastními fiktivními postavami (no..né vždycky :) ) , které se připlétají do historických událostí, nebo se nechtěně stávají jejich součástí se mi opravdu líbí. Pokud někdo hledá trochu jinou fantasy, tak Narrenturm a jeho druhou část Boží Bojovníci určitě doporučuju. Mimochodem, neví někdo něco o třetí knize? Jestli je už napsaná, popř. kdy má vyjít?

Příspěvek 09.1.2008 02:03:47
Eskel Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 139
Bydliště: Planeta Nox, v lese
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Miluji zaklínače miluji Sapkowskeho.

Celou ságu a všechny tři povýdkové knížky jsem přečetl 7x.
Nejoblíbenější postava je Zaklínač Eskel, (O tom možná světší mé jméno :) ) A pak Elfka Jiskra a vůbec celý potkani.

BTW viděli jste film? Já to vydržel do půlky..
KREE! Neslyšeli jste? řek jsem KREE!!

Příspěvek 09.1.2008 02:13:47
Drc Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 58
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
wizards píše:
Mám takový divný pocit, že sjem si přečet celý závěr ságy Zaklínače v jedné povídce.. respk. rozuzlení.. :( ...???


To ho klidně nemusíš mít ;-) "Něco končí, něco začíná" je prý (někde jsem to četl), jenom takový zábavný nesmysl, který původně vůbec nebyl určen pro zveřejnění.

Jinak pokud nemáš všechny díly tak se porozhlédni po internetu... ;-) (ano, je to česky)

BTW mě osobně se hodně líbí Sapkowského povídky, ale mám pocit, že cokoliv delšího mu moc nejde...

Příspěvek 09.1.2008 09:22:52
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě se sága o Zaklínači moc líbila a s pořadím těch pěti dílů jsem neměla problém, ono je to pevně dané:-). Co se týče těch povídek a dalších knížek, ještě se na ně chystám, takže proto asi nemám problém s tím pořadím:-). Četla jsem to už před delší dobou, ale zhltla jsem to jeden díl po druhém, i když občas jsem měla trochu problém s tím, co se kde kdy proč vlastně děje:-). Docela se mi líbil i ten Polský seriál, i když jejich zobrazení Elfů, kteří vypadali jako hippíci - bezdomovci bylo dost ujeté.
Obrázek

Příspěvek 09.1.2008 12:00:28
wizards Airman
Airman

Příspěvky: 32
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No zatím čtu "Krev Elfů" a je to super :).Velmi čtivé a zajímavé.

Ale přijde mi, že ten kdo nečetl ty povídky a začne "Krví elfů" musí v tom mít trošku zmatek.... "odkud se vzala Ciri, Geralt,Yennefer.." někde jsem právě četl, že je jedno čím začnete, ale přijde mi, že povídky je vcelku nutné přečíst... aspoň teda mě to přišlo podstatné :) :lol:

Ale štve mě má knižní deformace :( čtu to do 3 do rána a pak v 6-7 vstávám do práce ? Nemáte někdo nějaký osvědčený recept jak to léčit,abych pak nebyl KO.(ps: spánek neberu jako lék).

---

Drc píše:
wizards píše:
Mám takový divný pocit, že sjem si přečet celý závěr ságy Zaklínače v jedné povídce.. respk. rozuzlení.. :( ...???


No uvidím ... sice mě ta povídka trošku rozhodila .. ale čtu dál.
Neboj mám všechny díly... je to u mě takový standart .. když si chci přečíst autora najdu si knihy - série,abych to měl komplet celé a pak to čtu.
:twisted: :twisted: :twisted:

EDIT: Nepiš dva příspěvky bezprostředně pod sebe. WiX

Příspěvek 09.1.2008 12:20:25
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak já se k Zaklínači dostala až teď, co nemám co dělat a je to super. Po zevrubném zkoumání jakéhosi pořadí jsem se u povídek rozhodla, že je to vlastně jedno, takže už mám přečtené Poslední přání a Meč osudu. Třetí díl povídek určitě přečtu taky, ale až mi ho někdo přiveze z knihovny. Mezitím to různě prokládám vším možným (Nakaženými od Petry Neomillnerové - kdo má rád ten styl podobný Sapkowskému, tak bych vřele doporučovala, ale hodilo b se předtím přečíst minimálně povídku U každého dubu - no nic, jen taková malá odbočka). Nevím, jestli ještě stihnu přečíst romány, ale pravděpodobně alespoň jeden či dva ano a už se těším, protože povídky se mi vážně moc líbí.

Příspěvek 09.1.2008 14:50:47
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Eskel píše:
BTW viděli jste film? Já to vydržel do půlky..


Film jsem neviděla, jen seriál a ten jaký takž ušel i když jsem u toho někdy chytala salvu smíchu.

Příspěvek 09.1.2008 15:01:14
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Shial: Mno, film je v podstatě špatně sestříhanej seriál, takže jsi ho vlastně viděla :D

Příspěvek 09.1.2008 18:08:02
Drc Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 58
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
film/serial je podle sagy a nebo podle povidek?

Příspěvek 09.1.2008 19:03:19
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle poívdek. Tedy aespoň většina seriálu. Ještě jsem nečetla ságu, takže nemůžu posoudit, jestli se tam něo z ní neobjevuje.

Příspěvek 09.1.2008 19:59:57
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Eleira píše:
Shial: Mno, film je v podstatě špatně sestříhanej seriál, takže jsi ho vlastně viděla :D


Super, tak ho mám za sebou, díky za info :D
Myslím, že se v seriálu objevuje něco i ze ságy, ale už si to moc nepamatuju :?
Jen tak OT, momentálně nemám co číst, tak se zkusím podívat v knihovně po té četbě, co doporučuješ :)

Příspěvek 09.1.2008 20:00:56
Drc Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 58
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak to byla dobra volba :-) Saga je dejove hodne slozita (podle me az prilis) a film by musel jit cestou hoooodne radikalniho zjednoduseni - a to se ne vzdy povede.

Příspěvek 09.1.2008 23:53:10
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Povídky o Zaklínači byly jednou z prvních fantasy, které jsem četla (ne první, jednou z prvních ;-)). To už je doba. Pak jsem ještě četla dvě knihy ze ságy, ale když jsem načínala třetí, nějak se mi tam něco nelíbilo a přišlo mi to zdlouhavé, tak jsem to odložila. Už několik let se k tomu snažim dokopat (přečíst od začátku), ale nějak to není dost dobře možné :?.

Na filmu/seriálu bylo dobré to, že jsem si moc nepamatovala původní příběh (i když nějaké věci mě tam dožraly, takové oblíbené scény a ony tam nejsou nebo jsou jinak). Takže jsem se mohla bavit bez toho, že bych nadávala na každý změněný detail. Na filmu je taky dobrá polština :) (vzpomínám na koukání na film s opožděnýma titulkama o několik minut a to jsem to tehdy ještě neuměla opravit...anebo na seriál na nějakém FF, kdy jsme měli anglické titulky :)..ale polština je pěkná).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 06.1.2015 16:59:16

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
U mne sice nebyl Zaklínač první, ale zaujal mne. Dostal jsem se k němu díky hře.
Zaklínač je plný slovanské mytologie.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Literatura